*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2041466 φορές)

0 μέλη και 36 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
επιμένουν για τον διαγωνισμό του 08, γιατί θέλουν να διορίσουν συγκεκριμένα άτομα από έναν συγκεκριμένο σύλλογο αναπληρωτών, ο οποίος δια μέσου της προέδρου της ,έχει λυσσάξει κυριολεκτικά να ισχύσει μόνο του 08...δεν υπάρχει εκπαιδευτικό site που να μην φιλοξενει τις απόψεις της και να τις πλασάρει σαν προθέσεις του υπουργείου....που τελικά αυτές είναι οι προθέσεις του απ οτι αποδειχτηκε....
ολο λοιπόν αυτο γινεται για να διοριστουν κάποια κοριτσάκια της πρωτοβάθμιας...
ειναι ΜΕΓΑ ΣΚΑΝΔΑΛΟ και σε ΠΛΗΡΗ αντίθεση με την απόφαση του ΣτΕ ,αν ισχύσει μονο του 08 ο διαγωνισμός, και αν μάλιστα πριμοδοτήσει γενναία τρίτεκνους -πολύτεκνους, τότε αποχαιρετήστε την Αλεξάνδρεια που χάνεται...για πάντα...

Λοιπον θα γραψω καποια πραγματα για τελευταια φορα. Βαρεθηκα!
1) ο Ασεπ που ισχυει ειναι αυτος του 2008 . Οποισδηποτε εχει αδικηθει απο προηγουμενους διαγωνισμους και αισθανεται αδικημενος μπορει να δοκιμασει την τυχη του στα δικαστηρια
2) καποιος που εχει απο 50 μορια και πανω στον πινακα αναπληρωτων δουλευει καθε χρονο και στον τοπο του.
3) Θεωρω αδυνατον να ψηφιστει νεο συστημα διορισμων αφου δεν ξερουμε εαν το πασοκ η νδ και γενικοτερα η βουλη θα το στηριξει.  Ο  νοων νοοειτο

‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Αν το θελήσουν και σε μία μέρα μπορούν να το ψηφίσουν..

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λοιπον θα γραψω καποια πραγματα για τελευταια φορα. Βαρεθηκα!
1) ο Ασεπ που ισχυει ειναι αυτος του 2008 . Οποισδηποτε εχει αδικηθει απο προηγουμενους διαγωνισμους και αισθανεται αδικημενος μπορει να δοκιμασει την τυχη του στα δικαστηρια
2) καποιος που εχει απο 50 μορια και πανω στον πινακα αναπληρωτων δουλευει καθε χρονο και στον τοπο του.
3) Θεωρω αδυνατον να ψηφιστει νεο συστημα διορισμων αφου δεν ξερουμε εαν το πασοκ η νδ και γενικοτερα η βουλη θα το στηριξει.  Ο  νοων νοοειτο

θα στο πω κι εγω για χιλιοστη φορά γιατί κι εγω βαρέθηκα...το ΣτΕ δικαίωσε ΌΛΟΥΣ μα ΌΛΟΥΣ τους επιτυχόντες του Ασεπ από το 2002 ΚΑΙ ΜΕΤΑ....τι ΔΕΝ καταλαβαίνουν κάποιοι; ...όλα τα άλλα είναι εκ του πονηρού...
στο 3) συμφωνώ...κ ιελπίζω να μην συμφωνήσουν τα άλλα κόμματα...

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
θα στο πω κι εγω για χιλιοστη φορά γιατί κι εγω βαρέθηκα...το ΣτΕ δικαίωσε ΌΛΟΥΣ μα ΌΛΟΥΣ τους επιτυχόντες του Ασεπ από το 2002 ΚΑΙ ΜΕΤΑ....τι ΔΕΝ καταλαβαίνουν κάποιοι; ...όλα τα άλλα είναι εκ του πονηρού...
στο 3) συμφωνώ...κ ιελπίζω να μην συμφωνήσουν τα άλλα κόμματα...

Eτσι...τα υπολοιπα ευσεβεις (η ασεβεις) ποθοι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Για να μην μιλήσουμε για τους πτυχιούχους απο το 2008 κ μετά...αυτοί δεν υπάρχουν γιατι δεν υπήρξε ποτέ ασεπ γι'αυτους οπότε αυτοί κακώς σπουδάσανε...Οι ευκαιρίες ήτανε όλες ως το 2008 μετά ΤΕΛΟΣ.

