*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017  (Αναγνώστηκε 292653 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #588 στις: Ιούλιος 15, 2016, 12:08:35 πμ »
Χαχα δεν θελω να ειμαι τοσο καθετη...πιστεύω στα επομενα χρόνια καπου και μακρυα να με πάρουν...φυσικά και κοιταω και αλλού δεν καθομαι και περιμενω να μεμπαρουν...ουτε καν θα είχαμε καεί αμα το κάναμε αυτο...χαχα


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:28 »

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #589 στις: Ιούλιος 15, 2016, 12:15:00 πμ »
Η δημιουργια του φακελου απαιτει κωδικους taxis. Μετα εαν δεν μπορεις μην επικαιροποιησεις τα στοιχεια σου κανένα πρόβλημα μια που ετσι και αλλιως δεν χανεις κανενα δικαιωμα. Ρωτα στη Δευτεροβαθμια μηπως τα στοιχεια που τυχον θα χρειαστεις μπορεις ν τα στειλεις
Οσο για τη θεση σου, αν την βλεπεις και τωρα στους πινακες που ηδη υπαρχουν απο παλια (http://e-aitisi.sch.gr/) ξερεις που περιπου εισαι (μια που θα βγουν νεοι και εαν δεν δουλεψεις θα εισαι χαμηλοτερα τον επομενο χρονο)

Αν είχες κάνει αίτηση το 2013 τότε τα στοιχεία σου υπάρχουν, απλά καλό θα ήταν να τα επικαιροποιήσεις. Αν δεν κάνω λάθος εκείνη ήταν η χρονιά που μας είχαν ζητήσει να ξανακαταθέσουμε όλα μας τα δικαιολογητικά ξανά και που είχαν αλλάξει και κάποιες από τις περιοχές. Η διαδικασία για τον φάκελο είναι πάρα πολύ απλή και εύκολη υπόθεση ηλεκτρονικά.

Αποσυνδεδεμένος georgiabps

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #590 στις: Ιούλιος 15, 2016, 12:25:35 πμ »
Σ'ευχαριστώ πολυ για την απαντηση. Μολις βρηκα τον εαυτο μου στη λιστα εκπαιδευτικων που εμπιπτουν σε κυρωσεις. Ειχα κανει χαρτια για τον Σεπτεμβρη 14, αλλα δεν παρουσιαστηκα. Οποτε η χρονια που τελειωσε φετος, ηταν η δευτερη χρονια που εχω αποκλειστει απο τους πινακες. Αρα λογικα υπαρχουν τα στοιχεια και θελουν επικαιροποιηση. Δεν θυμαμαι ποτε μας τα ειχαν ξαναζητησει, με τοσες φορες που εχουμε κανει αιτησεις! Αλλα αυτο με την αλλαγη περιοχων κατι μου θυμιζει. Θα κοιταξω να κανω τη διαδικασια για το φακελο, ευχαριστω :)

Αποσυνδεδεμένος konos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #591 στις: Ιούλιος 15, 2016, 01:29:00 πμ »
Αν γνωρίζει κάποιος μπορεί να μου απαντήσει στο εξής: Θέλω να καταχωρήσω πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας στον φάκελο μου και μου γράφει "εκκρεμεί έλεγχος δικαιολογητικών". Αυτό σημαίνει ότι πρώτα πρέπει να καταθέσω το πιστοποιητικό στην Δ/νση που έχω καταχωρήσει στο σύστημα και μετά να κάνω την αίτηση ή δεν υπάρχει πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:28 »

Αποσυνδεδεμένος minimagiasena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #592 στις: Ιούλιος 15, 2016, 01:34:43 πμ »
Να ρωτησω κατι αστειο? Εστω οτι μπαινω ανα πληρωτης για καποια χρονια με μορια και τα ολα μου. Διορισμοι ποτε εγιναν τελευταια φορα? Υπαρχει πλανο μεσα στην επομενη δεκαετια να γινουν? (ΠΕ08)   :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος lela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #593 στις: Ιούλιος 15, 2016, 07:33:58 πμ »
Μήν αγχώνεσαι. Σωστό είναι.Το "ΔΕΝ" πηγαίνει σε ολα , δηλ. ΔΕΝ είμαι ιδιοκτήτης, ΔΕΝ διδάσκω κλπ κλπ
Σε ευχαριστὠ πολύ για την απάντησή σου. Όντως έχω αγχωθεί πολύ.Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι τεχνικό, γιατί συνδυάζει και τα δύο πεδία που όμως θα έπρεπε να είναι χωριστά. Έστειλα email αλλά δεν ἐχω λάβει ακόμα απάντηση. Μακάρι όλα να πάνε καλά.

