*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 990836 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3822 στις: Απρίλιος 15, 2016, 07:30:04 μμ »
Πότε είναι οι εκλογές? Μήπως δεν προλάβουν…
αν διοριστούν , δεν θα υπάρχει καμιά εκκρεμότητα από τον ασεπ του 2008, άρα πρέπει να προκηρυχθεί νέος, 8 μήνες έχουμε ως τον Δεκέμβριο ::)
Το ανησυχητικό είναι πως και ο 3848/2010 για μια χρονιά είχε μεταβατική διάρκεια μέχρι να εφαρμοστεί…

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3823 στις: Απρίλιος 15, 2016, 07:43:47 μμ »
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί ο υπουργός επικαλείται από εδώ και από εκεί την 527 και μας στοχοποιεί σε συναδέλφους. Αφού εγώ του χρόνου πάλι εκτός θα είμαι και υποτίθεται είμαι και στο αντίστοιχο άκυρο από το Στε 40%. Ας βγάλουν δική τους απόφαση να λένε οτί αυτήν εφαρμόζουν! την 528! Πού λέει οτιδήποτε αυτοί προτείνουν στην απόφαση; και του χρόνου εμάς θα βρίζουν αδίκως!!

portokali σε αφορά! ο υπουργός σκέφτεται δυσπρόσιτα

http://xenesglosses.eu/2016/04/kai-ta-dysprosita-sto-neo-systima/
παρήγορο ακούγεται αλλά με ταβάνι 60 πως θα αποτυπωθούν τα διπλά και που; σε άλλο πίνακα; μακάρι βρε παιδιά για να μην χαθούν και οι κόποι όσων δούλεψαν εκεί...

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3824 στις: Απρίλιος 15, 2016, 07:56:43 μμ »
Θα σας πω και εγώ νέα από το υπουργείο καθώς ήμουν παρούσα και έσα στην αίθουσα με τον υπουργό .Η συγκέντρωση ήταν μεγάλη .Είχε δίκιο ο Μπράτης στο fb και ήταν συνάδελφοι από Οινούσσες ,Σαντορίνη ,Κυκλάδες κλπ. Ήταν μάλιστα πάρα πολύ με ΑΣΕΠ οι οποίοι ήρθαν για να διαμαρτυρηθούν για το μηδένισμα της προυπηρεσίας τους . Ακούστε λοιπόν πως έχουν τα πράγματα : Θα γίνει αύξηση ωραίου και δραματικές συγχωνεύσεις κυρίως στην πρωτοβάθμια .Μάλιστα άκουσα από έναν έμπειρο συνδικαλιστή ότι οι αναπληρωτές θα είναι όλοι όλοι του χρόνου κάτω από 10000 πάρα πολύ κάτω .....Η όλη ανακατωσούρα γίνεται για τους πρώτους των πινάκων (των νέων εννοώ) που για τους φιλολόγους πχ θα είναι περίπου 200...Επιπλέον ο κ.υπουργός φάνηκε αλλά και πληροφορηθήκαμε ότι θέλει να βολέψει δικούς του ανθρώπους και ψηφοφόρους με την τροπολογία αυτή !!!Πράγμα γνωστό άλλωστε στο κυβερνόν κόμμα ...Ο υπουργός δεν έδωσε απαντήσεις πουθενά !! Ούτε για διορισμούς ούτε για τίποτα .Όλοι συμφώνησαν μεταξύ αυτών και η ΟΛΜΕ να προτάσσεται ο καλύτερος ΑΣΕΠ .Αλλά με κάθε τρόπο πρέπει να σωθεί η προυπηρεσία η οποία κατα την γνώμη μου είναι αδιαπραγμάτευτη .Ο υπουργός πιέστηκε πάρα πολύ όταν κατάλαβε τι γίνεται με την προυπηρεσία .Πάντως άν κάποιος προσέφυγε για να φιγουράρει το όνομά του στους 200 ΄πρώτους ΄τι να πω....οι άλλοι όμως οι υπόλοιποι ακόμα και με τους νέους πίνακες στις καλένδες απλά θα κοιτούν τα ονόματά τους στις θέσεις άλλων .

