*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 990274 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3752 στις: Απρίλιος 15, 2016, 10:08:25 πμ »
Επειδη ειμαι 45 χρονων και επειδη το εργο το εχω δει πολλες φορες (βλεπε ΟΑΕΔΙΤΕΣ) που διοριστηκαν εν μια νυκτι και εγω εμεινα στην απεξω Επειδη πιστεψα στον ΑΣΕΠ Επειδη εχω και γω μτπχ ελπιζοντας στην αναβαθμιση μου επειδη εχω 10+ χρονια μονο δημοσιας υπηρεσιας τα 4 εξ αυτων σε δυσπροσιτα δεν καταλαβαινω πλεον απο αυτα που μου λες Και γω εχω οικογενεια και παιδια και ειμαι μακρια Ως ποτε θα πηγαινουν σπιτι μου οι ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ και γω θα ταξιδευω Ε; Ως ποτε;
++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3754 στις: Απρίλιος 15, 2016, 10:19:18 πμ »
συγγνωμη, να ρωτήσω κάτι; αυτό με τους ιδιωτικούς, που όταν απολύονται μπαίνουν με όλη την προυπηρεσία τους στους πίνακες αναπληρωτών, δεν έχει καταργηθεί; ισχύει ακόμη;

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3755 στις: Απρίλιος 15, 2016, 10:32:04 πμ »
Επειδη ειμαι 45 χρονων και επειδη το εργο το εχω δει πολλες φορες (βλεπε ΟΑΕΔΙΤΕΣ) που διοριστηκαν εν μια νυκτι και εγω εμεινα στην απεξω Επειδη πιστεψα στον ΑΣΕΠ Επειδη εχω και γω μτπχ ελπιζοντας στην αναβαθμιση μου επειδη εχω 10+ χρονια μονο δημοσιας υπηρεσιας τα 4 εξ αυτων σε δυσπροσιτα δεν καταλαβαινω πλεον απο αυτα που μου λες Και γω εχω οικογενεια και παιδια και ειμαι μακρια Ως ποτε θα πηγαινουν σπιτι μου οι ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ και γω θα ταξιδευω Ε; Ως ποτε;
τα 4 χρόνια σου στα δυσπρόσιτα χάνονται με αυτό το σύστημα; συμφωνείς σε όλα τα σημεία της πρότασης Φίλη; 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3756 στις: Απρίλιος 15, 2016, 10:50:54 πμ »

Γιατί το ότι χαρίζει τη βάση 55 σε όλους, πως σου φαίνεται;
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3757 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:11:03 πμ »
Οταν λέτε ότι χαρίζει τη βαση του ασεπ εννοείτε ότι γίνεται αυτόματα αφού στους πίνακες θα μπουν όλοι με το βαθμό πτυχίου και την προϋπηρεσία? Έτσι και αλλιώς βαθμός 55% σημαίνει 0 προσμέτρηση στα μόρια και με το άνοιγμα των πινάκων μπήκαν όλοι στους πίνακες με προϋπηρεσία, όπως οι δάσκαλοι από τον πίνακα μηδενικής, άρα ουσιαστικά αυτό συνέβη νωρίτερα. Και σε άλλες ειδικότητες δεν αλλάζει κάτι αφού όσοι έχουν μόρια από ασεπ έχουν τόση βαρύτητα που δεν την αγγίζουν όσοι έχουν μόνο προϋπηρεσία. Τι δεν καταλαβαίνω?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3758 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:12:44 πμ »
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
το τρωτο σημειο του 3848 που τον καταριπτει νομικα!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3759 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:20:22 πμ »
Οταν λέτε ότι χαρίζει τη βαση του ασεπ εννοείτε ότι γίνεται αυτόματα αφού στους πίνακες θα μπουν όλοι με το βαθμό πτυχίου και την προϋπηρεσία? Έτσι και αλλιώς βαθμός 55% σημαίνει 0 προσμέτρηση στα μόρια και με το άνοιγμα των πινάκων μπήκαν όλοι στους πίνακες με προϋπηρεσία, όπως οι δάσκαλοι από τον πίνακα μηδενικής, άρα ουσιαστικά αυτό συνέβη νωρίτερα. Και σε άλλες ειδικότητες δεν αλλάζει κάτι αφού όσοι έχουν μόρια από ασεπ έχουν τόση βαρύτητα που δεν την αγγίζουν όσοι έχουν μόνο προϋπηρεσία. Τι δεν καταλαβαίνω?

Δεν είναι δυνατόν να εξισώνει αυτόν που έγραψε 55 και κρίθηκε επιτυχόντας, με αυτόν που δεν έγραψε ποτέ, ή έγραψε και δεν κρίθηκε ως επιτυχών. Είναι παράνομο να μη δίνει όλα τα μόρια του ΑΣΕΠ!
Το αστείο είναι ότι κάποιοι το θεωρούν δεδομένο! Δεν καταλαβαίνουν ότι ήταν παράνομο που τόσα χρόνια "έμπαιναν" μόνο τα μόρια πάνω από τη βάση στους πίνακες αναπληρωτών, ενώ θα έπρεπε η επιτυχία να είναι προϋπόθεση.

