*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018  (Αναγνώστηκε 200740 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #616 στις: Αύγουστος 25, 2017, 02:59:50 μμ »

όσοι είστε στον μηδενικής, οργανωθείτε με δικηγόρο , κάντε προσφυγή για να γίνει καινούριος ασεπ είτε για διορισμούς αλλά πιό πολύ για κατάρτιση πινάκων αναπληρωτών μετά απο διαγωνισμό ασεπ
δε πρόκειται αλλιώς να δείτε τα ονοματά σας στους πίνακες προϋπηρεσίας
Έτσι ακριβώς είναι κι έτσι πρέπει να πράξετε! Προσφύγετε για την διεξαγωγή νέου γραπτού ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών, αλλιώς θα κάνετε κάθε χρόνο τα χαρτιά σας μόνο και μόνο για να καταγράφεστε!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:10:47 »

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #617 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:04:04 μμ »
Δυστυχώς λίγοι από τον μηδενικής νοιάζονται.το έχουν αφήσει στην τύχη.οι σύλλογοι πρωτοβάθμιας 2 πανελλαδικά δεν επιθυμούν ασεπ.άντε να βρεις το δίκιο σου.με νηπιαγωγούς που συζητουσα το θέμα οι περισσότερες δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα και αρκετές στην ειδική πλέον.
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #618 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:05:47 μμ »
Παιδιά καλησπέρα,
διαβάζω αρκετά συχνά το φόρουμ αν και αποφάσισα να γίνω μέλος πρόσφατα γιατί χρειάζομαι κάποιον να με διαφωτίσει για μερικά πράγματα.
Είμαι καινούργιος στον χώρο της εκπαίδευσης (τον οποίο λατρεύω) ΠΕ03 μαθηματικός . Εδώ και 4 χρόνια κάνω τα χαρτιά μου για τους πίνακες αναπληρωτών και αλήθεια δεν εχω καταλάβει για ποιο λόγο το κάνω. Θέλω να πω πώς προφανώς είμαι στον πίνακα μηδενικής προΰπηρεσίας και δε νομίζω οτι αυτό μπορεί να αλλάξει κιόλας εφόσον δεν μπορώ να αποκτήσω προυπηρεσία στο δημόσιο . Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω, από τον μηδενικό πίνακα γίνονται προσλήψεις έστω και για ωρομισθίους ή όχι;
Ποιος ο λόγος να κάνει κάποιος τα χαρτιά του εφόσον υπάρχουν άλλα 1200 άτομα "πάνω" από μένα και κάθε χρόνο είμαι πάνω κάτω στην ίδια θέση;
Αν υποθετικά κάποιος δεν κάνει αιτηση για πολλά χρόνια ,όταν κάνει αίτηση μετά από 10 χρόνια πχ που πήρε το πτυχίο του, πάλι δεν θα είναι σε πολύ καλύτερη θέση από κάποιον που πήρε πρόσφατα το πτυχίο του ; Το μόνο κριτήριο στον μηδενικό πίνακα είναι η κτήση πτυχίου ,σωστά;
Συγγνώμη αν σας κούρασα με το "σεντόνι",απλά είναι πολλές οι σκέψεις μου για ενα επάγγελμα που ήθελα να ακολουθήσω απο παιδί, αναγκάζομαι να το κάνω στον ιδιωτικό τομέα με ψίχουλα και νιώθω οτι μου "κόβουν τα φτερά".
Δυστυχως ειναι οπως τα εχεις καταλαβει. Δεν εχεις ελπιδες, αντικειμενικα τσαμπα χρονο χανεις που κανεις τα χαρτια σου. Οσο συνεχιζεται αυτη η κατασταση και μετα απο 10 χρονια πανω κατω στα ιδια θα εισαι. Θα μου πεις και τι μπορω να κανω. Συνηθως προσπαθουν οι νεοι να βρουν ενα παραθυρο, να δουλευουν καπου αλλου και να ισχυριστουν οτι δουλευουν σε δημοσιο σχολειο και ετσι να μεταφερουν την προυπηρεσια τους στον πινακα. Αυτο το εχουν πετυχει χρονια τωρα με προσθετη ,  με σιβιτανιδειο , με ΣΔΕ , με εκκλησιαστικα και τα τελευταια χρονια με την ειδικη αγωγη. Οποτε να εισαι ενημερος για το καθε παραθυρο που ανοιγει! Επισης αν αποκτησεις παιδια ή αναπηρια εσυ ή το παιδι σου εχεις βασιμες πιθανοτητες να προσλαμβανεσαι οσο ισχυει το υπαρχον συστημα (και αυτο μπορει ξαφνικα να αλλαξει και να μεινεις με τα παιδια μετεωρος). Οποτε αφου σου περιεγραψα πως εχουν τα πραγματα με απλα λογια παμε και στην προφανη λυση που φυσικα πολλοι δεν τη θελουν (κυριως οσοι εργαζονται ως αναπληρωτες) το να γινει διαγωνισμος ασεπ γραπτος και ολοι αυτοι με προυπηρεσια να εχουν πλεονεκτημα απο σενα 16,8 μοναδες, οποτε εσυ θα πρεπει να γραψεις παρα παρα πολυ καλα ωστε να ελπιζεις! Θεωρω πως αν το κυνηγησετε νομικα θα δικαιωθειτε και θα αναγκαστουν να κανουν γραπτο διαγωνισμο ασεπ. Βεβαια δε νομιζω να γινει νωριτερα απο το 2020. Ελπιζω να σε βοηθησα.

