*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018  (Αναγνώστηκε 200725 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #602 στις: Αύγουστος 23, 2017, 11:48:32 μμ »
Ας μην είμαστε υπερβολικοί επίσης........
Καλό βράδυ σε όλους κ εύχομαι Μια μεγάλη φάση για όλες τις ειδικότητες....όλες όμως !
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:53:58 »

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #603 στις: Αύγουστος 24, 2017, 01:13:26 πμ »
Ας κρατάμε μικρό καλάθι. Κάθε χρόνο τέτοια εποχή ακούμε μεγάλα λόγια και στο τέλος μια από τα ίδια: καθυστέρηση όσο πάει με την πρώτη φάση και στη συνέχεια κάλυψη των κενών με δόσεις από το Υπουργείο. Μακάρι να γίνει διαφορετικά φέτος, εγώ είμαι δύσπιστος πάντως...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2017, 01:19:01 πμ από lzdg »

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #604 στις: Αύγουστος 24, 2017, 11:02:40 πμ »
Ας ελπίσουμε ότι δεν θα βγάλουν όλα τα παιδιά της Ελλάδας με κάποιο θέμα που να απαιτεί επί πληρωμή πτυχιούχο από την Κύπρο, αλλά ότι οι προσλήψεις ειδικής και γενικής αγωγής, θα είναι σωστά ισορροπημένες.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #605 στις: Αύγουστος 24, 2017, 10:54:38 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:53:58 »

Αποσυνδεδεμένος marcella

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Cogito ergo sum...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #606 στις: Αύγουστος 25, 2017, 07:39:59 πμ »
Καλορίζικη η εγκύκλιος...Άντε, με το καλό και οι πίνακες!!!
Καλημέρα σας!!!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #607 στις: Αύγουστος 25, 2017, 11:09:15 πμ »
Aυτό είναι καινούριο υποθέτω:
"ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: Κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους και εντός αποκλειστικής προθεσμίας θα δοθεί, επίσης, στους  υποψηφίους  η δυνατότητα τροποποίησης της αίτησης-δήλωσης υποψήφιου εκπαιδευτικού, μόνο ως προς τις περιοχές προτίμησης, με αφαίρεση περιοχών ή/και λοιπών επιλογών προτίμησης. Οι υποψήφιοι θα ενημερωθούν με σχετική ανακοίνωση, μέσω του ΟΠΣΥΔ".

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #608 στις: Αύγουστος 25, 2017, 11:17:59 πμ »
Εκπ/κοί που προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές και
δεν αναλαμβάνουν, για οποιονδήποτε λόγο, υπηρεσία
εντός πέντε (5) ημερών από την ανακοίνωση της πρό-
σληψής τους (με πλήρες ή με μειωμένο ωράριο) ή ανα-
λαμβάνουν υπηρεσία και παραιτούνται κατά τη διάρκεια
του διδακτικού έτους, διαγράφονται από τους πίνακες
αναπληρωτών για το σχολικό έτος που διανύεται κατά
την ανακοίνωση της πρόσληψης σελ.33296

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #609 στις: Αύγουστος 25, 2017, 01:58:47 μμ »
Ο Κορδής για τα κενα της βθμιας άφαντος όπως πάντα Μόνο οι δάσκαλοι έχουν ενημέρωση πριν με Μπρατη τώρα με Παληγιαννη Εμείς τον ........
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2017, 02:00:52 μμ από Demek »

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #610 στις: Αύγουστος 25, 2017, 02:12:15 μμ »
Ο Κορδής για τα κενα της βθμιας άφαντος όπως πάντα Μόνο οι δάσκαλοι έχουν ενημέρωση πριν με Μπρατη τώρα με Παληγιαννη Εμείς τον ........
Μη ξεχνάς πως ο Κορδής ανήκει στον Συριζα και έχει κάθε λόγο να παρουσιάζει την κατάσταση υπό έλεγχο(εντελώς αντίθετα δηλαδή από την την εποχή που ο Σύριζα ήταν αντιπολίτευση) , ενώ ο Παληγιάννης στην Ν.Δ η οποία τουλάχιστον τώρα που είναι στην αντιπολίτευση θέλει να καταδείξει την ανεπάρκεια της κυβέρνησης.

