*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018  (Αναγνώστηκε 200837 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #392 στις: Ιούνιος 09, 2017, 04:52:43 μμ »
Τι δουλειά κάνεις, δηλ.; Τι ειδικότητα είσαι;
Κι εμείς έχουμε μεταπτυχιακό και μάλιστα από Κύπρο (που θέλει πολλή δουλειά και ένα σωρό ξενόγλωσση βιβλιογραφία) και πολύς άλλος κόσμος, αλλά εγώ προσωπικά δεν το έκανα για να ξεχωρίζω από τη μάζα (!), αλλά γιατί δεν μου αρέσει η στασιμότητα και ήθελα να "προχωρήσω". Πάντως, δεν εργάζομαι, όποτε και για όσο καιρό τύχει, χάρη στο μεταπτυχιακό. Εγώ προσωπικά, αν δεν είχα δύο πολύ καλές επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και αρκετή προυπηρεσία, δεν θα είχα μπει σε τάξη δημόσιου ελληνικού σχολείου!
Και μάθε ότι πάρα πολλοί συνάδελφοι έχουν δύο μεταπτυχιακά ή μεταπτυχιακό και διδακτορικό και πάλι δεν μπορούν να διδάξουν στα ελληνικά σχολεία, γιατί εκεί προηγούνται οι γνωστοί "αλεξιπτωτιστές" και οι βολεμένοι!
Γι' αυτό λέω και υποστηρίζω την αξιοκρατία και μη μου πει κανείς ότι είναι περισσότερο άξιος να διδάξει ένας πολύτεκνος ή ένας τρίτεκνος, που ευνοείται από τις γνωστές διατάξεις, που ποτέ του δεν "πάτησε" σ' έναν γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ, που δεν ενδιαφέρθηκε να πάρει έναν άλλον τίτλο ή ένας απολυθείς ιδιωτικού, που δούλευε κοντά στο σπίτι του 5-6 χρόνια, χάρη σε γνωριμίες και συγγένειες και δεν έχει να επιδείξει τίποτε άλλο, γιατί αυτή δεν είναι λογική!
-/prosopiko minima] Συνάδελφε μη κοροϊδευόμαστε, είναι πιο απαιτητικό από Ιταλία, αλλά μεταξύ μας σε σχέση με μεταπτυχιακά στην Ελλάδα που μπαίνεις με εξετάσεις είναι για τα πανηγύρια. Πρέπει να το θέλεις για να μην το πάρεις. Το σκέφτομαι για διδακτορικό τώρα, αλλά δεν ξέρω με τα λεφτά, ξέρεις τπτ πληροφορίες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:56:09 »

