*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016  (Αναγνώστηκε 615311 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1260 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:33:55 πμ »
Minus 3 το σχόλιο μου που χαρακτήρισες καφριλα α) δεν ήταν απάντηση στο ερώτημα σου,έτσι κι αλλιώς μετά το διάβασα γι αυτό και απάντησα
και β) από χιούμορ ξερετε?. Τώρα σε αυτά που ειπες,νομίζω ότι απαντησα.Αν γίνουν οι διορισμοί που πρέπει και οποίος έχει έναν σχετικά καλό βαθμό στον ασεπ και οποίος έχει παλιό πτυχίο και οποίος έχει προϋπηρεσία θα τακτοποιηθει.Αλλά την προϋπηρεσία δεν τη βάζω ίσα κι όμοια με τα αλλα. Έχω αναλύσει το γιατί. Δες προηγούμενα σχόλια μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2015, 01:41:46 πμ από MIKE_1924 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:12:43 »

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1261 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:37:11 πμ »
Ένα από τα πράγματα που θα έπρεπε να διεκδικούμε είναι το να μην ανοίγουν οι πίνακες για κάθε ειδικότητα μαζί, αλλά ξεχωριστά. Πχ ενώ για τους ΠΕ70 παραμένουν κλειστοί, για άλλους ενδεχομένως να ανοίγουν. Μας βάζουν τώρα διαφορετικές ειδικότητες με διαφορετικές καταστάσεις να πλακωνόμαστε. Πάνε καλά εκεί στο υπουργείο;

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1262 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:42:40 πμ »
Minus 3 το σχόλιο μου που χαρακτήρισες καφριλα α) δεν ήταν απάντηση στο ερώτημα σου,έτσι κι αλλιώς μετά το διάβασα γι αυτό και απάντησαν και β) από χιούμορ ξερετε?. Τώρα σε αυτά που ειπες,νομίζω ότι απαντησα.Αν γίνουν οι διορισμοί που πρέπει και οποίος έχει έναν σχετικά καλό βαθμό στον ασεπ και οποίος έχει παλιό πτυχίο και οποίος έχει προϋπηρεσία θα τακτοποιηθει.Αλλά την προϋπηρεσία δεν τη βάζω ίσα κι όμοια με τα αλλα. Έχω αναλύσει το γιατί. Δες προηγούμενα σχόλια μου.

δεκτόν ΜΙΚΕ...έτσι κι αλλιώς είτε με ανοιχτούς ,είτε με κλειστούς πίνακες ,εγώ θα πηγαίνω όπου με στέλνουν ...
άλλη δουλεια δεν ξέρω και δεν μπορώ να κάνω στα 40, να με ταισει κάποιος δεν έχω, Σπαλιάρας  δεν είμαι, οπότε η αναπλήρωση είναι για μένα βιοπορισμός....
η δήλωση η δικιά μου είναι ίδια εδώ και χρόνια...κι να δεν ανοιξουν δεν θα σκάσω...πάλι καπου θα με πάρουν να γνωρισω ένα νεο μέρος στην Ελλλαδιτσα... :)...
εδώ που φτάσαμε , μόνο ΑΣΕΠ ή μοριοδότηση μέσω ΑΣΕΠ όλων των κριτηρίων ...
η προυπηρεσια ειναι κατ εμε σοβαροτατο κριτηριο όπως ισχυει παντού....
ες αύριο τα σπουδαία κι ότι γίνει ... :)

Αποσυνδεδεμένος achilleas23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1263 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:45:47 πμ »
Mr rrrrrr, μου χρωστάς μια απάντηση στο άλλο τοπικ, όπου άλλα έλεγα και άλλα κατάλαβες. Επίσης, κόψε το λεξιλόγιο περι μπουρδολογίας και παρτακισμού. Δεν πρόκειται να το ανεχτώ.

Τέλος, ισχυρίζεσαι ότι δεν εργάστηκα όσο λέω ότι εργάστηκα τα τελευταία χρόνια; Είσαι σίγουρος για αυτό;;; Σκέψου το καλά πριν απαντήσεις.

