*

Αποστολέας Θέμα: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 235806 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #238 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 11:28:09 πμ »
Μακάρι να ήμουν νέος και χωρίς οικογένεια  (25-40) και να μπορούσα χωρίς ιδιαίτερες υποχρεώσεις να πάω αναπληρωτής σε οποιοδήποτε μέρος για να γνωρίσω επι πληρωμή πολλές από  τις ομορφιές της χώρας μας.
Δεν θα θεωρούσα θυσία το να απομακρυνθώ από το φαί της μαμάς...
Δυστυχώς δεν είμαι και βέπω νεότερους από εμένα με χαμηλές επιδόσεις ή (καθόλου επίδοση...) στον διαγωνισμό να εκμεταλεύονται τη δυνατότητα που έχουν, να το εκλαμβάνουν αυτό ως θυσία, και να θέλουν να αποκτήσουν προβάδισμα έναντί μου.
Φυσικά όσοι δεν είναι στη θέση μου δεν το καταλαβαίνουν, θα δώσουν την "αγκωνιά" με "τρανταχτά" επιχειρήματα, για να βγουν μπροστά. Ακόμη και αυτός που παράτησε άρρωστους γονείς για να πάει αναπληρωτής μακριά για θυσία θα μιλήσει...
Είμαι λίγο πριν τα 40 και νέα δε με λες, ούτε με θεωρούν, παρόλο που αισθάνομαι έτσι!
Σε πληροφορώ αγαπητέ συνάδελφε, ότι οι νεώτεροι εκπαιδευτικοί που προσελήφθησαν ως αναπληρωτές το σκέφτονται να κάνουν ακόμη και 2 ώρες δρόμο για να εργαστούν σε δημόσια σχολεία κι όχι επειδή θα χάσουν το φαί της μαμάς τους, αλλά επειδή βρίσκουν ιδιαίτερα ή δουλεύουν σε φροντιστήρια στον τόπο κατοικίας τους, χωρίς πολλά έξοδα! Τους συμφέρει περισσότερο. Το γνωρίζω από συγγενικά μου άτομα. Αντίθετα, πολλοί μεγαλύτερης ηλικίας κάνουν tour στην Ελλάδα κάθε χρόνο, κουβαλώντας και τις οικογένειές τους, κάνοντας "λάστιχο"τα παιδιά τους, επειδή δεν έχουν άλλα προσόντα, παρά μόνο την προυπηρεσία και νιώθουν ότι  με αλλαγή των πινάκων ή με διεξαγωγή νέου γραπτού ΑΣΕΠ, δε θα έχουν καμία ελπίδα και θα ξεχάσουν δια παντός το δημόσιο σχολείο!
Επομένως, όλα είναι υποκειμενικά, αλλά όλοι πληρώνουν και θα πληρώσουν το τίμημα των επιλογών τους! Προσωπικά, έκανα τα tour μου χρόνια τώρα, χάρη στην "ευγενική χορηγεία"! του Υπουργείου παιδείας, αλλά τώρα έχουν κι άλλα πράγματα προτεραιότητα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:35:29 »

