*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 59017 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #168 στις: Οκτώβριος 30, 2007, 03:31:59 μμ »
Παραθέτω τις παρατηρήσεις του Σακελλαρίου για τη διδακτική των αρχαίων. Θα ήταν ενδιαφέρον νομίζω να τις σχολιάσουμε κιόλας. Ίσως κάποιοι να έγραψαν ανάλογα και να μην πήραν υψηλή βαθμολογία ή κάποιοι που πήραν υψηλό βαθμό να μην απάντησαν μ' αυτό τον τρόπο.

1ο ερώτ: Τους υποψηφίους δυσκόλεψε το γεγονός ότι ενώ ζητήθηκε σχέδιο επί χάρτου στη συνέχεια με 3 υποερωτήματα γινόταν λόγος μόνο για κύριες ιδέες, τίτλο κλπ. Αποτέλεσμα οι μισοί σχεδόν υποψήφιοι να αποπρασανατολιστούν και να απαντήσουν μόνο στα 3 αυτά ερωτήματα. Δηλ. ο κύριος εδώ μας λέει ότι έπρεπε να κάνουμε πλήρες σχέδιο διδασκαλίας. Είναι δυνατόν; Με άλλα δύο ερωτήματα να ακολουθούν για τα Ηθικά Νικομάχεια; Τότε η διάρκεια εξέτασης θα πρέπει να ήταν εξάωρη όχι 3ωρη! (σκεφτείτε είχαμε και τα παιδαγωγικά να απαντήσουμε). Μου φα'ίνεται έχουν ξεφύγει τελείως οι άνθρωποι!!
Συνεχίζει: Οι κυρίως ιδέες ερμηνεύθηκαν από ορισμένους ως αναφερόμενες στους στόχους γενικούς ή ειδικούς ή ταυτιζόμενες με τα ιδεολογικά στοιχεία. Επίσης το σχέδιο περίληψης δεν είχε θέση σε μάθημα διδακτικής Αρχ. Γραμματείας. Οι υποψήφιοι αντιμετώπισαν πρόβλημα στο που θα εντάξουν στο σχέδιο διδασκαλίας τις οδηγίες αυτές.
Στις οδηγίες προς τους βαθμολογητές υπήρχαν λάθη στην αρίθμηση των στίχων. Ίσως θα πρέπει να γίνεται χρήση της αρίθμησης μόνο των στίχων του αρχαίου κειμένου.

2ο ερώτ: ΔΕΝ έχει σχέση με διδακτική, αποτελεί γνωστικό αντικείμενο (τότε -ρωτώ εγώ- γιατί το έβαλαν στη διδακτική;) Το περίεργο είναι ότι πολλοί υποψήφιοι κατέστρωσαν σχεδιο διδασκαλίας των παραθεμάτων!
Το αριστοτελικό κείμενο προσφέρεται για τη διάκριση και το συσχετισμό διανοητικής και ηθικής αρετής, εκ φύσεως και εξ έθους ικανότητα, αίσθησης και έλλογης πράξης κατά προαίρεση, δυνατότητας κι ενέργειας, άσκησης και έξεως. Στο ομηρικό ο Φήμιος υποστηρίζει ότι έχει έμφυτη την ποιητική ικανότητα, που την τελειοποιεί με τη δική του προσπάθεια. Το πινδαρικό κάνει λόγο για την υπεροχή της έμφυτης αρετής, ενώ η αποκτώμενη με τη γνώση και την άσκηση αρετή είναι άνευ σημασίας Η μετάφραση του Λαζανά που δόθηκε είναι πολύ ελεύθερη και αποπρασανατολίζει τον υποψήφιο. Και ο Όμηρος και ο Πίνδαρος πιστεύουν ότι η αρετή είναι έμφυτη στις σπουδαίες οικογένειες (προφανώς λόγω κληρονομικότητας και παράδοσης). Ο Αριστοτέλης δημοκρατικότερα και σωστότερα, πιστεύει ότι η ηθική αρετή αποτελεί άθλημα για τον καθένα και με τη θεωρία του περί έθους προοιωνίζει τον σύγχρονο συμπεριφορισμό. (Αμφιβάλλω αν βρέθηκε έστω κι ένας να το γράψει αυτό)!

