*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 443805 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gigid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1274 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 04:24:16 μμ »
Σ'ευχαριστώ και για το ενδιαφέρον σου (που θες να μου ανοίξεις τα μάτια, για να δω τα χάλια μου) και για την ευγένεια σου. Και καλώς ήρθες στο φόρουμ (αν είσαι νέος και δεν είσαι τύπου portokali/proypiresia)
Νέα είμαι ναι. Και πολύ απογοητευμένη από αυτά που διαβάζω. Ελπίζω να μην παρεξήγησες το ύφος μου. Απλά καλό θα είναι να αφήσουμε τις διαφορές μας στην άκρη αν θέλουμε να πετύχουμε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:30:29 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1275 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 04:30:05 μμ »
Νέα είμαι ναι. Και πολύ απογοητευμένη από αυτά που διαβάζω. Ελπίζω να μην παρεξήγησες το ύφος μου. Απλά καλό θα είναι να αφήσουμε τις διαφορές μας στην άκρη αν θέλουμε να πετύχουμε κάτι.

Θα το ξαναπώ άλλη μια φορά και θα σταματήσω. Οι διαφορές μας ξεκινάνε από τη διάθεση μας να "παρακάμψουμε" νόμους και σύνταγμα, αν αυτό θα μας φέρει πιο κοντά στο στόχο μας. Έχω δηλώσει πολλές φορές ότι θα αποδεχτώ το οποιοδήποτε συνταγματικό σύστημα. Όχι γιατί είμαι υπεράνω, αλλά 1ον γιατί δε μ'αρέσει να πάω να πιάνω βουλευτές/υπουργούς/συμβούλους και να γκρινιάζω και 2ον νομικά δε θα μπορώ να κάνω κάτι. Άρα δε θα έχω άλλη επιλογή από το να αποδεχτώ. Αν μπούμε λοιπόν όλοι κάτω από την ομπρέλα της συνταγματικής ορθότητας, μια χαρά μπορούμε να τα βρούμε. Γιατί και οι ειδικές κατηγορίες δεν πρόκειται να αδικηθούν, μιας και προβλέπεται η προστασία τους από το σύνταγμα και οι νέοι δεν πρόκειται να αδικηθούν, μιας και προβλέπεται η ισότητα από το σύνταγμα. Με τα χίλια να υπογράψω οποιαδήποτε επιστολή μιλάει για σεβασμό του συντάγματος. Αλλά όταν τα λέω αυτά, μου λένε ότι λέω άσχετα...

Αποσυνδεδεμένος gigid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1276 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 04:34:29 μμ »
Θα το ξαναπώ άλλη μια φορά και θα σταματήσω. Οι διαφορές μας ξεκινάνε από τη διάθεση μας να "παρακάμψουμε" νόμους και σύνταγμα, αν αυτό θα μας φέρει πιο κοντά στο στόχο μας. Έχω δηλώσει πολλές φορές ότι θα αποδεχτώ το οποιοδήποτε συνταγματικό σύστημα. Όχι γιατί είμαι υπεράνω, αλλά 1ον γιατί δε μ'αρέσει να πάω να πιάνω βουλευτές/υπουργούς/συμβούλους και να γκρινιάζω και 2ον νομικά δε θα μπορώ να κάνω κάτι. Άρα δε θα έχω άλλη επιλογή από το να αποδεχτώ. Αν μπούμε λοιπόν όλοι κάτω από την ομπρέλα της συνταγματικής ορθότητας, μια χαρά μπορούμε να τα βρούμε. Γιατί και οι ειδικές κατηγορίες δεν πρόκειται να αδικηθούν, μιας και προβλέπεται η προστασία τους από το σύνταγμα και οι νέοι δεν πρόκειται να αδικηθούν, μιας και προβλέπεται η ισότητα από το σύνταγμα. Με τα χίλια να υπογράψω οποιαδήποτε επιστολή μιλάει για σεβασμό του συντάγματος. Αλλά όταν τα λέω αυτά, μου λένε ότι λέω άσχετα...