Ότι αφορά το πόσο δούλεψες με όσα διάβασα για σένα πρεπει να ήσουν πέρυσι  στο πίνακα μηδενικής προυπηρεσίας και να μην είχες βάλει καθόλου κουτάκι στη δηλωσή σου για να πέσεις 850 θέσεις όπως ανάφερες. Έτσι σε πήραν πάντα αργότερα. Υπολογίζω συνήθως Νοέμβριο ή Δεκέμβριο.

Αυτά συμπεραίνω από όλες τις δηλώσεις σου. Αν τώρα τα συμπέρανα σώστα μόνο εσυ το ξερεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:12:43 »

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1264 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:46:15 πμ »
Ένα από τα πράγματα που θα έπρεπε να διεκδικούμε είναι το να μην ανοίγουν οι πίνακες για κάθε ειδικότητα μαζί, αλλά ξεχωριστά. Πχ ενώ για τους ΠΕ70 παραμένουν κλειστοί, για άλλους ενδεχομένως να ανοίγουν. Μας βάζουν τώρα διαφορετικές ειδικότητες με διαφορετικές καταστάσεις να πλακωνόμαστε. Πάνε καλά εκεί στο υπουργείο;

Σωτήρη θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου...αλλά δυστυχώς η αντιμετώπιση απ το Υπουργείο είναι ενιαία για όλους...όπως είπα και στον ΜΙΚΕ, είτε κλειστοί ,είτε ανοιχτοι οι πίνακες εγω την ίδια δήλωση κάνω... :)΄...ας κάνουν ότι θέλουν...και μένα τα μαλλια μου ασπρισαν ,αλλά στα 40 δεν μπορώ ουτε επάγγελμα να αλλάξω , ούτε να κάνω επιλογες ...οπου με στειλουν , θα πάω... :)

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1265 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:50:51 πμ »
Minus 3 εκεί μας κατάντησαν.Αλλά πολλοι το θέλουν από μόνοι τους Βλεπε σχόλιο του rrrrrr που απευθυνόταν σε σένα.

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1266 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:52:26 πμ »
Ότι αφορά το πόσο δούλεψες με όσα διάβασα για σένα πρεπει να ήσουν πέρυσι  στο πίνακα μηδενικής προυπηρεσίας και να μην είχες βάλει καθόλου κουτάκι στη δηλωσή σου για να πέσεις 850 θέσεις όπως ανάφερες. Έτσι σε πήραν πάντα αργότερα. Υπολογίζω συνήθως Νοέμβριο ή Δεκέμβριο.

Αυτά συμπεραίνω από όλες τις δηλώσεις σου. Αν τώρα τα συμπέρανα σώστα μόνο εσυ το ξερεις.

Καλά συμπέρανες. Δεν έχουμε όλοι τη δυνατότητα να βάζουμε το κουτάκι. Αν είναι υποχρέωση ας το καταργήσουν και να θεωρούν ότι ισχύει για όλους. Να το πάρουμε απόφαση να αλλάξουμε δουλειά. Και δεν θεωρώ ότι είναι υποχρέωση να βάζεις το κουτάκι, ούτε θεωρώ ότι θα πρέπει να τιμωρείσαι με χάσιμο 850 θέσεων επειδή δεν έβαζες το κουτάκι. Αν θέλουν να βρουν δασκάλους για τις δύσκολες περιοχές, να δώσουν θετικά κίνητρα, κι όχι να απειλούν και να τιμωρούν με χάσιμο θέσεων.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2015, 01:54:39 πμ από Sotirios »

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1267 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:58:51 πμ »
Αχιλλέα μήπως συμφωνεις με τα  6 μέτρα που προτεινα να εφαρμοστούν με το άνοιγμα τω πινάκων?Δες τα πιο πανω.Θεωρώ ότι συμφωνεις.Αν ναι πες το στη Δρακουλεσκου..


Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1268 στις: Αύγουστος 25, 2015, 02:07:51 πμ »
Ο εκπαιδευτικός κόσμος είναι γνωστός για τη μιζέρια του,τη χαμηλοταβανία του και την διπροσωπία του. Αυτά τα ξέρουν καλά όσοι έχουν δουλέψει σε συλλόγους μικρών ή μεγάλων σχολείων. Αυτόν τον κόσμο χειραφετεί και δουλεύει ψιλό γαζί το εκάστοτε Υπουργείο. Χαρακτηριστικό και πρόσφατο παράδειγμα είναι η τοποθέτησή του οτι οι προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών καθυστερούν λόγω αργής καταχώρισης των στοιχείων....(και όχι λόγω της απόφασης που έλαβε το ΣΤΕ περί αναστολής)...γελάει και το παρδαλό κατσίκι...ξυπνήστε!! 

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1269 στις: Αύγουστος 25, 2015, 09:44:23 πμ »
Δηλ. σύμφωνα με το σκεπτικό σου, φίλε leontokarde, δεν πρέπει να διεκδικούμε το αυτονόητο (την αποκατάσταση του δικαίου και τη νομική μας προστασία), αλλά πρέπει δεχόμαστε τις αυθαιρεσίες του Υπουργείου και της εκάστοτε ηγεσίας του, που κάθε φορά παίζουν παιχνίδια κι εξυπηρετούν συμφέροντα; Καταφεύγουμε σε προσφυγές κι ασφαλιστικά μέτρα κ.λ.π., γιατί δεν επιτρέπεται να συνεχιστεί αυτή η αδικία με τα ανοίγματα των πινάκων χωρίς τη διεξαγωγή ΑΣΕΠ, με τη διπλάσια προυπηρεσία να μετρά όποτε βολεύει του ημετέρους και με τους απολυθέντες και τους τρίτεκνους να πανηυρίζουν που χωρίς επιτυχία σε ΑΣΕΠ εκτοξεύονται εκατοντάδες θέσεις και δουλεύουν κάθε χρόνο! Εσείς πρέπει να ξυπνήσετε, γιατί το Υπουργείο σας θέλει στα μαύρα τα σκοτάδια, άβουλους και υποταγμένους!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1270 στις: Αύγουστος 25, 2015, 10:58:59 πμ »
Ακόμη δεν έχουν φύγει από το υπουργείο οι εγκύκλιοι των αναπληρωτών ,για να δημοσιευθούν σε ΦΕΚ.
ΟΙ ρυθμοί "χελώνας" στο υπουργείο συνεχίζονται και βέβαια τις συνέπειες των παραλείψεών τους θα τις πληρώσουν τα παιδιά και οι συνάδελφοι αναπληρωτές.
Από Μπράτη..

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1271 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:05:57 πμ »
Όσο αργούν. ...εξοικονομούν χρήματα. ...πρώτοι πρώτοι που θα την πληρώσουν τη νύφη θα είναι οι τεχνικές ειδικότητες, οι τεχνικές για πρώτη φάση υπολογίζω από Δεκέμβρη. ..έχει ξανά παίξει το σενάριο αυτό. .

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1272 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:06:08 πμ »
Ακόμη δεν έχουν φύγει από το υπουργείο οι εγκύκλιοι των αναπληρωτών ,για να δημοσιευθούν σε ΦΕΚ.
ΟΙ ρυθμοί "χελώνας" στο υπουργείο συνεχίζονται και βέβαια τις συνέπειες των παραλείψεών τους θα τις πληρώσουν τα παιδιά και οι συνάδελφοι αναπληρωτές.
Από Μπράτη..
Η εγκύκλιος θα έχει καμία τροποποίηση ή θα είναι ίδια και απαράλλαχτη;Αυτό είναι το μέγα ερώτημα.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1273 στις: Αύγουστος 25, 2015, 11:07:17 πμ »
Αυτό κανένας δεν το ξέρει ή δεν θέλει να το πει..
Πάντως για να καθυστερεί ίσως να έχει αλλάξει κάτι ακόμα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 865
Σύνολο: 874

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.