*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2033477 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Χτες απογευμα που μιλησα με τον βοηθο του Χατζηφωτη
Μου ειπε για την αποφαση πως φετος ΔΕΝ μπορει να αλλαξει
Κατι για τους αναπληρωτες..
Απο του χρονου ΜΟΝΟ επιτυχοντες ΑΣΕΠ 2008 θα πανε
Αναπληρωτες..

ναι αυτο ειπωθηκε

Να βγάλει δελτίο τύπου, υπογεγραμμένο, επίσημο. Από το τηλέφωνο μπορεί άνετα να ισχυριστεί ότι δεν είχε πει ακριβώς αυτό, ότι λάθος κατάλαβες, ότι το ένα, ότι το άλλο. Αφού χτες το απόγευμα σήκωναν τα τηλέφωνα, ας έγραφαν και 5 αράδες δελτίο τύπου. Τα γραπτά μένουν. Τα προφορικά χάνονται. Αν πάντως βγάλει τέτοια ανακοίνωση ο Χατζηφώτης, θα χρειαστούμε πολλά ψυχοφάρμακα μέχρι να βγει η καθαρογραμμένη απόφαση. Γιατί προφανώς δε μπορεί να έχουν και οι 2 δικηγόροι δίκιο. Άρα ένας από τους 2 ή δε ξέρει να διαβάζει δικαστικές αποφάσεις, ή λέει εσκεμμένα ψέματα (τώρα για ποιο λόγο...)

μακαρι να βγαλει...αν και επειδη θιγονται οι αλλοι επιτυχοντες που εκπροσωπει παλαιοτερων διαγωνισμων ισως να μην βγαλει.

Ελπιζω να βγει η αποφαση και εκει δεν θα χρειαζομαστε δικηγορο για να καταλαβουμε τι λεει... ουτε θα τους περιμενουμε να βγαλουν ανακοινωση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
ναι αυτο ειπωθηκε

μακαρι να βγαλει...αν και επειδη θιγονται οι αλλοι επιτυχοντες που εκπροσωπει παλαιοτερων διαγωνισμων ισως να μην βγαλει.

Ελπιζω να βγει η αποφαση και εκει δεν θα χρειαζομαστε δικηγορο για να καταλαβουμε τι λεει... ουτε θα τους περιμενουμε να βγαλουν ανακοινωση

Η απόφαση πιστεύω θα αργήσει. Μα οι άλλοι επιτυχόντες που εκπροσωπεί από την ανακοίνωση θα θιγούν; Αφού ανέλαβε στη συγκεκριμένη δίκη πελάτες που είναι κόντρα στα συμφέροντα τους. Έγινε η δίκη, βγήκε μια απόφαση. Από την απόφαση θα θιγούν οι άλλοι πελάτες του, που έχει ΗΔΗ βγει. Οπότε είτε βγάλει ανακοίνωση, είτε όχι, η απόφαση υπάρχει. Πιστεύω ότι ΟΛΟΙ οι πελάτες του θέλουν να μάθουν τί έγινε. Και στην τελική, οι άλλοι πελάτες του, αν μάθουν ότι κέρδισε τη δίκη, μπορεί μεν να χάσουν, αλλά θα αποκτήσουν μια μεγαλύτερη αισιοδοξία για τη δικιά τους υπόθεση. Λάθος του που αφήνει να δημιουργούνται εντυπώσεις από τον Κολλύρη. Υποθέτωντας πάντα ότι τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Χατζηφώτης και όχι ο Κολλύρης.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Η απόφαση πιστεύω θα αργήσει. Μα οι άλλοι επιτυχόντες που εκπροσωπεί από την ανακοίνωση θα θιγούν; Αφού ανέλαβε στη συγκεκριμένη δίκη πελάτες που είναι κόντρα στα συμφέροντα τους. Έγινε η δίκη, βγήκε μια απόφαση. Από την απόφαση θα θιγούν οι άλλοι πελάτες του, που έχει ΗΔΗ βγει. Οπότε είτε βγάλει ανακοίνωση, είτε όχι, η απόφαση υπάρχει. Πιστεύω ότι ΟΛΟΙ οι πελάτες του θέλουν να μάθουν τί έγινε. Και στην τελική, οι άλλοι πελάτες του, αν μάθουν ότι κέρδισε τη δίκη, μπορεί μεν να χάσουν, αλλά θα αποκτήσουν μια μεγαλύτερη αισιοδοξία για τη δικιά τους υπόθεση. Λάθος του που αφήνει να δημιουργούνται εντυπώσεις από τον Κολλύρη. Υποθέτωντας πάντα ότι τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Χατζηφώτης και όχι ο Κολλύρης.

