*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 63739 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 14, 2016, 12:34:48 μμ »
Τώρα από σας έμαθα ότι άλλαξε η ημερομηνία των αιτήσεων και δεν πρόλαβα να κάνω αίτηση!!! Καλά, τι μπάχαλο είναι αυτό; Προφανώς είχαν χιλιάδες αιτήσεις και γι΄αυτό το έκαναν. Πάντως, νομίζω ότι θα τους πάρουν σχεδόν όλους, έχουν ανάγκη τα λεφτά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:08:52 »

Αποσυνδεδεμένος arveloux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 15, 2016, 01:17:10 πμ »
Απαράδεκτη η ξαφνική αλλάγη της ημερομήνιας...Τόσο ξεφτίλες στο ΕΑΠ;; Αυτό μπορεί να μην εχει ξαναγίνει ποτε...να μην τηρήσουν την ιδια τους την πρόσκληση...πρέπει να γίνει θέμα στα ΜΜΕ μήπως κ αλλάξει κάτι...Αυτή η παρανομία του ΕΑΠ δεν θα γίνει ανεκτη...είναι ΣΚΑΝΔΑΛΟ!!

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 15, 2016, 02:40:51 πμ »

Αποσυνδεδεμένος kids

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 15, 2016, 09:45:26 πμ »
Καλημερα σας κ καλη επιτυχια σε οσους εκαναν την αιτηση!!!Εντελως απαραδεκτο η αλλαγη ημερομηνιας κ πριν λιγο μιλησα με καποιον υπευθυνο στο εαπ ο οποιος μου ειπε πως επρεπε καθε μερα να ελεγχω τις ανακοινωσεις...καμια αξιοπιστια!μου ειπε μαλιστα πως μονο στην ελλαδα συμβαινει να μην αλλαζουν οι ημερομηνιες των προθεσμιων κ πως αυτο καποια στιγμη πρεπει να αλλαξει!περιμενω κ εγω εντυπωσεις για οσους ξεκινησουν με το καλο!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:08:52 »

Αποσυνδεδεμένος EVANG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 15, 2016, 01:23:04 μμ »
Εγώ, πάντως, έπαθα το εξής: Δεν έλαβα γνώση της αλλαγής της προθεσμίας και κατέθεσα τα χρήματα στον λογαριασμό. όταν μπήκα για να συμπληρώσω την αίτηση, βρήκα τη φόρμα συμπλήρωσης ανενεργή. Έπαθα σοκ. Να δω πότε θα μου επιστρέψουν τώρα τα χρήματα...πάντως, απαράδεκτο και αφερέγγυο να αλλάζεις την ημερομηνία...
ΠΕ02 και ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 15, 2016, 02:04:32 μμ »
  Το είδαμε και αυτό με το ΣΥΡΙΖΑ. Θυμίζει αξέχαστες εποχές της μεταπολίτευσης...Προλάβανε να στείλουν αίτηση τα "δικά" τους "μιλημένα" παιδιά; Η υπόθεση βρωμάει. Είναι κατάφωρα άδικη! Πρέπει να δώσει δικαίωμα σε όλους να κάνουν αίτηση μέχρι την αρχική ορισθείσα ημερομηνία. Και μετά να βρούνε τρόπο δίκαιο να επιλέξουν ή με κλήρωση ή με αξιοκρατικά κριτήρια! Η υπομονή μας εξαντλείται.  Ήρθαν στην εξουσία για να βελτιώσουν τα πράγματα όχι για να γίνουν χειρότεροι.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 15, 2016, 02:25:06 μμ »
Το ΕΑΠ είναι εδώ και πολλά χρόνια "ότι βρέξει ας κατεβάσει".
Όποιος έχει ασχοληθεί με το ΕΑΠ το ξέρει καλά.  Πάντοτε έτσι ήταν και εξακολουθούν να είναι.

Απλά ξύπνησαν (αργά) και είπαν να διεκδικήσουν και αυτοί κομμάτι στην πίττα με τα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγής και όχι μόνο. Και είπαν και αυτοί να κάνουν τις αρπαχτές τους όσο μπορούν.Ζεστό χρήμα ψάχνουν. Τίποτε άλλο.
Καμία σχέση με δικά τους παιδιά και του σύριζα κτλ.

Αποσυνδεδεμένος miguel101

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 15, 2016, 09:43:28 μμ »
γνωριζουμε περιπου ποσοι εχουν κανει αιτηση;

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 16, 2016, 12:26:53 πμ »
  Το είδαμε και αυτό με το ΣΥΡΙΖΑ. Θυμίζει αξέχαστες εποχές της μεταπολίτευσης...Προλάβανε να στείλουν αίτηση τα "δικά" τους "μιλημένα" παιδιά; Η υπόθεση βρωμάει. Είναι κατάφωρα άδικη! Πρέπει να δώσει δικαίωμα σε όλους να κάνουν αίτηση μέχρι την αρχική ορισθείσα ημερομηνία. Και μετά να βρούνε τρόπο δίκαιο να επιλέξουν ή με κλήρωση ή με αξιοκρατικά κριτήρια! Η υπομονή μας εξαντλείται.  Ήρθαν στην εξουσία για να βελτιώσουν τα πράγματα όχι για να γίνουν χειρότεροι.

