*

Αποστολέας Θέμα: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .  (Αναγνώστηκε 114930 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος achilleas23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #252 στις: Αύγουστος 29, 2015, 01:37:53 πμ »

6) Αν είσαι ΠΕ70 του μηδενικής, ή αν υποστηρίζεις αυτούς, τότε πες μου. Θα δούλευες όσο δούλεψες αν εγώ και οι άλλοι σαν κι εμένα βάζαμε το κουτάκι;;; Ναι ή όχι;

Αν θα έβαζες κουτάκι οι πιο χαμηλοί θα δουλέυανε πιθανότατα στο σπίτι τους ή τουλάχιστον πιο κοντα στο σπίτι τους, αφού εσυ θα πήγαινες στα δυσπρόσιτα. Μπορούμε και αυτο να πούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2015, 01:40:10 πμ από achilleas23 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:09:00 »

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #253 στις: Αύγουστος 29, 2015, 01:38:30 πμ »
Πριν τελειώσεις το "Κοριτσάκι με τα σπίρτα", έχεις καταλάβει οτι ο ΝΟΜΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΕΒΛΕΠΕ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ ΑΠΟ ΤΟ 2009 και μετα???????

Τι δεν καταλαβαίνεις????
Να σου πω καλυτερα ακριβως τι καταλαβαίνω: καταλαβαίνω λοιπον ότι εχουμε μπλεξει με βουτυροκ...παιδα που αντι να σεβαστουν τον κοπο των συναδελφων τους προσπαθουν να ακουστουν με μπουρδολογίες βαφτίζοντας ηθος  και προστυχια αυτό μονο που τους συμφερει...και δεν παραδέχονται την τεραστια βλακεια τους να μη δουλεψουν...
καταλαβαίνω επισης ότι καποιοι δεν εχουν μαθει να δεχονται τις συνεπειες των επιλογων τους και ουρλιαζουν τωρα ότι ο γάιδαρος πεταει...πιο συγκεκεριμενα:
ναι δουλεύαμε με κλειστους πίνακες, ναι δεν ξεραμε αν ποτε ανοιξουν
ναι καποιοι προτιμησαν το σπιτι τους και καποιοι αλλοι ξενιτευτηκαν και κουραστηκαν και τα βρηκαν σκουρα...τωρα με το ανοιγμα και αν θα ισχυσει δικαιώνονται...και ισως δουλεψουν πιο κοντα στον τοπο τους...δεν το αξιζουν ε;;; κακο ε;; σας χαλαει το ισιο ε;;;; γαμώτο...δε θα εισαστε αιωνίως κολλημένοι ψηλα και οι αλλοι σαν τα κοροιδα από χαμηλα θα παψουν οι κακομοιρουληδες να τρεχουν στην πινεζα και θα πατε εσεις...;;;ρε γαμωτο;!!!πως οι μεταξωτοι πωποι καποιων να πανε στην πινεζα;;;;;;;;;;
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #254 στις: Αύγουστος 29, 2015, 01:43:30 πμ »
Αν θα έβαζες κουτάκι οι πιο χαμηλοί θα δουλέυανε πιθανότατα στο σπίτι τους ή τουλάχιστον πιο κοντα στο σπίτι τους, αφού εσυ θα πήγαινες στα δυσπρόσιτα. Μπορούμε και αυτο να πούμε.

Αν αυτό ήταν η προτεραιότητά τους, το να εργαστούν κοντά στο σπίτι τους, τότε γίατί δε δήλωσαν μόνο τέτοιες περιοχές; Άρα προτεραιότητά τους ήταν να δουλέψουν όσο το δυνατόν νωρίτερα, ασχέτως του πού θα προσληφθούν. Άρα το ερώτημά μου συνεχίζει να ισχύει και να περιμένει απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #255 στις: Αύγουστος 29, 2015, 01:44:33 πμ »
Dimitra και diontsa ,απολαυστικος ο οργασμός με την ταλαιπωρία ?Αχιλλέα ρωτήσες κάτι για 7 χρόνια ΑΣΕΠ?Έχεις πιει αγόρι μου?
Εχεις διαβάσει το νόμο ποτέ? Μετα τα δύο χρόνια από τον Τελ. ασεπ.δηλαδη 2010,έως ότου,(καταλαβες ε?,έως ότου),ξαναγίνει ασεπ,πίνακες ΚΛΕΙΣΤΟΙ.Αντιληπτό?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2015, 01:47:37 πμ από MIKE_1924 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:09:00 »