θα θιγουν γιατι εναι διαφορων διαγωνισμων. και στην ουσια αυτο που ακουγεται για την αποφαση ειναι οτι αναγνωριζει οτι μονο οι του 2008 εχουν δικαιωμα αναπληρωσης και οχι προηγουμενων διαγωνισμων καθως δεν ισχυουν.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
θα θιγουν γιατι εναι διαφορων διαγωνισμων. και στην ουσια αυτο που ακουγεται για την αποφαση ειναι οτι αναγνωριζει οτι μονο οι του 2008 εχουν δικαιωμα αναπληρωσης και οχι προηγουμενων διαγωνισμων καθως δεν ισχυουν.

Δεν έχεις άδικο σε αυτό. Απλά θεωρείς ότι οι των προηγούμενων διαγωνισμών δε θέλουν να ενημερωθούν επίσημα για το τί αποφασίστηκε; Η αλήθεια είναι βέβαια, ότι αν ισχύει αυτό, οι των προηγούμενων διαγωνισμών πήγαν για μαλλί και βγήκαν κουρεμένοι. Αλλά η απόφαση βγήκε, δεν αλλάζει. Με ποια λογική θεωρείται πιο σωστό να αφήνεται να κυκλοφορεί ότι οι πίνακες του χρόνου δεν αλλάζουν, όταν πρόκειται να αλλάξουν; Άσε που δεν πιστεύω ότι θα αποκλειστούν όλοι οι άλλοι. Το πολύ πολύ να γίνει πρόταξη των επιτυχόντων του 2008 στους πίνακες. Σε κάποιες ειδικότητες τουλάχιστον, δε φτάνουν οι επιτυχόντες του 2008 να καλύψουν τις προσλήψεις που γίνονται κάθε χρόνο. Συν το ότι αν ισχύσει αυτό, δε θα ισχύσει για πολύ... Είτε θα βρουν τρόπο να πάψουν να υφίστανται επιτυχόντες 2008 (με το διορισμό των εναπομείναντων διοριστέων;) είτε θα κάνουν νέο γραπτό διαγωνισμό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή εγώ που έχω επιτυχίες ασεπ 2002,2004,2006 αλλά όχι 2008 , προυπηρεσία 25 μηνών δε θα μπορώ να ξανακληθώ ως αναπληρώτρια? Δεν το καταλαβαίνω...Ακυρώνονται οι προηγούμενες προσπάθειες???

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Δηλαδή εγώ που έχω επιτυχίες ασεπ 2002,2004,2006 αλλά όχι 2008 , προυπηρεσία 25 μηνών δε θα μπορώ να ξανακληθώ ως αναπληρώτρια? Δεν το καταλαβαίνω...Ακυρώνονται οι προηγούμενες προσπάθειες???

Αυτή τη στιγμή, το μόνο επίσημο δεδομένο που έχουμε είναι το δελτίο τύπου του Κολλύρη που λέει καμία αλλαγή στους πίνακες του χρόνου. Όταν ο Χατζηφώτης αποφασίσει να ενημερώσει επίσημα και όχι μέσω τηλεφώνου ή όταν βγει η επίσημη απόφαση, μπορεί να αλλάξει η εικόνα. Μέχρι τότε, προσωπικά παίρνω ως δεδομένο αυτό που λέει ο Κολλύρης, γιατί με το δελτίο τύπου εκτίθεται.

