*

Αποστολέας Θέμα: Τι θα γίνει στις 23/2 ;  (Αναγνώστηκε 14577 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #56 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 04:16:57 μμ »
Θες αποδείξεις?
"Μόνιμους μαζικούς διορισμούς στη εκπαίδευση όλων των αναπληρωτών/τριών για την άμεση κάλυψη των 25.000 τουλάχιστον κενών στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση, χωρίς όρους και προϋποθέσεις με μοναδικό κριτήριο την προϋπηρεσία και το πτυχίο."
https://poseepea.blogspot.gr/2018/01/blog-post_824.html

 Γιατί ΔΕΝ γράφουν και τα ΜΟΡΙΑ απο ΑΣΕΠ???? Έτσι εννοείς την Ανιδιοτέλεια???????????
Προσπαθούν να ΞΕΠΑΣΤΡΕΨΟΥΝ τα ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ οι ΑΠΟΤΥΧΟΝΤΕΣ?


527/2015 ._
Το χαβά εσυ και σκόπιμως. Και για το συμφέρον σου, καλά κάνεις. Εγώ ρωτώ ξανά. Όλοι στη  β/βαθμια έχουν βρώμικη προυπηρεσία; Η προυπηρεσία της α βαθμιας έχει σκιές; Πως προκύπτει; Η απόφαση του ΣΤΕ μου είναι γνωστή, ευχαριστώ για την υπενθύμιση. Ωστόσο η απόφαση αυτή εξυπηρέτησε και συνεχίσει να εξυπηρετεί μια χαρά το καθεστώς αδιοριστιας. Δε το βλέπεις; Για να τελειώνουμε όμως την πλάκα. Εσείς που έχετε πρόσφυγει στη δικαιοσύνη καλά κάνατε, δικαίωμα σας. Καθίστε αναπαυτικά στον καναπέ σας και περιμένετε τον Χ να σας φέρει το διορισμό στο σπιτι. Λάσπη στον ανεμιστήρα μη βάζετε μόνο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:44:42 »

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #57 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 04:28:49 μμ »
Το χαβά εσυ και σκόπιμως. Και για το συμφέρον σου, καλά κάνεις. Εγώ ρωτώ ξανά. Όλοι στη  β/βαθμια έχουν βρώμικη προυπηρεσία; Η προυπηρεσία της α βαθμιας έχει σκιές; Πως προκύπτει; Η απόφαση του ΣΤΕ μου είναι γνωστή, ευχαριστώ για την υπενθύμιση. Ωστόσο η απόφαση αυτή εξυπηρέτησε και συνεχίσει να εξυπηρετεί μια χαρά το καθεστώς αδιοριστιας. Δε το βλέπεις; Για να τελειώνουμε όμως την πλάκα. Εσείς που έχετε πρόσφυγει στη δικαιοσύνη καλά κάνατε, δικαίωμα σας. Καθίστε αναπαυτικά στον καναπέ σας και περιμένετε τον Χ να σας φέρει το διορισμό στο σπιτι. Λάσπη στον ανεμιστήρα μη βάζετε μόνο.

Η απάντηση είναι πως ΌΧΙ . ΔΕΝ έχουν όλοι προϋπηρεσία με ΣΚΙΕΣ.  Υπάρχουν και άτομα που την κατάκτησαν τίμια.
α) ΔΕΝ Βλέπω όμως στα Αιτήματα τους να ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝ τους ΑΣΕΠιτες .
β) ΔΕΝ Βλέπω στα Αιτήματα τους να ΖΗΤΟΥΝ ΚΑΘΑΡΣΗ ΤΩΝ ΠΙΝΑΚΩΝ.

Γιατί μου λες, να βγω εγω(ΑΣΕΠ+ΠΡΟΥΠ) να διαμαρτυρηθώ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ ΕΣΥ (Μόνο ΠΡΟΥΠ). 

Θες να σπάσει η αδιοριστία?  Πίεσε να γίνει ΝΕΟΣ ΑΣΕΠ και να εφαρμοστεί ο 3848/2010 .   Αλλιώς εξυπηρετείτε συγκεκριμένα συμφέροντα ...