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #239 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 11:43:15 πμ »
Μακάρι να ήμουν νέος και χωρίς οικογένεια  (25-40) και να μπορούσα χωρίς ιδιαίτερες υποχρεώσεις να πάω αναπληρωτής σε οποιοδήποτε μέρος για να γνωρίσω επι πληρωμή πολλές από  τις ομορφιές της χώρας μας.
Δεν θα θεωρούσα θυσία το να απομακρυνθώ από το φαί της μαμάς...
Δυστυχώς δεν είμαι και βέπω νεότερους από εμένα με χαμηλές επιδόσεις ή (καθόλου επίδοση...) στον διαγωνισμό να εκμεταλεύονται τη δυνατότητα που έχουν, να το εκλαμβάνουν αυτό ως θυσία, και να θέλουν να αποκτήσουν προβάδισμα έναντί μου.
Φυσικά όσοι δεν είναι στη θέση μου δεν το καταλαβαίνουν, θα δώσουν την "αγκωνιά" με "τρανταχτά" επιχειρήματα, για να βγουν μπροστά. Ακόμη και αυτός που παράτησε άρρωστους γονείς για να πάει αναπληρωτής μακριά για θυσία θα μιλήσει...
Φίλε,ευτυχώς που το υπουργείο δεν νομοθετεί με βάση τις απόψεις του κάθε εκπαιδευτικού!Υπάρχει Σύνταγμα και σχέτικός νόμος για να προσλαμβάνονται απο του χρόνου οι αναπληρωτές. Οπότε μην αγχώνεσαι.Με λύπη μου βέβαια βλέπω την "γραμμή Φίλη" να έχει υιοθετηθεί απο εκπαιδευτικούς. Το θεωρώ ασύμβατο για άνθρωπο που ασχολείται με παιδιά. Δηλαδή,να δεχόμαστε άκριτα πως τα μεταπτυχιακά/διδακτορικά γίνονται μόνο και μόνο γιατί ο μπαμπάς έχει λεφτά. Προσωπικά, αποτελώ μυστήριο της φύσης, γιατί διδακτορικό έχω, αλλά μπαμπά και μαμά εδώ και πάρα πολλά χρόνια δεν έχω! Οπότε κάτι πάει λάθος στην "γραμμή Φίλη"! Βέβαια, τα μεταπτυχιακά μου τα έκανα με υποτροφία του ΙΚΥ, δεν τα πλήρωσα. Άρα υπάρχει και αυτό. Θα σε διαβεβαιώσω όμως πως και οι άλλοι εκπαιδευτικοί που κάναμε μαζί διδακτορικό, κοπίασαν το ίδιο. Γιατί όποιος έχει μπει στην διαδικασία γνωρίζει πως απο κρατικό πανεπιστήμιο δεν παίρνεις κανένα οποιοδήποτε τίτλο σπουδών άκοπα. Εδώ λοιπόν ισχύει το "όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια". Ο δε κύριος Φίλης, επειδή δεν έχω κόμπλεξ,  δεν θα τον κρίνω με βάση το αν έχει ή όχι πτυχίο, αλλά με κριτήριο τους πετσοκομένους μισθούς και τις συντάξεις! Για αυτό ας αφήσει τις παρόλες και να δει τι θα κάνουν με το χρέος.

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #240 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 11:43:24 πμ »
O Kαράογλου μίλησε σήμερα για "άρση μονιμότητας". Μας προετοιμάζουν σιγά σιγά, τα τύμπανα έχουν ακουστεί...
Έληξε η περίοδος ανεξέλεγκτης σπατάλης, πλούσιας διαβίωσης και ανέμελης διάθεσης!
Ήταν μία φούσκα.

Οι μόνιμοι θα αξιολογηθούν, θα απολυθούν οι ακατάλληλοι και αυτό θα ισχύσει και στον εκπαιδευτικό κλάδο και στο ευρύτερο δημόσιο φορέα για τον απλούστατο λόγο, διότι τα έχουν υπογράψει στα μνημόνια τα προηγούμενα.
Το αναπληρωτηλίκι θα επιστρέψει στην αρχική του ιδιότητα, πλήρωση προσωρινών λειτουργικών κενών, 200 στους φιλολόγους, 100 μαθηματικούς κ.ο.κ
Διορισμοί και  γραπτός ασεπ έχουν καταργηθεί δια παντός!
Οι συνάδελφοι που τρέχουν στα νησιά για ποιο λόγο εξυπηρετούν το κράτος; Μαζεύουν μόρια για ποιο λόγο; Θα διοριστούν;

Και καταλάβετε πως όλοι μας έχουμε δίκιο και ο ασεπίτης και ο προυπηρεσάκιας.
Προτείνω: Αν ήμασταν συσπειρωμένοι δεν θα έμπαινε κανένας αναπληρωτής στο σχολείο Σεπτέμβρη για να διεκδικήσουμε κάποια σχετικά εργασιακά προνόμια στην αρχή της σχολικής χρονιάς.
Τώρα μας κάνουν ό,τι θέλουν.
Δεν υπάρχει κλάδος, υπάρχει παρτακισμός.
Όταν όμως θα καλούν κάθε χρονιά νούμερα 2013-14 με 270φιλολόγους τότε θα νοιαστούν.
Γιατί μήπως έγινε και καμιά διαμαρτυρία εκείνη τη χρονιά;;;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #241 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 11:46:31 πμ »
O Kαράογλου μίλησε σήμερα για "άρση μονιμότητας". Μας προετοιμάζουν σιγά σιγά, τα τύμπανα έχουν ακουστεί...
Έληξε η περίοδος ανεξέλεγκτης σπατάλης, πλούσιας διαβίωσης και ανέμελης διάθεσης!
Ήταν μία φούσκα.