Το β' υποερώτημα έχει ήδη καλυφθεί μερικά με την αναφορά του Αριστοτέλη στους νομοθέτες (επομένως και στους πολιτικούς), αλλά ο υποψήφιος θα πρέπει να κάνει λόγο και για το ρόλο του σχολείου και της οικογένειας στην αγωγή του νέου.

Οι υποψήφιοι αντιμετώπισαν με αρκετή επιτυχία το αριστοτελικό κείμενο, αλλά οι περισσότεροι δυσκολεύτηκαν στα δύο παραθέματα που δόθηκαν αποκομμένα από τα συμφραζόμενα. Στο β' υποερώτημα οι περισσότεροι τόνισαν το ρόλο του σχολείου και της πολιτικής, αλλά υποβάθμισαν ή αγνόησαν εντελώς την ευθύνη της οικογένειας και του ατόμου. Και βέβαια δεν είχαν θέση εδώ τα περί αντιαυταρχικού σχολείου κι ελεύθερης έκφρασης των μαθητών που ανέφεραν κάποιοι υποψήφιοι.

Αυτά ήταν όλα. Τι λέτε; Πώς σας φαίνονται;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:15:11 »

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #169 στις: Οκτώβριος 30, 2007, 03:39:25 μμ »
Mήπως το τελευταίο μου μήνυμα που αφορά στη Διδακτική των Αρχαίων πρέπει να το βάλω στο αντίστοιχο τόπικ;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #170 στις: Οκτώβριος 30, 2007, 05:11:33 μμ »
σ ευχαριστουμε πολυ olgalia. ειδικα για την ειδικη εβγαλα μια ακρη. ετσι τα περιμενα και συμφωνα με το βαθμο που πηρα. αν και νομιζω σηκωνουν πολυ συζητηση οι αποψεις του. αυτο με το σχεδιο περιληψης καπως μου φανηκε. επισης στην ερωτηση απο τον επιταφιο εγω εγραψα ολα οσα ανεφερε και στο τελος στον επιλογο εκανα καποια σχολια για την κριτικη του αθηναικου πολιτευματος. κι ομως ο βαθμος μου δειχνει οτι μου τα επιασαν ολα λαθος. επισης στην ερωτηση του ομηρου δεν μου καθονται καλα καποια πραγματα. πχ αυτο που λεει για αναφορα μονο με απαρεμφατα και οχι με τα προσωπα κτλ. δεν ξερω... δηλαδη αν γραψεις σωστα τα μοτιβα κοβεσαι απ αυτο?

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #171 στις: Οκτώβριος 30, 2007, 08:58:42 μμ »
Εγώ με τη σειρά μου βρίσκω να έχω σημαντική απόκλιση στο γνωστικό ιστορίας - ενώ έχω δει και ξαναδεί τις απαντήσεις και δε βρίσκω να έχω πάνω από 4 λάθη, βαθμολογήθηκα με 62.5. Ωστόσο, ακόμη κι αν υποβάλλω αίτηση για να δω το γραπτό μου, θα δω ποιες απ΄τις απαντήσεις θα μου έχουν περάσει ως λάθος στο απαντητικό φυλλάδιο; Επίσης, ακόμη κι αν δω κάποια λάθη που δε θα έπρεπε κανονικά να προσμετρηθούν ως τέτοια, τι θα μπορούσα να πετύχω άραγε; Τι λέτε κι εσείς; Αξίζει τον κόπο, το χρόνο και το/τα παράβολο/α, που πληρώνουμε ή δεν έχει νόημα τελικά;
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:15:11 »

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #172 στις: Οκτώβριος 30, 2007, 09:07:59 μμ »
Μήπως πρέπει να κάνουμε μια καταγγελία και μια μαζική προσφυγή, όταν όλοι δούμε τα γραπτά μας και βρούμε τέτοιες αποκλίσεις; Για αρχή λέω να δημοσιεύσω κάτι αντίστοιχο στην alfavita. Θα το γράψω το βράδυ και θα το στείλω στα mail των μελών του Συλλόγου για να το εγκρίνουν.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #173 στις: Οκτώβριος 30, 2007, 09:18:04 μμ »
το θεμα ειναι πως θα τις αποδειξουμε? κι εγω εχω 10 μοναδες διαφορα στην ιστορια αλλα πως θα το αποδειξω αν εβαλαν το χερακι τους εφοσον δεν βλεπθμε τα σκαναρισμενα αλλα τις φωτοτυπιες?

