*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 990822 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3136 στις: Απρίλιος 10, 2016, 02:58:31 μμ »
Συγνώμη συνάδελφοι γιατί θα τρελαθούμε τελείως ! Έχουμε εδώ το portokali που θίγεται από τα δυσπρόσιτα ,μας έχει ζαλίσει κυριολεκτικά και δεν κοιτάζουμε την αδικία της όλης πρότασης ,όπως πολύ σωστά το έθεσε ο Touristakos . Δεν μπορεί ο βαθμός του ΑΣΕΠ να υπερβαίνει την προϋπηρεσία .Πρέπει να μπει τουλάχιστον η μισή και απαραίτητη προϋπόθεση ο ΑΣΕΠ .Επαναλαμβάνω θα προηγηθούν πλέον άτομα που έχουν 0 προϋπηρεσία και λίγα μόρια από ΑΣΕΠ ...τελικά είναι ελάχιστους αυτούς που βολεύει αυτή η ρύθμιση κυρίως τους επιλαχόντες σε όλες τις ειδικότητες .Εμείς οι υπόλοιποι που περιμένουμε χρόνια πεταγόμαστε έξω !!!! Για ποια δυσπρόσιτα μας έχει πρήξει ο τύπος ;ΕΛΕΟΣ ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3137 στις: Απρίλιος 10, 2016, 02:59:23 μμ »
 ο πρόεδρος εξηγεί ό,τι λέμε σε 200 σελίδες, τέλος!


Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3138 στις: Απρίλιος 10, 2016, 02:59:34 μμ »
το 36μηνο είναι ατομικό συμφέρον; πως ; μπορείς να μου το εξηγήσεις;
Το ατομικο συμφερον δεν το βλεπεις στο 36μηνο, αλλωστε θα ηθελα και εγω να δικαιωθειτε μιας και θα διοριστω και εγω. Ατομικο συμφερον κοιτας στα δυσπροσιτα που ολο αναφερεις, ειδικα αν θες δυσπροσιτα το 10-14 που ειχαν καταργηθει!

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3139 στις: Απρίλιος 10, 2016, 03:01:04 μμ »
Δεν τα θέλει η ΟΛΜΕ και η ΔΟΕ.  Αν δεις την πρόταση της ΟΛΜΕ για τους μόνιμους διορισμους που έδωσε το καλοκαίρι στην προηγούμενη ηγεσία του υπουργείου παιδείας θα δεις ότι δεν περιλαμβάνονται τα μεταπτυχιακά. Επίσης ο πρόεδρος της ΔΟΕ από ότι έχω διαβάσει σε εκπαιδευτικά sites είναι κατηγορηματικά αντίθετος:

http://www.news.gr/ellada/ekpaidefsh/article/220852/to-zhthma-ton-diorismon-einai-arketa-periploko.html

Τελικά, τα μεταπτυχιακά  μετράνε ή όχι?!
Ο ΑΣΕΠ σε όλες του τις προκ. τα μετράει.
Δεν είναι λίγο περίεργο να μετράνε τα μεταπτυχιακά στν υπάλληλο που θα βάζει σφραγίδες  π.χ. σε προκ τυ Υπ Εσωτερικών και να μην μετράνε στην προκ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ του Υπ. ΠΑΙΔΕΙΑΣ (ο θεος να το κάνει δλδ...) ?!?!?  :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3140 στις: Απρίλιος 10, 2016, 03:04:01 μμ »
ο πρόεδρος εξηγεί ό,τι λέμε σε 200 σελίδες, τέλος!


   χαχαχχαχχαχαχχαχχαχαχα Ετσι ναι!!!!!να το δεχτούμε όλοι!!(τελειο...κλαίω......)

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3141 στις: Απρίλιος 10, 2016, 03:04:18 μμ »
Το ατομικο συμφερον δεν το βλεπεις στο 36μηνο, αλλωστε θα ηθελα και εγω να δικαιωθειτε μιας και θα διοριστω και εγω. Ατομικο συμφερον κοιτας στα δυσπροσιτα που ολο αναφερεις, ειδικα αν θες δυσπροσιτα το 10-14 που ειχαν καταργηθει!
τα δυσπρόσιτα του πριν του 10 θέλω και τα του 14 και μετά...είμαστε εντάξει; εδώ βλέπω όμως να θέλουν κάποιοι να εξαφανιστουν όλα και τα πριν του 10 και τα μετά του 14...γι' αυτό δεν ακούω τίποτε...εσύ τι λες; κάνει αυτό το πράμα  η πρόταση του Φίλη ναι ή όχι; τα εξαφανίζει όλα; σε αυτό συναινεί  η αλληλέγγυα εκπαιδευτική κοινότητα;  8)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3142 στις: Απρίλιος 10, 2016, 03:04:45 μμ »
Και κάτι άλλο (εγώ δεν πειράζει θα συνεχίζω να μιλάω μόνη μου )μην περιμένετε ΑΣΕΠ ,εννοώ γραπτό διαγωνισμό .Δεν υπάρχει σάλιο από χρήματα .Άρα : Ουδέν μονιμότερο του προσωρινού !!!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3143 στις: Απρίλιος 10, 2016, 03:07:32 μμ »
Και κάτι άλλο (εγώ δεν πειράζει θα συνεχίζω να μιλάω μόνη μου )μην περιμένετε ΑΣΕΠ ,εννοώ γραπτό διαγωνισμό .Δεν υπάρχει σάλιο από χρήματα .Άρα : Ουδέν μονιμότερο του προσωρινού !!!
να και κάτι σωστό που ακούστηκε! επιτέλους! η προταση Φίλη σκάβει το λάκκο μας σε μόνιμη βάση...16.80 ήτοι 60 και πέθανες....παγώνουν όλα...και μετά θα έλθει κάποιος σε στυλ Λοβέρδου που θα τάζει μόρια και άνοιγμα πινάκων γιατί δεν θα έχει φράγκα για να πάρει αναπληρωτές....

