*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18  (Αναγνώστηκε 188534 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #770 στις: Οκτώβριος 06, 2017, 08:15:25 μμ »
εγώ πάντως fotini18, αν παρατηρήσεις τις συνομιλίες μου, θα διαπιστώσεις ότι γράφω μόνο όταν έχω κάτι σίγουρο να πω. είμαι αγγλικής και πρόπερσι και πέρυσι έγραψα για τα νούμερα των προσλήψεων στον κλάδο μου (και αν θυμάμαι και για τους πε19-20) και αυτά ήταν. έτσι και τώρα γράφω γιατί με πήρε ο γνωστός μου από το υπουργείο για να μου πει τα νέα. τόσο καιρό σας παρακολουθώ και δεν έχω γράψει κάτι. ξέρω ότι δεν έγραψες το μήνυμα με κακία. απλά και εγώ ήθελα να με είμαι εντάξει. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:52:35 »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #771 στις: Οκτώβριος 06, 2017, 08:21:03 μμ »
εγώ πάντως fotini18, αν παρατηρήσεις τις συνομιλίες μου, θα διαπιστώσεις ότι γράφω μόνο όταν έχω κάτι σίγουρο να πω. είμαι αγγλικής και πρόπερσι και πέρυσι έγραψα για τα νούμερα των προσλήψεων στον κλάδο μου (και αν θυμάμαι και για τους πε19-20) και αυτά ήταν. έτσι και τώρα γράφω γιατί με πήρε ο γνωστός μου από το υπουργείο για να μου πει τα νέα. τόσο καιρό σας παρακολουθώ και δεν έχω γράψει κάτι. ξέρω ότι δεν έγραψες το μήνυμα με κακία. απλά και εγώ ήθελα να με είμαι εντάξει.
Κανενας δεν γραφει απο κακια...απλως ορισμενα πραγματα δημιουργουν αμφιβολιες οπως πχ..Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα της ΔΙΔΕ Πειραιά (Π.Υ.Σ.Δ.Ε.) έχει αναρτηθεί επικαιροποιημένος πίνακας λειτουργικών κενών και πλεονασμάτων,
σε ώρες ανά μεταθετική περιοχή.

Καλούνται να υποβάλουν αίτηση προς το Π.Υ.Σ.Δ.Ε.
έως και την Κυριακή 08-10-2017
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ στο mail του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Πειραιά: pysde@dide-peiraia.att.sch.gr
οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση:

1. για προσωρινή τοποθέτηση (όσοι βρίσκονται στη ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΥΣΔΕ ή έχουν αποσπαστεί εντός ΠΥΣΔΕ ή από άλλα ΠΥΣΔΕ)
2. για συμπλήρωση ωραρίου (όσοι τους υπολείπεται ωράριο)

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΣΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΩΡΑΡΙΟΥ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΕΝΑ Β' ΑΝΑΘΕΣΗΣ 'Η/ΚΑΙ Β' ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ καθώς και Γ΄ ΑΝΑΘΕΣΗΣ.... δεν γνωριζω αλλα θα ειναι ολα ενταξει για προσληψεις την δευτερα???

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #772 στις: Οκτώβριος 06, 2017, 08:26:55 μμ »
Συνάδελφοι, έχω αποπροσανατολιστεί! Ακούω τις τελευταιες ημερες πληροφορίες που δεν ταυτίζονται. Για παράδειγμα, αυτή η πληροφορία του συναδέλφου "the phantom" και πολλών άλλων, που μιλάνε με σιγουριά για Δευτέρα και δεν έχω λόγο να τους αμφισβητήσω. Ο πρόεδρος του ΠΑΣΑΦ, απ' την άλλη,έγραψε: "οι προσλήψεις αναπληρωτών φιλολόγων θα γίνουν την επόμενη εβδομάδα .Δεν ορίστηκε συγκεκριμένη ημέρα, γιατί υπάρχει βούληση για πραγματοποίηση γ φάσης αποσπάσεων μονίμων συναδέλφων δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης."
Εγώ το πρωί που πηρα τηλ στο υπουργείο, η υπάλληλος ήταν κατηγορηματική ότι "δε θα προηγηθούν άλλες αποσπάσεις πριν τη β φαση μας και θα ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ για Δευτέρα αλλά δεν είναι σίγουρο". Κατάλαβα ότι λένε ό,τι τους καπνίσει! Μην παρεξηγηθώ...μιλάω για όσους δίνουν τις πληροφορίες, όχι στους συναδέλφους, που μπαίνουν στον κόπο να μας τις μεταφέρουν και τους ευχαριστώ γι' αυτο. Βγάζετε άκρη εσείς;