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #256 στις: Αύγουστος 29, 2015, 01:45:40 πμ »
βουτυροκ...παιδα

Το "κ" που τόνισα είναι αυτό που νομίζω;

Περιμένω απαντήσεις Δήμητρα...  8)

Παράθεση
δε θα εισαστε αιωνίως κολλημένοι ψηλα και οι αλλοι σαν τα κοροιδα από χαμηλα

Να γίνει ΑΣΕΠ και να εκπληρωθεί η ευχή σου. Ως τότε λυπάμαι.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2015, 01:47:34 πμ από Sotirios »

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #257 στις: Αύγουστος 29, 2015, 01:49:19 πμ »
Να σου πω καλυτερα ακριβως τι καταλαβαίνω: καταλαβαίνω λοιπον ότι εχουμε μπλεξει με βουτυροκ...παιδα που αντι να σεβαστουν τον κοπο των συναδελφων τους προσπαθουν να ακουστουν με μπουρδολογίες βαφτίζοντας ηθος  και προστυχια αυτό μονο που τους συμφερει...και δεν παραδέχονται την τεραστια βλακεια τους να μη δουλεψουν...
καταλαβαίνω επισης ότι καποιοι δεν εχουν μαθει να δεχονται τις συνεπειες των επιλογων τους και ουρλιαζουν τωρα ότι ο γάιδαρος πεταει...πιο συγκεκεριμενα:
ναι δουλεύαμε με κλειστους πίνακες, ναι δεν ξεραμε αν ποτε ανοιξουν
ναι καποιοι προτιμησαν το σπιτι τους και καποιοι αλλοι ξενιτευτηκαν και κουραστηκαν και τα βρηκαν σκουρα...τωρα με το ανοιγμα και αν θα ισχυσει δικαιώνονται...και ισως δουλεψουν πιο κοντα στον τοπο τους...δεν το αξιζουν ε;;; κακο ε;; σας χαλαει το ισιο ε;;;; γαμώτο...δε θα εισαστε αιωνίως κολλημένοι ψηλα και οι αλλοι σαν τα κοροιδα από χαμηλα θα παψουν οι κακομοιρουληδες να τρεχουν στην πινεζα και θα πατε εσεις...;;;ρε γαμωτο;!!!πως οι μεταξωτοι πωποι καποιων να πανε στην πινεζα;;;;;;;;;;

Συμφωνώ για αυτούς που δούλευαν ανελλιπώς. Δεν συμφωνώ για τα ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ. Το καταλαβαίνεις ότι τα ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ 2ΠΛΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΕΙΑ, ΕΤΣΙ?
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #258 στις: Αύγουστος 29, 2015, 01:52:56 πμ »
Που να το καταλάβει? Είπαμε,ηδονή με την υποταγή στην εξουσια του κρατους."τρεξτε κοροϊδάκια για ένα δυσπροσιτο για να χετε και του χρόνου δουλειά,1 2 3!

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #259 στις: Αύγουστος 29, 2015, 01:53:20 πμ »
Συμφωνώ για αυτούς που δούλευαν ανελλιπώς.

Εργάζομαι επί 4 συναπτά έτη, με μέσο όρο σχεδόν 7 μήνες ανά χρόνο. Ο ορισμός του "ανελλιπώς".

Αποσυνδεδεμένος achilleas23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #260 στις: Αύγουστος 29, 2015, 01:57:15 πμ »
Αν αυτό ήταν η προτεραιότητά τους, το να εργαστούν κοντά στο σπίτι τους, τότε γίατί δε δήλωσαν μόνο τέτοιες περιοχές; Άρα προτεραιότητά τους ήταν να δουλέψουν όσο το δυνατόν νωρίτερα, ασχέτως του πού θα προσληφθούν. Άρα το ερώτημά μου συνεχίζει να ισχύει και να περιμένει απάντηση.