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #619 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:09:03 μμ »
Καλά είναι δεδομένο ότι πλέον μόνο για την τιμή των όπλων κάνουμε τα χαρτιά μας... φως από πουθενά. Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά για επιβεβαίωση γιατί έλειπα σε διακοπές.

Στο ΦΕΚ που πόσταρε παραπάνω συνάδελφος διαβάζω: "Οι δηλώσεις περιοχών προτίμησης υποβάλλονται το αργότερο εντός πέντε (5) ημερών από την ανάρτηση των οριστικών πινάκων. Το ακριβές χρονικό διάστημα υποβολής δηλώσεων θα οριστεί με σχετική εγκύκλιο."

Οπότε false alert? Εν αναμονή των πινάκων δεν κάνουμε τίποτα αυτή την στιγμή;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:10:47 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #620 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:13:00 μμ »
Η μόνη λυση είναι αυτή για να μπουν και οι νέοι στο "παιχνιδι". Το πιο θλιβερό είναι ότι ακούς συναδέλφους 30-40 χρόνων αναπληρωτες να χρησιμοποιούν τον ΑΣΕΠ ως μπόνους για την πρόσληψη τους. Δεν είναι όμως έτσι...Ποια ισονομία υπάρχει μεταξύ εκπ/κων; μεταξύ μιας πε60 που έχει δώσει ΑΣΕΠ και κάποιας που τελείωσε το 2011 για παραδειγμα; εφαρμόζεται μνημονιακη πολιτική αλλά και πάλι πρέπει να δίνονται σε όλους ίσες ευκαιρίες.Επίσης μου κάνει εντύπωση που σε ομάδες εκπαιδευτικων στο facebook ρωτάνε το κάθε άσχετο αλλά για διορισμούς τίποτα.άξιοι της μοίρας μας!
Γιατί, συναδέλφισσα, υπάρχει ισονομία μεταξύ τρίτεκνου ή πολύτεκνου εκπαιδευτικού που καλείται κάθε χρόνο σταθερά αναπληρωτής, με μοναδικό κριτήριο αυτήν του την ιδιότητα, χωρίς φυσικά ποτέ του να έχει δώσει ΑΣΕΠ κι ενός παλαιού εκπαιδευτικού που όχι μόνο έδωσε ΑΣΕΠ, αλλά ήταν και επιτυχών, αλλά δεν καλείται ή καλείται πολύ πιο αργά (τον Φεβρουάριο ή τον Μάρτιο ας πούμε); Υπάρχει ισονομία ανάμεσα σ' έναν απολυθέντα από ιδιωτικό εκπαιδευτικό, με την τεράστια προυπηρεσία που εμφανίζει και που εκτινάσσεται στις πρώτες θέσεις των πινάκων των αναπληρωτών και σ' έναν παλαιό εκπαιδευτικό, που προσπαθεί να μαζέψει τα όποια μόρια του σιγά-σιγά; Γιατί ασφαλώς υπάρχουν χιλιάδες τέτοιες περιπτώσεις!
Για το ότι δεν διεξάγεται γραπτός ΑΣΕΠ εδώ και τόσα χρόνια υπεύθυνο είναι το Υπουργείο μας, που θέλει να σέρνεται η ίδια κατάσταση και να βολεύονται συνέχεια οι ίδιοι κι οι ίδιοι, χωρίς να αλλάξει καμία σειρά! Προσωπικά, τάσσομαι υπέρ ενός νέου γραπτού ΑΣΕΠ κι όσοι πιστοί προσέλθετε!