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3825 στις: Απρίλιος 15, 2016, 07:58:06 μμ »
Συγνώμη για τα ορθογραφικά αλλά δεν γράφω από κομπιούτερ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3826 στις: Απρίλιος 15, 2016, 08:08:40 μμ »
από το fb του Μπράτη η ενημέρωση:

"Αποχώρησε από τη συνάντηση ο υπουργός χωρίς να ολοκληρώσει τις απαντήσεις,προφασιζόμενος τη μικροένταση που υπήρξε, ενώ επί της ουσίας δεν έδωσε απαντήσεις στα ερωτήματα που ετέθησαν.Εν ολίγοις είπε:
1.Θα καταθέσει τη διάταξη για τις προσλήψεις την άλλη βδομάδα για ψήφιση ,γιατί τον δεσμεύει η απόφαση του ΣτΕ.
2.Δεν θα αποσύρει τη διάταξη για τα νηπιαγωγεία.
3.Στις συνεχείς ερωτήσεις και στις διακοπές για το βαθμό πτυχίου,ανεξαρτήτως χρόνου κτήσης, δεν έδωσε καμιά απάντηση.
3.Δεν έδωσε αριθμό μόνιμων διορισμών για του χρόνου ούτε αναπληρωτών.Είπε ότι οι συνολικοί διορισμοί την επόμενη χρονιά θα είναι 20.000( μόνιμοι κι αναπληρωτές).Βέβαια ο ίδιος έχει ανακοινώσει ότι οι προσλήψεις ανσπληρωτών φέτος είναι 23.000.Άρα 3000 λιγότεροι του χρόνου".
Πριν 10 μερες ο κυριος υπουργος μιλησε για τις 23000 προσληψεις που εγιναν φετος...μιλησε ομως και για 3700 κενα που δεν θα μπορεσει να καλυψει...αν οι προσληψεις του χρονου θα ειναι 20000..θα μιλαμε δηλ για 6700 κενα που δεν θα καλυφθουν...βαλε και 2000-3000 συνταξιοδοτησεις....παμε δηλ στα 9000 κενα..του χρονου....ο θεος να βαλει το χερι του....

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3827 στις: Απρίλιος 15, 2016, 08:09:34 μμ »
Θα σας πω και εγώ νέα από το υπουργείο καθώς ήμουν παρούσα και έσα στην αίθουσα με τον υπουργό .Η συγκέντρωση ήταν μεγάλη .Είχε δίκιο ο Μπράτης στο fb και ήταν συνάδελφοι από Οινούσσες ,Σαντορίνη ,Κυκλάδες κλπ. Ήταν μάλιστα πάρα πολύ με ΑΣΕΠ οι οποίοι ήρθαν για να διαμαρτυρηθούν για το μηδένισμα της προυπηρεσίας τους . Ακούστε λοιπόν πως έχουν τα πράγματα : Θα γίνει αύξηση ωραίου και δραματικές συγχωνεύσεις κυρίως στην πρωτοβάθμια .Μάλιστα άκουσα από έναν έμπειρο συνδικαλιστή ότι οι αναπληρωτές θα είναι όλοι όλοι του χρόνου κάτω από 10000 πάρα πολύ κάτω .....Η όλη ανακατωσούρα γίνεται για τους πρώτους των πινάκων (των νέων εννοώ) που για τους φιλολόγους πχ θα είναι περίπου 200...Επιπλέον ο κ.υπουργός φάνηκε αλλά και πληροφορηθήκαμε ότι θέλει να βολέψει δικούς του ανθρώπους και ψηφοφόρους με την τροπολογία αυτή !!!Πράγμα γνωστό άλλωστε στο κυβερνόν κόμμα ...Ο υπουργός δεν έδωσε απαντήσεις πουθενά !! Ούτε για διορισμούς ούτε για τίποτα .Όλοι συμφώνησαν μεταξύ αυτών και η ΟΛΜΕ να προτάσσεται ο καλύτερος ΑΣΕΠ .Αλλά με κάθε τρόπο πρέπει να σωθεί η προυπηρεσία η οποία κατα την γνώμη μου είναι αδιαπραγμάτευτη .Ο υπουργός πιέστηκε πάρα πολύ όταν κατάλαβε τι γίνεται με την προυπηρεσία .Πάντως άν κάποιος προσέφυγε για να φιγουράρει το όνομά του στους 200 ΄πρώτους ΄τι να πω....οι άλλοι όμως οι υπόλοιποι ακόμα και με τους νέους πίνακες στις καλένδες απλά θα κοιτούν τα ονόματά τους στις θέσεις άλλων .
Ποιους δικους του ανθρωπους θελει να βολεψει;Τους Ασεπιτες;Ρε παιδια,οταν ειχαμε παει στο Παιδειας οι διοριστεοι,ακουγανε ΑΣΕΠ και πεταγανε καντηλες.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3828 στις: Απρίλιος 15, 2016, 08:10:24 μμ »
Θα σας πω και εγώ νέα από το υπουργείο καθώς ήμουν παρούσα και έσα στην αίθουσα με τον υπουργό .Η συγκέντρωση ήταν μεγάλη .Είχε δίκιο ο Μπράτης στο fb και ήταν συνάδελφοι από Οινούσσες ,Σαντορίνη ,Κυκλάδες κλπ. Ήταν μάλιστα πάρα πολύ με ΑΣΕΠ οι οποίοι ήρθαν για να διαμαρτυρηθούν για το μηδένισμα της προυπηρεσίας τους . Ακούστε λοιπόν πως έχουν τα πράγματα : Θα γίνει αύξηση ωραίου και δραματικές συγχωνεύσεις κυρίως στην πρωτοβάθμια .Μάλιστα άκουσα από έναν έμπειρο συνδικαλιστή ότι οι αναπληρωτές θα είναι όλοι όλοι του χρόνου κάτω από 10000 πάρα πολύ κάτω .....Η όλη ανακατωσούρα γίνεται για τους πρώτους των πινάκων (των νέων εννοώ) που για τους φιλολόγους πχ θα είναι περίπου 200...Επιπλέον ο κ.υπουργός φάνηκε αλλά και πληροφορηθήκαμε ότι θέλει να βολέψει δικούς του ανθρώπους και ψηφοφόρους με την τροπολογία αυτή !!!Πράγμα γνωστό άλλωστε στο κυβερνόν κόμμα ...Ο υπουργός δεν έδωσε απαντήσεις πουθενά !! Ούτε για διορισμούς ούτε για τίποτα .Όλοι συμφώνησαν μεταξύ αυτών και η ΟΛΜΕ να προτάσσεται ο καλύτερος ΑΣΕΠ .Αλλά με κάθε τρόπο πρέπει να σωθεί η προυπηρεσία η οποία κατα την γνώμη μου είναι αδιαπραγμάτευτη .Ο υπουργός πιέστηκε πάρα πολύ όταν κατάλαβε τι γίνεται με την προυπηρεσία .Πάντως άν κάποιος προσέφυγε για να φιγουράρει το όνομά του στους 200 ΄πρώτους ΄τι να πω....οι άλλοι όμως οι υπόλοιποι ακόμα και με τους νέους πίνακες στις καλένδες απλά θα κοιτούν τα ονόματά τους στις θέσεις άλλων .