Αυτά που λες τα έγραψα πιο πάνω ως απάντηση στη lillie. Συμφωνώ να γίνει ένας νόμος συνταγματικά ορθός που θα τον αποδεχτούμε όλοι χωρίς προσφυγές και άλλα τερτίπια. Αλλά για να το πετύχουμε αυτό πρέπει όπως είπε και η gia να οργανωθούμε σωστά και να κινητοποιηθούμε μαζικά. Αλλά αυτό δεν το βλέπω να γίνεται με τη φαγωμάρα που επικρατεί εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1277 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 04:35:17 μμ »
Συνάδελφοι, συναδέλφισσες ετοιμάζω την επιστολή όπως είπα. Εγώ κάνω ένα προσχέδιο σύμφωνα με αυτά που προείπα στην σελίδα 89 αυτού του θέματος. Σίγουρα θα χρειαστεί βελτίωση. Ισχύ εν τη ενώσει! Μπορούμε όλοι μαζί να κάνουμε πράματα και θάματα. Δεν θα υπάρχει πεδίο αντιπαράθεσης μεταξύ μας πιστεύω διότι δεν θα προτείνεται τρόπος διορισμού. Αν μπορείτε σκεφτείτε και εσείς διάφορα σημεία/στοιχεία τα οποία θα τονίζουμε σε αυτή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:30:29 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1278 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 04:36:56 μμ »
Θα το ξαναπώ άλλη μια φορά και θα σταματήσω. Οι διαφορές μας ξεκινάνε από τη διάθεση μας να "παρακάμψουμε" νόμους και σύνταγμα, αν αυτό θα μας φέρει πιο κοντά στο στόχο μας. Έχω δηλώσει πολλές φορές ότι θα αποδεχτώ το οποιοδήποτε συνταγματικό σύστημα. Όχι γιατί είμαι υπεράνω, αλλά 1ον γιατί δε μ'αρέσει να πάω να πιάνω βουλευτές/υπουργούς/συμβούλους και να γκρινιάζω και 2ον νομικά δε θα μπορώ να κάνω κάτι. Άρα δε θα έχω άλλη επιλογή από το να αποδεχτώ. Αν μπούμε λοιπόν όλοι κάτω από την ομπρέλα της συνταγματικής ορθότητας, μια χαρά μπορούμε να τα βρούμε. Γιατί και οι ειδικές κατηγορίες δεν πρόκειται να αδικηθούν, μιας και προβλέπεται η προστασία τους από το σύνταγμα και οι νέοι δεν πρόκειται να αδικηθούν, μιας και προβλέπεται η ισότητα από το σύνταγμα. Με τα χίλια να υπογράψω οποιαδήποτε επιστολή μιλάει για σεβασμό του συντάγματος. Αλλά όταν τα λέω αυτά, μου λένε ότι λέω άσχετα...

Ξαναειπαμε συναδελφε.... Δεσμευση θεσεων διορισμου και οχι προτεινομενο συστημα διορισμου. Ουτε συνταγματολογοι ειμαστε ουτε νομοθετες.
Το βασικο ειναι η διεκδικηση θεσεων διορισμου και οχι η προταση συστηματος διορισμου.
Το πως γινονται οι διορισμοι το προβλεπει ο νομος ξεκαθαρα , νομος ο οποιος βγηκε συνταγματικος απο οτι φαινεται εκτος απο συγκεκριμενες μεταβατικες διαταξεις. Σαφεστατα αν βγουνε αλλες αποφασεις πρεπει να τηρηθουν. Αυτο ομως δεν ειναι δικια μας δουλεια. Εμεις πρεπει να διεκδικησουμε διορισμους.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1279 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 04:55:08 μμ »
Συνάδελφοι, συναδέλφισσες ετοιμάζω την επιστολή όπως είπα. Εγώ κάνω ένα προσχέδιο σύμφωνα με αυτά που προείπα στην σελίδα 89 αυτού του θέματος. Σίγουρα θα χρειαστεί βελτίωση. Ισχύ εν τη ενώσει! Μπορούμε όλοι μαζί να κάνουμε πράματα και θάματα. Δεν θα υπάρχει πεδίο αντιπαράθεσης μεταξύ μας πιστεύω διότι δεν θα προτείνεται τρόπος διορισμού. Αν μπορείτε σκεφτείτε και εσείς διάφορα σημεία/στοιχεία τα οποία θα τονίζουμε σε αυτή.