527/2015 ._
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #58 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 04:39:34 μμ »
Το χαβά εσυ και σκόπιμως. Και για το συμφέρον σου, καλά κάνεις. Εγώ ρωτώ ξανά. Όλοι στη  β/βαθμια έχουν βρώμικη προυπηρεσία; Η προυπηρεσία της α βαθμιας έχει σκιές; Πως προκύπτει; Η απόφαση του ΣΤΕ μου είναι γνωστή, ευχαριστώ για την υπενθύμιση. Ωστόσο η απόφαση αυτή εξυπηρέτησε και συνεχίσει να εξυπηρετεί μια χαρά το καθεστώς αδιοριστιας. Δε το βλέπεις; Για να τελειώνουμε όμως την πλάκα. Εσείς που έχετε πρόσφυγει στη δικαιοσύνη καλά κάνατε, δικαίωμα σας. Καθίστε αναπαυτικά στον καναπέ σας και περιμένετε τον Χ να σας φέρει το διορισμό στο σπιτι. Λάσπη στον ανεμιστήρα μη βάζετε μόνο.
Διορισμός στον καναπέ ήρθε σε άλλους, ανάξιους και ανίδεους και μας "το παίζουν" τώρα καθηγητάρες και εκπαιδευτικοί μεγάλης εμβέλαιας!
Εμείς περάσαμε κι από γραπτό ΑΣΕΠ (που άλλοι περιφρονούσαν επιδεικτικά) με επιτυχία!

Κι αν δεν σου αρέσουν όσα γράφονται εδώ, να μην μπαίνεις!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #59 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 04:40:55 μμ »
Θες αποδείξεις?
"Μόνιμους μαζικούς διορισμούς στη εκπαίδευση όλων των αναπληρωτών/τριών για την άμεση κάλυψη των 25.000 τουλάχιστον κενών στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση, χωρίς όρους και προϋποθέσεις με μοναδικό κριτήριο την προϋπηρεσία και το πτυχίο."
https://poseepea.blogspot.gr/2018/01/blog-post_824.html

 Γιατί ΔΕΝ γράφουν και τα ΜΟΡΙΑ απο ΑΣΕΠ???? Έτσι εννοείς την Ανιδιοτέλεια???????????
Προσπαθούν να ΞΕΠΑΣΤΡΕΨΟΥΝ τα ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ οι ΑΠΟΤΥΧΟΝΤΕΣ?


527/2015 ._
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:44:42 »

Αποσυνδεδεμένος klasikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο διδάσκων διδάσκεται
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #60 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 04:44:11 μμ »
Στην πρωτοβάθμια (δάσκαλοι) η προϋπηρεσία δεν ήταν/είναι "ύποπτη" (δεν μου αρέσει ο όρος, αλλά ok), διότι αναπληρωτές προσλαμβάνονταν όλοι με ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου (οι νηπιαγωγοί όμως με εξετάσεις ΑΣΕΠ έπαιρναν μόρια και έμπαιναν στον πίνακα Β).
Στη δευτεροβάθμια όμως υπάρχουν προϋπηρεσίες που αποκτήθηκαν λόγω "σπρωξίματος" και χωρίς καμία επιτυχία ΑΣΕΠ (που από το 1998 έχουν γίνει 6, οπότε, όσοι είναι 40+ τους πρόλαβαν όλους και είτε δεν πάτησαν πόδι είτε απέτυχαν και "Ό,τι δεν φτάνει η αλεπού, το κάνει κρεμαστάρια"). Τέτοιες προϋπηρεσίες είναι: ΠΔΣ, Σιβιτανίδειος, εκκλησιαστικά και ιδιωτικά. Τα κριτήρια πρόσληψης, επομένως, δεν ήταν ίδια για όλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 23, 2018, 04:47:32 μμ από klasikos »
Αρκετά λατρέψαμε τον κίνδυνο κι είναι καιρός να μας το ανταποδώσει... (Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #61 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 04:44:24 μμ »
Η απάντηση είναι πως ΌΧΙ . ΔΕΝ έχουν όλοι προϋπηρεσία με ΣΚΙΕΣ.  Υπάρχουν και άτομα που την κατάκτησαν τίμια.
α) ΔΕΝ Βλέπω όμως στα Αιτήματα τους να ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝ τους ΑΣΕΠιτες .
β) ΔΕΝ Βλέπω στα Αιτήματα τους να ΖΗΤΟΥΝ ΚΑΘΑΡΣΗ ΤΩΝ ΠΙΝΑΚΩΝ.