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #594 στις: Ιούλιος 15, 2016, 10:44:43 πμ »
Πολλά λέγονται αλλά ούτε ο Θεός νομίζω δεν ξέρει  :-)

Να ρωτησω κατι αστειο? Εστω οτι μπαινω ανα πληρωτης για καποια χρονια με μορια και τα ολα μου. Διορισμοι ποτε εγιναν τελευταια φορα? Υπαρχει πλανο μεσα στην επομενη δεκαετια να γινουν? (ΠΕ08)   :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #595 στις: Ιούλιος 15, 2016, 12:49:52 μμ »
Συνάδελφοι καλημέρα,
Απευθύνομαι σε ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΤΕ . Δεν βρήκα να υπάρχει άλλο τοπικ όποτε και γράφω εδώ!!!
Γνωρίζει κάποιος για εμπειροτέχνες που έκαναν τα χαρτιά τους και περισυ αν πρέπει αν στείλουμε υπεύθυνη δήλωση στην Διεύθυνση εκπαίδευσης που ορίσαμε;;;
β) πόσες περιοχές δηλώνουμε;; 
Και γ) εμένα μου βγάζει στα εκκλησιαστικά μόνο την Σιβιτανίδειο ως επιλογή και κανένα άλλο!!!
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ για τους μουσικούς ας το δώσει!!!
Στην Θεσσαλονίκη και στις δυο διευθύνσεις που πήρα τηλ για να διευκρινήσω δεν είχαν κάνει διαβάσει την προκήρυξη !!!
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!'
Que sera, sera!!!!

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #596 στις: Ιούλιος 15, 2016, 12:51:17 μμ »
Παιδια καλησπερα. εκςνα την αίτηση αλλα δε μου ήρθε μαιλ επιβεβαίωσης. Στο ιστορικό ενεργειών ε ΕΙ μονο ημερομηνία υποΒολής και κατάσταση ενεργοποιημένη. Τον αριθμό πρωτοκόλλου πού τον βρίσκω ;

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #597 στις: Ιούλιος 15, 2016, 12:54:31 μμ »
Παιδια καλησπερα. εκςνα την αίτηση αλλα δε μου ήρθε μαιλ επιβεβαίωσης. Στο ιστορικό ενεργειών ε ΕΙ μονο ημερομηνία υποΒολής και κατάσταση ενεργοποιημένη. Τον αριθμό πρωτοκόλλου πού τον βρίσκω ;

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #598 στις: Ιούλιος 15, 2016, 12:55:48 μμ »
Καλησπέρα.
Όταν συμπληρώνουμε τη διεύθυνση διαχείρησης φακέλου,πρέπει να κάνουμε αίτημα αλλαγής?
Επειδή στην εγκύκλιο λέει και για συμπλήρωση πεδίου οτι πρέπει αν γίνεται αίτημα αλλαγής.
Στην παιδαγωγική κατάρτιση τι σας εμφανίζει? Τις πρώτες μέρες είχε να επιλέξεις(πχ καθηγητική σχολή), τώρα δεν με αφήνει να κάνω τπτ.

Κανείς??

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #599 στις: Ιούλιος 15, 2016, 01:02:05 μμ »
Παιδια καλησπερα. εκςνα την αίτηση αλλα δε μου ήρθε μαιλ επιβεβαίωσης. Στο ιστορικό ενεργειών ε ΕΙ μονο ημερομηνία υποΒολής και κατάσταση ενεργοποιημένη. Τον αριθμό πρωτοκόλλου πού τον βρίσκω ;

Στο αρχείο pdf που θα κατεβάσεις, πάνω δεξιά αναγράφεται ο α.π.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #600 στις: Ιούλιος 15, 2016, 01:24:41 μμ »
Αν ΔΕΝ εχεις ξανασυμπληρωσει την διευθυνση φακελου απλα την περνας χωρις να κανεις κατι αλλο. Αν την εχεις βαλει και θελεις να την αλλαξεις κανεις "αιτημα μεταβολης"
Το πεδιο "Παιδαγωγικη καταρτιση" ειναι κλειδωμενο και περνιεται απο αυτους . Αν διπλα λεει οτι ειναι "Επικυρωμενο" ολα καλα
Αν δεν λεει τιποτα και ειναι και κενο δες εαν υπαρχει καποιο μηνυμα να κανεις κατι η απλα μπορει να μην χρειαζεται στην ειδικοτητα σου. Αν εχεις αμφιβολιες παρε τηλ. η στείλε μνμ


Καλησπέρα.
Όταν συμπληρώνουμε τη διεύθυνση διαχείρησης φακέλου,πρέπει να κάνουμε αίτημα αλλαγής?
Επειδή στην εγκύκλιο λέει και για συμπλήρωση πεδίου οτι πρέπει αν γίνεται αίτημα αλλαγής.
Στην παιδαγωγική κατάρτιση τι σας εμφανίζει? Τις πρώτες μέρες είχε να επιλέξεις(πχ καθηγητική σχολή), τώρα δεν με αφήνει να κάνω τπτ.

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #601 στις: Ιούλιος 15, 2016, 01:25:29 μμ »
Παιδιά η τρίτεκνιες έχουν περαστεί ;
Τα κουτάκια για τα ΣΜΕΑΕ
ΕΙΝΑΙ στις περιοχές που δηλώσαμε ή για όλη την Ελλάδα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.