*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 59108 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #182 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 01:41:43 πμ »
τουλαχιστον οσοι ειμαστε στο  pde πρεπει να γραφτουμε. και ο καθενας αν κανει λογο σε 3-4 συναδελφους κατι θα γινει. θα ρωτησω στανταρ εχετε δικιο. θυμαμαι τοτε στον ασεπ του 2005 αυτο μας ελεγε ο παπαγγελης, οτι με ερωτησεις τυπου λοττο απαξιωνουν και εμας αλλα και τους πανεπιστημιακους. μαλιστα κατι αναφερετε και στην ιστοσελιδα της φιλολογιας του απθ. μια επιστολη διαμαρτυρια τν καθηγητων προς ασεπ αν δεν κανω λαθος. θα ρωτησω τον πρωην προεδρο του τμηματος αλλα, αν τον βρω στις καλες του, και τον νυν τον ρεγκακο. λατι θα βγαλουμε που θα παει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:11:51 »

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #183 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 01:42:59 πμ »
πραγματι η κινητοποιηση καποιων συναδελφων και ειδικα της χρυσουλας που το οργανωσε ειναι συγκινητικη

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #184 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 08:44:33 πμ »
Ειλικρινά, ευχαριστώ, αλλά το ζήτημα δεν είναι προσωπικό. Ακόμα και να την είχα την όρεξη, μόνη μου δε θα έκανα τίποτα. Ως εκ τούτο η προσπάθεια είναι συλλογική και κερδίζουμε ή χάνουμε όλοι μαζί.
Διάβασα την πρόταση για τους καθηγητές του πανεπιστημίου. Δε θέλω να απογοητεύσω κάποιον, αλλά, αν κρίνω από την Αθήνα, κάποιοι ήταν υπέρ του ΑΣΕΠ και κάποιοι στη βάση του άκρατου επιστημονισμού τους, αδιαφορούσαν. Επιπλέον, από έγκυρες πηγές έμαθα λίγο μετά το ΑΣΕΠ ότι η Ένωση Φιλολόγων έβαλε τα θέματά μας!!!! Σε αυτή παίζουν μπάλα οι περισσότεροι πανεπιστημιακοί και αυτός είναι και ο λόγος που αν και κάποιοΙ είχαμε στείλει ένα χαρτί διαμαρτυρίας τότε, η Ένωση δεν πήρα καμιά απόφαση. Σε επίπεδο στήριξης πέρα από μεμονωμένες περιπτώσεις δε νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε πολλά.
Σχετικά δε με το δικηγόρο, συνάδελφοι, τα λεφτά είναι πάρα πολλά. Πρώτα να οργανωθούμε εμείς καλύτερα και μετά να το δούμε πιο σοβαρά. Σκεφτόμουν πως μάλλον θα έπρεπε να καταθέσουμε μια μαζική καταγγελία στο ΑΣΕΠ σχετικά με τα γραπτά και να αρχίσουμε να το δημοσιοποιούμε. Γράφω ένα κείμενο - δελτίο τύπου που θα το στείλω στη συντονιστική να το εγκρίνει και να σταλεί παντου. Μέχρι τις 12 θα το έχω κάνει.
Νομίζω ότι μας χρειάζονται τα εξής: μαζικοποιήση του Συλλόγου και καλύτερος μεταξύ μας συντονισμός. ίσως, αρχές Δεκέμβρη θα έπρεπε να δούμε μια πανελλαδική συνάντησή μας και μια διαμαρτυρία...

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #185 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 11:19:57 πμ »
Περιμένω απάντηση από την υπόλοιπη συντονιστική για να το στείλω παντού


ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Γύρω γύρω όλοι… στη μέση ο αδιόριστος…