’ξιοι της μοίρας μας είμαστε, γιατί ενώ είμαστε τόσες χιλιάδες αδιόριστοι και έχουμε τόσο μεγάλη δύναμη, δεν κουνιόμαστε από την θέση μας, λες και με μερικούς μήνες αναπλήρωσης ή ωρομίσθιας εργασίας που μας πετούν κάθε χρόνο θα σωθεί η κατάστασή μας! Αν όμως μαζευτούμε την επόμενη εβδομάδα 50.000 και 80.000 εκπαιδευτικοί έξω από το Υπουργείο και αρνηθούμε την όποια μορφή εργασίας ξέρουμε μέχρι σήμερα και απαιτήσουμε μόνιμους διορισμούς, να δούμε πως θα λειτουργήσουν τα σχολεία και πόσο ομαλά θα ξεκινήσει η νέα σχολική χρονιά με το υπάρχουν προσωπικό!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #621 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:14:09 μμ »
Έτσι ακριβώς είναι κι έτσι πρέπει να πράξετε! Προσφύγετε για την διεξαγωγή νέου γραπτού ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών, αλλιώς θα κάνετε κάθε χρόνο τα χαρτιά σας μόνο και μόνο για να καταγράφεστε!
Tι λέτε τώρα, σοβαρά; Αν είναι έτσι να προσφύγουν και οι υποψήφιοι τραπεζικοί υπάλληλοι, υποψήφιοι νοσηλευτές, υποψήφιοι γιατροί, υποψήφιοι εργαζόμενοι στους δήμους......Κάποιοι θέλετε να γίνετε "μέντορες" για προσωπικό όφελος.....βάζοντας τους νέους να βγάλουν τα κάστανα από τη φωτιά. Όπως και να έχει αυτή η προτροπή δεν έχει καμία τύχη νομικά. Η απόφαση για διορισμούς είναι καθαρά πολιτική και ανήκει μόνο στην κυβέρνηση σε μια ανεξάρτητη χώρα. Σε μας όπως είναι γνωστό ανήκει στους δανειστές...

Αποσυνδεδεμένος aimixama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #622 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:17:21 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!
Αναρωτιέμαι το εξής που δεν έχω ακόμα κατανοήσει, ως άπειρη στην διαδικασία των αιτήσεων:
καλύτερα είναι να δηλώσω πρώτες τις περιοχές με τα περισσότερα κενά ή αυτές που θέλω -ανεξάρτητα από το τι κενά έχουν; Παίζει κάποιον ρόλο στο πόσες πιθανότητες έχω να με καλέσουν;

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #623 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:21:38 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!
Αναρωτιέμαι το εξής που δεν έχω ακόμα κατανοήσει, ως άπειρη στην διαδικασία των αιτήσεων:
καλύτερα είναι να δηλώσω πρώτες τις περιοχές με τα περισσότερα κενά ή αυτές που θέλω -ανεξάρτητα από το τι κενά έχουν; Παίζει κάποιον ρόλο στο πόσες πιθανότητες έχω να με καλέσουν;
Ξεκινα και δηλωνε αυτα που θελεις πρωτα και ας μην εχουν κενα. Και αν θες να χεις πιθανοτητες περισσοτερες δηλωσε τα ολα. Αν εσυ εισαι στη θεση 100 και βαλεις πρωτη επιλογη καβαλα π.χ. και το χει δηλωσει ο 99ος στην τελευταια του επιλογη και εχει βγει ενα κενο (που δεν το χουν δηλωσει οι προηγουμενοι 98) , ο αλλος θα το παρει! και οχι εσυ Οποτε δηλωσε πρωτα αυτα που θες...