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #393 στις: Ιούνιος 09, 2017, 04:53:52 μμ »
Έγινε ένα λάθος, ξέρετε πως στέλνεις προσωπικό μήνυμα;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #394 στις: Ιούνιος 09, 2017, 04:59:44 μμ »
-/prosopiko minima] Συνάδελφε μη κοροϊδευόμαστε, είναι πιο απαιτητικό από Ιταλία, αλλά μεταξύ μας σε σχέση με μεταπτυχιακά στην Ελλάδα που μπαίνεις με εξετάσεις είναι για τα πανηγύρια. Πρέπει να το θέλεις για να μην το πάρεις. Το σκέφτομαι για διδακτορικό τώρα, αλλά δεν ξέρω με τα λεφτά, ξέρεις τπτ πληροφορίες;
Καθόλου για τα πανηγύρια δεν είναι! Ούτε έχω γνωρίσει κάποιον να λέει τέτοια ανυπόστατα πράγματα!
Η ύλη είναι τεράστια και χρειάζεται καθημερινή μελέτη, οργάνωση χρόνου, τρέξιμο και φουλ ξενόγλωσση βιβλιογραφία!
Μπορεί εσένα να σε συμπάθησαν και να στο έδωσαν έτσι!
Και ας μην μπούμε σε συγκρίσεις, γιατί και τα μεταπτυχιακά της Ελλάδας σε σχέση με αυτά της Γερμανίας και άλλων δυτικών χωρών, υστερούν κατά πολύ, όπως και οι Παν/κές Σχολές εδώ: εύκολη η Νομική Κομοτηνής, πανδύσκολη η Νομική Αθηνών, γελοίο το ΦΠΨ Αθηνών, "παλούκι" το κλασικό φιλολογικό!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #395 στις: Ιούνιος 09, 2017, 05:00:21 μμ »
Να σας διορθώσω. Δεν έβγαλα απλώς το Πανεπιστήμιο, αλλά έκανα το Μεταπτυχιακό μου και μάλιστα στο Πανεπιστήμιο της Λευκωσίας. Το οποίο πίστεψε με δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα.
Αλήθεια το ότι είσαι 29 σε δύο χρόνια ήσουν σπίτι σου ..(το κυπριακό μεταπτυχιακό το αφήνω ασχολιαστο ) αλήθεια μη μιλάς άλλο εδώ μέσα ...προκαλείς  !!! Πες τα στους ομοίους σου...προσωπικα έχω οργώσει την Ελλάδα και εξακολουθω με δύο επιτυχίες ΑΣΕΠ και 1 παιδί και το σπίτι μου ούτε καν αχνοφαινεται...
Τι δουλειά έχετε οι της ειδικής στον πίνακα της γενικής ,για αυτό απάντηση έχεις ?? Αυτό θέλω να μάθω τα άλλα που λες είναι βουητό στα αφτιά μου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:56:09 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #396 στις: Ιούνιος 09, 2017, 05:02:50 μμ »
Αλήθεια το ότι είσαι 29 σε δύο χρόνια ήσουν σπίτι σου ..(το κυπριακό μεταπτυχιακό το αφήνω ασχολιαστο ) αλήθεια μη μιλάς άλλο εδώ μέσα ...προκαλείς  !!! Πες τα στους ομοίους σου...προσωπικα έχω οργώσει την Ελλάδα και εξακολουθω με δύο επιτυχίες ΑΣΕΠ και 1 παιδί και το σπίτι μου ούτε καν αχνοφαινεται...
Τι δουλειά έχετε οι της ειδικής στον πίνακα της γενικής ,για αυτό απάντηση έχεις ?? Αυτό θέλω να μάθω τα άλλα που λες είναι βουητό στα αφτιά μου...
Πες του τα, γιατί λέει άλλα αντ' άλλων!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #397 στις: Ιούνιος 09, 2017, 05:09:06 μμ »
CBK την πάτησες! Μάλλον ήθελες να στείλεις προσωπικό μήνυμα και όλοι διαβάσαμε ότι το μεταπτυχιακό της Κύπρου είναι για τα πανηγύρια σε σχέση με αντιστοιχα ελληνικά. Από λάθος καμιά φορά λέγονται οι μεγαλύτερες αλήθειες!

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #398 στις: Ιούνιος 09, 2017, 05:20:17 μμ »
Εξαφανίστηκε μετά την γκάφα !! Άιντε γιατί μεταξύ κατεργαρεων ειλικρίνεια και γω αν είχα χρόνο κ χρήμα λογω του παιδιού θα έκανα ένα τέτοιο πανηγυρτζιδικο μεταπτυχιακό αλλά θα του βουλώνα μπροστά στους υπόλοιπους συναδέλφους μου κ δε θα το έπαιζα ιστορια .Μη ξεχνάμε ολοιιιι αυτοί έχουν τρελή αγάπη στην ειδική αγωγή κ τις ανάγκες των παιδιών (και φυσικά ειρωνεύομαι ) Κρίμα που έφυγε δεν απάντησε γιατί βρίσκονται στον πίνακα μας κ πρέπει να τους ακουμε


Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #399 στις: Ιούνιος 09, 2017, 05:21:46 μμ »
Έγινε λάθος. Παρερμηνεύτηκε το μήνυμα λόγο κάποιου τεχνικού λάθους. Στη Κύπρο για τα πανηγύρια σημαίνει ευχάριστο στην υλοποίηση, αλλά όχι απαραίτητα εύκολο.