Ναι, το μόνο σίγουρο είναι ότι μας λένε ό,τι τους καπνίσει. Τώρα, οι του υπουργείου το κάνουν, άλλοι το κάνουν θα δείξει το άμεσο μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #773 στις: Οκτώβριος 06, 2017, 08:33:05 μμ »
εγώ πάντως fotini18, αν παρατηρήσεις τις συνομιλίες μου, θα διαπιστώσεις ότι γράφω μόνο όταν έχω κάτι σίγουρο να πω. είμαι αγγλικής και πρόπερσι και πέρυσι έγραψα για τα νούμερα των προσλήψεων στον κλάδο μου (και αν θυμάμαι και για τους πε19-20) και αυτά ήταν. έτσι και τώρα γράφω γιατί με πήρε ο γνωστός μου από το υπουργείο για να μου πει τα νέα. τόσο καιρό σας παρακολουθώ και δεν έχω γράψει κάτι. ξέρω ότι δεν έγραψες το μήνυμα με κακία. απλά και εγώ ήθελα να με είμαι εντάξει.
Ναι, είμαι σίγουρη ότι ποτέ δεν παραπληροφορείς και μοιράζεσαι έγκυρες πληροφορίες! Σε ευχαριστώ και πάλι...και το εννοώ, δεν το λέω από ευγένεια ή ειρωνικά. Εγώ, απλώς, εστιάζω στην ανευθυνότητα του υπουργείου, που μας κοροϊδεύει τόσο καιρό! Ελπίζω ότι θα επαληθευτούν οι πληροφορίες σου!  :)
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:52:35 »

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #774 στις: Οκτώβριος 06, 2017, 10:05:01 μμ »
Διευθυντές της περιοχής που εργάστηκα πέρυσι , που περιμένουν καθηγητές για την Γ' λυκείου , ενημερώθηκαν από αιρετούς ότι η φάση θα γίνει 1η Νοέμβρη .Κάλεσαν γονείς τους ενημέρωσαν και τη Δευτέρα θα πάνε στη Δευτεροβάθμια Ξέρω πως ακούγεται αλλά είναι ένα γεγονός και σας το αναφέρω. Μακάρι να γίνει φάση τη Δευτέρα, μακάρι οι πληροφορίες του συναδέλφου να είναι έγκυρες.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #775 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 01:31:40 πμ »
Ε όχι και 1η Νοέμβρη. Αυτό παρά είναι υπερβολικό μου φαίνεται. 1η Νοέμβρη έχει πει ότι θα γίνει πρόσληψη παράλληλης και ειδικής νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος konstantina1982

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #776 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 08:20:26 πμ »
και μένα μου φαίνεται υπερβολική η 1η νοέμβρη, αν και με αυτούς ποτέ δεν ξέρεις φέτος.... Πιο πολύ το πιστεύω επειδή έγιναν οι προσλήψεις στα εκκλησιαστικά, οι οποίες συνήθως απέχουν ελάχιστες μέρες από αυτές των υπολοίπων σχολείων...

