*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 443147 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2492 στις: Ιούλιος 15, 2017, 06:33:21 μμ »
Σοβαρα με τι λεφτα θα γινουν οι προσληψεις? Διαβασε λιγο το μνημονιο...για να καταλαβεις οτι δεν προκειται να γινουν προσληψεις τα επομενα τουλαχιστον πεντε χρονια....Ελεος επιστημονες ανθρωποι... >:(
Από τα λεφτά που βρίσκουν κάθε χρόνο: ΕΣΠΑ, Ταμείο Δημοσίων Επενδύσεων, Κρατικό προυπολογισμό κλπ.
Αν δεν προσλάβουν αναπληρωτές, πώς θα λειτουργήσουν τα σχολεία; Θα βάλουν τους μόνιμους να δουλεύουν 35 ώρες την εβδομάδα;
Σκέψου το λίγο!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:56:50 »

Αποσυνδεδεμένος BAKOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2493 στις: Ιούλιος 15, 2017, 07:10:08 μμ »
Δηλσδη ghia θα σταματησης τον ανενδιτο αγωνα κατα των βυσματων ;Πες ναι για να χαρουμε

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2494 στις: Ιούλιος 15, 2017, 07:16:53 μμ »
Δηλσδη ghia θα σταματησης τον ανενδιτο αγωνα κατα των βυσματων ;Πες ναι για να χαρουμε
Μακάρι να μπορούσε ένας εκπαιδευτικός, ο οποιοσδήποτε, να τα βάλει με όλους αυτούς που τόσα χρόνια αλληλοστηρίζονται, αλληλοεξυπηρετούνται και αλληλοκαλύπτονται!
Η θέση μου είναι και παραμένει η ίδια: ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ! Οι δήθεν αγώνες για την πρόσληψη και το καλό όλων των συναδέλφων, ξεκινώντας όμως πρώτα από τους εαυτούς μας, μου φαίνονται εντελώς υποκριτικοί!
Η ΠΕΑΔ (αν είναι αυτή που είχε την πρωτοβουλία για την σύνταξη και την υπογραφή αυτού του κειμένου) έχει πάψει εδώ και καιρό να με εκφράζει (αν και είχε ξεκινήσει με διαφορετικό σκεπτικό)!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2495 στις: Ιούλιος 15, 2017, 10:52:10 μμ »
Δικαστικές αποφάσεις, συμβούλια της επικρατείας, υποσχέσεις για 20.000 διορισμούς, χιλιάδες κενά στα σχολεία, ψέμματα από ΟΛΕΣ τις κυβερνήσεις, ψέμματα από ΟΛΟΥΣ τους υπουργούς και ... εμείς να τρωγόμαστε στο διαδίκτυο...την ίδια ώρα που διορίζονται χιλιάδες σε άλλους τομείς της οικονομίας (υγεία, τοπική αυτοδιοίκηση κλπ)....

το ίδιο παραμύθι τόσα χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:56:50 »

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2496 στις: Ιούλιος 16, 2017, 05:15:54 πμ »
gia δε νομίζω ότι μπορούν οι μόνιμοι να πληρώνονται μέσω ΕΣΠΑ, πρέπει να βρουν χρήματα (που δεν έχουν) απο τον κρατικό προϋπολογισμό.Επίσης τα λεφτά από ΕΣΠΑ σιγά μη πηγαίνουν όλα στην εκπαίδευση, πιθανό να τα μοιράζουν στα κόμματα τους.
Για τη συνάδελφό νηπιαγωγό που έγραψε να προηγούνται οι επιτυχόντες ΑΣΕΠ να της υπενθυμίσω ότι ο τελευταίος ΑΣΕΠ έγινε πριν μια δεκαετία σχεδόν (ήμουν φοιτητρια φαντάσου...), "σκούριασε"...
Και το πιο σημαντικό διορισμοί μάλλον δύσκολο να γίνουν (μνημόνια, υπογεννητικότητα, κλείσιμο σχολείων).

Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2497 στις: Ιούλιος 16, 2017, 01:40:52 μμ »
Εγώ έχω μια απορία βρε παιδιά .Μνημόνια , υπογεννητικότητα , κλείσιμο Σχολείων  και άρα δεν θα γίνουν διορισμοί!! Η Ελλάδα ως χώρα θα υπάρχει αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση ;  Διορισμοί δεν θα γίνουν , η χώρα θα υφίσταται ;

