*

Αποστολέας Θέμα: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;  (Αναγνώστηκε 63194 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #126 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:02:27 μμ »
Γιατί δεν γίνεται; Ούτως ή άλλως, αυτή τη στιγμή στην εκπαίδευση δεν ισχύουν αυτά που ισχύουν στο υπόλοιπο δημόσιο, ούτε για τις προσλήψεις ούτε για τις υπηρεσιακές μεταβολές. Είναι sui generis τομέας του δημοσίου ούτως ή άλλως.

Αν ισχύει η λογική σου, να εφαρμοστούν τα κριτήρια του υπολοίπου δημοσίου, ετοιμάσου και για μετάθεση χωρίς αίτηση. Ισχύει σε όλο το υπόλοιπο δημόσιο.

Φρόντισε να μάθεις τι ισχύει στο ΕΣΥ και τι στο στενό δημόσιο τομέα που ανήκουμε εμείς. Είναι δυο υπουργεία με εντελώς διαφορετική δομή και οργάνωση.
Επίσης φρόντισε να μάθεις γιατί δεν γίνονται διορισμοί μονίμων στην εκπαίδευση με ο,τι προβλήματα συνεπάγεται αυτή η κατάσταση.
Καληνύχτα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:09:42 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:16:05 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #127 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:29:48 μμ »
Φρόντισε να μάθεις τι ισχύει στο ΕΣΥ και τι στο στενό δημόσιο τομέα που ανήκουμε εμείς. Είναι δυο υπουργεία με εντελώς διαφορετική δομή και οργάνωση.
Επίσης φρόντισε να μάθεις γιατί δεν γίνονται διορισμοί μονίμων στην εκπαίδευση με ο,τι προβλήματα συνεπάγεται αυτή η κατάσταση.
Καληνύχτα
Είναι γνωστό ότι διορισμοί στην εκπαίδευση δεν γίνονται, γιατί υπάρχουν οι αναπληρωτές (ΑΚΩ και ΑμΩ), που πάνε όπου κι όποτε τους καλέσει το Υπουργείο μας, νομίζοντας ότι θα διοριστούν κάποια στιγμή! Εφόσον το Υπουργείο βολεύεται μ' αυτήν την αδιέξοδη κατάσταση κι εφόσον οι εκπαιδευτικοί δεν βλέπουν (ή πιο σωστά εθελοτυφλούν) "το άσχημο παιχνίδι" που παίζεται στις πλάτες τους, τα πράγματα δεν θα αλλάξουν (με εξαίρεση τους διορισμούς που θα γίνουν μέσω δικαστηρίων)! Η αλλαγή θα μπορούσε να έρθει μόνο αν δεν πήγαινε κανένας ως αναπληρωτής! Τότε το Υπουργείο θα στριμωχνόταν και θα ψαχνόταν!
Έχετε δει να συμβαίνει κάτι αντίστοιχο στην Υγεία; Υπάρχουν εκεί αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι γιατροί και νοσηλευτές, να τρέχουν κάθε χρονιά κι αλλού και να μην ξέρουν τι στους ξημερώνει;
Αφού είναι γνωστά εδώ και χρόνια αυτά, πάλι τα ίδια θα λέμε;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #128 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:34:29 μμ »
Φρόντισε να μάθεις τι ισχύει στο ΕΣΥ και τι στο στενό δημόσιο τομέα που ανήκουμε εμείς. Είναι δυο υπουργεία με εντελώς διαφορετική δομή και οργάνωση.
Επίσης φρόντισε να μάθεις γιατί δεν γίνονται διορισμοί μονίμων στην εκπαίδευση με ο,τι προβλήματα συνεπάγεται αυτή η κατάσταση.
Καληνύχτα

Εκτός από πυροτεχνήματα τύπου "Ψάξε και βρες το" μήπως φοβηθούν,

ΔΕ βλέπω πουθενά να αναφέρει 3-πολυτεκνία:

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/asfalish/99911/i-apofasi-gia-tis-proslipseis-kai-apospaseis-giatron-tou-esy

Ξες εσύ κάτι άλλο;
Για παρέθεσέ το (όπως εγώ)....