Αποσυνδεδεμένος aimixama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #624 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:29:23 μμ »
Ευχαριστώ..

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #625 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:30:46 μμ »
Όχι βέβαια δεν υπάρχει ισονομία γενικότερα στην εκπαίδευση.αντίθετα σε άλλους κλάδους πχ Υγείας βλέπουμε και νέους να υποβάλουν αιτήσεις. Το γεγονός ότι υπάρχουν άνθρωποι με 10-15 χρόνια αναπληρωσης και κ....ιζουν στο fb με memes αντι να ξεσηκωθούν να πάνε στο Υπουργείο με ξεπερνά.   Και διαβάζοντας αυτά που γράφουν είναι αρκετά ευχαριστημένοι που είναι ακόμη και αναπληρωτες.
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #626 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:45:59 μμ »
Tι λέτε τώρα, σοβαρά; Αν είναι έτσι να προσφύγουν και οι υποψήφιοι τραπεζικοί υπάλληλοι, υποψήφιοι νοσηλευτές, υποψήφιοι γιατροί, υποψήφιοι εργαζόμενοι στους δήμους......Κάποιοι θέλετε να γίνετε "μέντορες" για προσωπικό όφελος.....βάζοντας τους νέους να βγάλουν τα κάστανα από τη φωτιά. Όπως και να έχει αυτή η προτροπή δεν έχει καμία τύχη νομικά. Η απόφαση για διορισμούς είναι καθαρά πολιτική και ανήκει μόνο στην κυβέρνηση σε μια ανεξάρτητη χώρα. Σε μας όπως είναι γνωστό ανήκει στους δανειστές...
Tο να προσπαθείς να ανοίξεις τα μάτια στους νεώτερους συναδέλφους για τα δικαιώματά τους, που έχουν, αλλά ίσως δεν γνωρίζουν, δεν κάνει κανέναν "μέντορα" κανενός!
Δεν ξέρω τι μπορούν να πράξουν οι άλλοι επίδοξοι υπάλληλοι, αλλά για εμάς τα πράγματα είναι απλά! Αν μπορεί το Υπουργείο να ανοίξει και να λειτουργήσει τα σχολεία με το υπάρχον προσωπικό, ας το κάνει και ας μην διορίσει ποτέ κανέναν! Ας βάλει το υπάρχον προσωπικό να εργάζεται 30 ώρες την εβδομάδα (υποθετικά μιλώ) και εμείς θα ξεχάσουμε κάθε πιθανότητα διορισμού! Αλλά αν δεν μπορεί, όπως φαίνεται και όπως προκύπτει κάθε σχολική χρονιά, ας διορίσει μόνιμο προσωπικό κι ας ξεχάσει τους ΑΚΩ, ΑμΩ και ωρομίσθιους! Και ας εξηγήσει στους θεσμούς τι ακριβώς συμβαίνει στην παιδεία και τις ανάγκες που πρέπει να ικανοποιήσει!
Και επειδή όφειλε όντως το Υπουργείο να έχει διεξάγει γραπτό ΑΣΕΠ τόοοοοοσα χρόνια, ασφαλώς και η προσφυγή των νεώτερων εκπαιδευτικών όχι μόνο θα είχε τεράστιο ενδιαφέρον, αλλά και νομικό έρεισμα και τύχη!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #627 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:52:04 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!
Αναρωτιέμαι το εξής που δεν έχω ακόμα κατανοήσει, ως άπειρη στην διαδικασία των αιτήσεων:
καλύτερα είναι να δηλώσω πρώτες τις περιοχές με τα περισσότερα κενά ή αυτές που θέλω -ανεξάρτητα από το τι κενά έχουν; Παίζει κάποιον ρόλο στο πόσες πιθανότητες έχω να με καλέσουν;

