*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 443644 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2142 στις: Ιούνιος 11, 2017, 11:42:30 μμ »
είσαι δηλαδή από το 2004 επιτυχούσα κι έχεις μόνο 58 μήνες; γι' αυτο έχεις λυσσάξει με τα πλαφόν;
....Κι όχι μόνο αυτό... Επισήμως δηλώνει 40 ετών...Δηλαδή κι έτσι να ναι τον πρώτο ΑΣΕΠ....Τον αξιομνημόνευτο τον έδωσε στα 29....Τέτοιο πάθος για την εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:25:44 »

Αποσυνδεδεμένος Διαπλεκόμενος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2143 στις: Ιούνιος 12, 2017, 12:15:49 πμ »
ο καθορισμός των κριτηρίων δεν γίνεται από τον ασεπ και ούτε είναι αρμόδιος γι' αυτό Ο Ασεπ έχει μόνο εποπτικό ρόλο...αλήθεια, πέρυσι και φέτος δεν επόπτευσε την όλη διαδικασία;
ΤΟ ΑΣΕΠ (Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού) είναι ελληνική ανεξάρτητη αρχή που διασφαλίζει την ορθότητα των προσλήψεων τακτικού και εποχικού προσωπικού στον ευρύτερο δημόσιο τομέα. Όταν οι διαγωνισμοί για θέσεις στο Δημόσιο προκηρύσσονται και οργανώνονται από το ίδιο το ΑΣΕΠ, τα εργαλεία που διαθέτει για την επιλογή του προσωπικού είναι: γραπτός διαγωνισμός, αξιολόγηση συγκεκριμένων κριτηρίων, συμπληρωματική πρακτική διαδικασία, ειδικές εξετάσεις ή/και συνέντευξη. Διαφορετικές διαδικασίες ακολουθούνται για το ειδικό επιστημονικό προσωπικό και για τους εκπαιδευτικούς.
Οι διαγωνισμοί για επιλογή προσωπικού στον ευρύτερο δημόσιο τομέα (κυρίως ΝΠΙΔ και ΟΤΑ) προκυρήσσονται και εκτελούνται από τους επιμέρους φορείς, με βάση τον ίδιο νόμο 2190/1994. Η όλη διαδικασία εποπτεύεται από το ΑΣΕΠ, το οποίο και αξιολογεί τυχόν ενστάσεις.
πηγή: wikipedia.org

Όντως επέβλεψε την όλη διαδικασία πέρυσι και φέτος με τους υπάρχοντες πίνακες. Όμως γιατί;;; Μήπως είναι προεόρτια όλα αυτά για να έρθει πιο ομαλά σε όλους η κατάταξη πινάκων με βάση κριτήρια (προϋπηρεσία, μεταπτυχιακά, σεμινάρια, διδακτορικά, ξένες γλώσσες...) από το ΑΣΕΠ σε κανά χρόνο. Σκεφτείτε το και αλλιώς: Αν μεχρι τώρα δεν είχε αναμειχθεί πουθενά το ΑΣΕΠ και ξαφνικά από του χρόνου, λόγω της απόφασης του ΣΤΕ, έπαιρνε την ευθύνη (φυσικά και την εποπτεία) για την κατάταξη των πινάκων ξαφνικά το ΑΣΕΠ πόσες αντιδράσεις θα υπήρχαν. Τι θα σήμαινε αυτό για την κυβέρνηση!;;; Θα απογοητευόταν πολύς κόσμος. Το θέμα κατάταξης των αναπληρωτών σε πίνακες είναι "καυτή πατάτα" για κάθε υπουργό παιδείας, δηλ. όλοι το αποφεύγουν. Έτσι, τι πιο εύκολο για να αποποιηθούν τις ευθύνες μιας τέτοιας άλλαγής (της αλλαγής των πινάκων με κριτήρια) από το να πετάξουν την ευθύνη σε μια ανεξάρτητη αρχή που λέγεται ΑΣΕΠ.
Δε λέω κάτι άλλο. Θα το δείτε όταν έρθει εκείνη η ώρα.