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #129 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:42:51 μμ »
Εκτός από πυροτεχνήματα τύπου "Ψάξε και βρες το" μήπως φοβηθούν,

ΔΕ βλέπω πουθενά να αναφέρει 3-πολυτεκνία:

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/asfalish/99911/i-apofasi-gia-tis-proslipseis-kai-apospaseis-giatron-tou-esy

Ξες εσύ κάτι άλλο;
Για παρέθεσέ το (όπως εγώ)....
Αυτό κατάλαβες;;;
Εσύ ξες κάτι άλλο ή μόνο να παρουσιάζεις πνεύμα;
Τα σχόλια μου είναι σαφή....γράφω για διαφορετική δομή και οργάνωση...για διαφορετικό τρόπο προσλήψεων λόγω αυτής της διαφοράς.
Όταν όμως ανοίγετε ένα θέμα να είστε προηγουμένως  πληρως ενημερωμένοι για αυτά που προτείνετε
Αν ειχες προσεξει ομως τι ακριβως γραφω δεν θα απαντουσες με το μονιμος ειρωνικο υφος
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:16:05 »

Αποσυνδεδεμένος BAKOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #130 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:44:17 μμ »
Την επόμενη φορά να προτείνουμε στον υπουργό να συμβουλεύται την gia 96 για τις προυποθέσεις των διορισμών των αναπληρωτών.Όλα τα ξέρει  :'( :-*

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #131 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:46:32 μμ »
Είναι γνωστό ότι διορισμοί στην εκπαίδευση δεν γίνονται, γιατί υπάρχουν οι αναπληρωτές (ΑΚΩ και ΑμΩ), που πάνε όπου κι όποτε τους καλέσει το Υπουργείο μας, νομίζοντας ότι θα διοριστούν κάποια στιγμή! Εφόσον το Υπουργείο βολεύεται μ' αυτήν την αδιέξοδη κατάσταση κι εφόσον οι εκπαιδευτικοί δεν βλέπουν (ή πιο σωστά εθελοτυφλούν) "το άσχημο παιχνίδι" που παίζεται στις πλάτες τους, τα πράγματα δεν θα αλλάξουν (με εξαίρεση τους διορισμούς που θα γίνουν μέσω δικαστηρίων)! Η αλλαγή θα μπορούσε να έρθει μόνο αν δεν πήγαινε κανένας ως αναπληρωτής! Τότε το Υπουργείο θα στριμωχνόταν και θα ψαχνόταν!
Έχετε δει να συμβαίνει κάτι αντίστοιχο στην Υγεία; Υπάρχουν εκεί αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι γιατροί και νοσηλευτές, να τρέχουν κάθε χρονιά κι αλλού και να μην ξέρουν τι στους ξημερώνει;
Αφού είναι γνωστά εδώ και χρόνια αυτά, πάλι τα ίδια θα λέμε;

Αναρωτιεμαι οι συναδελφοι που ειναι στα 45 και βαλε σε τι ελπιζουν...πηγαινοντας αναπληρωτες? Υπαρχει περιπτωση να διοριστουνε ολοι οι αναπληρωτες μεσα στα επομενα 10 χρονια...χλωμο το κοβω...και πως θα γινει αυτο αφου και με την διεξαγωγη ΑΣΕΠ θα υπαρχει σιγουρα οροφη για την προυπηρεσια και ενα σημαντικο ποσοστο θα παει και σε νεους ? μηπως συναδελφοι θα βρεθειτε στα 50-55 χωρις προοπτικη διορισμου και εγκλωβισμενοι χωρις επιλογες?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:48:05 μμ από petko »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #132 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:49:07 μμ »
Είναι γνωστό ότι διορισμοί στην εκπαίδευση δεν γίνονται, γιατί υπάρχουν οι αναπληρωτές (ΑΚΩ και ΑμΩ), που πάνε όπου κι όποτε τους καλέσει το Υπουργείο μας, νομίζοντας ότι θα διοριστούν κάποια στιγμή! Εφόσον το Υπουργείο βολεύεται μ' αυτήν την αδιέξοδη κατάσταση κι εφόσον οι εκπαιδευτικοί δεν βλέπουν (ή πιο σωστά εθελοτυφλούν) "το άσχημο παιχνίδι" που παίζεται στις πλάτες τους, τα πράγματα δεν θα αλλάξουν (με εξαίρεση τους διορισμούς που θα γίνουν μέσω δικαστηρίων)! Η αλλαγή θα μπορούσε να έρθει μόνο αν δεν πήγαινε κανένας ως αναπληρωτής! Τότε το Υπουργείο θα στριμωχνόταν και θα ψαχνόταν!
Έχετε δει να συμβαίνει κάτι αντίστοιχο στην Υγεία; Υπάρχουν εκεί αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι γιατροί και νοσηλευτές, να τρέχουν κάθε χρονιά κι αλλού και να μην ξέρουν τι στους ξημερώνει;
Αφού είναι γνωστά εδώ και χρόνια αυτά, πάλι τα ίδια θα λέμε;