Οι μόνιμοι θα αξιολογηθούν, θα απολυθούν οι ακατάλληλοι και αυτό θα ισχύσει και στον εκπαιδευτικό κλάδο και στο ευρύτερο δημόσιο φορέα για τον απλούστατο λόγο, διότι τα έχουν υπογράψει στα μνημόνια τα προηγούμενα.
Το αναπληρωτηλίκι θα επιστρέψει στην αρχική του ιδιότητα, πλήρωση προσωρινών λειτουργικών κενών, 200 στους φιλολόγους, 100 μαθηματικούς κ.ο.κ
Διορισμοί και  γραπτός ασεπ έχουν καταργηθεί δια παντός!
Οι συνάδελφοι που τρέχουν στα νησιά για ποιο λόγο εξυπηρετούν το κράτος; Μαζεύουν μόρια για ποιο λόγο; Θα διοριστούν;

Και καταλάβετε πως όλοι μας έχουμε δίκιο και ο ασεπίτης και ο προυπηρεσάκιας.
Προτείνω: Αν ήμασταν συσπειρωμένοι δεν θα έμπαινε κανένας αναπληρωτής στο σχολείο Σεπτέμβρη για να διεκδικήσουμε κάποια σχετικά εργασιακά προνόμια στην αρχή της σχολικής χρονιάς.
Τώρα μας κάνουν ό,τι θέλουν.
Δεν υπάρχει κλάδος, υπάρχει παρτακισμός.
Όταν όμως θα καλούν κάθε χρονιά νούμερα 2013-14 με 270φιλολόγους τότε θα νοιαστούν.
Γιατί μήπως έγινε και καμιά διαμαρτυρία εκείνη τη χρονιά;;;
ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ! Το έχω ξαναγράψει, αλλά με θεωρείτε γραφική!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:35:29 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #242 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 11:53:54 πμ »
ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ! Το έχω ξαναγράψει, αλλά με θεωρείτε γραφική!
Να πω ότι έχετε άδικο;;;
ΟΧΙ φυσικά!!!!!!!!!!!!
Αλλά όταν παιδιά θα βλέπουν τον πατέρα τους άνεργο ή ίσως και άεργο σε τέτοιους καιρούς τι γίνεται;;;
Επίσης τους νέους απόφοιτους των σχολών πως θα τους πείσουμε για την αναγκαιότητα της αποχής;
 :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #243 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 12:16:00 μμ »
συσπείρωση; γιαυτήν μιλάμε απο το 2010, αλλά πού ντην(?)!
και αυτά τα "σωματεία", "ενώσεις" "συλλόγους" να τα πω(?)...τί κάνουν?
Τρέχα γύρευε, θα μου πεις...

Πάντως, πριν απο 3 'η 4 μερες το καναλι της Βουλής σε μια εργασία διαρκους επιτροπης υποθέσεων κλπ ο πρόεδρος του ΑΣΕΠ είπε πως καιρός πιά είναι να γίνει διαγωνισμος εκπαιδευτικων!!!
(σχόλιο δεν κάνω)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #244 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 12:19:44 μμ »
Mε οργανωμένους συλλόγους που έχουν σαφή καταστατικά, εφικτούς στόχους και ενεργά, δραστήρια μέλη μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε, αρχικά, τον διάλογο με την εκάστοτε διοίκηση.
Σε περίπτωση που δεν μας ικανοποιούν στα αιτήματά μας τότε χρησιμοποιούμε την αποχή.
Ποια αιτήματα;
Διεκδίκηση κονδυλίων, ενημέρωση πιστώσεων, έγκαιρη πληροφόρηση για κενά, για καινοτόμες δράσεις βλέπε ενισχυτική, διάλογος για αναθέσεις κτλ κτλ
Δεν θα έπρεπε να υπάρχουν σε κάθε πόλη οργανωμένες ομάδες του συλλόγου να ελέγχουν τη λειτουργία των σχολείων της περιοχή;
Αφού γίνονται αυθαιρεσίες, γιατί τις επιτρέπουμε;