Αποσυνδεδεμένος oflash

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #611 στις: Αύγουστος 25, 2017, 02:22:03 μμ »
Παιδιά καλησπέρα,
διαβάζω αρκετά συχνά το φόρουμ αν και αποφάσισα να γίνω μέλος πρόσφατα γιατί χρειάζομαι κάποιον να με διαφωτίσει για μερικά πράγματα.
Είμαι καινούργιος στον χώρο της εκπαίδευσης (τον οποίο λατρεύω) ΠΕ03 μαθηματικός . Εδώ και 4 χρόνια κάνω τα χαρτιά μου για τους πίνακες αναπληρωτών και αλήθεια δεν εχω καταλάβει για ποιο λόγο το κάνω. Θέλω να πω πώς προφανώς είμαι στον πίνακα μηδενικής προΰπηρεσίας και δε νομίζω οτι αυτό μπορεί να αλλάξει κιόλας εφόσον δεν μπορώ να αποκτήσω προυπηρεσία στο δημόσιο . Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω, από τον μηδενικό πίνακα γίνονται προσλήψεις έστω και για ωρομισθίους ή όχι;
Ποιος ο λόγος να κάνει κάποιος τα χαρτιά του εφόσον υπάρχουν άλλα 1200 άτομα "πάνω" από μένα και κάθε χρόνο είμαι πάνω κάτω στην ίδια θέση;
Αν υποθετικά κάποιος δεν κάνει αιτηση για πολλά χρόνια ,όταν κάνει αίτηση μετά από 10 χρόνια πχ που πήρε το πτυχίο του, πάλι δεν θα είναι σε πολύ καλύτερη θέση από κάποιον που πήρε πρόσφατα το πτυχίο του ; Το μόνο κριτήριο στον μηδενικό πίνακα είναι η κτήση πτυχίου ,σωστά;
Συγγνώμη αν σας κούρασα με το "σεντόνι",απλά είναι πολλές οι σκέψεις μου για ενα επάγγελμα που ήθελα να ακολουθήσω απο παιδί, αναγκάζομαι να το κάνω στον ιδιωτικό τομέα με ψίχουλα και νιώθω οτι μου "κόβουν τα φτερά".

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #612 στις: Αύγουστος 25, 2017, 02:40:58 μμ »
Παιδιά καλησπέρα,
διαβάζω αρκετά συχνά το φόρουμ αν και αποφάσισα να γίνω μέλος πρόσφατα γιατί χρειάζομαι κάποιον να με διαφωτίσει για μερικά πράγματα.
Είμαι καινούργιος στον χώρο της εκπαίδευσης (τον οποίο λατρεύω) ΠΕ03 μαθηματικός . Εδώ και 4 χρόνια κάνω τα χαρτιά μου για τους πίνακες αναπληρωτών και αλήθεια δεν εχω καταλάβει για ποιο λόγο το κάνω. Θέλω να πω πώς προφανώς είμαι στον πίνακα μηδενικής προΰπηρεσίας και δε νομίζω οτι αυτό μπορεί να αλλάξει κιόλας εφόσον δεν μπορώ να αποκτήσω προυπηρεσία στο δημόσιο . Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω, από τον μηδενικό πίνακα γίνονται προσλήψεις έστω και για ωρομισθίους ή όχι;
Ποιος ο λόγος να κάνει κάποιος τα χαρτιά του εφόσον υπάρχουν άλλα 1200 άτομα "πάνω" από μένα και κάθε χρόνο είμαι πάνω κάτω στην ίδια θέση;
Αν υποθετικά κάποιος δεν κάνει αιτηση για πολλά χρόνια ,όταν κάνει αίτηση μετά από 10 χρόνια πχ που πήρε το πτυχίο του, πάλι δεν θα είναι σε πολύ καλύτερη θέση από κάποιον που πήρε πρόσφατα το πτυχίο του ; Το μόνο κριτήριο στον μηδενικό πίνακα είναι η κτήση πτυχίου ,σωστά;
Συγγνώμη αν σας κούρασα με το "σεντόνι",απλά είναι πολλές οι σκέψεις μου για ενα επάγγελμα που ήθελα να ακολουθήσω απο παιδί, αναγκάζομαι να το κάνω στον ιδιωτικό τομέα με ψίχουλα και νιώθω οτι μου "κόβουν τα φτερά".