Υ.γ. Πραγματικά γράφω με πρόθεση να πω τη γνώμη μου και να ενημερώσω. Κάποιοι όμως είστε επιθετικοί (όχι σε μένα προς το παρόν) και δεν καταλαβαίνω τον λόγο. Όλοι βιώνουμε δύσκολες καταστάσεις, αλλά δεν υπάρχει λόγος να φαγωθούμε μεταξύ μας. Εξάλλου το site είναι για ανταλλαγή απόψεων και όχι για λεκτική επίθεση προς συναδέλφους.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2144 στις: Ιούνιος 12, 2017, 01:40:51 πμ »
ΤΟ ΑΣΕΠ (Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού) είναι ελληνική ανεξάρτητη αρχή που διασφαλίζει την ορθότητα των προσλήψεων τακτικού και εποχικού προσωπικού στον ευρύτερο δημόσιο τομέα. Όταν οι διαγωνισμοί για θέσεις στο Δημόσιο προκηρύσσονται και οργανώνονται από το ίδιο το ΑΣΕΠ, τα εργαλεία που διαθέτει για την επιλογή του προσωπικού είναι: γραπτός διαγωνισμός, αξιολόγηση συγκεκριμένων κριτηρίων, συμπληρωματική πρακτική διαδικασία, ειδικές εξετάσεις ή/και συνέντευξη. Διαφορετικές διαδικασίες ακολουθούνται για το ειδικό επιστημονικό προσωπικό και για τους εκπαιδευτικούς.
Οι διαγωνισμοί για επιλογή προσωπικού στον ευρύτερο δημόσιο τομέα (κυρίως ΝΠΙΔ και ΟΤΑ) προκυρήσσονται και εκτελούνται από τους επιμέρους φορείς, με βάση τον ίδιο νόμο 2190/1994. Η όλη διαδικασία εποπτεύεται από το ΑΣΕΠ, το οποίο και αξιολογεί τυχόν ενστάσεις.
πηγή: wikipedia.org

Όντως επέβλεψε την όλη διαδικασία πέρυσι και φέτος με τους υπάρχοντες πίνακες. Όμως γιατί;;; Μήπως είναι προεόρτια όλα αυτά για να έρθει πιο ομαλά σε όλους η κατάταξη πινάκων με βάση κριτήρια (προϋπηρεσία, μεταπτυχιακά, σεμινάρια, διδακτορικά, ξένες γλώσσες...) από το ΑΣΕΠ σε κανά χρόνο. Σκεφτείτε το και αλλιώς: Αν μεχρι τώρα δεν είχε αναμειχθεί πουθενά το ΑΣΕΠ και ξαφνικά από του χρόνου, λόγω της απόφασης του ΣΤΕ, έπαιρνε την ευθύνη (φυσικά και την εποπτεία) για την κατάταξη των πινάκων ξαφνικά το ΑΣΕΠ πόσες αντιδράσεις θα υπήρχαν. Τι θα σήμαινε αυτό για την κυβέρνηση!;;; Θα απογοητευόταν πολύς κόσμος. Το θέμα κατάταξης των αναπληρωτών σε πίνακες είναι "καυτή πατάτα" για κάθε υπουργό παιδείας, δηλ. όλοι το αποφεύγουν. Έτσι, τι πιο εύκολο για να αποποιηθούν τις ευθύνες μιας τέτοιας άλλαγής (της αλλαγής των πινάκων με κριτήρια) από το να πετάξουν την ευθύνη σε μια ανεξάρτητη αρχή που λέγεται ΑΣΕΠ.
Δε λέω κάτι άλλο. Θα το δείτε όταν έρθει εκείνη η ώρα.