Κοίτα περισσότερες πιθανότητες-ανοιχτές θέσεις αντικειμενικά υπάρχουν στις απομακρυσμένες περιοχές και κυρίως στα νησιά, σε αντιδιαστολή με κάποιους νομούς της ηπειρωτικής Ελλάδας που δεν υπάρχουν θέσεις ούτε για δείγμα. Το θέμα είναι αν είναι κανείς διατεθειμένος κυρίως με τις οικονομικές συνθήκες του σήμερα να κάνει το μεγάλο βήμα για κάπου μακριά στην περίπτωση που είναι από τους "τυχερούς" και επιλεγεί. Αν δεν κάνω λάθος δεν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στα κενά που υπάρχουν, ούτε δημοσιεύονται κάπου...

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: ’ντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #628 στις: Αύγουστος 25, 2017, 03:54:31 μμ »
Tο να προσπαθείς να ανοίξεις τα μάτια στους νεώτερους συναδέλφους για τα δικαιώματά τους, που έχουν, αλλά ίσως δεν γνωρίζουν, δεν κάνει κανέναν "μέντορα" κανενός!
Δεν ξέρω τι μπορούν να πράξουν οι άλλοι επίδοξοι υπάλληλοι, αλλά για εμάς τα πράγματα είναι απλά! Αν μπορεί το Υπουργείο να ανοίξει και να λειτουργήσει τα σχολεία με το υπάρχον προσωπικό, ας το κάνει και ας μην διορίσει ποτέ κανέναν! Ας βάλει το υπάρχον προσωπικό να εργάζεται 30 ώρες την εβδομάδα (υποθετικά μιλώ) και εμείς θα ξεχάσουμε κάθε πιθανότητα διορισμού! Αλλά αν δεν μπορεί, όπως φαίνεται και όπως προκύπτει κάθε σχολική χρονιά, ας διορίσει μόνιμο προσωπικό κι ας ξεχάσει τους ΑΚΩ, ΑμΩ και ωρομίσθιους! Και ας εξηγήσει στους θεσμούς τι ακριβώς συμβαίνει στην παιδεία και τις ανάγκες που πρέπει να ικανοποιήσει!
Και επειδή όφειλε όντως το Υπουργείο να έχει διεξάγει γραπτό ΑΣΕΠ τόοοοοοσα χρόνια, ασφαλώς και η προσφυγή των νεώτερων εκπαιδευτικών όχι μόνο θα είχε τεράστιο ενδιαφέρον, αλλά και νομικό έρεισμα και τύχη!

Και μετά η τρόικα κατάλαβε το λάθος της και είπε εντάξει εσείς ο,τι πείτε.
Μήπως διάβασες την ανακοίνωση της ΔΟΕ για την συνάντηση με τον υπουργό στις 10/08/2015; Αν όχι διάβασε τη.
Όσο για τα δικαστήρια ο Bigbrother έχει απόλυτο δίκιο.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος aimixama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #629 στις: Αύγουστος 25, 2017, 04:03:12 μμ »
Κοίτα περισσότερες πιθανότητες-ανοιχτές θέσεις αντικειμενικά υπάρχουν στις απομακρυσμένες περιοχές και κυρίως στα νησιά, σε αντιδιαστολή με κάποιους νομούς της ηπειρωτικής Ελλάδας που δεν υπάρχουν θέσεις ούτε για δείγμα. Το θέμα είναι αν είναι κανείς διατεθειμένος κυρίως με τις οικονομικές συνθήκες του σήμερα να κάνει το μεγάλο βήμα για κάπου μακριά στην περίπτωση που είναι από τους "τυχερούς" και επιλεγεί. Αν δεν κάνω λάθος δεν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στα κενά που υπάρχουν, ούτε δημοσιεύονται κάπου...

http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/pano-apo-14000-leitoyrgika-kena-ekpaideytikon-pe-deite-toys-analytikoys-pinakes
Αυτά δεν είναι ενδεικτικά;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.163 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.