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #174 στις: Οκτώβριος 30, 2007, 09:23:17 μμ »
το θεμα ειναι πως θα τις αποδειξουμε? κι εγω εχω 10 μοναδες διαφορα στην ιστορια αλλα πως θα το αποδειξω αν εβαλαν το χερακι τους εφοσον δεν βλεπθμε τα σκαναρισμενα αλλα τις φωτοτυπιες?

Δεν ξέρω SWTIA, τι να πω πραγματικά. Απλά, πλήρης απογοήτευση. Πως ν'αποδείξουμε άραγε ότι δεν είμαστε ελέφαντες!!!!!! Μάλλον δε γίνεται τίποτα τελικά.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #175 στις: Οκτώβριος 30, 2007, 11:18:21 μμ »
Η ΠΕΑΕ κάνει πολύ καλή δουλειά και στηρίζει τους συναδέρφους με κάθε τρόπο. Συγχαρητήρια παιδιά για την όρεξη, τη δύναμη και το κουράγιο σας. Ας γραφτούν όλοι όσοι μπορούν, μαζί μπορούμε να καταφέρουμε πράγματα που μόνος του κανείς δε θα τα κατάφερνε.
πραγματι αξιζουν συγχαρητηρια....μπραβο σε ολους οσους το οργανωνουν. ελπιζουμε ολοι να καταφερουμε να αλλαξουμε εστω και κατι μικρο.
Συναδελφοι μολις τωρα επικοινωνησα με φιλη μου ΠΕ02 η οποια ειδε τα γραπτα της στον ΑΣΕΠ. Στο 4ο ερωτημα των αρχαιων της εκαναν λαθος στην 5η ερωτηση πολλαπλης επιλογης που αν και την ειχε σωστη της την επιασαν λαθος. Η συναδελφος κοπηκε γνωστικο για 0,54 αν και ειχε υψηλο βαθμο στη β' Θεματικη. Καταλαβαινεται τι σημαινει αυτο ? Η συναδελφος ειναι επιτυχουσα προηγουμενων ΑΣΕΠ .Το θεμα της θα φτασει οπως την πληροφορησαν σε συμβουλιο με τον προεδρο του ΑΣΕΠ και θα κληθει ο διορθωτης για να εξηγησει για το λαθος. Συναδελφοι που θα πατε απο δω και περα για επιδειξη γραπτου προσεξτε καλα ολα τα πολλαπλης γιατι αν υπαρχουν και αλλα λαθη πρεπει να καταγγελθουν. Το περιεργο ειναι οτι ουτε ο δευτερος διορθωτης τα ειχε τσεκαρει τα πολλαπλης του 4ου ερωτηματος για να βρει το λαθος. Η συναδελφος αναμενει την απαντηση του ΑΣΕΠ για το τι εχει γινει ακριβως . Κατι βρωμαει τελικα στο βασιλειο της Δανιμαρκιας και κανεις δεν το παραδεχεται. Μηπως παιζουν με τους κοπους μας το διαβασμα μας και τις ζωες μας? :-X :-X

πλακα με κανεις? χιχιχιχι.... καλα δεν παμε καλα. και ειχα αποφασισει να τα μαθω τηλεφωνικως αλλα τωρα αρχιζω να το σκεφτομαι να κατεβω. εσυ kellykou δεν ειχες μεγαλη διαφορα στην ιστορια? τα τσεκαρες? γιατι και συ μπορει να χες κατι τετοιο. εγω ειχα 10 μοναδες




