*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016  (Αναγνώστηκε 60833 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas90

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #112 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 08:12:57 μμ »
Συνάδελφοι, δυστυχώς οι Βιολόγοι θεωρούν ότι είναι πάνω από όλους και από όλα. Θα ήθελα να ήμουν από καμία μεριά να βλέπω τους νέους Βιολόγους να διδάσκουν Φυσική ή Χημεία σε Λύκειο και να μην ξέρουν ούτε να φτιάξουν ένα διαγώνισμα... Αφήστε που γι΄ αυτόν ακριβώς το λόγο προτιμούν να διδάσκουν σε Γυμνάσια ότι να ΄ναι εκτός από Βιολογία. Αλλά αυτά μάλλον είναι ψιλά γράμματα για το υπουργείο. Και το μεγάλο πανηγύρι θα γίνει αν κάτσει καμία απόφαση του ΣτΕ και μπει σαν κριτήριο ο ΑΣΕΠ... Ε, ρε γλέντια!!ι
“Η επιστήμη δεν μπορεί να λύσει το ύψιστο μυστήριο της φύσης. Και αυτό επειδή, σε τελευταία ανάλυση, εμείς οι ίδιοι είμαστε μέρος του μυστηρίου που προσπαθούμε να λύσουμε”
Max Planck

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:50:03 »

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #113 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 08:28:12 μμ »
Ολοι αυτοι οι βιολογοι κανουν και φυσικη?? ειναι κ πολλοι...δε θα μεινει κενο για κενο για εμας να μας καλεσουν

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #114 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 08:40:46 μμ »
Εδώ πέρα μαθαίνουμε ότι οι"ανώτεροι" βιολόγοι με τα μηδενικά μόρια, προτιμάνε τις χημείες του γυμνασίου από τις βιολογίες κατεύθυνσης. Φοβούνται την Γ Λυκείου!!Γιατί τους στέλνουν στα γυμνάσια αφού έχουν τόσα κενά στα λύκεια;

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1588
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #115 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 08:42:16 μμ »
Ολοι αυτοι οι βιολογοι κανουν και φυσικη?? ειναι κ πολλοι...δε θα μεινει κενο για κενο για εμας να μας καλεσουν
Δυστυχως εφετος οι φυσικοι- οι της χημειας- και οι της πληροφορικης ηταν το μαυρο προβατο για το υπουργειο ...οι κερδισμενοι ηταν οι πε 09 και το ειχα αναφερει απο το πρωι οτι θα κανει πανω απο 100 προσληψεις οταν περυσι τον ιδιο αριθμο τον ειχε κανει σε 4 φασεις...ευχομαι και πιστευω οτι οι επομενες φασεις θα ειναι καλες για εμας...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:50:03 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #116 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 08:43:27 μμ »
Οπότε ας κάνετε ενοποίηση για να δώσετε σε βιολόγους που κρύβονται στα γυμνάσια.... Α ανάθεση τις Φυσικοχημείες. Εξαιρετική απειλή.

Αντί να κοιτάξετε πως να ανακτήσετε τις ώρες σας κοιτάτε πως να μειώσετε τις ώρες του άλλου, ή να του αφαιρέσετε το δικαίωμα να κάνει το μάθημα που σπούδασε.
Μα δεν καταλάβατε πως χάρη στις ώρες τις βιολογίας κρατούν τις οργανικές τους οι μόνιμοι συνάδελφοι Φυσικοί και Χημικοί? Ακόμα και αν μειώσετε την βιολογία και αυξήσετε κάποιο από τα άλλα μαθήματα οι ώρες των Φυσικών Επιστημών θα μείνουν ίδιες, και πάλι δεν θα υπάρχει χώρος για τους πολύχρονους αναπληρωτές Φυσικούς και χημικούς που περιμένουν να έρθει και η σειρά τους. Η ενοποίηση απλώς θα σας δώσει την Βιολογία Α ανάθεση. Είναι αυτό αίτημα? Οταν θα ζητήσετε την ενοποίηση ποιό θα είναι το επιχείρημά σας?
Δεν σπουδάσαμε Βιολογία αλλά θέλουμε να την κάνουμε Α ανάθεση για να δουλέψουμε?
Και στο τέλος ποιοί είναι αυτοί στο ΙΕΠ που θα το αποφασίσουν αυτό? Αυτοί τι δικαιολογία θα γράψουν? "Δεν χρειάζεται να σπουδάσεις Βιολογία για να την διδάξεις!"? Δεν χρειάζεται να σπουδάσεις Φυσική, ούτε Χημεία για να την διδάξεις!" ?
Κακώς προτείνετε ενοποίηση.
Αύξηση των ωρών Φυσικής και ΚΥΡΙΩΣ Χημείας πρέπει να ζητήσετε για να καλυφθεί το Παιδαγωγικό κενό που δημιουργείται στα ελληνόπουλα, καθώς ίσως και αναβάθμιση τη Υλης της Φυσικής όπως εσεις κρίνετε απαραίτητο.
Β ανάθεση μόνο στα απομακρυσμένα σχολεία και νησιά για να μην παρεξηγιόμαστε. Στα μεγάλα σχολεία της Πόλης Γυμνάσια και Λύκεια, τουλάχιστον από ένα καθηγητή σε κάθε μάθημα. Οχι τώρα που έχει από 3 Φυσικούς και Χημικούς σε γυμνάσια και δεν χωράει άλλος!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #117 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 08:56:19 μμ »
Εδώ πέρα μαθαίνουμε ότι οι"ανώτεροι" βιολόγοι με τα μηδενικά μόρια, προτιμάνε τις χημείες του γυμνασίου από τις βιολογίες κατεύθυνσης. Φοβούνται την Γ Λυκείου!!Γιατί τους στέλνουν στα γυμνάσια αφού έχουν τόσα κενά στα λύκεια;
θα βγουν στη φόρα....