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Χτες απογευμα που μιλησα με τον βοηθο του Χατζηφωτη
Μου ειπε για την αποφαση πως φετος ΔΕΝ μπορει να αλλαξει
Κατι για τους αναπληρωτες..
Απο του χρονου ΜΟΝΟ επιτυχοντες ΑΣΕΠ 2008 θα πανε
Αναπληρωτες..

Για παρε ένα τηλεφωνο στο γραφειο του κ.Χατζηφωτη σημερα.

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μην γραφετε ανακρίβειες!!!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Για παρε ένα τηλεφωνο στο γραφειο του κ.Χατζηφωτη σημερα.

Μην γραφετε ανακρίβειες!!!

Έχεις την καλοσύνη να μας εξηγήσεις; Και να μας πεις αν ξέρεις πότε και αν σκοπεύει να βγάλει κάποια επίσημη ανακοίνωση και όχι αυτό το ράδιο αρβύλα που μου θυμίζει τις φορές που παίρνουμε τηλέφωνο στο υπουργείο για πιθανές προσλήψεις και ανάλογα με τον υπάλληλο που πετυχαίνεις, τη μία είναι να γίνουν την ίδια μέρα, την άλλη την άλλη βδομάδα και την άλλη δεν έχει ακούσει τίποτα για προσλήψεις μέσα στις επόμενες εβδομάδες. Είναι σοβαρά πράγματα αυτά;

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχεις την καλοσύνη να μας εξηγήσεις; Και να μας πεις αν ξέρεις πότε και αν σκοπεύει να βγάλει κάποια επίσημη ανακοίνωση και όχι αυτό το ράδιο αρβύλα που μου θυμίζει τις φορές που παίρνουμε τηλέφωνο στο υπουργείο για πιθανές προσλήψεις και ανάλογα με τον υπάλληλο που πετυχαίνεις, τη μία είναι να γίνουν την ίδια μέρα, την άλλη την άλλη βδομάδα και την άλλη δεν έχει ακούσει τίποτα για προσλήψεις μέσα στις επόμενες εβδομάδες. Είναι σοβαρά πράγματα αυτά;
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι θα γινει ενημέρωση, το ποτέ δεν το ξέρω ,αλλά θα υπάρξει ενημερωση.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι θα γινει ενημέρωση, το ποτέ δεν το ξέρω ,αλλά θα υπάρξει ενημερωση.

Ωραία αυτό το ξες. Αν και αν γίνει τη μέρα της ανακοίνωσης της απόφασης, σε 3 μήνες π.χ., χαίρω πολύ, τη διαβάζουμε και μόνοι μας. Οι ανακρίβειες ποιες ήταν ακριβώς; Γιατί για να χαρακτηρίζεις κάτι ανακριβές, πάει να πει ότι ξες ποιο είναι το ακριβές. Μπορείς λοιπόν να μας πεις ποιο είναι το ακριβές που γνωρίζεις εσύ;

Αποσυνδεδεμένος alousia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ο Κολλύρης με το φετος και του χρονου που αναφερει εννοεί το σχολικο ετος 2015-2016 και όχι 2016 - 2017

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
ο Κολλύρης με το φετος και του χρονου που αναφερει εννοεί το σχολικο ετος 2015-2016 και όχι 2016 - 2017

Καλά τόσο χαζός είναι για να εννοεί αυτό; Ή τόσο άσχετος; Δε νομίζω... Θα γίνει ρεζίλι των σκυλιών αν ισχύει αυτό. Στο είπε ο ίδιος ο Κολλύρης ή είναι προσωπική σου εκτίμηση;

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ

Δηλαδή εγώ που έχω επιτυχίες ασεπ 2002,2004,2006 αλλά όχι 2008 , προυπηρεσία 25 μηνών δε θα μπορώ να ξανακληθώ ως αναπληρώτρια? Δεν το καταλαβαίνω...Ακυρώνονται οι προηγούμενες προσπάθειες???
θα μπορείς απλά θα προτασονται όσοι έχουν ΑΣΕΠ 2008


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 504
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.