Δεν έγφραψα πούθενα ότι ήταν η προτεραιοτητά τους. Μόνο τι αλλο θα μπορούσε να είχε γίνει. Με κουτάκι ή χωρίς.

Από την άλλη η δική σου η προτεραιότητα ήταν να δουλέψεις κοντά στο σπίτι σου. Στο τέλος ήταν η δικιά σου απόφαση που χάνεις τώρα τη θέση και όχι κάποιου άλλου. Ή θέλεις να μου πεις ότι θα δήλωνες κουτάκι αν θα ήξερες ότι θα μετρουσαν διπλα τα δυσπρόσιτα, ένω εδώ όλες τις μέρες μας λες ότι οι οικονομικες συνθήκες σου δεν το επιτρέψανε όλα αυτα τα χρόνια. Άρα η ερώτηση σου δεν έχει σημασία.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #261 στις: Αύγουστος 29, 2015, 01:58:37 πμ »
1) Δεν σε αποκάλεσα Δημητρούλα.
2) Δεν έχεις δικαίωμα να με αποκαλείς καλοπερασάκια.
3) Δεν έχεις δικαίωμα να λες ότι δεν θέλω να κουράζομαι.
4) Σε ρώτησα αν άφησες έξοδα να τρέχουν στην πατρίδα σου. Ποιος τα πλήρωνε; Περιμένω απάντηση. Δεν θα το ρωτούσα, αλλά εσύ το ξεκίνησες.
5) Πόσο σου έβγαινε η θέρμανση τόσο στην πατρίδα, όσο και στο δυσπρόσιτο; Δεν θα το ρωτούσα, αλλά εσύ το ξεκίνησες.
6) Αν είσαι ΠΕ70 του μηδενικής, ή αν υποστηρίζεις αυτούς, τότε πες μου. Θα δούλευες όσο δούλεψες αν εγώ και οι άλλοι σαν κι εμένα βάζαμε το κουτάκι;;; Ναι ή όχι;
1.δεν εχω πρόβλημα ακουω και στο Δημητρουλα αν ακουγοταν σαν το δικο μου Σωτηρακη
2.αυτη την εντυπωση αφηνεις αποκαλωντας εμας που η μονη μας επιλογή ηταν να τσαλακωθούμε
3αυτο δειχνεις όταν περιγραφεις τις αντιληψεις τις επιλογες και τη σταση σου στην ολη κατασταση που ζουμε
4 Στην πατριδα μου εχω ένα σπιτι στο οποιο εμεινε συγγενης μου ο οποιος δεν πληρωνε νοικι αλλα μονο λογαριασμούς οσο ελειπα
5 η θερμανση μου βγηκε τον πρωτο μηνα 200 ευρω στο καλοριφέρ κι επειδή επαθα εγκεφαλικο με αυτή την τιμη αναβα αιρκοντίσιον από κει και μετα και μου ρχοταν φθηνοτερα.Στο σπιτι μου εκαιγα καλοριφέρ και μου πηγαινε 700 το χρονο περιπου
6 είμαι πε60 με μεγαλη βαθμολογια στον ΑΣΕΠ και πολύ ψηλα στον πινακα-τοχω ξαναπει αλλα τη  χρονια 13-14 το υπουργειο επελεξε να ανοιξει τα κλειστα στην πρωτη φαση και βρεθηκα εκτος σπιτιου μου- επισης ειχα ατομα πανω από μενα μουφα...δηλ που με κλειστους πίνακες διατηρουσαν τη σειρα τους τοσα χρονια και ειχαν το δικαίωμα καλυτερης τοποθέτησης μεταξυ αλλων προνομιων από μουφα θεσεις στον πινακα...!αυτά συναδελφε...
θΑ ΔΟΥΛΕΥΑ οποιος και να βαζε το κουτακι γιατι εγω προσωπικα βρίσκομαι στις πρωτες 500 θεσεις του πινακα και παιρνουν περιπου 1800 από τον ιδιο πινακα! ;)
Α! ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ότι με τη διπλασια μοριοδοτηση είμαι πολύ πιο πανω στους πρωτους 200-αν ισχυσει τελικα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2015, 02:04:42 πμ από dimitra68 »