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #118 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 09:05:10 μμ »
Δεν γίνεται οι προσλήψεις να γίνονται με βάση τα κενά που προκύπτουν από τις ώρες της βιολογίας αλλά οι τοποθετήσεις να γίνονται ενιαία. εγώ δεν διαφωνώ με τον gvasili , οι ώρες και της φυσικής και της χημείας πρέπει να αυξηθούν αλλά αν οι τοποθετήσεις γίνονται ενιαία πρέπει και οι προσλήψεις να γίνονται αναλογικά. Και ναι, να βγούν όλα στη φόρα.

Αποσυνδεδεμένος Redessence

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #119 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 09:14:02 μμ »
Ντροπή σε όσους επιχειρηματολογούν υπέρ του ενός ή του άλλου κλάδου. Είμαστε όλοι ΕΝΑΣ κλάδος οι ΠΕ04 και πάρτε το χαμπάρι.

Όσον αφορά το παρελθόν, οι φυσικοί είχαν πάντα την καλύτερη μεταχείρηση και φαίνεται τώρα κλαίνε γιατί έχασαν τα 5άωρα - 4άωρα και τα τρίωρα που απολάμβαναν, όταν χημικοί και βιολόγοι έλιωναν στα μονόωρα και έπρεπε να διορθώνουν από 500 γραπτά τη φορά. Τέλος πάντων. Πολλά από τα κακά που έγιναν στον κλάδο με τις αναθέσεις, τους διορισμούς και την κατάντια των χημικών και βιολόγων τόσα χρόνια, σίγουρα δε φταίνε οι Βιολόγοι. Δηλαδή σας πείραξε που η Βιολογία γενικής έγινε δίωρη από μονόωρη; Μήπως να σκεφτείτε και σεις οι χημικοί πόσοι βολεύεστε με τη Βιολογία όταν την παίρνετε ακόμα και στην 3η λυκείου; Περισσότερες ώρες για το Βιολόγο, σημαίνει περισσότερες ώρες και για τους χημικούς!

Τουλάχιστον τα βασικά αντικείμενα, δηλαδή Φυσική - Χημεία - Βιολογία πρέπει να πηγαίνουν πακέτο από τουλάχιστον δίωρο η κάθε μια σε όλες τις τάξεις γυμνασίων και λυκείων μπας και τα παιδιά μας αποκτήσουν σωστή μόρφωση. Όσο για τους φυσικούς καλό θα είναι να μην κάνουν τους αρχηγούς του κλάδου... Και αν τους φταίει κάποιος, αυτός δεν είναι οι βιολόγοι, αλλά οι συνάδελφοί τους, που τους έβαζαν τα δυσκολότερα θέματα στους ΑΣΕΠ του παρελθόντος, όταν ο κλάδος ήταν ενιαίος, και μετά αυτοί ζήτησαν και πέτυχαν τη διάσπαση του κλάδου με αποτέλεσμα χημικοί και βιολόγοι να καταλήξουν σε τουλάχιστον 2 σχολεία γιατί ποτέ δεν συμπλήρωναν ωράριο σε ένα. Εγώ προσωπικά αναγκάστηκα να αλλάξω οργανική εξαιτίας της "πρώτης ανάθεσης". Τώρα αν οι ώρες σας είναι στα σχολεία λίγες, ζητήστε περισσότερες, αλλά όχι εις βάρος των υπόλοιπων ΠΕ04.