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2016, 11:48:11 πμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3760 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:39:07 πμ »
Οταν ελεγα εφαρμογη ολου του 3848 καποιοι με κοροιδευαν. Δειτε τωρα .....
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3761 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:57:29 πμ »
τα 4 χρόνια σου στα δυσπρόσιτα χάνονται με αυτό το σύστημα; συμφωνείς σε όλα τα σημεία της πρότασης Φίλη; 8)
Ναι χαριμιζονται portokali αλλα ποτε δεν θα φτασω 250 μηνες μια και πιστευω πως διορισμοι την επομενη τριετια δεν προκειται να γινουν Αρα πασχιζω να μαι αναπληρωτης αλλα σε πινακες που θα αναγνωριζεται οτι εχω κανει Αυτο με τους ιδιωτικους αν δεν αλλαξει θα δειτε πως θα μας πεταξει εξω και στου διορισμους μονιμων Αν τωρα αποσυρουν τον νομο θα ισχυσει το ιδιο και σε περιπτωση μονιμων διορισμων

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3762 στις: Απρίλιος 15, 2016, 11:59:39 πμ »
Δεν είναι δυνατόν να εξισώνει αυτόν που έγραψε 55 και κρίθηκε επιτυχόντας, με αυτόν που δεν έγραψε ποτέ, ή έγραψε και δεν κρίθηκε ως επιτυχών. Είναι παράνομο να μη δίνει όλα τα μόρια του ΑΣΕΠ!
Το αστείο είναι ότι κάποιοι το θεωρούν δεδομένο! Δεν καταλαβαίνουν ότι ήταν παράνομο που τόσα χρόνια "έμπαιναν" μόνο τα μόρια πάνω από τη βάση στους πίνακες αναπληρωτών, ενώ θα έπρεπε η επιτυχία να είναι προϋπόθεση.


επίσης δεν είναι σωστό να εξισώνουν κάποιον με 80 μήνες με κάποιον με 60 και κάποιον που υπηρέτησε κοντά στο σπίτι του με κάποιον που έχει φάει τις ραχούλες και τα ξερόνησα με το κουτάλι...μου αρέσει που κάποιοι θεωρούν αυτονόητη αυτήν την καραμπινάτη αδικία 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2016, 12:03:52 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3763 στις: Απρίλιος 15, 2016, 12:02:58 μμ »
Ναι χαριμιζονται portokali αλλα ποτε δεν θα φτασω 250 μηνες μια και πιστευω πως διορισμοι την επομενη τριετια δεν προκειται να γινουν Αρα πασχιζω να μαι αναπληρωτης αλλα σε πινακες που θα αναγνωριζεται οτι εχω κανει Αυτο με τους ιδιωτικους αν δεν αλλαξει θα δειτε πως θα μας πεταξει εξω και στου διορισμους μονιμων Αν τωρα αποσυρουν τον νομο θα ισχυσει το ιδιο και σε περιπτωση μονιμων διορισμων
κοίτα είπαμε να αλλάξει με τους ιδιωτικούς αλλά όχι με τα βρώμικα νερά να πετάξω και το μωρό...υπάρχουν και του δημοσίου καθηγητές με μεγάλες προϋπηρεσίες που πετιούνται και επειδή στο μέλλον διορισμοί μονίμων δεν θα γίνουν θα υπάρχουν καθηγητές του δημοσίου με πάνω απο 60 μηνες που οι κόποι τους δεν θα αποτυπώνονται πουθενά...αυτά κάνει το πλαφόν και ο χαμηλός συντελεστής και τα ανύπαρκτα δυσπρόσιτα...
α, και κάτι άλλο ένας σίγουρος τρόπος να τους φτάσεις είναι τα διπλά των δυσπροσίτων σε πίνακες αναπληρωτών που είναι χωριστοί από τους πίνακες διορισμών...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2016, 12:05:30 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3764 στις: Απρίλιος 15, 2016, 12:07:12 μμ »
επίσης δεν είναι σωστό να εξισώνουν κάποιον με 80 μήνες με κάποιον με 60 και κάποιον που υπηρέτησε κοντά στο σπίτι του με κάποιον που έχει φάει τις ραχούλες και τα ξερόνησα με το κουτάλι...μου αρέσει που κάποιοι θεωρούν αυτονόητη αυτήν την καραμπινάτη αδικία 8)

Ο 3848 εξισώνει όχι το υπουργείο, υπάρχει διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3765 στις: Απρίλιος 15, 2016, 12:10:09 μμ »
Ο 3848 εξισώνει όχι το υπουργείο, υπάρχει διαφορά.
σωστά αλλά δεν έχει πέσει από τον  ουρανό κάποιοι τον ψήφισαν ας τον τροποποιήσουν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159797
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 423
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.