Μία είναι η φράση που θα μπορούσε να συμπυκνώνει όλα τα αιτήματα του κόσμου της αδιοριστίας. Τέρμα πια στον εμπαιγμό!!!
Τι άλλο θα μπορούσε να φωνάξει κανείς, όταν οι καταγγελίες για παρατυπίες και λάθη στα γραπτά του ΑΣΕΠ διαρκώς αυξάνονται. Πολλοί συνάδελφοι έκαναν αίτηση στο ΑΣΕΠ για να δουν τα γραπτά τους στην προσπάθειά τους να κατανοήσουν είτε τις μεγάλες αποκλίσεις βαθμολογιών μεταξύ των δύο διορθωτών είτε την αντιστοιχία στους βαθμούς που υπολόγιζαν μετά τη δημοσίευση σωστών απαντήσεων από το ΑΣΕΠ και ανακοίνωση των τελικών αποτελεσμάτων. Όσοι είδαν τα γραπτά τους ήρθαν αντιμέτωποι με επί της ουσίας αδιόρθωτα γραπτά και φύλλα που όχι μόνο δε φαίνονταν σκαναρισμένα, αλλά είχαν σημειώσεις με μολύβι!!! Επιπλέον, υπάρχουν περιπτώσεις συναδέλφων που έχουν γίνει λάθη στη βαθμολογία τους, δεν έχουν προσμετρηθεί στην τελική βαθμολογία σωστές απαντήσεις και τελικά, κάποιοι έχασαν και το διορισμό με αυτόν τρόπο…Η απάντηση από το ΑΣΕΠ μηδαμινή. Σε έγγραφο της ΠΕΑΕ που έχει αποσταλεί από τον Αύγουστο η απάντηση δεν ήρθε ποτέ… Άλλοτε επικαλούνται νομικά κωλύματα και όταν αυτό είναι προφανές ότι δεν ισχύει, μας ζητάνε στους διαδρόμους να πιέσουμε…πώς, όμως, να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας…
Επιπλέον, αυτές τις μέρες βγήκε και η εγκύκλιος για την Π.Δ.Σ. Πέραν του ότι η καθυστέρηση είναι τεράστια, αφού προέχουν οι κρίσεις των διευθυντών και όχι φυσικά, η πρόσληψη εκπαιδευτικών στις δευτεροβάθμιες γίνεται χαμός. Ενώ οι αιτήσεις έπρεπε να γίνονται στις δευτεροβάθμιες δεν είναι λίγες οι φορές που τα σχολεία είτε δεν πήραν πίνακες με όλα τα ονόματα υποψηφίων (βλ. Αιτωλοκαρνανία) είτε οι ίδιοι διευθυντές αρνούνται να κάνουν τις προσλήψεις γιατί δέχονται πιέσεις…κι αν στις επαρχιακές πόλεις μπορούν ίσως κάποια πράγματα να ελεγχθούν φανταστείτε τι γίνεται στην Αττική. Η δε φετινή εγκύκλιος δεν περιέχει κανένα κριτήριο επιλογής, ούτε χρόνο λήψης πτυχίου ούτε προϋπηρεσία με αποτέλεσμα ο καθένας να προσλαμβάνει όποιον θέλει και να είναι και νομότυπος!!!!
Τα σχολεία της χώρας δεν έχουν καθηγητές. Ακόμα και στο κέντρο της Αθήνας (σχολεία Αμπελοκήπων ) δεν υπάρχουν καθηγητές και τα σχολεία υπολειτουργούν. Το Υπουργείο περί άλλων τυρβάζει και το ΑΣΕΠ μέσα στο χάος του και τη διαπλοκή κάνει προτάσεις για περαιτέρω κριτήρια για το διορισμό μας, όπως το τεστ δεξιοτήτων. Γιατί για να διοριστούμε πρέπει να ξέρουμε να λύνουμε σταυρόλεξα. Γιατί τελικά το πτυχίο που μας έδωσαν είναι άχρηστο γι΄ αυτούς. Γιατί τα σχολεία δεν έχουν ανάγκη από καθηγητές και μπορούν να ξεκινούν τελικά το Δεκέμβρη. Γιατί στην τελική νομίζουν ότι μπορούν να παίζουν παιχνίδια στις πλάτες μας, στις πλάτες χιλιάδων αδιόριστων εκπαιδευτικών, στις πλάτες του δημόσιου σχολείου, στις πλάτες των μαθητών και των γονιών τους. Δε θα τους περάσει. Θα μας βρουν μπροστά τους και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα τρομάξουν!!!


ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:11:51 »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #186 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 07:39:04 μμ »
Νομιζω οτι αν βαζαμε δικηγορο και ζητουσαμε υποστηριξη απο τους καθηγητες μας στα πανεπιστημια  δε θα μας την αρνιονταν. Εγω πιστευω οτι εδω δε μιλαμε για καλυψη του σιναφιου τους(δε ξερουμε καν αν οι διορθωτες ειναι πανεπιστημιακοι) αλλα για το αν οι γνωσεις που μας παρειχαν τοσα χρονια εχουν αντικρυσμα ή οχι. Νομιζω οτι αν αρνηθουν τοτε ειναι σαν να ακυρωνουν τους εαυτους τους. Εγω πιστευω οτι πρεπει να γραφτουμε ολοι στο συλλογο για να εχει ο συλλογος να πληρωσει ενα δικηγορο για να ασχοληθει με το θεμα του ΑΣΕΠ. Τι στο καλο. 17000 φιλολογοι δωσαμε στον ΑΣΕΠ δεν μπορουμε να γραφτουμε 5000 στο συλλογο? Τοσα λεφτα δινουμε για παραβολα. 10 ευρω να δωσει ο καθενας ειναι 50000 ευρω. Δε θα μπορεσουμε να κανουμε τιποτα? Ντροπη συναδελφοι να εχει μονο 100 μελη ο συλλογος με τοσους χιλιαδες αδιοριστους απ'ολες τις βαθμιδες :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Παρόλο που αυτόν τον καιρό περνάω δύσκολα , έστειλα τα χρήματα της εγγραφής.Δεν έχω ταχυδρομήσει ακόμη τα χαρτιά γιατί πρέπει να επικυρώσω το πτυχίο.Χρόνια ονειρευόμουν μια συντονισμένη προσπάθεια και τώρα που πάει να ξεκινήσει να την αφήσουμε να ναυαγήσει?? Η χρυσούλα και οι υπόλοιποι , όλοι άγνωστοι μου είναι, αλλά αντί να προσπαθούν για τους εαυτούς τους μόνο , προσπαθούν για όλους μας και πρέπει να τους ενθαρρύνουμε όπως μπορούμε.
Αγαπητοί συνάδελφοι κι εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη , που ακόμη δεν έχω κάνει την εγγραφή αλλά βρίσκομαι σε ένα διαρκές τρέξιμο εξαιτίας κάποιων προσωπικών ζητημάτων. Όπως και να έχει όμως την επόμενη εβδομάδα θα προχωρήσω κι εγώ με σειρά μου στην εγγραφή. Απλά ίσως καθυστερήσω λίγο να στείλω τα χαρτιά που έχετε ζητήσει : επικυρωμένο πτυχίο - αίτηση.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος korina76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If you're gonna dream, dream high
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #187 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 10:05:00 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι καλησπέρα,σήμερα πήγα κι εγώ να δώ το γραπτό μου αν και δεν μπορώ να πω ότι διαφωτίστηκα περισσότερο. Είδα το γνωστικό των αρχαίων ελληνικών (βαθμολογήτριες: Μπέτσα+Μπακογιάννη) με κάποιες υπογραμμίσεις στη μετάφραση, αρκετά τικ κι ένα δύο +. Τελικό αποτέλεσμα 1ος βαθμολογητής:61, 2ος:49. Εντωμεταξύ δεν πρόσεξαν ότι δεν υπήρχε διαφορά πάνω από 12 και το στείλανε σε 3ο ο οποίος μου έβαλε 54, αλλά τελικά δεν χρειάστηκε. Οπως μου είπε ο υπάλληλος, κατά τα άλλα πολύ ευγενικός κι εξυπηρετικός, ευνοήθηκα που δεν υπήρξε 3ος και πήρα 55 (ειρωνεία;).
