*

Αποστολέας Θέμα: Αγγλικά Γυμνασίου  (Αναγνώστηκε 74690 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικά Γυμνασίου
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 30, 2021, 10:43:26 μμ »
Ερώτηση προς τις συναδέλφους που διδάσκουν σε Γυμνάσια γιατί μου ζήτησε πληροφορίες παιδί συγγενών εν όψει διαγωνισμάτων. Τι ισχύει για τη μορφή των διαγωνισμάτων στα Αγγλικά του Γυμνασίου; Ισχύουν οι οδηγίες του 2016 που υπάρχουν στο διαδίκτυο; Με συναδέλφους που μίλησα δε σχημάτισα σαφή εικόνα. Στις οδηγίες διάβασα ότι μπαίνει αδίδακτο κείμενο και υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις διδαγμένο και σύμφωνα με το ΚΠΓ. Κάποιοι συνάδελφοι μου είπαν πως βάζουν μόνο διδαγμένο κείμενο. Προλαβαίνουν οι μαθητές να κάνουν και ακουστικό και έκθεση και όλα τα άλλα σε μια διδακτική ώρα; Ή μήπως τελικά ο διδάσκων ανάλογα την κρίση του και το επίπεδο της τάξης προσαρμόζει τα θέματα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγλικά Γυμνασίου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:22:16 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικά Γυμνασίου
« Απάντηση #183 στις: Δεκέμβριος 11, 2021, 01:19:40 μμ »
Ερώτηση προς τις συναδέλφους που διδάσκουν σε Γυμνάσια γιατί μου ζήτησε πληροφορίες παιδί συγγενών εν όψει διαγωνισμάτων. Τι ισχύει για τη μορφή των διαγωνισμάτων στα Αγγλικά του Γυμνασίου; Ισχύουν οι οδηγίες του 2016 που υπάρχουν στο διαδίκτυο; Με συναδέλφους που μίλησα δε σχημάτισα σαφή εικόνα. Στις οδηγίες διάβασα ότι μπαίνει αδίδακτο κείμενο και υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις διδαγμένο και σύμφωνα με το ΚΠΓ. Κάποιοι συνάδελφοι μου είπαν πως βάζουν μόνο διδαγμένο κείμενο. Προλαβαίνουν οι μαθητές να κάνουν και ακουστικό και έκθεση και όλα τα άλλα σε μια διδακτική ώρα; Ή μήπως τελικά ο διδάσκων ανάλογα την κρίση του και το επίπεδο της τάξης προσαρμόζει τα θέματα;
Κάποιος συνάδελφος να μου πει πώς κινείται σχετικά με τα ωριαία διαγωνίσματα των Αγγλικών στο Γυμνάσιο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159504
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 270
Σύνολο: 282

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.