Θεωρώ πως η επιστολή πρέπει να εστιάζει στην ανάγκη διορισμών, καθώς οι τελευταίοι "μαζικοί" (αν μπορούν να χαρακτηριστούν έτσι) έγιναν το 2010 και στη συνταξιοδότηση 30000 περίπου εκπαιδευτικών, χωρίς αυτοί να έχουν αντικατασταθεί από άλλους μονίμους. Ακόμη, στο γεγονός ότι ο ευαίσθητος τομέας/χώρος της παιδείας, παρά τις όποιες καλές προθέσεις και τις εξαγγελίες, πλήττεται μονίμως και αδικαιολόγητα από τη δημοσιονομική κατάσταση και πολιτική που ακολουθείται, με αποτέλεσμα να μην εξασφαλίζονται τα απαραίτητα χρήματα για μόνιμους διορισμούς στην παιδεία, τη στιγμή που άλλοι τομείς (ένοπλες δυνάμεις, σώματα ασφαλείας ...) δεν υφίστανται τέτοιες οδυνηρές συνέπειες! Και φυσικά, να θιγεί το ζήτημα των αδιόριστων εκπαιδευτικών, που αν και μορφωμένοι άνθρωποι, μόλις και μετά βίας μπορούν να συντηρούν τις οικογένειές τους, καθώς δεν έχουν μόνιμη εργασία!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gigid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1280 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 04:56:20 μμ »
Συνάδελφοι, συναδέλφισσες ετοιμάζω την επιστολή όπως είπα. Εγώ κάνω ένα προσχέδιο σύμφωνα με αυτά που προείπα στην σελίδα 89 αυτού του θέματος. Σίγουρα θα χρειαστεί βελτίωση. Ισχύ εν τη ενώσει! Μπορούμε όλοι μαζί να κάνουμε πράματα και θάματα. Δεν θα υπάρχει πεδίο αντιπαράθεσης μεταξύ μας πιστεύω διότι δεν θα προτείνεται τρόπος διορισμού. Αν μπορείτε σκεφτείτε και εσείς διάφορα σημεία/στοιχεία τα οποία θα τονίζουμε σε αυτή.
Συνέχισε sikat. Πιστεύω ότι όλοι θα το υπογράψουμε γιατί ο τρόπος διορισμού δεν είναι κάτι που πρέπει εμείς να βρούμε. Το μόνο που πρέπει να μας ενδιαφέρει είναι να γίνουν επιτέλους ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1281 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 04:57:58 μμ »
Ξαναειπαμε συναδελφε.... Δεσμευση θεσεων διορισμου και οχι προτεινομενο συστημα διορισμου. Ουτε συνταγματολογοι ειμαστε ουτε νομοθετες.
Το βασικο ειναι η διεκδικηση θεσεων διορισμου και οχι η προταση συστηματος διορισμου.
Το πως γινονται οι διορισμοι το προβλεπει ο νομος ξεκαθαρα , νομος ο οποιος βγηκε συνταγματικος απο οτι φαινεται εκτος απο συγκεκριμενες μεταβατικες διαταξεις. Σαφεστατα αν βγουνε αλλες αποφασεις πρεπει να τηρηθουν. Αυτο ομως δεν ειναι δικια μας δουλεια. Εμεις πρεπει να διεκδικησουμε διορισμους.