Γιατί μου λες, να βγω εγω(ΑΣΕΠ+ΠΡΟΥΠ) να διαμαρτυρηθώ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ ΕΣΥ (Μόνο ΠΡΟΥΠ). 

Θες να σπάσει η αδιοριστία?  Πίεσε να γίνει ΝΕΟΣ ΑΣΕΠ και να εφαρμοστεί ο 3848/2010 .   Αλλιώς εξυπηρετείτε συγκεκριμένα συμφέροντα ...


527/2015 ._
Εσύ δηλαδή για εμένα έραψες κουστούμι;  Είμαι δηλαδή από το στρατόπεδο των εχθρών, των έχοντων μόνο προυπηρεσία;  Αυτό είναι το μεγάλο λάθος που κάνετε ότι πάνω στην αδικία που έχετε(έχουμε) υποστει κάποιοι βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα. Πουθενά η Πεαδ δεν αποκηρυσει τους ασεπιτες. Προφανεστατα για λόγους δυναμικής βάζει κάτω από την ομπρελα πολλούς για τους οποίους και εγώ διαφωνώ( βλέπε ιδιωτικούς). Πρέπει να προσπαθήσουμε να συγκλινουμε συζητώντας, αφού απομονωσουμε ακραίες φωνές από όλες τις πλευρές. Αυτό νομίζω είναι το νόημα του forum και όχι ως πεδίο προπαγάνδας, μίσους και αφορισμων.

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #62 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 04:46:21 μμ »
Διορισμός στον καναπέ ήρθε σε άλλους, ανάξιους και ανίδεους και μας "το παίζουν" τώρα καθηγητάρες και εκπαιδευτικοί μεγάλης εμβέλαιας!
Εμείς περάσαμε κι από γραπτό ΑΣΕΠ (που άλλοι περιφρονούσαν επιδεικτικά) με επιτυχία!

Κι αν δεν σου αρέσουν όσα γράφονται εδώ, να μην μπαίνεις!
Υποδείξεις από την κυρά gia δε δεχομαι.

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #63 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 04:52:32 μμ »
a) Πουθενά η Πεαδ δεν αποκηρυσει τους ασεπιτες. Προφανεστατα για λόγους δυναμικής βάζει κάτω από την ομπρελα πολλούς για τους οποίους και εγώ διαφωνώ( βλέπε ιδιωτικούς).
b) Πρέπει να προσπαθήσουμε να συγκλινουμε συζητώντας, αφού απομονωσουμε ακραίες φωνές από όλες τις πλευρές. Αυτό νομίζω είναι το νόημα του forum και όχι ως πεδίο προπαγάνδας, μίσους και αφορισμων.

Α) Χωρίς καθαρή γραμμή ώστε  ευκαιριακά να μαζέψουμε κόσμο και μετά ξεδιπλώνουμε την μυστική μας αντζέντα?

Β) Ξέρεις ποια είναι η λύση? Κάθαρση πινάκων και μετα:  ((Αθροισμα ΓΡΑΠΤΟΥ +  Άθροισμα ΠΡΟΥΠ(1 μόριο το μήνα)) > 70  ) = ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΑΜΕΣΑ.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 05:06:59 μμ »
Υποδείξεις από την κυρά gia δε δεχομαι.
Κυρά και κυράδες, να πεις όσες συναναστρέφεσαι!