Στην ειδική διδακτική Αρχαίων (βαθμολογητές Σαλδάρης+Σακελλαρίου) είχα τον ίδιο βαθμό κι από τους δύο βαθμολογητές 66, πράγμα πολύ περίεργο για ένα τόσο υποκειμενικό αντικείμενο. Επειδή δεν υπήρχαν υπογραμμίσεις παρά μόνο από τον πρώτο με κόκκινο υπέθεσα ότι ο δεύτερος μπορεί ούτε καν να το κοίταξε.
Στη Γενική παιδαγωγική δεν ήταν σκαναρισμένα απλά σημειωμένα με μολύβι στην φωτοτυπία ευτυχώς χωρίς αποκλίσεις.
Σε ερώτησή μου για το αν υπήρχε αρνητική βαθμολόγηση στο 4ο θέμα των αρχαίων ο υπάλληλος ήταν κατηγορηματικά αρνητικός.
Το μόνο θετικό ήταν ότι πήρα τις οδηγίες στην ειδική διδακτική παρόλο που είχα αρκετά σημεία κοινά. Οι οδηγίες για το γνωστικό των αρχαίων θα μου αποσταλλούν ταχυδρομικά.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #188 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 10:16:45 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι καλησπέρα,σήμερα πήγα κι εγώ να δώ το γραπτό μου αν και δεν μπορώ να πω ότι διαφωτίστηκα περισσότερο. Είδα το γνωστικό των αρχαίων ελληνικών (βαθμολογήτριες: Μπέτσα+Μπακογιάννη) με κάποιες υπογραμμίσεις στη μετάφραση, αρκετά τικ κι ένα δύο +. Τελικό αποτέλεσμα 1ος βαθμολογητής:61, 2ος:49. Εντωμεταξύ δεν πρόσεξαν ότι δεν υπήρχε διαφορά πάνω από 12 και το στείλανε σε 3ο ο οποίος μου έβαλε 54, αλλά τελικά δεν χρειάστηκε. Οπως μου είπε ο υπάλληλος, κατά τα άλλα πολύ ευγενικός κι εξυπηρετικός, ευνοήθηκα που δεν υπήρξε 3ος και πήρα 55 (ειρωνεία;).
Στην ειδική διδακτική Αρχαίων (βαθμολογητές Σαλδάρης+Σακελλαρίου) είχα τον ίδιο βαθμό κι από τους δύο βαθμολογητές 66, πράγμα πολύ περίεργο για ένα τόσο υποκειμενικό αντικείμενο. Επειδή δεν υπήρχαν υπογραμμίσεις παρά μόνο από τον πρώτο με κόκκινο υπέθεσα ότι ο δεύτερος μπορεί ούτε καν να το κοίταξε.
Στη Γενική παιδαγωγική δεν ήταν σκαναρισμένα απλά σημειωμένα με μολύβι στην φωτοτυπία ευτυχώς χωρίς αποκλίσεις.
Σε ερώτησή μου για το αν υπήρχε αρνητική βαθμολόγηση στο 4ο θέμα των αρχαίων ο υπάλληλος ήταν κατηγορηματικά αρνητικός.
Το μόνο θετικό ήταν ότι πήρα τις οδηγίες στην ειδική διδακτική παρόλο που είχα αρκετά σημεία κοινά. Οι οδηγίες για το γνωστικό των αρχαίων θα μου αποσταλλούν ταχυδρομικά.