......εσυ απο αυτη την ανακολουθη σταση του εαπ το φαντασμα του συριζα βλεπεις;;;; κρατα δυναμεις γιατι με το μυαλο που κουβαλατε μερικοι να αναπολειται τις καλες μερες του πασοκ και της δεξιας που κατεστρεψαν καθετι στη χωρα αυτη θα κυβερνηθειτε για πολλα χρονια ακομα απο το συριζα......

Αποσυνδεδεμένος desppoz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 16, 2016, 10:10:17 πμ »
Γεια σας και από εμένα! Έκανα την αίτηση την τελευταία στιγμή κυριολεκτικά! Τα αποτελέσματα αρχές Σεπτεμβρίου? Ισχύει? Καλή επιτυχία σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 16, 2016, 11:49:02 πμ »
Καλημερα σας κ καλη επιτυχια σε οσους εκαναν την αιτηση!!!Εντελως απαραδεκτο η αλλαγη ημερομηνιας κ πριν λιγο μιλησα με καποιον υπευθυνο στο εαπ ο οποιος μου ειπε πως επρεπε καθε μερα να ελεγχω τις ανακοινωσεις...καμια αξιοπιστια!μου ειπε μαλιστα πως μονο στην ελλαδα συμβαινει να μην αλλαζουν οι ημερομηνιες των προθεσμιων κ πως αυτο καποια στιγμη πρεπει να αλλαξει!περιμενω κ εγω εντυπωσεις για οσους ξεκινησουν με το καλο!
Έτσι θα περάσει και αυτό;

Πρόσκληση.......
Η εκδήλωση ενδιαφέροντος για φοίτηση θα είναι ανοιχτή μέχρι την 22η Ιουλίου, στην ηλεκτρονική διεύθυνση:www.eap.gr;
Έχει δίκιο ο υπεύθυνος. μονο στην ελλαδα
Αλλού, για να γίνει κάτι τέτοιο, υπάρχει προειδοποίηση στην προκήρυξη που λέει π.χ. οτι σε περίπτωση πολλών αιτήσεων μπορεί να αλλάξει η ημερομηνία...
Δεν κάνει και δεν λέει καθένας ότι θυμηθεί...

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 16, 2016, 12:32:36 μμ »
Καλά μας δουλεύεις; Ποιο ΕΑΠ ; Η ευθύνη είναι καθαρά του υπουργείου . Μας διατυμπανίζει ένα χρόνο τώρα ο υπουργάκος ότι θα σταματήσει την κλήρωση στο ΕΑΠ. Και τι έκανε τώρα που θέλουν να κάνουν αίτηση χιλιάδες εκπαιδευτικοί σε ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα; Μας πουλάνε φούμαρα. Απλά τους τοποθετώ στην ίδια μοίρα με τους προηγούμενους, αν σε ενοχλεί πρόβλημά σου.Και τους έχω γραμμένους και αυτούς και τους προηγούμενους εκεί που τους αρμόζει. 

......εσυ απο αυτη την ανακολουθη σταση του εαπ το φαντασμα του συριζα βλεπεις;;;; κρατα δυναμεις γιατι με το μυαλο που κουβαλατε μερικοι να αναπολειται τις καλες μερες του πασοκ και της δεξιας που κατεστρεψαν καθετι στη χωρα αυτη θα κυβερνηθειτε για πολλα χρονια ακομα απο το συριζα......

Αποσυνδεδεμένος kwnna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 18, 2016, 02:03:48 μμ »
Πόσοι να έκαναν αίτηση πια; γνωριζει κανείς; εγω νηπιαγωγος ειμαι...πρωτη κατηγορια δλδ... Αλλα με αυτα που ακουω ανησυχω και εγω αν μπω.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Πρόγραμμα στην ειδική αγωγή από το ΕΑΠ
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 18, 2016, 02:51:58 μμ »
Καλά μας δουλεύεις; Ποιο ΕΑΠ ; Η ευθύνη είναι καθαρά του υπουργείου . Μας διατυμπανίζει ένα χρόνο τώρα ο υπουργάκος ότι θα σταματήσει την κλήρωση στο ΕΑΠ. Και τι έκανε τώρα που θέλουν να κάνουν αίτηση χιλιάδες εκπαιδευτικοί σε ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα; Μας πουλάνε φούμαρα. Απλά τους τοποθετώ στην ίδια μοίρα με τους προηγούμενους, αν σε ενοχλεί πρόβλημά σου.Και τους έχω γραμμένους και αυτούς και τους προηγούμενους εκεί που τους αρμόζει.
...το πρόβλημα το έχεις εσύ μάλλον διότι ενώ δεν έχεις αποδεχτεί την αριστερή διακυβέρνηση εχασες και την ημερομηνία του εαπ... ενδιαφέρον είχες...περαστικα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159782
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 535
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.