Η ΠΕΑΔ ψάχνει για συνενόχους στα σχέδιά της, σχέδια που στοχεύουν στον διορισμό συγκεκριμένων ατόμων και μόνο!
Όταν καλούσαμε σε αποχές και προτείναμε αγώνες, πού ήταν άραγε όλοι αυτοί; ΠΟΥΘΕΝΑ!
Περίμεναν να μονιμοποιηθούν με άλλον τρόπο και να συνεχίσουν να λουφάρουν, όπως έκαναν τόοοοοοοοοοσα χρόνια! Έλα, όμως, που άλλαξαν οι καιροί και κάποιοι κύριοι και κάποιες κυρίες έχασαν τον ύπνο τους! Και τώρα επιχειρούν τι; Να μας πείσουν ότι ενδιαφέρονται για όλους μας; Ας το αφήσουν καλύτερα, γιατί δεν πείθουν ΚΑΝΕΝΑΝ!
Ας βρουν αλλού υποστηρικτές! Στους μόνιμους, ίσως;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 05:46:34 μμ »
Α) Χωρίς καθαρή γραμμή ώστε  ευκαιριακά να μαζέψουμε κόσμο και μετά ξεδιπλώνουμε την μυστική μας αντζέντα?

Β) Ξέρεις ποια είναι η λύση? Κάθαρση πινάκων και μετα:  ((Αθροισμα ΓΡΑΠΤΟΥ +  Άθροισμα ΠΡΟΥΠ(1 μόριο το μήνα)) > 70  ) = ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΑΜΕΣΑ.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


   
Εσύ δηλαδή για εμένα έραψες κουστούμι;  Είμαι δηλαδή από το στρατόπεδο των εχθρών, των έχοντων μόνο προυπηρεσία;  Αυτό είναι το μεγάλο λάθος που κάνετε ότι πάνω στην αδικία που έχετε(έχουμε) υποστει κάποιοι βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα. Πουθενά η Πεαδ δεν αποκηρυσει τους ασεπιτες. Προφανεστατα για λόγους δυναμικής βάζει κάτω από την ομπρελα πολλούς για τους οποίους και εγώ διαφωνώ( βλέπε ιδιωτικούς). Πρέπει να προσπαθήσουμε να συγκλινουμε συζητώντας, αφού απομονωσουμε ακραίες φωνές από όλες τις πλευρές. Αυτό νομίζω είναι το νόημα του forum και όχι ως πεδίο προπαγάνδας, μίσους και αφορισμων.


 Πολύ σωστά.!!

Κυρά και κυράδες, να πεις όσες συναναστρέφεσαι!

Η ΠΕΑΔ ψάχνει για συνενόχους στα σχέδιά της, σχέδια που στοχεύουν στον διορισμό συγκεκριμένων ατόμων και μόνο!
Όταν καλούσαμε σε αποχές και προτείναμε αγώνες, πού ήταν άραγε όλοι αυτοί; ΠΟΥΘΕΝΑ!
Περίμεναν να μονιμοποιηθούν με άλλον τρόπο και να συνεχίσουν να λουφάρουν, όπως έκαναν τόοοοοοοοοοσα χρόνια! Έλα, όμως, που άλλαξαν οι καιροί και κάποιοι κύριοι και κάποιες κυρίες έχασαν τον ύπνο τους! Και τώρα επιχειρούν τι; Να μας πείσουν ότι ενδιαφέρονται για όλους μας; Ας το αφήσουν καλύτερα, γιατί δεν πείθουν ΚΑΝΕΝΑΝ!
Ας βρουν αλλού υποστηρικτές! Στους μόνιμους, ίσως;