Τραβηξα μεγαλο ζορι με την ειδικη διδακτικη που οταν την ειδα κοντεψε να μου ερθει εγκεφαλικο και δεν τα προσεξα αυτα. Γενικα στα αναπτυξης θεωρω οτι ειχα γραψει καλυτερα απο αυτο που περιμενα. Οταν τα ξαναειδα επαθα σοκ. Η συναδελφος που ειδε λαθος διορθωση στα αρχαια περιμενει την αποφαση του ΑΣΕΠ. Αν δεν της απαντησουν γρηγορα θα ζητησει εισαγγελικη παρεμβαση για να παρει γραπτα και θα ζητησει εξωτερικο διορθωτη καθηγητη πανεπιστημιου. Κοπηκε στο γνωστικο για 0,54 και απ'οτι μου ειπε θα τους τραβηξει ως εκει που δεν παιρνει. Αν βαλουμε δικηγορο ως συλλογος για αναβαθμολογηση γραπτων απ'οτι μου ειπε θα συμμετασχει και επισης οταν παρει την απαντηση απο τον ΑΣΕΠ θα κανει και επισημη καταγγελια.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #176 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 01:10:07 πμ »
δηλαδη αν κινηθουμε με εισαγγελεα θα μπορουμε να ζητησουμε διορθωση απο καθηγητες πανεπιστημιου? πολυ καλυτερα
αν και δεν ξερω αν θα θελουν να αδειασουν συναδελφους τους. παντως και τιποτα να μη γινει τωρα- που μεταξυ μας, δε νομιζω να γινει- ευελπιστω οτι θα φοβηθουν λιγακι οι διορθωτες και θα ειναι πιο προσεκτικοι την επομενη φορα. το σημαντικο ειναι οτι οτι και να κανουμε κινουμαστε συλλογικα. δεν ειμαστε μονοι μας

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #177 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 01:25:55 πμ »
Νομιζω οτι αν βαζαμε δικηγορο και ζητουσαμε υποστηριξη απο τους καθηγητες μας στα πανεπιστημια  δε θα μας την αρνιονταν. Εγω πιστευω οτι εδω δε μιλαμε για καλυψη του σιναφιου τους(δε ξερουμε καν αν οι διορθωτες ειναι πανεπιστημιακοι) αλλα για το αν οι γνωσεις που μας παρειχαν τοσα χρονια εχουν αντικρυσμα ή οχι. Νομιζω οτι αν αρνηθουν τοτε ειναι σαν να ακυρωνουν τους εαυτους τους. Εγω πιστευω οτι πρεπει να γραφτουμε ολοι στο συλλογο για να εχει ο συλλογος να πληρωσει ενα δικηγορο για να ασχοληθει με το θεμα του ΑΣΕΠ. Τι στο καλο. 17000 φιλολογοι δωσαμε στον ΑΣΕΠ δεν μπορουμε να γραφτουμε 5000 στο συλλογο? Τοσα λεφτα δινουμε για παραβολα. 10 ευρω να δωσει ο καθενας ειναι 50000 ευρω. Δε θα μπορεσουμε να κανουμε τιποτα? Ντροπη συναδελφοι να εχει μονο 100 μελη ο συλλογος με τοσους χιλιαδες αδιοριστους απ'ολες τις βαθμιδες :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #178 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 01:29:51 πμ »
πρεπει με καποιο τροπο να το γνωστοποιησουμε. εγω διαφημιζω την προσπαθεια μας και σε γνωστους και στη σχολη που ειμαι παλι. ειναι ολοι απογοητευμενοι απο ασεπ αλλα ειναι μικροι και ακομα δεν εχουν δει την σαπιλα γυρω μας. τωρα που ειμαι στο μεταπτυχιακο κανουμε πιο ευκολα κονε με καθηγητες. την πεμπτη το απογευμα που εχω μαθημα(3 ατομα ειμαστε) θα το κανω θεμα και θα ζητησω τη γνωμη των 2 καθηγητων να δουμε αν μπορει να γινει κατι

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #179 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 01:34:45 πμ »
Μπραβο swtia . Το θεμα αφορα και αυτους. Ειναι σαν να τους βγαζουν ασχετους οτι δηλαδη τοσα χρονια δε μας μαθαιναν τιποτα. Αυτο δεν τους απασχολει ? Υποτιθεται οτι ειναι οι πανεπιστημιακοι δασκαλοι, αυτοι που προετοιμαζουν τους μελλοντικους επιστημονες. Και τη δικη τους δουλεια ακυρωνουν. Δεν το καταλαβαινουν? Σε σχεση με το συλλογο, αφου εχει τοσους φιλολογους το pde και ουτε αυτοι δεν εχουν γραφτει. :-X