Δεν εχεις ακούσει για επικουρικούς γιατρούς ...κάτι αντίστοιχο των αναπληρωτών; Για νοσηλευτικό προσωπικό με 8μηνες συμβάσεις δεν εχεις ακούσει;
Δεν εχεις ακούσει ότι η τρόικα ζητά αξιολόγηση πρώτα και μετά διορισμούς ή ξέχασες τι ακριβώς έγραφες όλο το καλοκαίρι για αυτό το ζήτημα;

Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #133 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:49:21 μμ »
Αυτό κατάλαβες;;;
Εσύ ξες κάτι άλλο ή μόνο να παρουσιάζεις πνεύμα;
Τα σχόλια μου είναι σαφή....γράφω για διαφορετική δομή και οργάνωση...για διαφορετικό τρόπο προσλήψεων λόγω αυτής της διαφοράς.
Όταν όμως ανοίγετε ένα θέμα να είστε προηγουμένως  πληρως ενημερωμένοι για αυτά που προτείνετε
Αν ειχες προσεξει ομως τι ακριβως γραφω δεν θα απαντουσες με το μονιμος ειρωνικο υφος

Σαφώς κ κατάλαβα το "διαφορετικόν" του "πράματος":

Είναι ίδια η "σημασία" της Υγείας (πχ όταν πεθαίνεις) και της Παιδείας (σιγά τα "ωά" και "όλο λόγια": Τέτοιους πολίτ€ς θέμε);

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΘΕΛΟΥΝ.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #134 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:52:44 μμ »
Σαφώς κ κατάλαβα το "διαφορετικόν" του "πράματος":

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΘΕΛΟΥΝ.

Ας οργανωθούμε λοιπόν και με σοβαρότητα να θέσουμε τα προβλήματα μας...τα πραγματικά και όχι τα ιδεατά!
Πάντως δεν νομίζω οτι ευθύνονται οι πολύτεκνοι για τα τόσα προβλήματα της εκπαίδευσης...

ΥΓ. Διαβασε πάλι αυτό που μου έστειλες γιατί μάλλον δεν κατάλαβες "διαφορετικόν" του "πράματος":
Μην περιορίζεσαι στους πολύτεκνους!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2017, 10:14:30 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #135 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:55:35 μμ »
@ petko
Και με πως θα ζήσουν...εάν δεν έχουν άλλο τρόπο βιοπορισμού;
Με φρέσκο αέρα;

ΥΓ Αυτή την υφέρπουσα απαξίωση της ηλικίας να την προσέξετε....κάποτε θα φθάσετε και εσείς 50!
Το μέλλον αόρατο και η τύχη κοινή.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:58:44 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #136 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 09:57:19 μμ »
Φρόντισε να μάθεις τι ισχύει στο ΕΣΥ και τι στο στενό δημόσιο τομέα που ανήκουμε εμείς. Είναι δυο υπουργεία με εντελώς διαφορετική δομή και οργάνωση.
Επίσης φρόντισε να μάθεις γιατί δεν γίνονται διορισμοί μονίμων στην εκπαίδευση με ο,τι προβλήματα συνεπάγεται αυτή η κατάσταση.
Καληνύχτα