Σε τι ακριβως ηταν μεγαλη ...η συγκεντρωση ? Η ΟΛΜΕ ειπε να προτασεται ο καλυτερος ΑΣΕΠ ...περιεργο διοτι μεχρι τωρα δεν τον αναγνωριζε... ;D ;D ;D

Πως μηδενιζεται η προυηπηρεσια ? Δεν το εχω καταλαβει... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3829 στις: Απρίλιος 15, 2016, 08:29:14 μμ »
Θα σας πω και εγώ νέα από το υπουργείο καθώς ήμουν παρούσα και έσα στην αίθουσα με τον υπουργό .Η συγκέντρωση ήταν μεγάλη .Είχε δίκιο ο Μπράτης στο fb και ήταν συνάδελφοι από Οινούσσες ,Σαντορίνη ,Κυκλάδες κλπ. Ήταν μάλιστα πάρα πολύ με ΑΣΕΠ οι οποίοι ήρθαν για να διαμαρτυρηθούν για το μηδένισμα της προυπηρεσίας τους . Ακούστε λοιπόν πως έχουν τα πράγματα : Θα γίνει αύξηση ωραίου και δραματικές συγχωνεύσεις κυρίως στην πρωτοβάθμια .Μάλιστα άκουσα από έναν έμπειρο συνδικαλιστή ότι οι αναπληρωτές θα είναι όλοι όλοι του χρόνου κάτω από 10000 πάρα πολύ κάτω .....Η όλη ανακατωσούρα γίνεται για τους πρώτους των πινάκων (των νέων εννοώ) που για τους φιλολόγους πχ θα είναι περίπου 200...Επιπλέον ο κ.υπουργός φάνηκε αλλά και πληροφορηθήκαμε ότι θέλει να βολέψει δικούς του ανθρώπους και ψηφοφόρους με την τροπολογία αυτή !!!Πράγμα γνωστό άλλωστε στο κυβερνόν κόμμα ...Ο υπουργός δεν έδωσε απαντήσεις πουθενά !! Ούτε για διορισμούς ούτε για τίποτα .Όλοι συμφώνησαν μεταξύ αυτών και η ΟΛΜΕ να προτάσσεται ο καλύτερος ΑΣΕΠ .Αλλά με κάθε τρόπο πρέπει να σωθεί η προυπηρεσία η οποία κατα την γνώμη μου είναι αδιαπραγμάτευτη .Ο υπουργός πιέστηκε πάρα πολύ όταν κατάλαβε τι γίνεται με την προυπηρεσία .Πάντως άν κάποιος προσέφυγε για να φιγουράρει το όνομά του στους 200 ΄πρώτους ΄τι να πω....οι άλλοι όμως οι υπόλοιποι ακόμα και με τους νέους πίνακες στις καλένδες απλά θα κοιτούν τα ονόματά τους στις θέσεις άλλων .
4. Πάγωμα των καταργήσεων– συγχωνεύσεων στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση και επαναλειτουργία σχολικών μονάδων που καταργήθηκαν (νηπιαγωγεία- δημοτικά-γυμνάσια-λύκεια) βάσει αντικειμενικών κριτηρίων. ΑΥΤΟ στο προγραμμα για την παιδεια του ΣΥΡΙΖΑ νοεμβριος του 2014