Δεν είπα να προτείνουμε σύστημα διορισμού. Είπα να τονίσουμε την ανάγκη για σεβασμό στο σύνταγμα και για την πραγματοποίηση των διορισμών με ένα σύστημα που θα είναι απρόσβλητο. Και είπα ότι οι διαφορές μας προέρχονται από το γεγονός ότι δεν αποτελεί για όλους αυτό προτεραιότητα. Ότι περνάει από το μυαλό τους ότι παρότι το 24μηνο, το 30μηνο και το 40% βγήκαν αντισυνταγματικά, δεν έγινε καμία απόλυση. Και θα μπορούσε να γίνει κάτι αντίστοιχο και με αυτούς και ποιος νοιάζεται μετά το διορισμό για τον τρόπο με τον οποίο έγινε. Με άλλα λόγια (και είμαι σίγουρος ότι έτσι θα είναι), η επιστολή του sikat να ζητάει (όπως ζητούσε ο Φίλης μια εποχή), νομικά τεκμηριωμένο τρόπο διορισμών. Αν φυσικά κρατήσουν τον 3848, αυτό ενδεχομένως δε χρειάζεται (αν και ίσως έχει σημεία που μπορεί να κριθούν αντισυνταγματικά). Δε ξέρω όμως πόσοι θα υπογράψουν μια τέτοια επιστολή, χωρίς να προσθέτουν αστεράκια. Από εδώ μέσα ξέρω ότι θα την υπογράψουν πολλοί. Από τα μέλη της ΠΕΑΔ και των ομοϊδεατών της δε ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1282 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 05:02:29 μμ »
Δεν είπα να προτείνουμε σύστημα διορισμού. Είπα να τονίσουμε την ανάγκη για σεβασμό στο σύνταγμα και για την πραγματοποίηση των διορισμών με ένα σύστημα που θα είναι απρόσβλητο. Και είπα ότι οι διαφορές μας προέρχονται από το γεγονός ότι δεν αποτελεί για όλους αυτό προτεραιότητα. Ότι περνάει από το μυαλό τους ότι παρότι το 24μηνο, το 30μηνο και το 40% βγήκαν αντισυνταγματικά, δεν έγινε καμία απόλυση. Και θα μπορούσε να γίνει κάτι αντίστοιχο και με αυτούς και ποιος νοιάζεται μετά το διορισμό για τον τρόπο με τον οποίο έγινε. Με άλλα λόγια (και είμαι σίγουρος ότι έτσι θα είναι), η επιστολή του sikat να ζητάει (όπως ζητούσε ο Φίλης μια εποχή), νομικά τεκμηριωμένο τρόπο διορισμών. Αν φυσικά κρατήσουν τον 3848, αυτό ενδεχομένως δε χρειάζεται (αν και ίσως έχει σημεία που μπορεί να κριθούν αντισυνταγματικά). Δε ξέρω όμως πόσοι θα υπογράψουν μια τέτοια επιστολή, χωρίς να προσθέτουν αστεράκια. Από εδώ μέσα ξέρω ότι θα την υπογράψουν πολλοί. Από τα μέλη της ΠΕΑΔ και των ομοϊδεατών της δε ξέρω.
χαιρομαι....++++++++++ Διορσιμοι...και αν αλλαξει συστημα ενα συνταγματικο συστημα...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1283 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 05:12:58 μμ »
Δεν είπα να προτείνουμε σύστημα διορισμού. Είπα να τονίσουμε την ανάγκη για σεβασμό στο σύνταγμα και για την πραγματοποίηση των διορισμών με ένα σύστημα που θα είναι απρόσβλητο. Και είπα ότι οι διαφορές μας προέρχονται από το γεγονός ότι δεν αποτελεί για όλους αυτό προτεραιότητα. Ότι περνάει από το μυαλό τους ότι παρότι το 24μηνο, το 30μηνο και το 40% βγήκαν αντισυνταγματικά, δεν έγινε καμία απόλυση. Και θα μπορούσε να γίνει κάτι αντίστοιχο και με αυτούς και ποιος νοιάζεται μετά το διορισμό για τον τρόπο με τον οποίο έγινε. Με άλλα λόγια (και είμαι σίγουρος ότι έτσι θα είναι), η επιστολή του sikat να ζητάει (όπως ζητούσε ο Φίλης μια εποχή), νομικά τεκμηριωμένο τρόπο διορισμών. Αν φυσικά κρατήσουν τον 3848, αυτό ενδεχομένως δε χρειάζεται (αν και ίσως έχει σημεία που μπορεί να κριθούν αντισυνταγματικά). Δε ξέρω όμως πόσοι θα υπογράψουν μια τέτοια επιστολή, χωρίς να προσθέτουν αστεράκια. Από εδώ μέσα ξέρω ότι θα την υπογράψουν πολλοί. Από τα μέλη της ΠΕΑΔ και των ομοϊδεατών της δε ξέρω.