Υποτίθεται ότι γράφουμε σε ένα δημόσιο φόρουμ για να ανταλλάξουμε απόψεις σε ένα γόνιμο διάλογο. Αν θεωρείς ότι υπάρχουν πληροφορίες τις οποίες δεν γνωρίζω και θα ήταν χρήσιμες για την εξέλιξη της συζήτησης, καλό θα ήταν να τις μοιραστείς μαζί μας. Δε νομίζω ότι θα καταφέρεις τίποτα με το να τις κρατάς μυστικές, αντίθετα, καλό θα μας κάνεις αν μας τις πεις.

Η δική μου πληροφόρηση, ωστόσο, συνεχίζει να στηρίζει τα δικά μου επιχειρήματα: η εκπαίδευση έχει διαφορετική νομοθεσία από τον στενό δημόσιο τομέα σε πάρα πολλούς τομείς (βλ. κρίσεις διευθυντών, αμετάθετο, άδειες, κλπ), γιατί δεν είμαστε ούτε υπουργείο ούτε διοικητική υπηρεσία. Έχουμε να κάνουμε με ανηλίκους, οπότε έχουμε ιδιαιτερότητες και αυτό αναγνωρίζεται.

Επαναλαμβάνω: δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να εφαρμόζεται στην εκπαίδευση ό,τι εφαρμόζεται στον υπόλοιπο δημόσιο τομέα. Ακόμα δεν έχω πάρει πειστική απάντηση.

ΥΓ. Προφανώς και δεν εννοώ ότι πρέπει να εφαρμοστεί αυτούσιο το σύστημα που εφαρμόζεται στο ΕΣΥ. Άλλη υπηρεσία, άλλες ανάγκες, άλλα κριτήρια.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #137 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 10:07:34 μμ »
Παράθεση
Επαναλαμβάνω: δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να εφαρμόζεται στην εκπαίδευση ό,τι εφαρμόζεται στον υπόλοιπο δημόσιο τομέα. Ακόμα δεν έχω πάρει πειστική απάντηση.
Τι ακριβώς δεν σου αρέσει τελικά και θελεις να αλλάξει;Γιατί όπως σωστά γράφεις έχουμε ιδιαιτερότητες.


Στο ΕΣΥ γίνονται προκηρύξεις ανά νοσηλευτικό ίδρυμα για τις προσλήψεις ιατρών και ακολουθείτε διαφορετικό σύστημα πλήρωσης των θέσεων με διαφορετικούς όρους σε σχέση με την εκπαίδευση.
Εμείς έχουμε εντελώς διαφορετικό σύστημα γιατί οι προσλήψεις είναι μαζικές, όταν γίνονται φυσικά.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #138 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 10:13:29 μμ »
Τι ακριβώς δεν σου αρέσει τελικά και θελεις να αλλάξει;Γιατί όπως σωστά γράφεις έχουμε ιδιαιτερότητες.


Στο ΕΣΥ γίνονται προκηρύξεις ανά νοσηλευτικό ίδρυμα για τις προσλήψεις ιατρών και ακολουθείτε διαφορετικό σύστημα πλήρωσης των θέσεων με διαφορετικούς όρους σε σχέση με την εκπαίδευση.
Εμείς έχουμε εντελώς διαφορετικό σύστημα γιατί οι προσλήψεις είναι μαζικές, όταν γίνονται φυσικά.

Λέω ότι οι προσλήψεις σε παιδεία, υγεία και σώματα ασφαλείας δεν πρέπει να γίνονται με βάση κοινωνικά κριτήρια.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #139 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 10:20:04 μμ »
@ elranna
Προφανώς εννοείς τους πολύτεκνους....γιατί αυτό είναι το θέμα....και όχι η πλήρης κατάργηση των κοινωνικών κριτηρίων. Λεπτό το ζήτημα...υπάρχει και το άρθρο 21 του Συντάγματος. Θέλει σοβαρή  μελέτη , ήδη η τρόικα ζητά την περιστολή των επιδομάτων τριτέκνων και άνω
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 460
Σύνολο: 462

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.