όσοι είστε στον μηδενικής, οργανωθείτε με δικηγόρο , κάντε προσφυγή για να γίνει καινούριος ασεπ είτε για διορισμούς αλλά πιό πολύ για κατάρτιση πινάκων αναπληρωτών μετά απο διαγωνισμό ασεπ
δε πρόκειται αλλιώς να δείτε τα ονοματά σας στους πίνακες προϋπηρεσίας

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #613 στις: Αύγουστος 25, 2017, 02:48:20 μμ »
Η μόνη λυση είναι αυτή για να μπουν και οι νέοι στο "παιχνιδι". Το πιο θλιβερό είναι ότι ακούς συναδέλφους 30-40 χρόνων αναπληρωτες να χρησιμοποιούν τον ΑΣΕΠ ως μπόνους για την πρόσληψη τους. Δεν είναι όμως έτσι...Ποια ισονομία υπάρχει μεταξύ εκπ/κων; μεταξύ μιας πε60 που έχει δώσει ΑΣΕΠ και κάποιας που τελείωσε το 2011 για παραδειγμα; εφαρμόζεται μνημονιακη πολιτική αλλά και πάλι πρέπει να δίνονται σε όλους ίσες ευκαιρίες.Επίσης μου κάνει εντύπωση που σε ομάδες εκπαιδευτικων στο facebook ρωτάνε το κάθε άσχετο αλλά για διορισμούς τίποτα.άξιοι της μοίρας μας!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2017, 02:50:04 μμ από nipiagogos1988 »
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #614 στις: Αύγουστος 25, 2017, 02:56:27 μμ »
Παιδιά καλησπέρα,
διαβάζω αρκετά συχνά το φόρουμ αν και αποφάσισα να γίνω μέλος πρόσφατα γιατί χρειάζομαι κάποιον να με διαφωτίσει για μερικά πράγματα.
Είμαι καινούργιος στον χώρο της εκπαίδευσης (τον οποίο λατρεύω) ΠΕ03 μαθηματικός . Εδώ και 4 χρόνια κάνω τα χαρτιά μου για τους πίνακες αναπληρωτών και αλήθεια δεν εχω καταλάβει για ποιο λόγο το κάνω. Θέλω να πω πώς προφανώς είμαι στον πίνακα μηδενικής προΰπηρεσίας και δε νομίζω οτι αυτό μπορεί να αλλάξει κιόλας εφόσον δεν μπορώ να αποκτήσω προυπηρεσία στο δημόσιο . Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω, από τον μηδενικό πίνακα γίνονται προσλήψεις έστω και για ωρομισθίους ή όχι;
Ποιος ο λόγος να κάνει κάποιος τα χαρτιά του εφόσον υπάρχουν άλλα 1200 άτομα "πάνω" από μένα και κάθε χρόνο είμαι πάνω κάτω στην ίδια θέση;
Αν υποθετικά κάποιος δεν κάνει αιτηση για πολλά χρόνια ,όταν κάνει αίτηση μετά από 10 χρόνια πχ που πήρε το πτυχίο του, πάλι δεν θα είναι σε πολύ καλύτερη θέση από κάποιον που πήρε πρόσφατα το πτυχίο του ; Το μόνο κριτήριο στον μηδενικό πίνακα είναι η κτήση πτυχίου ,σωστά;
Συγγνώμη αν σας κούρασα με το "σεντόνι",απλά είναι πολλές οι σκέψεις μου για ενα επάγγελμα που ήθελα να ακολουθήσω απο παιδί, αναγκάζομαι να το κάνω στον ιδιωτικό τομέα με ψίχουλα και νιώθω οτι μου "κόβουν τα φτερά".
Μη τρέφεις αυταπάτες. Για αναπληρωτής δεν υπάρχει πιθανότητα εκτός αν είσαι τρίτεκνος και είσαι ψηλά στον πίνακα της μηδενικής. Μόνο για ωρομίσθιος σε πδς κι αν.....Αυτή τη στιγμή είναι χιλιάδες εγκλωβισμένοι με προυπηρεσία και πολλοί περισσότεροι σαν κι εσένα. Ακόμη κι αν υποθέσουμε ότι γίνεται ασεπ απλά θα ανακατευτεί η τράπουλα .Με λίγα λόγια ο θάνατος σου η ζωή μου. καλύτερη επιλογή: ξέχνα προς το παρόν το δημόσιο σχολείο, αναζήτησε τις όποιες διεξόδους υπάρχουν στον ιδιωτικό τομέα. Αν και όταν γίνει διαγωνισμός μπορείς να διεκδικήσεις το δικαίωμα στο όνειρο....αν και μετά θα διαπιστώσεις πως και στο δημόσιο δεν είναι όλα ρόδινα.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #615 στις: Αύγουστος 25, 2017, 02:56:41 μμ »
Εδώ και 4 χρόνια κάνω τα χαρτιά μου για τους πίνακες αναπληρωτών και αλήθεια δεν εχω καταλάβει για ποιο λόγο το κάνω. Θέλω να πω πώς προφανώς είμαι στον πίνακα μηδενικής προΰπηρεσίας και δε νομίζω οτι αυτό μπορεί να αλλάξει κιόλας εφόσον δεν μπορώ να αποκτήσω προυπηρεσία στο δημόσιο . Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω, από τον μηδενικό πίνακα γίνονται προσλήψεις έστω και για ωρομισθίους ή όχι;
.