Παιδια το λεμε εδω και καιρο δεν υπαρχει μελλον  στην δημοσια εκπαιδευση ...εχετε ολο το χρονο να κανετε τις απαραιτητες αλλαγες στην καριερα σας...οι κατω απο 30 εννοω

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Παιδια το λεμε εδω και καιρο δεν υπαρχει μελλον  στην δημοσια εκπαιδευση ...εχετε ολο το χρονο να κανετε τις απαραιτητες αλλαγες στην καριερα σας...οι κατω απο 30 εννοω

Και οι πάνω των 30 και πάνω των 40 επίσης. Ποτέ μην λες ποτέ σε αλλαγή καριέρας, ειδικά όταν οι συνθήκες σε οδηγούν εκεί.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος pelargos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Ακόμα ελπίζω!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
όσο να γίνουν οι κινήσεις των δικηγόρων και τα διάφορα ασφαλιστικά μέτρα θα έχουν διοριστεί αυτοί που το υπουργείο θέλει να τους διορίσει.ξεχάσατε πόσοι και πόσοι τόσα χρόνια μας έφαγαν τις θέσεις διορισμών;εγώ προσωπικά δεν ξεχνώ τους αγαπητούς κατά τα άλλα ΟΑΕΔήτες που διορίστηκαν το 2010 κι εγώ τους κοιτούσα σαν χάνος να μου παίρνουν τη θέση.τα ίδια Παντελάκη μου............Ελλαδιστάν το μεγαλείο σου..........

Kokoschka

  • Επισκέπτης
ρρ
« Απάντηση #4809 στις: Ιούλιος 23, 2015, 11:49:41 μμ »
Ναι,ενταξει.Εδω υπαρχει αποφαση Ολομέλειας.Αν σ αρεσει μπαρμπα Λαμπρο,ελα περνα από την Ανδρο!
Επειδή πανε σε εκλογες το φθινοπωρο,μαζευουν ψηφοφόρους.Τριτεκνους,πολυτεκνους κτλ.Τους αλλους τους εχουν χωσει στο Δημοσιο,ειναι σιγουροι

  Να τους παρει αναπληρωτες!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2015, 11:55:43 μμ από Kokoschka »

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδια το λεμε εδω και καιρο δεν υπαρχει μελλον  στην δημοσια εκπαιδευση ...εχετε ολο το χρονο να κανετε τις απαραιτητες αλλαγες στην καριερα σας...οι κατω απο 30 εννοω

Πάρα πολύ σωστά!
Θέλω να μπορέσει να γίνει κατανοητό ειδικότερα από τα νέα παιδιά αυτό!
ΞΕΧΑΣΤΕ τον χώρο της εκπαίδευσης ( τουλάχιστον εντός ελλάδος).
Ξεχάστε τον!
Όσο δεν τον ξεχνάτε, τόσο μεγαλύτερη ζημιά κάνετε στον εαυτό σας.
Θα μπορούσα να πω πολλά εδώ, όμως το αποφεύγω διότι πιστεύω ότι κατά βάθος καταλαβαίνετε οι περισσότεροι/ες.

Kokoschka

  • Επισκέπτης
ττ
« Απάντηση #4811 στις: Ιούλιος 23, 2015, 11:56:50 μμ »
Οποιος εχει το ΔΙΚΑΙΟ με το μερος του ΔΕΝ τα παραταει!

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ττ
« Απάντηση #4812 στις: Ιούλιος 24, 2015, 12:05:10 πμ »
Οποιος εχει το ΔΙΚΑΙΟ με το μερος του ΔΕΝ τα παραταει!