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #262 στις: Αύγουστος 29, 2015, 02:00:47 πμ »
Αν δεν πηγές δυσπρόσιτο είσαι τεμπέλης ,όπως εγώ ,έστω αν έχεις δουλέψει 500χλμ βόρεια ,σε χωριό,πληρώνοντας τα κέρατα σου όπως εγώ,παίρνοντας μισθό 200 € λιγότερα από τη  Δήμητρα όπως εγω ,και πρέπει και να κράτας για τους 4 -5 μήνες ανεργιας όπως εγώ ,είσαι τεμπελης.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #263 στις: Αύγουστος 29, 2015, 02:07:32 πμ »
Συμφωνώ για αυτούς που δούλευαν ανελλιπώς. Δεν συμφωνώ για τα ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ. Το καταλαβαίνεις ότι τα ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ 2ΠΛΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΕΙΑ, ΕΤΣΙ?
δεν το καταλαβαίνω γιατι υπηρετησα εκει παρα τη θεληση μου με κινδυνο διαγραφης και τα δα όλα με τις ελλειψεις στο μερος εκεινο...υπεφερα συναδελφε και χαρηκα όταν ειδα ότι μπορει να μετρησοει διπλη μοριοδοτηση...γιατι να μη μετρησει;το ιδιο περναγα στον τοπο μου το ιδιο στο δυσπροσιτο;;
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #264 στις: Αύγουστος 29, 2015, 02:09:00 πμ »
 AΑ ! Ξέχασα ,ή " συνάδελφός " νηπιαγωγός δημητρα ζει σε νομο που την έπαιρναν από τις πρωτες(το ότι υπάρχει από αυτό και μόνο αδικία ανάλογα με την περιοχή που ζει κανείς ούτε που τη νοιάζει)και έκανε το 2013 την περίεργη ενέργεια να βάλει κουτακι.Αποτέλεσμα?Πήρε κατά τύχη δίπλα μόρια για εκείνη τη χρονιά και τώρα βρίζει τους άλλους που ούτε την τύχη να ζουν σε "καλό" νομο έχουν,ούτε πήγαν δυσπρόσιτο.Ευτυχώς όμως που ή μεγάλη πλειοψηφία των νηπιαγωγών συναδέλφων της αυτο δε θα το επιτρέψουν ,όπως και οι επιτυχοντες του ΑΣΕΠ και όλοι μας.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #265 στις: Αύγουστος 29, 2015, 02:12:40 πμ »
Αν δεν πηγές δυσπρόσιτο είσαι τεμπέλης ,όπως εγώ ,έστω αν έχεις δουλέψει 500χλμ βόρεια ,σε χωριό,πληρώνοντας τα κέρατα σου όπως εγώ,παίρνοντας μισθό 200 € λιγότερα από τη  Δήμητρα όπως εγω ,και πρέπει και να κράτας για τους 4 -5 μήνες ανεργιας όπως εγώ ,είσαι τεμπελης.
δεν ειπε κανεις ότι εισαι τεμπελης.. προς το παρον το μονο που αποδεικνύεται είναι ότι κανατε λαθος επιλογή με το να μην πατε να δουλεψετε εκτος νομου σας
Και κατι άλλο αυτοι που δεν την παλευουν στα δυσπρόσιτα είναι η μεγαλύτερης ηλικιας συνάδελφοι ως επι το πλειστον που αφηνουν υποχρεώσεις πισω ,στη δικη σας ηλικια και χωρις υποχρεώσεις και δεσμεύσεις είναι απειρως καλυτερα τα πραγματα!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 704
Σύνολο: 715

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.