Αποσυνδεδεμένος sogood

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #245 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 12:28:44 μμ »
Σε όλους τους άλλους γραπτούς που γίνονται για την κάλυψη θέσεων υπουργείων , τραπεζών και λοιπών οργανισμών, όταν τελειώσουν οι διοριστέοι και χρειαστούν μετά από χρόνια άτομα ξανά,παίρνουν τους επιλαχόντες. Στους εκπαιδευτικούς όμως δίνουμε εξετάσεις και ξαναδίνουμε κι ας είμαστε πάνω από τη βάση πάρα πολλά άτομα...Σε αρκετές ειδικότητες υπάρχουν επιλαχόντες πάρα πολλοί....Πότε θα τελειώσει αυτή η αδικία; Πόσους διαγωνισμούς πρέπει να δώσουμε πια για να αποδείξουμε την αξία μας;  Έλεος!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2016, 12:31:00 μμ από sogood »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #246 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 01:58:03 μμ »
Σε όλους τους άλλους γραπτούς που γίνονται για την κάλυψη θέσεων υπουργείων , τραπεζών και λοιπών οργανισμών, όταν τελειώσουν οι διοριστέοι και χρειαστούν μετά από χρόνια άτομα ξανά,παίρνουν τους επιλαχόντες. Στους εκπαιδευτικούς όμως δίνουμε εξετάσεις και ξαναδίνουμε κι ας είμαστε πάνω από τη βάση πάρα πολλά άτομα...Σε αρκετές ειδικότητες υπάρχουν επιλαχόντες πάρα πολλοί....Πότε θα τελειώσει αυτή η αδικία; Πόσους διαγωνισμούς πρέπει να δώσουμε πια για να αποδείξουμε την αξία μας;  Έλεος!!

έχεις δίκιο, γιατί να έχει δυνατότητα ο απόφοιτος να δώσει ΑΣΕΠ, σα δε ντρέπεται, οχι βέβαια, να πάρει τους επιλαχόντες του προηγούμενου...  :-[
Αυτο που λες σε άλλους διαγωνισμούς που παίρνει επιλαχόντες ειναι σπάνιο, και πρέπει να γινει μεσα σε 9 μηνες, αλλιως καινουριο ασεπ.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #247 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 02:56:42 μμ »
Mε οργανωμένους συλλόγους που έχουν σαφή καταστατικά, εφικτούς στόχους και ενεργά, δραστήρια μέλη μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε, αρχικά, τον διάλογο με την εκάστοτε διοίκηση.
Σε περίπτωση που δεν μας ικανοποιούν στα αιτήματά μας τότε χρησιμοποιούμε την αποχή.
Ποια αιτήματα;
Διεκδίκηση κονδυλίων, ενημέρωση πιστώσεων, έγκαιρη πληροφόρηση για κενά, για καινοτόμες δράσεις βλέπε ενισχυτική, διάλογος για αναθέσεις κτλ κτλ
Δεν θα έπρεπε να υπάρχουν σε κάθε πόλη οργανωμένες ομάδες του συλλόγου να ελέγχουν τη λειτουργία των σχολείων της περιοχή;
Αφού γίνονται αυθαιρεσίες, γιατί τις επιτρέπουμε;
Πολύ σωστά γράφεις margarita 111! Συμφωνώ και πρέπει άμεσα να κινηθούμε να δημιουργήσουμε ένα νέο συλλογικό όργανο που να μας αντιπροσωπεύει, να έχει αγωνιστικότητα και να διεκδικεί δίκαια για 'μας και το μέλλον μας!
Κι αν δεν εισακουστούμε, αποχή και κανείς, μα κανείς αίτηση για αναπληρωτής!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #248 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 03:16:11 μμ »
Σε όλους τους άλλους γραπτούς που γίνονται για την κάλυψη θέσεων υπουργείων , τραπεζών και λοιπών οργανισμών, όταν τελειώσουν οι διοριστέοι και χρειαστούν μετά από χρόνια άτομα ξανά,παίρνουν τους επιλαχόντες. Στους εκπαιδευτικούς όμως δίνουμε εξετάσεις και ξαναδίνουμε κι ας είμαστε πάνω από τη βάση πάρα πολλά άτομα...Σε αρκετές ειδικότητες υπάρχουν επιλαχόντες πάρα πολλοί....Πότε θα τελειώσει αυτή η αδικία; Πόσους διαγωνισμούς πρέπει να δώσουμε πια για να αποδείξουμε την αξία μας;  Έλεος!!