Διαβάστε περισσότερα: http://xenesglosses.eu/2014/11/ta-amesa-metra-pou-tha-parei-o-syriza-gia/

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3830 στις: Απρίλιος 15, 2016, 08:40:40 μμ »
sikat, δυστυχως η διχονοια ειναι στο DNA μας. εγω σημερα πηγα και με στενοχωρησε που ηταν τοσο λιγα ατομα στη συγκεντρωση και ακομα πιο λιγα απο Δευτεροβαθμια που ανηκω εγω. σιγουρα πιο πολυ πληττει την Πρωτοβαθμια αμεσα αλλα εμμεσα ολο τον εκπαιδευτικο κοσμο, αυτο δεν το σκεφτηκαν φαινεται. αυτο που ηθελε το υπουργειο το πετυχε!μας διχασε κ αυτο ειναι η μεγαλυτερη νικη.
    κ κατι για τον ΑΣΕΠ που υποστηριζουν καποιοι θελω να μου απαντησουν..... γιατι να μετραει πιο πολυ ο κοπος του διαβασματος ενα χρονο για να γραψουν καλα στον διαγωνισμο (που το να πιασεις το 60 βεβαια ειναι της πλακας κατα τη γνωμη μου..) και οχι ο κοπος αυτων που πηγαν σε απομακρυσμενες περιοχες μακρια απο τα παιδια τους σαν τσιγγανοι?.....κ για τους κακοπροαιρετους, εχω περασει 2 φορες ΑΣΕΠ, και προυπηρεσια κοντα 50 μηνων και διδακτορικο κ παιδια δεν εχω και πολυ μακρια δεν πηγα οποτε δεν θα με συνεφεραν τα διπλα των δυσπροσιτων?

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3831 στις: Απρίλιος 15, 2016, 08:44:06 μμ »
4. Πάγωμα των καταργήσεων– συγχωνεύσεων στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση και επαναλειτουργία σχολικών μονάδων που καταργήθηκαν (νηπιαγωγεία- δημοτικά-γυμνάσια-λύκεια) βάσει αντικειμενικών κριτηρίων. ΑΥΤΟ στο προγραμμα για την παιδεια του ΣΥΡΙΖΑ νοεμβριος του 2014

Διαβάστε περισσότερα: http://xenesglosses.eu/2014/11/ta-amesa-metra-pou-tha-parei-o-syriza-gia/
Αυτοι που ηταν ομως σημερα εξω απο το Παιδειας,τους εδωσαν την εμπιστοσυνη τους τοτε.Σαρωτικα.Ποιος τους φταιει;
Ειμαστε και εκπαιδευτικοι βρε παιδια,να κοβει λιγο το ρημαδι.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3832 στις: Απρίλιος 15, 2016, 08:47:45 μμ »
Αυτοι που ηταν ομως σημερα εξω απο το Παιδειας,τους εδωσαν την εμπιστοσυνη τους τοτε.Σαρωτικα.Ποιος τους φταιει;
Ειμαστε και εκπαιδευτικοι βρε παιδια,να κοβει λιγο το ρημαδι.

Ναι ειδικά οι εκπαιδευτικοί.. πάρε τον έναν και βάρα τον άλλον είναι. Μια ζωή μπλε και πράσινοι κόκκοι ήταν, τώρα θα άλλαζαν; (η πλειοψηφία πάντα, όχι όλοι)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3833 στις: Απρίλιος 15, 2016, 08:54:04 μμ »
εγω σημερα πηγα και με στενοχωρησε που ηταν τοσο λιγα ατομα στη συγκεντρωση και ακομα πιο λιγα απο Δευτεροβαθμια που ανηκω εγω.

Αααα...ηταν λιγα τελικα...γιατι πιο πανω αλλα μας λεγανε... 8)

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3834 στις: Απρίλιος 15, 2016, 08:54:54 μμ »
Πώς ακριβώς επηρεάζεται κυρίως η πρωτοβάθμια;

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3835 στις: Απρίλιος 15, 2016, 08:55:21 μμ »
Ναι ειδικά οι εκπαιδευτικοί.. πάρε τον έναν και βάρα τον άλλον είναι. Μια ζωή μπλε και πράσινοι κόκκοι ήταν, τώρα θα άλλαζαν; (η πλειοψηφία πάντα, όχι όλοι)

Ενω προφανως εσυ σαν κοκκινος κοκκος...αποτελεις εξαιρεση?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 447
Σύνολο: 451

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.