Κorpap λες οτι ειδες τα ονοματα των διορθωτων? Και οι υπολοιποι γιατι δε τα ειδαμε? Επισης γιατι δεν πηραμε τις οδηγιες της ειδικης διδακτικης αν και καναμε την αιτηση αμεσως οπως εσυ? :-\. Τι ειναι αυτα που κανουν? Απότι καταλαβα οσο περνουν οι μερες τοσο πιο πολλα στοιχεια δινουν.  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ Και οι πιο μετα απο εσενα korpap θα μαθουν ακομη περισσοτερα. Ισως τελικα αυτο σημαινει οτι εχουν αρχισει και υποχωρουν? Και τωρα που ειδες οτι στην ειδικη διδακτικη εχεις κοινα με τις οδηγιες μπορεις να κανεις τιποτα? Τελικα ισως οταν βλεπουμε και τις οδηγιες ξεκινα καινουριος κυκλος αμφιβολιων για τους βαθμους μας. :'( :'( :'( :'( :'( :'( Εσυ πως νιωθεις για αυτο?

Αποσυνδεδεμένος korina76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If you're gonna dream, dream high
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #189 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 10:39:16 μμ »
Τα ονόματα των βαθμολογητών φαίνονται ολογράφως στο τέλος του γραπτού στα τετράδια ανάπτυξης. Κράτησα και τους αριθμούς μητρώου τους. Τα ονόματα τα κράτησα για να διασταυρώσουμε αν μπορούμε ότι είναι όντως μέλη ΔΕΠ , όπως ισχυρίζονται όλοι.
 Όσο για τα συνασθήματα θυμό αισθάνομαι κυρίως γιατί δεν μπορω με τίποτα να χωνέψω με τίποτα το 55 των Αρχαίων μετά από τόσα χρόνια ενασχόληση. Δεν αντέχω τον Εμπαιγμό. Επίσης στην ειδική διδακτική με ΠΜΣ στα παιδαγωγικά να μου βάζουν και οι 66; Και το κυριότερο να πληρώνουμε τις βλακείες και τα λάθη του καθενός.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #190 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 10:44:50 μμ »
Και εγω korpap για το ιδιο πραγμα στενοχωριεμαι :'( Οταν βγαζω συνεχως ειδικα προγραμματα και πλανα διδασκαλιας για παιδια με μαθησιακες δυσκολιες (που ειναι σαφως δυσκολοτερο) και εχω κανει φυλλο φτερο τα φιλολογικα υποδειγματα μαθηματος να παιρνω τετοιο βαθμο στη διδακτικη με φερνει στα ορια μου. Παντως το δικο μου γραπτο δεν ειχε καθολου ονοματα διορθωτων παρα μονο τους κωδικους τους αριθμους τους οποιους εκανα τη βλακεια και δεν τους σημειωσα >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #191 στις: Νοέμβριος 02, 2007, 08:53:12 πμ »
Συνάδελφε, korpap, είπες ότι πήρες τις οδηγίες της ειδικής διδακτικής; Δηλαδή, σου τις δώσανε χέρι - χέρι; Μήπως μπορείς να μας διαφωτίσεις σχετικά με το τι αναφέρεται σε αυτές;
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος lena98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #192 στις: Νοέμβριος 02, 2007, 09:40:12 πμ »
Τα ονόματα των βαθμολογητών φαίνονται ολογράφως στο τέλος του γραπτού στα τετράδια ανάπτυξης. Κράτησα και τους αριθμούς μητρώου τους. Τα ονόματα τα κράτησα για να διασταυρώσουμε αν μπορούμε ότι είναι όντως μέλη ΔΕΠ , όπως ισχυρίζονται όλοι.
 Όσο για τα συνασθήματα θυμό αισθάνομαι κυρίως γιατί δεν μπορω με τίποτα να χωνέψω με τίποτα το 55 των Αρχαίων μετά από τόσα χρόνια ενασχόληση. Δεν αντέχω τον Εμπαιγμό. Επίσης στην ειδική διδακτική με ΠΜΣ στα παιδαγωγικά να μου βάζουν και οι 66; Και το κυριότερο να πληρώνουμε τις βλακείες και τα λάθη του καθενός.
   Για να μην υπάρχει σύγχυση επειδή πήγα και είδα και γω το γραπτό μου, τα ονόματα με τις υπογραφές που είδες στο τέλος των τετραδίων ανάπτυξης είναι τα ονόματα και οι υπογραφές των επιτηρητών  του εξεταστικού κέντρου όπου έδινες . Τα στοιχεία των βαθμολογητών είναι κρυμμένα με αυτοκόλλητα και φαίνεται μόνο ο τετραψήφιος κώδικός τους.

Αποσυνδεδεμένος kate1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #193 στις: Νοέμβριος 02, 2007, 10:44:38 πμ »
Σωστά, τα ονόματα που είναι στο τέλος των γραπτών είναι των επιτηρητών . Πρέπει να είμαστε σίγουροι για αυτά που λέμε.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #194 στις: Νοέμβριος 02, 2007, 11:02:14 πμ »
Ε, καλα βρε παιδια, ενα λαθος εκανε ο/η korpap δεν θα του παρουμε και το κεφάλι!
εξαλλου ολοι ειμαστε σε καποια συγχηση. εδω ειμαστε για να διορθώνουμε ο ενας τον αλλο. εκτος και αν για να γραψεις κατι εδω στο φορουμ πρεπει να εχεις και το αλάθητο.
o tempora,o mores!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #195 στις: Νοέμβριος 02, 2007, 11:18:52 πμ »
H korpap ειναι καλο παιδι και γνωστο μεσω του συλλογου αδιοριστων. Δε θα εβγαινε να παραπληροφορησει ποτε τους συναδελφους. Προφανως πανω στη συγχιση της εγινε αυτο. Γιατι οι υπολοιποι λιγη συγχιση περασαμε? Αμαν πια με αυτη την επιδειξη γραπτου. Αντι να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα μπερδευτηκαμε ακομη περισσοτερο :'( :'( :'( :'(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162180
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 682
Σύνολο: 699

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.