Αν ίσχυε η λογική αυτή, τότε ενδεχομένως να μην ήσουν ούτε εσύ επιτυχούσα και να έπαιρναν ακόμα επιλαχόντες του πρώτου ΑΣΕΠ του 1998. Εκτός αν είσαι επιτυχούσα εκείνου του διαγωνισμού, οπότε οκ. Πάντως αυτή η λογική μου κάνει λίγο του στυλ "τώρα που ανέβηκα κι εγώ στη σωσίβια λέμβο, να μην ανέβει κανείς άλλος, γιατί μπορεί να βουλιάξουμε! Πριν ανέβω όμως, φωνάζω να με αφήσουν να ανέβω". Όπως όλοι μας υπήρξαμε νέοι πτυχιούχοι και μας δόθηκε η ευκαιρία να διαγωνιστούμε, παρότι υπήρχαν επιτυχόντες παλαιότερων διαγωνισμών, έτσι πρέπει να δοθεί η ίδια ευκαιρία και στους τωρινούς αποφοίτους.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #249 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 04:58:35 μμ »
Να πω ότι έχετε άδικο;;;
ΟΧΙ φυσικά!!!!!!!!!!!!
Αλλά όταν παιδιά θα βλέπουν τον πατέρα τους άνεργο ή ίσως και άεργο σε τέτοιους καιρούς τι γίνεται;;;
Επίσης τους νέους απόφοιτους των σχολών πως θα τους πείσουμε για την αναγκαιότητα της αποχής;
 :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Με σωστή ενημέρωση και με το να συνειδητοποιήσουν ότι κάθε πέρυσι και καλύτερα κι ότι πρέπει να απέχουν τώρα, αν θέλουν να έχουν ελπίδα για το αύριο! Με το να τους δείξουμε τι συμβαίνει σήμερα με 'μας, τους παλαιότερους αποφοίτους των καθηγητικών σχολών, που έχουμε 2-3 επιτυχίες στον ΑΣΕΠ, που έχουμε ένα σωρό μήνες προυπηρεσίας, μεταπτυχιακά κλπ. κι ακόμη μας τρέχει το Υπουργείο από 'δω κι από 'κει, για να καλύψει τις ανάγκες του, αδιαφορώντας για τις δικές μας ανάγκες και υποχρεώσεις ως γονείς, ως σύζυγοι κλπ. και αδιαφορώντας για τους κόπους, τις στερήσεις και τις δυσκολίες μας κάθε χρόνο! Δε νομίζω να μην τα καταλάβουν όλα αυτά!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #250 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 05:05:53 μμ »
συσπείρωση; γιαυτήν μιλάμε απο το 2010, αλλά πού ντην(?)!
και αυτά τα "σωματεία", "ενώσεις" "συλλόγους" να τα πω(?)...τί κάνουν?
Τρέχα γύρευε, θα μου πεις...

Πάντως, πριν απο 3 'η 4 μερες το καναλι της Βουλής σε μια εργασία διαρκους επιτροπης υποθέσεων κλπ ο πρόεδρος του ΑΣΕΠ είπε πως καιρός πιά είναι να γίνει διαγωνισμος εκπαιδευτικων!!!
(σχόλιο δεν κάνω)
Ας γίνει λοιπόν, να δούμε πόσο θα αλλάξουν τα πράγματα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #251 στις: Νοέμβριος 15, 2016, 07:17:38 μμ »
Πάντως, πριν απο 3 'η 4 μερες το καναλι της Βουλής σε μια εργασία διαρκους επιτροπης υποθέσεων κλπ ο πρόεδρος του ΑΣΕΠ είπε πως καιρός πιά είναι να γίνει διαγωνισμος εκπαιδευτικων!!!
(σχόλιο δεν κάνω)
Πάει ο παλιός ασεπ ας γιορτάσουμε παιδιά :)
Πρόσκληση για μόνιμο διορισμό υποψήφιων εκπαιδευτικών εγγεγραμμένων στους πίνακες διοριστέων του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ 2008. Οι αιτήσεις υποβάλλονται αποκλειστικά από την Τετάρτη 16 έως και την Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2016.
Ελπίζω τώρα να τέλειωσε οριστικά η ομηρία των επιτυχόντων του 2008, άρα δεν θα υπάρχει κανένας να προηγηθεί στους πίνακες αναπληρωτών.
Η απόφαση του ΣΤΕ δεν έγραφε πως πρέπει να προηγηθούν όλοι όσοι συμμετείχαν σε κάποιο διαγωνισμό και έγραψαν αρκετές μονάδες κάτω από τον τελευταίο διοριστέο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159794
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 424
Σύνολο: 431

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.