Υ.γ. Πραγματικά γράφω με πρόθεση να πω τη γνώμη μου και να ενημερώσω. Κάποιοι όμως είστε επιθετικοί (όχι σε μένα προς το παρόν) και δεν καταλαβαίνω τον λόγο. Όλοι βιώνουμε δύσκολες καταστάσεις, αλλά δεν υπάρχει λόγος να φαγωθούμε μεταξύ μας. Εξάλλου το site είναι για ανταλλαγή απόψεων και όχι για λεκτική επίθεση προς συναδέλφους.
τα έχετε μπερδέψει...το ασεπ εποπτεύει δεν καθορίζει τα κριτήρια, δηλαδή αν θα μετράει π.χ 1 μόριο ο μήνας ή 0,6 ή αν θα βαρύνει το master με 100 μόρια και η ανεργία με 500 Αυτά τα αποφασίζει το υπουργειο αλλιώς θα κάναμε διαβούλευση με τον ασεπ οι εκπαιδευτικοί κι όχι με την διαμαντοπούλου, τον Φίλη ή τον Γαβρόγλου

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2145 στις: Ιούνιος 12, 2017, 08:57:38 πμ »
....Κι όχι μόνο αυτό... Επισήμως δηλώνει 40 ετών...Δηλαδή κι έτσι να ναι τον πρώτο ΑΣΕΠ....Τον αξιομνημόνευτο τον έδωσε στα 29....Τέτοιο πάθος για την εκπαίδευση
Περισσότερο από εσένα, που αν και διορισμένη, δεν ήξερες πότε τελείωσαν τα μαθήματα στα ΓΕΛ και κάθεσαι όλη μέρα και ... , άντε μην ολοκληρώσω την έκφραση για το τι κάνεις!
Αξιολόγηση και πάλι αξιολόγηση, γιατί ούτε τα παιδιά μαθαίνουν τίποτε με κάποιους που το "παίζουν" εκπαιδευτικοί, αλλά είναι ανίδεοι και γιατί πρέπει πολλοί να "ξεκαβαλήσουν" τα καλάμια τους!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:25:44 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2146 στις: Ιούνιος 12, 2017, 09:02:37 πμ »
είσαι δηλαδή από το 2004 επιτυχούσα κι έχεις μόνο 58 μήνες; γι' αυτο έχεις λυσσάξει με τα πλαφόν;
Στον πρώτο ΑΣΕΠ που έδωσα πήγα χωρίς να έχω προετοιμαστεί, απλά για την εμπειρία (το έχω ξαναγράψει) και ήμουν απλά επιτυχούσα, δεν σημαίνει ότι με κάλεσαν αναπληρώτρια από τότε. Αυτό έγινε μετά τον επόμενο ΑΣΕΠ. Βλέπετε εγώ δεν είχα τα "μέσα", για να με καλούν στις ενισχυτικές και τις πρόσθετες και να μαζεύω μόρια προυπηρεσίας από νωρίς, χάρη σε γνωριμίες, όπως έκαναν ανερυθρίαστα άλλοι! Έπρεπε και πολύ καλύτερα να αποδείξω την αξία μου, πρώτα και να "βουλώσω" πολλά στόματα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2147 στις: Ιούνιος 12, 2017, 09:17:44 πμ »
Στον πρώτο ΑΣΕΠ που έδωσα πήγα χωρίς να έχω προετοιμαστεί, απλά για την εμπειρία (το έχω ξαναγράψει) και ήμουν απλά επιτυχούσα, δεν σημαίνει ότι με κάλεσαν αναπληρώτρια από τότε. Αυτό έγινε μετά τον επόμενο ΑΣΕΠ. Βλέπετε εγώ δεν είχα τα "μέσα", για να με καλούν στις ενισχυτικές και τις πρόσθετες και να μαζεύω μόρια προυπηρεσίας από νωρίς, χάρη σε γνωριμίες, όπως έκαναν ανερυθρίαστα άλλοι! Έπρεπε και πολύ καλύτερα να αποδείξω την αξία μου, πρώτα και να "βουλώσω" πολλά στόματα!
για την εμπειρία, ε; πολύ άνετη γι'αυτο πολεμάς όσους έχουν μεγαλύτερες προϋπηρεσίες από εσένα...και τις βαπτίζεις βυσματικές αδιακρίτως...βολικότατο...

