*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 441348 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2506 στις: Ιούλιος 16, 2017, 06:00:26 μμ »
Σίγουρα!!!!! Αφού μέχρι προχθές.... και μήνες τώρα.... ήξερε ότι η δικαστική απόφαση θα ανέτρεπε ριζικά τους πίνακες.... τώρα το λόγο έχουν τα ευρωπαϊκά δικαστήρια.....η ελπίδα πεθαίνει τελευταία..... λεφτά υπάρχουν
Ούτε τώρα το καλοκαίρι δεν ησυχάζεις μαζί μου; Δεν κάνεις διακοπές ή έστω κανένα μπάνιο;
Κοίταξε η εν λόγω απόφαση δεν κρίνει τίποτε απολύτως! Προσωπικά εγώ έχω προσφύγει ζητώντας μόνιμο διορισμό. Αυτό με απασχολεί περισσότερο!
Την ελπίδα την αφήνω σε 'σένα: όσο μαζεύεις μόρια ως αναπληρώτρια να διοριστείς κάποια στιγμή ή αν είσαι μόνιμη να ελπίζεις να μη σας βάλουν να δουλεύετε 35 ώρες την εβδομάδα, σε 5-6 σχολεία! Και μετά θα παραπονιέσαι ότι δεν ξεκουραζόσουν το καλοκαίρι, αλλά μου απαντούσες στο pde!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:17:14 »

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2507 στις: Ιούλιος 16, 2017, 06:02:31 μμ »
Σίγουρα!!!!! Αφού μέχρι προχθές.... και μήνες τώρα.... ήξερε ότι η δικαστική απόφαση θα ανέτρεπε ριζικά τους πίνακες.... τώρα το λόγο έχουν τα ευρωπαϊκά δικαστήρια.....η ελπίδα πεθαίνει τελευταία..... λεφτά υπάρχουν

Θα δουμε και με τις προσφυγες συντομα...μεσα στο χρονο εννοω...αλλα προσωπικα δεν ειμαι αισιοδοξος...διοτι εαν δικαιωθουν ολοι το νουμερο ειναι αρκετα υψηλο...απο την αλλη θα υπαρξει πλημμυριδα προσφυγων ...και δεν ξερω εαν το δικαστηριο δεν θα το λαβει υποψη του οταν θα αποφασιζει για οσες υποθεσεις εχει γινει το δικαστηριο...Απο την αλλη οι θα δικαιωθουν ολοι η κανενας....Τα παραμυθακια περι Ασεπ 08 νομιζω ειναι προπογανδα... 8)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2508 στις: Ιούλιος 16, 2017, 06:07:10 μμ »
Η καλη μας η φιλη ghia πρεπει να συνεργαζεται με καποιο δικηγορικο γραφειο.Δεν εξηγειται ο ερωτας τη; για προσφυγες.Ελα πες την αληθεια
Η αλήθεια (όσο κι αν σε ξενίζει) είναι πως ο πραγματικός μου 'έρωτας'  είναι να διδάσκω! Επίσης, αγαπώ και επιθυμώ την ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ!
Αν συνεργαζόμουν με δικηγορικό γραφείο, θα είχα κάνει το deal της ζωής μου, με τόσες υποθέσεις που έχουν και τόοοοοοοοοοοοσες που έρχονται και δεν θα χρειαζόταν να προσπαθώ για κάτι άλλο!