Ξέρω ότι εδώ μιλάτε για διορισμό αναπληρωτών, αλλά αυτά που λέτε επηρεάζουν τη γενική λειτουργία του σχολείου και θα πρέπει να είσαστε προσεχτικοί. Πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι τα παιδιά μας διδάσκονται ένα κάρο αντικείμενα... Καλό θα ήταν λοιπόν αντί να βγάζουμε ο ένας το μάτι του άλλου ΠΕ04 να υποστηρίξουμε το συνολικό συμφέρον του κλάδου και να υποστηρίξουμε συνολικά τη διδασκαλία των φυσικών επιστημών, όχι μόνο για τα δικά μας συμφέροντα, αλλά για το καλό των παιδιών και της Ελληνικής κοινωνίας. Διότι η ανώτερη αλήθεια που μπορούμε να διδάξουμε στους μαθητές είναι ο τρόπος με τον οποίο λειτουργεί η φύση και μεις οι ίδιοι και αν κάποιοι δεν καταλαβαίνουν το λόγο πραγματικά λυπάμαι...

Τέλος εύχομαι καλή τύχη σε όλους τους συναδέλφους, διότι σε λίγο θα κάνουμε μάθημα τζάμπα σε ιδιωτικό, αλλά και δημόσιο τομέα και θα είμαστε και στην ανυποληψία με τα μυαλά που κουβαλάμε.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #120 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 09:43:57 μμ »
Καλά τα λόγια του συναδέλφου Redessence. Έγω επιμένω, όπως και σε άλλο post μου, πως η φυσική έπρεπε να είναι ενοποιημένη με τα μαθηματικά. Η φυσική έχει μικρή σχέση με τη βιολογία και αντίστροφα. Επειδή η βιολογία είναι κυρίως μάθημα περιγραφικό αν την κάνει φυσικός κάνει εξίσου την ίδια ζημιά με έναν φιλόλογο. Το ίδιο ισχύει και με τη φυσική. Αν την κάνει βιολόγος, κάνει εξίσου την ίδια ζημιά με ένα φιλόλογο. Και η ζημιά στη δεύτερη περίπτωση είναι τεράστια...

ΥΓ. Αντίστοιχες σκέψεις θα μπορούσαν να υπάρξουν και για τη σχέση χημικών - φυσικών, αλλά υπάρχει η ιδιομορφία στην Ελλάδα, όπου φυσικοί και χημικοί έχουν συναντηθεί ο ένας με το μάθημα του άλλου κυρίως στα φροντιστήρια πριν βρεθούν αμφότεροι σε σχολείο. Υπάρχει και μεγαλύτερη συγγένεια, αφού και αυτοί, όπως και οι μαθηματικοί είναι αρκετά "νεκρόφιλοι" (ασχολούνται με τη νεκρή ύλη... ).  ::)
Οι βιολόγοι είναι αλλού... 
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2015, 10:06:55 μμ από panos2 »

Αποσυνδεδεμένος ran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #121 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 10:24:22 μμ »
Παιδια η εννοποιηση του κλάδου ΔΕΝ ειναι λύση , δεν ειναι δεοντολογικο αφενως και αφετερου δεν λυνει το κυριως πρόβλημα που ειναι ότι η φυσικη σαν μάθημα έχει ξεφτιλιστει... >:(  με φυσική  συνέπεια να μην δουλέυουν πολλοι αναπληρωτες φυσικοι ,με επιτυχιες ΑΣΕΠ και εμπειρια  και να προσλαμβάνονται υπερβολικά πολυ βιολόγοι στην πλειοψηφια τους χωρίς ΑΣΕΠ και με μικρη έως μηδενικη  εμπειρία  .....κτλ
Προτίνω να δράσουμε όμαδικα και να συνταξουμε κάποιο κείμενο-επιστολη που να  αναφέρονται τα παραπάνω ,να υπογραφει απο όσους ειμαστε εδω και έπειτα να την  κοινοποιησουμε , για αρχη αυτό ..... και βλέπουμε .
Να κάνουμε κάτι πρακτικο απο το να κλαιμε την μοίρα μας, αυτο δεν οδηγει πουθενά, πρέπει να ΔΡΑΣΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ  ;)
 

   
 