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2148 στις: Ιούνιος 12, 2017, 10:50:12 πμ »
Έχει δίκαιο η gia96

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2149 στις: Ιούνιος 12, 2017, 10:58:03 πμ »
για την εμπειρία, ε; πολύ άνετη γι'αυτο πολεμάς όσους έχουν μεγαλύτερες προϋπηρεσίες από εσένα...και τις βαπτίζεις βυσματικές αδιακρίτως...βολικότατο...
Βρε συναδέλφισσα, το έχω γράψει 100 χιλιάδες φορές! Αν εσύ δεν απέκτησες με "βυσματικό" τρόπο προυπηρεσία και κάποιοι ελάχιστοι ακόμη, αυτό δεν σημαίνει ότι το 95% όσων έχουν κάτι "τρελές" και ανεξήγητες προυπηρεσίες δεν εκμεταλλεύτηκαν γνωριμίες, διασυνδέσεις, "μέσα" και καταστάσεις! Από προσωπική πείρα γνωρίζω ότι για 4 συνεχή χρόνια προσλαμβανόταν η ίδια μαθηματικός σε Γυμνάσιο της πόλης μου, ώστε να διδάξει στην ενισχυτική, επειδή ο πατέρας της (εκπαιδευτικός κι αυτός) ήταν κολλητός του τότε Δ/ντή της ΔΔΕ! Η κοπέλα αυτή, όταν την επόμενη χρονιά, η Διαμαντοπούλου έβαλε ως κριτήριο πρόσληψης την ημερομηνία κτήσης του πτυχίου, δεν προσελήφθη, γιατί κλήθηκε κάποιος παλαιότερος. Σημειωτέον, η συγκεκριμένη μαθηματικός ούτε έχει δώσει ποτέ στον ΑΣΕΠ, αλλά κατά τ' άλλα θέλει να είναι σε δημόσιο σχολείο! Επιπλέον, φιλόλογος με πατέρα δάσκαλο, διευθυντή Δημοτικού Σχολείου στην περιοχή μου και συνταξιούχο τώρα, είναι σήμερα διορισμένη, μιας και τα κατάφερε ο πατέρας της με τα κονέ του και χάρισαν στην κόρη του ένα σωρό άδικους μήνες προυπηρεσίας! Συμφοιτήτριά μου, που τελείωσε τη Σχολή 1,5 χρόνο μετά από εμένα και με βαθμό ένα απλό "καλώς" είναι διορισμένη, χάρη στον τότε γκόμενο της, που ήταν εκπαιδευτικός και αιρετός στο νομό του και ασκούσε επιρροή στα πράγματα! Άλλη φιλόλογος, παλιά μου συναδέλφισσα, από Πάτρα, μου ανέφερε τη δική της ιστορία, πως δηλ. ενώ ήταν "σίγουρη" για δουλειά σ' ένα μεγάλο Ιδιωτικό της πόλης της, μετά από τη συνέντευξη που είχε δώσει, ειδοποιήθηκε την τελευταία στιγμή να μην πάει, γιατί τελικά τη συγκεκριμένη θέση την "έδωσαν" στη γυναίκα του κολλητού του ιδιοκτήτη. Επιπρόσθετα, στα μέρη μου μαθηματικός, σύζυγος ιδιοκτήτη φροντιστηρίου, προσλαμβάνεται ως αναπληρώτρια και δουλεύει, αλλά ταυτόχρονα εργάζεται και στο εν λόγω φροντιστήριο (μετά τις 9 το βράδυ και με κατεβασμένα τα εξωτερικά ρολά), κάνει και ιδιαίτερα μαθήματα, γιατί νιώθει ανασφαλής, όπως υποστηρίζει! Μπορώ να παραθέσω χιλιάδες άλλες παρόμοιες περιπτώσεις, από την έως τώρα πορεία μου στον χώρο και τα δημόσια σχολεία! Πόσοι και πόσοι έκαναν τρίτο και τέταρτο παιδί, για να μπουν κάποια στιγμή σε σχολείο, που το είχαν τόσο μεγάλο καημό, απ' ό,τι φαίνεται!