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #400 στις: Ιούνιος 09, 2017, 05:35:13 μμ »
Έγινε λάθος. Παρερμηνεύτηκε το μήνυμα λόγο κάποιου τεχνικού λάθους. Στη Κύπρο για τα πανηγύρια σημαίνει ευχάριστο στην υλοποίηση, αλλά όχι απαραίτητα εύκολο.
Τεχνικά λάθη είναι αλλά είδη από αυτό...επίσης το για τα πανηγύρια δεν έχει συνώνυμο το ευχαριστο στην υλοποίηση ,σίγουρα αν έδινες τώρα πανελλήνιες και ζητούσαν συνώνυμο για αυτό αν έγραψες ότι έγραψες θα είχες προμπλεμ...επίσης δεν έχεις την τέχνη να παίζεις με τις λέξεις και τις έννοιες !γιατί είσαι στον πίνακα  μας θα μάθουμε ??

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #401 στις: Ιούνιος 09, 2017, 05:41:10 μμ »
Εξαφανίστηκε μετά την γκάφα !! Άιντε γιατί μεταξύ κατεργαρεων ειλικρίνεια και γω αν είχα χρόνο κ χρήμα λογω του παιδιού θα έκανα ένα τέτοιο πανηγυρτζιδικο μεταπτυχιακό αλλά θα του βουλώνα μπροστά στους υπόλοιπους συναδέλφους μου κ δε θα το έπαιζα ιστορια .Μη ξεχνάμε ολοιιιι αυτοί έχουν τρελή αγάπη στην ειδική αγωγή κ τις ανάγκες των παιδιών (και φυσικά ειρωνεύομαι ) Κρίμα που έφυγε δεν απάντησε γιατί βρίσκονται στον πίνακα μας κ πρέπει να τους ακουμε
Εγώ έχω κάνει μεταπτυχιακό (πιο σωστά τώρα το τελειώνω, περιμένω αποτελέσματα) όχι στην ειδική αγωγή, αλλά στον κλάδο μου, στη Φιλολογία σε Παν/μιο της Κυπρου και δεν είναι καθόλου της πλάκας, σας διαβεβαιώ! Δουλειά, τρέξιμο και ψάξιμο μέχρι τελικής πτώσης. Κι αν δεν κάνεις αυτά που ζητούν οι Κύπριοι, ειδικά ως προς την ξενόγλωσση βιβλιογρφία, σε κόβουν άνετα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #402 στις: Ιούνιος 09, 2017, 05:45:36 μμ »
Στη Κύπρο για τα πανηγύρια σημαίνει ευχάριστο στην υλοποίηση
   ;D ;D Ωραίος! Ευχαριστούμε για τη μετάφραση απ'τα ...κυπριακά!  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #403 στις: Ιούνιος 09, 2017, 05:49:33 μμ »
Εγώ έχω κάνει μεταπτυχιακό (πιο σωστά τώρα το τελειώνω, περιμένω αποτελέσματα) όχι στην ειδική αγωγή, αλλά στον κλάδο μου, στη Φιλολογία σε Παν/μιο της Κυπρου και δεν είναι καθόλου της πλάκας, σας διαβεβαιώ! Δουλειά, τρέξιμο και ψάξιμο μέχρι τελικής πτώσης. Κι αν δεν κάνεις αυτά που ζητούν οι Κύπριοι, ειδικά ως προς την ξενόγλωσση βιβλιογρφία, σε κόβουν άνετα!
Το ότι δίνουν σημασία στα ουσιώδη και σημαντικά, δεν σημαίνει ότι είναι εύκολο. Το περιττό τρέξιμο στα Ελληνικά Πανεπιστήμια, δεν σημαίνει πως είναι και το πιο αποτελεσματικό. Πράγματι δεν υπάρχει κανένας που να κόβεται σε μεταπτυχιακό επί πληρωμή, επειδή είμαστε πελάτες, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχουμε την απαραίτητη κατάρτιση.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #404 στις: Ιούνιος 09, 2017, 05:53:01 μμ »
Το ότι δίνουν σημασία στα ουσιώδη και σημαντικά, δεν σημαίνει ότι είναι εύκολο. Το περιττό τρέξιμο στα Ελληνικά Πανεπιστήμια, δεν σημαίνει πως είναι και το πιο αποτελεσματικό. Πράγματι δεν υπάρχει κανένας που να κόβεται σε μεταπτυχιακό επί πληρωμή, επειδή είμαστε πελάτες, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχουμε την απαραίτητη κατάρτιση.