Εσύ, άραγε, με ποιους συνεργάζεσαι; Γιατί σαμποτάρεις την δικαστική οδό, που σκέφτονται πολλοί συνάδελφοι να ακολουθήσουν; Σε ζημιώνει κάτι τέτοιο; Και εν τέλει, γιατί δεν προσφεύγεις κι εσύ (αν φυσικά μπορείς);
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2509 στις: Ιούλιος 16, 2017, 06:10:21 μμ »
Θα δουμε και με τις προσφυγες συντομα...μεσα στο χρονο εννοω...αλλα προσωπικα δεν ειμαι αισιοδοξος...διοτι εαν δικαιωθουν ολοι το νουμερο ειναι αρκετα υψηλο...απο την αλλη θα υπαρξει πλημμυριδα προσφυγων ...και δεν ξερω εαν το δικαστηριο δεν θα το λαβει υποψη του οταν θα αποφασιζει για οσες υποθεσεις εχει γινει το δικαστηριο...Απο την αλλη οι θα δικαιωθουν ολοι η κανενας....Τα παραμυθακια περι Ασεπ 08 νομιζω ειναι προπογανδα... 8)
Μέσα στο χρόνο δεν νομίζω να υπάρξει αποτέλεσμα για τις προσφυγές! Ούτε το νούμερο όσων έχουν προσφύγει είναι μεγάλο!
Τώρα αν θα ακολουθήσει πλημμυρίδα προσφυγών, αυτό δεν θα πρέπει να απασχολεί κανένα δικαστήριο, αλλά το Υπουργείο που διόρισε άλλους στη θέση άλλων, παρακάμπτοντας τη νόμιμη οδό!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:17:14 »

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2510 στις: Ιούλιος 16, 2017, 06:28:58 μμ »
Η έμμισθη παροχή υπηρεσιών εκπαίδευσης ΔΕΝ είναι απαραίτητη πια στη χώρα μας.
Για την (πραγματικά: λόγω και έργω) άμισθη, το ξανασυζητάμε. Και πως θα'ναι οι "απολαβές".

"Απαραίτητο" ορίζεται ως "ό,τι χρειάζεται".

Ως τότε (Να το καταλάβουν και οι τελευταίοι)...συνεχίζουμε.


Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2511 στις: Ιούλιος 16, 2017, 07:45:58 μμ »
@nipiagogos1988
Καλή επιτυχία σου εύχομαι στο διδακτορικό σου. Κι άσε εμάς τους....αιώνιους αναπληρωτές να ψάχνουμε τα ακαδημαικά μας προσόντα στις ραχούλες που μας τοποθετεί κάθε χρόνο το minedu. Η πλειοψηφία των προισταμένων που αδιαφορούν,ουσιαστικά δεν τις νοιάζει, η λειτουργία ή μη των ολοήμερων νηπιαγωγείων είναι μόνιμες απ' όσο γνωρίζω. Προσωπικά σ' αυτά τα εννέα χρόνια που δουλεύω κάνω ό,τι μπορώ όχι μόνο για να μην χαθεί ούτε μία θέση εργασίας αλλά  για να ανοίξουν και καινούριες. Όμως δεν είμαι εγώ αυτή που αποφασίζει για ένα πρόγραμμα Ζεπ ή για μια παράλληλη στήριξη και,ως γνωστόν,οι ανάγκες είναι πολλές και τα συμφέροντα ακόμη περισσότερα.... Τέλος,ούτε εγώ ανήκω πλέον στο γνωστό σύλλογο....

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2512 στις: Ιούλιος 16, 2017, 08:43:40 μμ »
Παντως μια χαρα το παμε...σε μερικα χρονια ασχετως οικονομικων ανεργοι θα ειμαστε... 8)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2017, 08:45:57 μμ από petko »

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2513 στις: Ιούλιος 17, 2017, 10:48:29 πμ »
Ζητούνται πρόβατα για να φάνε φρέσκο υπουργικό κουτόχορτο

https://xenesglosses.eu/2017/07/gavroglou-ochi-ligoteroi-apo-10-000-monimoi-diorismoi-stin-paideia-archisan-ekptoseis/

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2514 στις: Ιούλιος 17, 2017, 11:22:28 πμ »
Αν προκύψει οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με διεξαγωγή διαγωνισμού για το τρέχον έτος μου στέλνετε ένα μήνυμα (ή σ' οποιονδήποτε Διαχειριστή/Συντονιστή) να ξεκλειδώσω το θέμα για να το συζητήσετε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 400

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.