Και μετά κολλάς στο τι έκανα εγώ και δεν βλέπεις ή μάλλον δικαιολογείς τα "χάλια" που γίνονταν από "κλίκες" στον χώρο των εκπαιδευτικών! Με κατηγορείς κι εσύ και κάποιες άλλες εδώ μέσα, λες και πρέπει να σας απολογηθώ, εμένα που εν τέλει είμαι και επιτυχούσα 3 φορές στον γραπτό ΑΣΕΠ (για όσους γνωρίζουν τι σημαίνει να είσαι επιτυχών, με τέτοιας δυσκολίας θέματα) και μεταπτυχιακό τελειώνω (αποτελέσματα περιμένω) και περισσότερο ενέργεια και κέφι για το λειτούργημά μου έχω από κάτι άλλους εκπαιδευτικούς, που κοιτάζουν πότε θα κυλλήσει η ώρα του μαθήματος και βαριούνται μέχρι και εφημερίες να κάνουν!
Αν, λοιπόν, δεν μπει πλαφόν στην προυπηρεσία, δεν γίνεται να αποκατασταθούν οι χιλιάδες αδικίες που έγιναν τόοοοοοοοοοσα χρόνια! Αν αυτό όμως είναι σε βάρος μερικών, πάντα κάποιοι αδικούνται! Ας σκεφτούμε λίγο και τους νεώτερους και ας μην απαιτούμε διορισμό με μοναδικό κριτήριο την προυπηρεσία, γιατί αυτό έχει καταρριφθεί! Πρέπει για τον μελλοντικό διορισμό των εκπαιδευτικών να μπει μια σειρά από αντικειμενικά κριτήρια, κριτήρια κι όχι κοινωνικοί λόγοι και να φτιαχτούν νέοι πίνακες, στους οποίους να κατατάσσονται όλοι με βάση το τι έχουν και τι δεν έχουν (βαθμός πτυχίου, επιτυχίες ΑΣΕΠ, μεταπτυχιακό, διδακτορικό, δεύτερο πτυχίο, γλώσσες, προυπηρεσία με κάποιο πιθανό όριο τους 60 ή τους 80 μήνες ...). Αλλιώς, θα διαιωνίζεται ο υπάρχων φαύλος κύκλος!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2017, 11:48:48 πμ από gia 96 »
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2150 στις: Ιούνιος 12, 2017, 11:03:59 πμ »
....Κι όχι μόνο αυτό... Επισήμως δηλώνει 40 ετών...Δηλαδή κι έτσι να ναι τον πρώτο ΑΣΕΠ....Τον αξιομνημόνευτο τον έδωσε στα 29....Τέτοιο πάθος για την εκπαίδευση
Δηλώνω αυτή την ηλικία, γιατί τόσο χρόνων είμαι και δεν λέω ψέματα!
Και δεν θα βγω από τη δημόσια εκπαίδευση, ούτε θα παραχωρήσω τη θέση μου σ' ένα σωρό "άσχετους", ανίδεους και τυχάρπαστους, που δηλώνουν εκπαιδευτικοί, επειδή το θέλεις εσύ! Εγώ έχω μάθει να σέβομαι το πτυχίο μου, τους κόπους και τους αγώνες μου!
Πόσο γρήγορα, αλήθεια, απαιτείται μια αξιολόγηση στη δημόσια εκπαίδευση, όταν εκεί υπηρετούν κάποιοι που κρίνουν, επικρίνουν, κατηγορούν και αποδοκιμάζουν συναδέλφους τους, χωρίς να τους γνωρίζουν και χωρίς να έχουν άμεση αντίληψη της δουλειάς τους! Φαντάζομαι τι θα κάνουν στους καημένους τους μαθητές τους!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2151 στις: Ιούνιος 12, 2017, 11:40:39 πμ »
Εκπαιδευτικός;;;;; Οίστρος.......