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3144 στις: Απρίλιος 10, 2016, 03:28:35 μμ »
Δεν νομίζω να υπάρχει έστω και ένας που να νομίζει οτι θα γίνει ασεπ. Αυτό θα ήταν αστείο. Οπως εχουν πει συνάδελφοι , πολλές προχειρότητες στο υπουργείο για τα χιλιάδες ευρώ που παίρνουν . Κρίμα. Αν και το νέο σύστημα που θέλουν να περασουν με έχει μέσα στους πρώτους δέκα του κλάδου μου, θεωρώ οτι είναι άδικο κυρίως για το ταβάνι που εξισώνει αδίκως πολλούς συναδέλφους. Και μην πει κανείς για την καραμέλα του Στε γιατί σήμερα κιόλας μιλούσα με άτομο κλειδί  - δεν θέλω να πω λεπτομέρειες- ο οποίος με διαβεβαίωσε οτι η απόφαση 527 δεν ισχύει για αναπληρωτές. Αλλος είναι ο στόχος τους.
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3145 στις: Απρίλιος 10, 2016, 03:29:17 μμ »
Δεν τα θέλει η ΟΛΜΕ και η ΔΟΕ.  Αν δεις την πρόταση της ΟΛΜΕ για τους μόνιμους διορισμους που έδωσε το καλοκαίρι στην προηγούμενη ηγεσία του υπουργείου παιδείας θα δεις ότι δεν περιλαμβάνονται τα μεταπτυχιακά. Επίσης ο πρόεδρος της ΔΟΕ από ότι έχω διαβάσει σε εκπαιδευτικά sites είναι κατηγορηματικά αντίθετος:

http://www.news.gr/ellada/ekpaidefsh/article/220852/to-zhthma-ton-diorismon-einai-arketa-periploko.html

Ο πρόεδρος της ΔΟΕ, εκτός απο δακίτης, έχει κάποιο άλλο.. σημαντικό στοιχείο στο βιογραφικό του; Ή μήπως η προσωπική ανεπάρκεια εκφράζεται ως αντίθεση στα ακαδημαϊκά προσόντα των άλλων;  ::)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3146 στις: Απρίλιος 10, 2016, 03:44:13 μμ »
Ο πρόεδρος της ΔΟΕ, εκτός απο δακίτης, έχει κάποιο άλλο.. σημαντικό στοιχείο στο βιογραφικό του; Ή μήπως η προσωπική ανεπάρκεια εκφράζεται ως αντίθεση στα ακαδημαϊκά προσόντα των άλλων;  ::)
Είδαμε και τους Συρυζαίους συνδικαλιστές τι σαΐνια είναι  :o :o

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3147 στις: Απρίλιος 10, 2016, 03:48:31 μμ »
Και κάτι άλλο (εγώ δεν πειράζει θα συνεχίζω να μιλάω μόνη μου )μην περιμένετε ΑΣΕΠ ,εννοώ γραπτό διαγωνισμό .Δεν υπάρχει σάλιο από χρήματα .Άρα : Ουδέν μονιμότερο του προσωρινού !!!

Επειδή το διαβάζω συνέχεια αυτό. Αν κάνει ασεπ, θα έχει απίστευτο κέρδος. Π.χ. με παράβολο 50 ευρω αν πάνε να δώσουν 100.000 μαζεύει 5.000.000€
Εκτός και αν επειδή είναι κυβέρνηση της αριστεράς, το κάνει τσάμπα. Αλλα και πάλι, χωρίς να χρειάζεται να νοικιάσει κτίρια, χωρίς βαθμολόγηση (αυτόματη διόρθωση) τι έξοδα έχει ένας ασεπ;

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3148 στις: Απρίλιος 10, 2016, 03:52:57 μμ »
Επειδή το διαβάζω συνέχεια αυτό. Αν κάνει ασεπ, θα έχει απίστευτο κέρδος. Π.χ. με παράβολο 50 ευρω αν πάνε να δώσουν 100.000 μαζεύει 5.000.000€
Εκτός και αν επειδή είναι κυβέρνηση της αριστεράς, το κάνει τσάμπα. Αλλα και πάλι, χωρίς να χρειάζεται να νοικιάσει κτίρια, χωρίς βαθμολόγηση (αυτόματη διόρθωση) τι έξοδα έχει ένας ασεπ;
Εδώ κάνανε ολόκληρο δημοψήφισμα σε 5 μέρες και ψήφισαν 5 εκ Έλληνες με πόσους δικηγόρους που πλήρωσαν για εφορευτική έναν ΑΣΕΠ δεν μπορούν να κάνουν ;
Πολύ απλά ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3149 στις: Απρίλιος 10, 2016, 03:58:36 μμ »
Πελατειακό είναι να μη διορίζονται πουθενά οι ΑΣΕΠιτες
Τοσα χρονια στον κλαδο μου μας προσπερνουσαν οι ιδιωτικοι,οι οποιοι πηγαιναν αναπληρωτες και μετα διοριζονταν.
Εμεις δεν ειχαμε την δυνατοτητα,οι ασεπιτες,να παμε οπουδηποτε αναπληρωτες.Ας μεινει και κατι ορθιο στη χωρα,τα δικαστηρια.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 473

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.