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2498 στις: Ιούλιος 16, 2017, 01:59:34 μμ »
gia δε νομίζω ότι μπορούν οι μόνιμοι να πληρώνονται μέσω ΕΣΠΑ, πρέπει να βρουν χρήματα (που δεν έχουν) απο τον κρατικό προϋπολογισμό.Επίσης τα λεφτά από ΕΣΠΑ σιγά μη πηγαίνουν όλα στην εκπαίδευση, πιθανό να τα μοιράζουν στα κόμματα τους.
Για τη συνάδελφό νηπιαγωγό που έγραψε να προηγούνται οι επιτυχόντες ΑΣΕΠ να της υπενθυμίσω ότι ο τελευταίος ΑΣΕΠ έγινε πριν μια δεκαετία σχεδόν (ήμουν φοιτητρια φαντάσου...), "σκούριασε"...
Και το πιο σημαντικό διορισμοί μάλλον δύσκολο να γίνουν (μνημόνια, υπογεννητικότητα, κλείσιμο σχολείων).
Και μαζί με τον ασέπ που "σκούριασε",μάλλον "σκουριάσανε" και οι κόποι μας.... Νομίζω οτι αυτή είναι η πιο τεκμηριωμένη απάντηση που έχω διαβάσει. Εσείς αν θυμάμαι καλά είχατε ένα μεταπτυχιακό στη μέση,το τελειώσατε για να είναι έτοιμο για τον επόμενο ασέπ;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2017, 02:05:59 μμ από Σάμι »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2499 στις: Ιούλιος 16, 2017, 02:52:58 μμ »
gia δε νομίζω ότι μπορούν οι μόνιμοι να πληρώνονται μέσω ΕΣΠΑ, πρέπει να βρουν χρήματα (που δεν έχουν) απο τον κρατικό προϋπολογισμό.Επίσης τα λεφτά από ΕΣΠΑ σιγά μη πηγαίνουν όλα στην εκπαίδευση, πιθανό να τα μοιράζουν στα κόμματα τους.
Για τη συνάδελφό νηπιαγωγό που έγραψε να προηγούνται οι επιτυχόντες ΑΣΕΠ να της υπενθυμίσω ότι ο τελευταίος ΑΣΕΠ έγινε πριν μια δεκαετία σχεδόν (ήμουν φοιτητρια φαντάσου...), "σκούριασε"...
Και το πιο σημαντικό διορισμοί μάλλον δύσκολο να γίνουν (μνημόνια, υπογεννητικότητα, κλείσιμο σχολείων).
Γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ έπρεπε ήδη να είχε διεξάγει το Υπουργείο, ως όφειλε και δεν φταίμε εμείς οι παλαιότεροι αν οι τελευταίοι επιτυχόντες ΑΣΕΠ είναι από το 2009! Κάντε κι εσείς, οι νεώτεροι καμιά προσφυγή για όσα σας στερούν! Δεν χάνετε τίποτε!
Κι όσο για τα χρήματα: οι κυβερνώντες τα διαχειρίζονται όπως και όπου προκύπτουν οι ανάγκες. Εδώ τα χρήματα του Ταμείου Δημοσιών Επενδύσεων, που υποτίθεται πως προορίζονται για έργα, πηγαίνουν κάθε χρονιά για την πληρωμή σημαντικότατου αριθμού αναπληρωτών! Άρα, μπορεί να γίνει ό,τι κρίνουν ως σωστό όσοι μας κυβερνούν! Μην το ψάχνεις!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2500 στις: Ιούλιος 16, 2017, 04:45:23 μμ »
Γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ έπρεπε ήδη να είχε διεξάγει το Υπουργείο, ως όφειλε και δεν φταίμε εμείς οι παλαιότεροι αν οι τελευταίοι επιτυχόντες ΑΣΕΠ είναι από το 2009! Κάντε κι εσείς, οι νεώτεροι καμιά προσφυγή για όσα σας στερούν! Δεν χάνετε τίποτε!
Κι όσο για τα χρήματα: οι κυβερνώντες τα διαχειρίζονται όπως και όπου προκύπτουν οι ανάγκες. Εδώ τα χρήματα του Ταμείου Δημοσιών Επενδύσεων, που υποτίθεται πως προορίζονται για έργα, πηγαίνουν κάθε χρονιά για την πληρωμή σημαντικότατου αριθμού αναπληρωτών! Άρα, μπορεί να γίνει ό,τι κρίνουν ως σωστό όσοι μας κυβερνούν! Μην το ψάχνεις!