Για την ΠΕΑΔ και τα μέλη της δεν ξέρω αν θα υπογράψουν και πόσοι θα υπογράψουν μια τέτοια επιστολή! Προσωπικά πάντως, η ΠΕΑΔ δε με εκφράζει καθόλου (συμφεροντολικές θέσεις, που εξυπηρετούν μειοψηφίες), γι' αυτό ζητώ τη δημιουργία ενός νέου συλλογικού μας οργάνου, που θα μας αντιπροσωπεύει δυναμικότερα, αντικειμενικότερα, αντιπροσωπευτικότερα, θα είναι πιο διεκδικητικό και θα απαρτίζεται από ένα ευρύ πεδίο συναδέλφων! Αν τώρα κάποιοι της ΠΕΑΔ αλλάξουν γνώμη, καλοδεχούμενοι! Άλλωστε, στην προσπάθειά μας κανείς δεν μπορεί να περισσεύει!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1284 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 05:21:42 μμ »
Για την ΠΕΑΔ και τα μέλη της δεν ξέρω αν θα υπογράψουν και πόσοι θα υπογράψουν μια τέτοια επιστολή! Προσωπικά πάντως, η ΠΕΑΔ δε με εκφράζει καθόλου (συμφεροντολικές θέσεις, που εξυπηρετούν μειοψηφίες), γι' αυτό ζητώ τη δημιουργία ενός νέου συλλογικού μας οργάνου, που θα μας αντιπροσωπεύει δυναμικότερα, αντικειμενικότερα, αντιπροσωπευτικότερα, θα είναι πιο διεκδικητικό και θα απαρτίζεται από ένα ευρύ πεδίο συναδέλφων! Αν τώρα κάποιοι της ΠΕΑΔ αλλάξουν γνώμη, καλοδεχούμενοι! Άλλωστε, στην προσπάθειά μας κανείς δεν μπορεί να περισσεύει!

Δύσκολα ένα συλλογικό όργανο θα μείνει εκτός της συζήτησης για το σύστημα διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος gigid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1285 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 05:37:10 μμ »
Δύσκολα ένα συλλογικό όργανο θα μείνει εκτός της συζήτησης για το σύστημα διορισμού.
Καιρός να αλλάξει κι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1286 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 06:09:52 μμ »
???? ???

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1287 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 06:57:06 μμ »
ΠΕΑΔ και εμείς..εμείς και εσείς, αυτοί και οι άλλοι... φανταζέστε να ανέβουν στο υπουργείο δύο(ή και περισσότερα) διαφορετικά σωματεία; η διαίρεση δεδομένη...πήγατε ή πήγαμε ποτέ σε μία συγκέντρωση αυτής της ΠΕΑΔ για να εκφράσουμε τις διαφορετικές μας απόψεις; θέλετε να σας θυμίσω τι έγινε στο κεντρικό αμφιθέατρο του υπουργείου παιδείας με τον Φίλη; που υπήρχαν εκατέροθεν διαφωνίες και ύβρεις; δεν είμαι στην ΠΕΑΔ ούτε το portokali ούτε ο ή η gigid...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 471
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.