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2152 στις: Ιούνιος 12, 2017, 12:33:32 μμ »
Εγώ πάντως έχω πραγματικά βαρεθεί να μπαίνω εδώ μέσα και να διαβάζω το τι έχουν κάνει κάποιοι στη ζωή τους, και τι προσόντα έχουν και τι όρεξη για δουλειά και πόσο αξίζουν το διορισμό και κυρίως πόσο άχρηστοι είναι ΟΛΟΙ οι άλλοι και μπλα, μπλα ,μπλα...  Πραγματικά μας είναι παντελώς αδιάφορα όλα αυτά! Αυτό το πόσο άξιοι είμαστε εμείς και πόσο ανίκανοι όλοι οι άλλοι πραγματικά με ξεπερνάει! Και αυτό το επιχείρημα ότι δουλεύουν όλο οι ίδιοι και οι ίδιοι τι είναι πάλι; Ας δουλεύουμε όλοι εκ περιτροπής, μόνιμοι και αναπληρωτές για να είναι κάποιοι ευχαριστημένοι.
Πιστέψτε με ο καθένας εδώ μέσα έχει τη δική του πικρία, τα δικά του προβλήματα και έχει ζήσει τις δικές του ματαιώσεις αλλά δεν είναι λύση το να ανακυκλώνουμε τα ίδια και τα ίδια στο φόρουμ. Ούτε γόνιμο διάλογο κάνουμε ούτε καταλήγουμε πουθενά.
Φιλικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2017, 12:35:59 μμ από may16 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2153 στις: Ιούνιος 12, 2017, 03:07:02 μμ »
Εγώ πάντως έχω πραγματικά βαρεθεί να μπαίνω εδώ μέσα και να διαβάζω το τι έχουν κάνει κάποιοι στη ζωή τους, και τι προσόντα έχουν και τι όρεξη για δουλειά και πόσο αξίζουν το διορισμό και κυρίως πόσο άχρηστοι είναι ΟΛΟΙ οι άλλοι και μπλα, μπλα ,μπλα...  Πραγματικά μας είναι παντελώς αδιάφορα όλα αυτά! Αυτό το πόσο άξιοι είμαστε εμείς και πόσο ανίκανοι όλοι οι άλλοι πραγματικά με ξεπερνάει! Και αυτό το επιχείρημα ότι δουλεύουν όλο οι ίδιοι και οι ίδιοι τι είναι πάλι; Ας δουλεύουμε όλοι εκ περιτροπής, μόνιμοι και αναπληρωτές για να είναι κάποιοι ευχαριστημένοι.
Πιστέψτε με ο καθένας εδώ μέσα έχει τη δική του πικρία, τα δικά του προβλήματα και έχει ζήσει τις δικές του ματαιώσεις αλλά δεν είναι λύση το να ανακυκλώνουμε τα ίδια και τα ίδια στο φόρουμ. Ούτε γόνιμο διάλογο κάνουμε ούτε καταλήγουμε πουθενά.
Φιλικά.
Πρότεινε, λοιπόν, εσύ θέμα για γόνιμο διάλογο και ας αφήσουμε στην άκρη το σημαντικότατο θέμα του ποιος θα εργαστεί, έστω και σαν αναπληρωτής, την επόμενη και τις επόμενες χρονιές!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2154 στις: Ιούνιος 15, 2017, 11:00:35 μμ »
Εαν ισχυσουν αυτα που συμφωνηθηκαν στο σημερινο Eurogroup ...διορισμοι τουλαχιστον μεχρι το 2022 ...απλα δεν ΥΠΑΡΧΟΥΝ... 8)

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2155 στις: Ιούνιος 16, 2017, 12:58:29 μμ »
το θέμα του topic είναι παρωχημένο. Δεν υπάρχουν διορισμοί = δε θα γίνει διαγωνισμός. Είναι πιθανό βέβαια αν μέσα στο καλοκαίρι γίνουν οι περίφημες ανακοινώσεις για το "νέο σύστημα Γαβρόγλου" να ξαναζεστάνει ο κύριος υπουργός τη συζήτηση με μια νέα δήλωση προθέσεων διορισμών (για να ξαναμαζέψει το "κοπάδι" - έτσι το βλέπουν αυτοί) αλλά τίποτα δε θα γίνει τουλάχιστον ως το 2022. Αναπλήρωση μέχρι τελικής πτώσης! Αυτό είναι το "σχέδιό" τους και μόνο! Αυτό βολεύει οικονομικά (=το μόνο κριτήριο που λογαριάζουν) , αυτό θα γίνει!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 554
Σύνολο: 565

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.