Σε πολυπληθεις ειδικοτητες δεν φτανουν στον πινακα μηδενικης καν. Βασικα αυτη τη στιγμη στις πιο πολλες ειδικοτητες



Αν υποθετικά κάποιος δεν κάνει αιτηση για πολλά χρόνια ,όταν κάνει αίτηση μετά από 10 χρόνια πχ που πήρε το πτυχίο του, πάλι δεν θα είναι σε πολύ καλύτερη θέση από κάποιον που πήρε πρόσφατα το πτυχίο του ; Το μόνο κριτήριο στον μηδενικό πίνακα είναι η κτήση πτυχίου ,σωστά;
Συγγνώμη αν σας κούρασα με το "σεντόνι",απλά είναι πολλές οι σκέψεις μου για ενα επάγγελμα που ήθελα να ακολουθήσω απο παιδί, αναγκάζομαι να το κάνω στον ιδιωτικό τομέα με ψίχουλα και νιώθω οτι μου "κόβουν τα φτερά".


Ναι θα ειναι σε πολυ καλυτερη θεση

Η μονη λυση συναδελφε ειναι οι διορισμοι για ολους και για παλιους και για νεους. Εκει θα δουμε και κινηση και στον ιδιωτικο τομεα.

Ο μονος εν ισχυ τροπος διορισμου αυτη τη στιγμη ειναι η διενεργεια ασεπ, που εδω και 7 χρονια πμαε για 8ο δεν εχει γινει καν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 552
Σύνολο: 564

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.