Αποσυνδεδεμένος Kostas90

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #122 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 10:26:27 μμ »
Η εμπάθεια απέναντι στη Φυσική και στη Χημεία ολοφάνερη πιά! Οι μάσκες έπεσαν! Για πες μας Gvasili εσύ που κόπτεσαι για την αύξηση των ωρών του ΠΕ04 από που προέκυψαν οι ώρες της Βιολογίας; Μήπως γιατί πήρατε τις ώρες της Φυσικής; Και τώρα τι ζητάτε; Να πάρουμε εμείς τις ώρες άλλων μαθημάτων; Για πες μας το μαγικό τρόπο να αυξηθούν οι ώρες του ΠΕ04 να το μάθουμε κι εμείς οι "χαζοί" αφού εσείς τα ξέρετε όλα τα σωστά (λογικό αφού για να γίνετε Βιολόγοι κι εσείς είχατε μάθει Φυσική στο Λύκειο!)... Λέτε ότι τόσο καιρό οι Φυσικοί είχαν τη μερίδα του λέοντος. Και τώρα τι θέλετε, να την έχετε εσείς; Δηλαδή στο λάθος απαντάμε με λάθος! ΜΠΡΑΒΟ! ΕΥΓΕ! Έτσι έχετε μάθει στην επιστήμη σας; Ε, ήρθε η ώρα να δώσουμε κι εμείς τις δικές μας λύσεις σε αυτό που κάνατε εσείς τα τελευταία χρόνια εις βάρος της Φυσικής και της Χημείας.
Α, Gvasili μήπως έμαθες τι έγινε χθες σε μία πολύ μεγάλη ββάθμια σχετικά με τα κενά που δόθηκαν και τις ώρες που ΕΚΛΕΨΑΝ οι Βιολόγοι από Φυσικούς και Χημικούς με το σιγοντάρισμα της διεύθυνσης; (υπάρχουν ντοκουμέντα, δεν τα λέω από το κεφάλι μου) Ή μήπως σε αυτά τα στοιχεία δεν έχεις πρόσβαση όπως στα άλλα που μας έδινες γιατί δε σε συμφέρουν; Σου το έχω ξαναπεί: άλλο το σύνολο των ωρών και άλλο η κατανομή τους σε σχολεία! Και που να άκουγες τι έλεγαν οι συνάδελφοί σου Βιολόγοι όταν τους έδιναν κενά σε γυμνάσια και λύκεια... "σιγά μην πάρουμε κατευθύνσεις, άσε να πάμε καλύτερα σε γυμνάσιο" (από αυτήκοο μάρτυρα, δε λέω ότι μου κατέβει) όπου τα κενά των ωρών που τους δόθηκαν ήταν όλα Φυσικών και Χημικών αλλά Φυσικό και Χημικό δεν είχαν ζητήσει στη συγκεκριμένη διεύθυνση! Αλλά το καλύτερο από όλα: αν "σπάσει ο διάολος το ποδάρι του" και βγει η απόφαση του ΣτΕ υπέρ των επιτυχόντων ΑΣΕΠ πως λες ότι θα καλυφθούν τα κενά; Με ποιον μαγικό τρόπο; Με Βιολόγους που δεν ξέρουν τι σημαίνει διαγωνισμός; Δε θα φτάσουν ούτε για τη μισή Αττική... Αλλά ξέχασα, συγγνώμη, οι Φυσικοί θα σας φάνε τις ώρες που έχουν φτύσει αίμα για να είναι εδώ που είναι! Ή μήπως τότε θα σας φταίει και η δικαιοσύνη; Τα θέλετε όλα δικά σας, γι΄αυτό να περιμένετε και τις λογικότατες αντιδράσεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2015, 10:35:56 μμ από Kostas90 »
“Η επιστήμη δεν μπορεί να λύσει το ύψιστο μυστήριο της φύσης. Και αυτό επειδή, σε τελευταία ανάλυση, εμείς οι ίδιοι είμαστε μέρος του μυστηρίου που προσπαθούμε να λύσουμε”
Max Planck

Συνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3426
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #123 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 10:30:07 μμ »
Παιδια η εννοποιηση του κλάδου ΔΕΝ ειναι λύση , δεν ειναι δεοντολογικο αφενως και αφετερου δεν λυνει το κυριως πρόβλημα που ειναι ότι η φυσικη σαν μάθημα έχει ξεφτιλιστει... >:(  με φυσική  συνέπεια να μην δουλέυουν πολλοι αναπληρωτες φυσικοι ,με επιτυχιες ΑΣΕΠ και εμπειρια  και να προσλαμβάνονται υπερβολικά πολυ βιολόγοι στην πλειοψηφια τους χωρίς ΑΣΕΠ και με μικρη έως μηδενικη  εμπειρία  .....κτλ
Προτίνω να δράσουμε όμαδικα και να συνταξουμε κάποιο κείμενο-επιστολη που να  αναφέρονται τα παραπάνω ,να υπογραφει απο όσους ειμαστε εδω και έπειτα να την  κοινοποιησουμε , για αρχη αυτό ..... και βλέπουμε .
Να κάνουμε κάτι πρακτικο απο το να κλαιμε την μοίρα μας, αυτο δεν οδηγει πουθενά, πρέπει να ΔΡΑΣΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ  ;)
 