Επιτρέψτε μου να διευκρινήσω ότι η προτροπή μου ουδεμίαν σχέση έχει με "το δίκαιον" ή "το σωστό" υπό οποιοδήποτε αξιακό πρίσμα....
Εγώ σας μιλώ ΠΡΑΚΤΙΚΑ εφ' όσον είστε μέχρι 35 ( το πολύ ) ετών.
ΞΕΧΑΣΤΕ την εκπαίδευση, και ανοίξτε τα μάτια σας μήπως και μπορέσετε να κάνετε τίποτα στη ζωή σας.
Στην εκπαίδευση "θα καείτε" χωρίς να φταίτε.
Και ΔΕΝ αναφέρομαι όπως ίσως καταλαβαίνετε στη φύση της εργασίας....
Είναι οι συνθήκες τέτοιες ( σε συνδυασμό με ότι θεωρείται "σωστό και λογικό" εντός της χώρας), που πρακτικά θα "καούν" δύο γενιές εκπαιδευτικών ( και όχι μόνον-όμως εγώ θέλω να μιλήσω πρακτικά τώρα) μέχρι να δημιουργηθούν οι συνθήκες αξιοπρεπούς άσκησης ενός τέτοιου επαγγέλματος εντός της χώρας...
Επειδή ξέρω ότι κάμποσοι δεν τα έχουν συνειδητοποιήσει πλήρως αυτά, εγώ τα λέω.
Είναι κρίμα.
Μακάρι να μπορούσε να γίνει από όλους αντιληπτό(*) αυτό.....
ΜΑΚΑΡΙ!

(*) Εγκαίρως βέβαια....

Kokoschka

  • Επισκέπτης
ΤΤ
« Απάντηση #4813 στις: Ιούλιος 24, 2015, 12:11:03 πμ »
Δεν τους χαριζω τον κοπο μου και μια αποφαση Ανωτατου Ακυρωτικου!Υπαρχει και η ηθικη διασταση του θεματος που δεν σεβονται οι Μπολσεβίκοι.NO PΑSΑRΑN!για να μιλησω στη γλωσσα τους!

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΤΤ
« Απάντηση #4814 στις: Ιούλιος 24, 2015, 12:20:47 πμ »
Δεν τους χαριζω τον κοπο μου και μια αποφαση Ανωτατου Ακυρωτικου!Υπαρχει και η ηθικη διασταση του θεματος που δεν σεβονται οι Μπολσεβίκοι.NO PΑSΑRΑN!για να μιλησω στη γλωσσα τους!

Αισθάνομαι ότι ΔΕΝ με καταλάβατε, και πολύ λυπάμαι ( σας μιλάω ειλικρινά γιατί αισθάνομαι ότι είστε νέος συνάδελφος).
ΔΕΝ έχουν καμία σχέση αυτά που ( καλώς ή κακώς-δεν ειπεισέρχομαι) λέτε με την ουσία της επισήμανσής μου.
Εγώ μιλάω πρακτικά:
Αναφέρομαι σε ανθρώπους που ψάχνουν να εργαστούν για να ζήσουν και να προκόψουν ( δεν αναφέρομαι μόνο στο οικονομικό σκέλος-το τονίζω).
Είναι πρακτική συμβουλή με λίγα λόγια όσα είπα.
Για να μην χτυπάτε το κεφάλι σας μετά και είναι αργά ( δεν αναφέρομαι σε εσάς μόνο φυσικά τώρα), σκεφτείτε σοβαρά αυτά που σας είπα.
Αν θέλετε οποιαδήποτε διευκρίνηση, πολύ ευχαρίστως να σας εξηγήσω ( εδώ ή και σε π.μ.) ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ το πως και το γιατί όσων προανέφερα.
Παρακαλώ σκεφτείτε.
Πριν να είναι αργά....

Η εκπαίδευση ( και δη η δευτεροβάθμια) ήταν και είναι ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ προτεραιότητα αυτής της χώρας ( δεν αναφέρομαι στους εκάστοτε κυβερνώντες μόνο).
Αυτό είναι "ηλίου φαεινότερον"...
Είναι ΚΡΙΜΑ να μην το καταλάβει κάποιος έγκαιρα και να "χαραμίσει" τον εαυτό του....
Μιλώ σκληρά γνωρίζοντας ότι κάποιοι μπορεί και να μου επιτεθούν φραστικά,όμως θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο να έχουν την ευκαιρία να καταλάβουν τα νέα παιδιά...
Είναι κρίμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: ΤΤ
« Απάντηση #4815 στις: Ιούλιος 24, 2015, 12:22:21 πμ »
Δεν τους χαριζω τον κοπο μου και μια αποφαση Ανωτατου Ακυρωτικου!Υπαρχει και η ηθικη διασταση του θεματος που δεν σεβονται οι Μπολσεβίκοι.NO PΑSΑRΑN!για να μιλησω στη γλωσσα τους!

Kokoschka εισαι φεκιτης-ισσα η επιτυχών-ουσα στον τελευταιο ασεπ;
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160918
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 697
Σύνολο: 705

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.