Αποσυνδεδεμένος Ελένη02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #777 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 09:07:57 πμ »
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις πιστώσεις από το ΠΔΕ ; Δεν είναι ακόμα διαθέσιμες;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #778 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 10:17:21 πμ »
Διευθυντές της περιοχής που εργάστηκα πέρυσι , που περιμένουν καθηγητές για την Γ' λυκείου , ενημερώθηκαν από αιρετούς ότι η φάση θα γίνει 1η Νοέμβρη .Κάλεσαν γονείς τους ενημέρωσαν και τη Δευτέρα θα πάνε στη Δευτεροβάθμια Ξέρω πως ακούγεται αλλά είναι ένα γεγονός και σας το αναφέρω. Μακάρι να γίνει φάση τη Δευτέρα, μακάρι οι πληροφορίες του συναδέλφου να είναι έγκυρες.
Αυτοί εκεί στο Υπουργείο μπορεί να θέλουν να προσλάβουν την β΄ φάση την 1η Δεκέμβρη, εσείς θα το ανεχτείτε; Οι διευθυντές, οι γονείς, οι ίδιοι οι μαθητές θα το δεχτούν αδιαμαρτύρητα; Δεν θα κουνηθεί κανένας από την θέση του και θα αφήσουμε όλοι μας να πλανάται η λανθασμένη εντύπωση και εικόνα (που το Υπουργείο έχει καλλιεργήσει) πως η φετινή σχολική χρονιά είναι η ομαλότερη;
Αν ήταν άλλοι οι κυβερνώντες, δεν θα είχε μείνει πέτρα για πέτρα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #779 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 11:52:51 πμ »
Αυτοί εκεί στο Υπουργείο μπορεί να θέλουν να προσλάβουν την β΄ φάση την 1η Δεκέμβρη, εσείς θα το ανεχτείτε; Οι διευθυντές, οι γονείς, οι ίδιοι οι μαθητές θα το δεχτούν αδιαμαρτύρητα; Δεν θα κουνηθεί κανένας από την θέση του και θα αφήσουμε όλοι μας να πλανάται η λανθασμένη εντύπωση και εικόνα (που το Υπουργείο έχει καλλιεργήσει) πως η φετινή σχολική χρονιά είναι η ομαλότερη;
Αν ήταν άλλοι οι κυβερνώντες, δεν θα είχε μείνει πέτρα για πέτρα!

Προσυπογράφω 100%

Αποσυνδεδεμένος konstantina1982

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #780 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 12:19:52 μμ »
O εδώ αιρετός της ΔΑΚΕ είχε επικοινωνία με τον αιρετό ου ΚΥΣΔΕ και του είπε ότι η φάση θα γίνει Δευτέρα-Τρίτη.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #781 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 01:19:54 μμ »
https://www.facebook.com/nectarios.kordis/posts/1328380857287421?pnref=story


Nectarios Kordis
37 λεπτά ·
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ
Συναδελφισσες, συναδελφοι
Στις αρχές της εβδομάδας ( Δευτέρα- Τρίτη) αναμένεται η Β φάση προσλήψεων αναπληρωτών. Θα αφορά όλες τις ειδικότητες της Γενικής και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και τα Μουσικά Σχολεία. Με βάση τα σοβαρά λειτουργικά κενά, αναμένεται να προσληφθούν συνολικά πάνω από 1600 αναπληρωτές εκπαιδευτικοί.
Αθήνα 7/10/2017
Νεκτάριος Κορδής
Αιρετό μέλος του ΚΥΣΔΕ

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #782 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 01:20:36 μμ »
Παράθεση απο τοπικ "αποσπάσεις" εδω στο φόρουμ:
Αποσυνδεδεμένος upriser17
Νέο μέλος
*
Μηνύματα: 3
Λατρεύω την εκπαίδευση
Προφίλ

Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2400 στις: Οκτώβριος 06, 2017, 01:14:44 μμ »
Στις 13 σκοπεύουν να προσλάβουν πάλι αναπληρωτές στις θέσεις μας. Εμείς θα είμαστε πάλι στο ίδιο έργο θεατές?Μου είπαν ότι μπορουμε δικαστικά να πάμε για ακύρωση της απόφασης πρόσληψης αναπληρωτών δεν ξέρω ποτε θα δικαιωθουμε,αλλα αφού ειναι παράνομες και εμείς παρεξηγούμαστε θα δικαιωθούμε . Μπορεί όμως έτσι να μην το ξανακάνουν. Εκτός από το ότι δεν είναι ηθικό να διαλύουν τις οικογένειες ανθρώπων που έχουν υπηρετήσει για χρονια μακριά απο τα σπίτια τους είναι και παράνομη η πράξη τους. Βασίζονται στην ψήφο των αναπληρωτών  για την επανεκλογή τους μόνο? Μήπως κάνουν κάποιο λάθος? Εγώ που μίλησα με γνωστούς μου συριζαιους και τους είπα οτι προσέλαβαν αναπληρωτές στις θέσεις μονίμων δεν το πίστευαν ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα έκανε κάτι τέτοιο .Με τις πράξεις τους κάνουν κακό και στην παράταξη τους γιατί απλά υπαρχουν ακόμη και άνθρωποι με ήθος."

Αποσυνδεδεμένος allets

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159847
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 577
Σύνολο: 589

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.