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #180 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 01:35:27 πμ »
Νομιζω οτι αν βαζαμε δικηγορο και ζητουσαμε υποστηριξη απο τους καθηγητες μας στα πανεπιστημια δε θα μας την αρνιονταν. Εγω πιστευω οτι εδω δε μιλαμε για καλυψη του σιναφιου τους(δε ξερουμε καν αν οι διορθωτες ειναι πανεπιστημιακοι) αλλα για το αν οι γνωσεις που μας παρειχαν τοσα χρονια εχουν αντικρυσμα ή οχι. Νομιζω οτι αν αρνηθουν τοτε ειναι σαν να ακυρωνουν τους εαυτους τους. Εγω πιστευω οτι πρεπει να γραφτουμε ολοι στο συλλογο για να εχει ο συλλογος να πληρωσει ενα δικηγορο για να ασχοληθει με το θεμα του ΑΣΕΠ. Τι στο καλο. 17000 φιλολογοι δωσαμε στον ΑΣΕΠ δεν μπορουμε να γραφτουμε 5000 στο συλλογο? Τοσα λεφτα δινουμε για παραβολα. 10 ευρω να δωσει ο καθενας ειναι 50000 ευρω. Δε θα μπορεσουμε να κανουμε τιποτα? Ντροπη συναδελφοι να εχει μονο 100 μελη ο συλλογος με τοσους χιλιαδες αδιοριστους απ'ολες τις βαθμιδες :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
Αγαπητή Κέλλυ, ο κάθε συνάδελφος κάνει τις επιλογές του καί είναι σεβαστές. Για να πετύχει όμως κάτι η ΠΕΑΕ χρειάζεται μαζική συμμετοχή. Έχουμε εμποτιστεί όμως τόσα χρόνια από έναν απίστευτο ραγιαδισμό, που πιστεύω ότι θα πάρει πολύ χρόνο για να τον αποβάλλουμε..

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #181 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 01:38:49 πμ »
Νομιζω οτι αν βαζαμε δικηγορο και ζητουσαμε υποστηριξη απο τους καθηγητες μας στα πανεπιστημια  δε θα μας την αρνιονταν. Εγω πιστευω οτι εδω δε μιλαμε για καλυψη του σιναφιου τους(δε ξερουμε καν αν οι διορθωτες ειναι πανεπιστημιακοι) αλλα για το αν οι γνωσεις που μας παρειχαν τοσα χρονια εχουν αντικρυσμα ή οχι. Νομιζω οτι αν αρνηθουν τοτε ειναι σαν να ακυρωνουν τους εαυτους τους. Εγω πιστευω οτι πρεπει να γραφτουμε ολοι στο συλλογο για να εχει ο συλλογος να πληρωσει ενα δικηγορο για να ασχοληθει με το θεμα του ΑΣΕΠ. Τι στο καλο. 17000 φιλολογοι δωσαμε στον ΑΣΕΠ δεν μπορουμε να γραφτουμε 5000 στο συλλογο? Τοσα λεφτα δινουμε για παραβολα. 10 ευρω να δωσει ο καθενας ειναι 50000 ευρω. Δε θα μπορεσουμε να κανουμε τιποτα? Ντροπη συναδελφοι να εχει μονο 100 μελη ο συλλογος με τοσους χιλιαδες αδιοριστους απ'ολες τις βαθμιδες :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Παρόλο που αυτόν τον καιρό περνάω δύσκολα , έστειλα τα χρήματα της εγγραφής.Δεν έχω ταχυδρομήσει ακόμη τα χαρτιά γιατί πρέπει να επικυρώσω το πτυχίο.Χρόνια ονειρευόμουν μια συντονισμένη προσπάθεια και τώρα που πάει να ξεκινήσει να την αφήσουμε να ναυαγήσει?? Η χρυσούλα και οι υπόλοιποι , όλοι άγνωστοι μου είναι, αλλά αντί να προσπαθούν για τους εαυτούς τους μόνο , προσπαθούν για όλους μας και πρέπει να τους ενθαρρύνουμε όπως μπορούμε.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161792
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 475
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 457
Σύνολο: 473

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.