Το θεμα ειναι οτι δεν μας κυβερνουν αυτοι που βλεπουμε στην Βουλη...αλλα αυτοι που κοβουν το τσεκ...στις Βρυξελλες...και αυτα που λες για προσφυγες ειναι για γελια...Διαβαστε το μνημονιο το οποιο δεσμευει σιδηροφρακτα την χωρα και θα καταλαβατε...οτι δεν προκειται να γινουν διορισμοι... 8)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2501 στις: Ιούλιος 16, 2017, 05:15:56 μμ »
Το θεμα ειναι οτι δεν μας κυβερνουν αυτοι που βλεπουμε στην Βουλη...αλλα αυτοι που κοβουν το τσεκ...στις Βρυξελλες...και αυτα που λες για προσφυγες ειναι για γελια...Διαβαστε το μνημονιο το οποιο δεσμευει σιδηροφρακτα την χωρα και θα καταλαβατε...οτι δεν προκειται να γινουν διορισμοι... 8)
Δια της δικαστικής οδού θα γίνουν διορισμοί, φίλε! Και έχουν ήδη γίνει κάποιοι! Πού ζεις; Δεν έχεις ενημερωθεί;
Τι ξένοι και Βρυξέλλες γράφεις; Αν δεν περνούν και δεν επικυρώνονται τα μνημόνια από την ελληνική Βουλή, δεν γίνεται τίποτε! Άρα, αυτοί που μας κυβερνουν κάθε φορά έχουν την ευθύνη για το σημερινό κατάντημα της παιδείας (και πολλών άλλων)!
Οι προσφυγές για γέλια; Δεν νομίζω! Κοίταξε τι πρόκειται να γίνει από 'δω και πέρα!

Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2502 στις: Ιούλιος 16, 2017, 05:24:40 μμ »
Δια της δικαστικής οδού θα γίνουν διορισμοί, φίλε! Και έχουν ήδη γίνει κάποιοι! Πού ζεις; Δεν έχεις ενημερωθεί;
Τι ξένοι και Βρυξέλλες γράφεις; Αν δεν περνούν και δεν επικυρώνονται τα μνημόνια από την ελληνική Βουλή, δεν γίνεται τίποτε! Άρα, αυτοί που μας κυβερνουν κάθε φορά έχουν την ευθύνη για το σημερινό κατάντημα της παιδείας (και πολλών άλλων)!
Οι προσφυγές για γέλια; Δεν νομίζω! Κοίταξε τι πρόκειται να γίνει από 'δω και πέρα!

Δεν εχεις καταλαβει οτι ειμαστε υπο οικονομικη κατοχη? Ενα προτεκτορατο...Η βουλη ψηφιζει τυπικα. ...εαν δεν επικυρωθει το μνημονιο ολοι αυτοι στην βουλη δεν θα παρουν τις μισθους τους την επααυριο....και μαζι με αυτους 3 εκατομυρια συνταξιουχων και 1 εκ ΔΥ.... 8)

Αποσυνδεδεμένος BAKOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2503 στις: Ιούλιος 16, 2017, 05:26:10 μμ »
Η καλη μας η φιλη ghia πρεπει να συνεργαζεται με καποιο δικηγορικο γραφειο.Δεν εξηγειται ο ερωτας τη; για προσφυγες.Ελα πες την αληθεια

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2504 στις: Ιούλιος 16, 2017, 05:28:45 μμ »
Και μαζί με τον ασέπ που "σκούριασε",μάλλον "σκουριάσανε" και οι κόποι μας.... Νομίζω οτι αυτή είναι η πιο τεκμηριωμένη απάντηση που έχω διαβάσει. Εσείς αν θυμάμαι καλά είχατε ένα μεταπτυχιακό στη μέση,το τελειώσατε για να είναι έτοιμο για τον επόμενο ασέπ;;;

Και οι δικοί μας κόποι...Κι εμείς μπήκαμε με τόσα μόρια στις σχολές, πρέπει να το έχουμε ως επιχείρημα για 10-20 χρόνια. Δοθηκε η ευκαιρια σε νεους αποφοιτους να εργαστουν στα δημοσια σχολεια κι αυτοι δεν εχουν πτυχια...οι νηπιαγωγοι κανατε τιποτα για τη διχρονη προσχολικη; για τα ολοημερα; που μερικες προισταμενες εινσι κατα.Εννοείται το τελείωσα και σκεφτομαι για διδακτορικό.
Gia μάλλον στα δικαστήρια θα καταλήξουμε αν και δεν το θέλω καθόλου.ειδικά ο κλάδος μου (πε60) φημίζεται, ο γνωστός σύλλογος ξέρετε... 😁, δεν ανήκω όμως εκεί...
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2505 στις: Ιούλιος 16, 2017, 05:34:15 μμ »
Η καλη μας η φιλη ghia πρεπει να συνεργαζεται με καποιο δικηγορικο γραφειο.Δεν εξηγειται ο ερωτας τη; για προσφυγες.Ελα πες την αληθεια
Σίγουρα!!!!! Αφού μέχρι προχθές.... και μήνες τώρα.... ήξερε ότι η δικαστική απόφαση θα ανέτρεπε ριζικά τους πίνακες.... τώρα το λόγο έχουν τα ευρωπαϊκά δικαστήρια.....η ελπίδα πεθαίνει τελευταία..... λεφτά υπάρχουν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159778
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 450
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.