 

Αν θελετε να δρασουμε μπορουμε εντος των ημερων να καταθεσουμε ερωτηση με αρ. Πρωτοκολλου σο υπουργειο με ποια δικαιολογια εγινε υτη η κατανομη και ποια ειναι τα κενα..... αυτα παντα ενυπογραφα. Θελει αποιος να ερθει μαζι μου στονυπουργειο να το κανουμε; ευχαριστως.

Αποσυνδεδεμένος ran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #124 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 10:45:21 μμ »
Αν θελετε να δρασουμε μπορουμε εντος των ημερων να καταθεσουμε ερωτηση με αρ. Πρωτοκολλου σο υπουργειο με ποια δικαιολογια εγινε υτη η κατανομη και ποια ειναι τα κενα..... αυτα παντα ενυπογραφα. Θελει αποιος να ερθει μαζι μου στονυπουργειο να το κανουμε; ευχαριστως.
Μακάρι να μπορουσα μένω μάκρια ειναι όμως μια καλή ιδεά ,ένα πρώτο βήμα ρε αδερφέ..
νομιζω όμως οτι ειναι σημαντικο να δημοσιοποιειται ξανα και ξανα η υποβάθμιση του μαθήματος , πρέπει να είναι ο βασικός μοχλο πίεσης προς τους υπευθηνους ....

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες Φυσικοί (ΠΕ.04.01) 2015-2016
« Απάντηση #125 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 11:05:37 μμ »
Επαναλαμβάνω οτι η μόνη επαφή μου με το υπουργείο ειναι οι επιστολές οι διαμαρτυρίες και οι αναπαντητες ερωτήσεις που στέλνω να κοινοποιηθούν στοιχεία που να αποτυπώνουν το τι συμβαίνει. Για να ξερω και εγω και να μην εκτίθεμαι και να μάθουν επιτέλους και ολοι οι συνάδελφοι. Φιλους στο τμημα διορισμων, στη διέυθυνση προσωπικού, στο ιεπ, στους συμβούλους του υπουργού δεν εχω. Θα έλεγα το αντίθετο. Το υπουργείο πως ειναι απ´ εξω το εχω δει σε φωτογραφία
Αυτο για την διευθυνση που λες με προβληματίζει. Τα στοιχεία μου ειναι αυτά που ανακοινώνουν τα πυσδε. Τα συλλεγω και τα κατηγοριοποιώ με οση επιμέλεια μου επιτρέπει ο χρόνος. Δεν εχω να κρύψω κάτι. Αντιθέτως, θελω να βγει η αλήθεια. Οπότε πες μου την διεύθυνση και θα βγάλω σε αυτό το τόπικ όλα τα στοιχεία που έχω συλλέξει γιατην συγκεκριμένη διεύθυνση, ωστε να δουμε αν μπορούμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει. Αν τα στοιχεία μου δεν ειναι αρκετά, τότε θα πρέπει να Απαιτήσετε από το συγκεκριμένο ΠΥΣΔε , να εξηγήσει αυτό τι κάνει, και μάλιστα δημόσια. Με διαφάνεια. Τα Πυσδε δεν ειναι συμμαχοί μου. Αντιθέτως. Είναι ένα μεγάλο μέρος του προβλήματος που αντιμετωπίζω.
Οπότε αν θες πες μου την διευθυνση, για να συνεργαστώ.
Τωρα τα άλλα που λες δεν ειναι σωστά για μεγάλες ιδέες και ανωτεροτητες. Τα εχω γράψει αρκετες φορές. Ισότητα ζητάω το πολύ. Και αν εννοείς ότι τις θέλω όλες τις ώρες βιολογίας να τις κανουν βιολογοι. Ναι τις θέλω, αλλα ξερω οτι δεν ειναι ευφικτό. Βασικά απλώς δεν θέλω να γινεται η βιολογία σε β ανάθεση περισσότερο από 50%. Οσο πιο πάνω ειναι η α ανάθεση  απο 50% τόσο καλύτερα. Δεν νομίζω οτι ειναι τοσο αλαζονικό αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2015, 11:17:26 μμ από gvasilis »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161199
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 713
Σύνολο: 735

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.196 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.