Ως φυσικος το παω λογικα...Δηλαδη οσοι πληρωνουν τυγχανει να εχουν και την απαραιτητη καταρτιση????   Και φυσικα αναφερομαι σε ολα. Οχι μονο απο Κυπρο. αναφερομαι και Ελλαδα. Τελοσπαντων.
Να αναφερω την προσωπικη μου αποψη. Εισαι ''τυχερος'' γιατι ΝΟΜΙΜΑ εκμεταλλευτηκες την δυνατοτητα που σου δινει ο νομος να κανεις ενα μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη και καλως επραξες δεν το κατηγορω προς θεου. Ουτε αναφερομαι αν ειανι ευκολο ή δυσκολο...
 Αλλα θεωρω οτι την περιπτωση σου θα πρεπει να την θεωρεις απο τις ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ . Απο τα 29 και μια χρονια μονο σε δυσπροσιτο και μετα σπιτι σου πραγματικα εισαι απο τους ελαχίστους και για αυτο να μην ''κρινεις'' απο αυτη τη θεση τους υπολοιπους..

Ολα καλοπροαιρετα αγαπητε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2017, 05:58:17 μμ από nikolopol »

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #405 στις: Ιούνιος 09, 2017, 06:06:58 μμ »
Ως φυσικος το παω λογικα...Δηλαδη οσοι πληρωνουν τυγχανει να εχουν και την απαραιτητη καταρτιση????   Και φυσικα αναφερομαι σε ολα. Οχι μονο απο Κυπρο. αναφερομαι και Ελλαδα. Τελοσπαντων.
Να αναφερω την προσωπικη μου αποψη. Εισαι ''τυχερος'' γιατι ΝΟΜΙΜΑ εκμεταλλευτηκες την δυνατοτητα που σου δινει ο νομος να κανεις ενα μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη και καλως επραξες δεν το κατηγορω προς θεου. Ουτε αναφερομαι αν ειανι ευκολο ή δυσκολο...
 Αλλα θεωρω οτι την περιπτωση σου θα πρεπει να την θεωρεις απο τις ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ . Απο τα 29 και μια χρονια μονο σε δυσπροσιτο και μετα σπιτι σου πραγματικα εισαι απο τους ελαχίστους και για αυτο να μην ''κρινεις'' απο αυτη τη θεση τους υπολοιπους..

Ολα καλοπροαιρετα αγαπητε.
Οταν λέμε σπίτι, εννοούμε με ταξείδι μίας ώρας!  Αλλά σε καμιά περίπτωση δεν βλέπω να είμαι εξαιρετική περίπτωση, ειδικά στην ειδική θεωρείται αδιανόητο να μην είσαι σπίτι σου από τον τρίτο τουλάχιστον χρόνο. αν κάτσουν και δυσπρόσιτα το πρώτο ίσως και νωρίτερα. Έχε υπόψη πως οι χρονιές μας είναι γεμάτες, δεν ξεκινάνε από Φλεβάρη. Βέβαια αυτά είναι και λίγο μόδες, για αυτό το γύρισα γενική.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 506
Σύνολο: 513

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.