   Δεν έχεις άδικο σ αυτό, αλλά, όταν όντας αναπληρωτής καλείς σε κινητοποιήσεις -όχι εσύ μόνο, όλοι μας - ακόμα και τους μόνιμους , φαίνεται ύποπτο-κι ας μην είναι ίσως στην πραγματικότητα- όταν καταβάλλεται μια προσπάθεια. Επιφυλακτικοί ως προς τις προθεσεις τους ας είναι ο καθενας. Και εγώ είμαι , και επαναλαμβάνω ότι είχα πει κ σε προηγούμενο μνμ. Ότι επιθυμω την άμεση διάλυση των συλλόγων αυτών γιατι θεωρώ ότι είναι η καλύτερη απόδειξη ότι το υπουργειο καταφερε το διαίρει και βασιλευε που επιδίωκε. Και αν δεν διαλυθουν, θέλω ΔΟΕ και ΟΛΜΕνα μην έχουν μέλη τους , τα μελη αυτών των συλλόγων . Ή με τον αστυφυλαξ ή με το χωροφυλαξ. Δεν μπορεί να είναι με τη ΔΟΕ -ΟΛΜΕ όπου τους συμφέρει και με άλλο σύλλογο όταν τους συμφερει κάτι άλλο. Αλλα, είναι μια καλή ευκαιρία να δείξουμε ενωμένοι απέναντι σε υπουργειο και κοινωνια. Και οι δυο μας έχουμε επιτυχιες ασεπ, εσύ όμως υποστηριζεις πχ να προσμετράται προυπηρεσια με ταβάνι , ενώ εγω επιθυμώ όλη την καθαρη και μη υποπτη προυπηρεσια, γατί κι αυτός είναι κόπος εκτός από το διάβασμα. Δηλαδή σε κάποια συμφωνουμε σε κάποια όχι.Αυτο δε μας εμποδιζει-νομίζω-να βρούμε μια χρυση τομή και να συνεννοηθούμε . Θα ήθελα να μάθω βεβαια-οπως ξαναγραψα πως οργανωθηκε αυτη η κινητοποιηση.  Ίσως, λέω ίσως, καταλάβαμε/καταλάβανε όλοι ότι έφτασε η κατάσταση στο μη περαιτέρω . Ίσως πάλι επιχειρούν να παίξουν καποιο παιχνίδι. Δε νομίζω όμως ότι και οι 6 συλλογοι πρεσβευουν τα ίδια ώστε να μας τη φέρουν.  Άλλωστε εσείς που έχετε ήδη κινηθεί νομικα και δικαιωθήκατε δεν έχετε κάτι να φοβάστε. Αν είανι να την πατήσει κάποιος ,εμείς θα την πατήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 05:50:20 μμ »
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


   

 Πολύ σωστά.!!





   Δεν έχεις άδικο σ αυτό, αλλά, όταν όντας αναπληρωτής καλείς σε κινητοποιήσεις -όχι εσύ μόνο, όλοι μας - ακόμα και τους μόνιμους , φαίνεται ύποπτο-κι ας μην είναι ίσως στην πραγματικότητα- όταν καταβάλλεται μια προσπάθεια. Επιφυλακτικοί ως προς τις προθεσεις τους ας είναι ο καθενας. Και εγώ είμαι , και επαναλαμβάνω ότι είχα πει κ σε προηγούμενο μνμ. Ότι επιθυμω την άμεση διάλυση των συλλόγων αυτών γιατι θεωρώ ότι είναι η καλύτερη απόδειξη ότι το υπουργειο καταφερε το διαίρει και βασιλευε που επιδίωκε. Και αν δεν διαλυθουν, θέλω ΔΟΕ και ΟΛΜΕνα μην έχουν μέλη τους , τα μελη αυτών των συλλόγων . Ή με τον αστυφυλαξ ή με το χωροφυλαξ. Δεν μπορεί να είναι με τη ΔΟΕ -ΟΛΜΕ όπου τους συμφέρει και με άλλο σύλλογο όταν τους συμφερει κάτι άλλο. Αλλα, είναι μια καλή ευκαιρία να δείξουμε ενωμένοι απέναντι σε υπουργειο και κοινωνια. Και οι δυο μας έχουμε επιτυχιες ασεπ, εσύ όμως υποστηριζεις πχ να προσμετράται προυπηρεσια με ταβάνι , ενώ εγω επιθυμώ όλη την καθαρη και μη υποπτη προυπηρεσια, γατί κι αυτός είναι κόπος εκτός από το διάβασμα. Δηλαδή σε κάποια συμφωνουμε σε κάποια όχι.Αυτο δε μας εμποδιζει-νομίζω-να βρούμε μια χρυση τομή και να συνεννοηθούμε . Θα ήθελα να μάθω βεβαια-οπως ξαναγραψα πως οργανωθηκε αυτη η κινητοποιηση.  Ίσως, λέω ίσως, καταλάβαμε/καταλάβανε όλοι ότι έφτασε η κατάσταση στο μη περαιτέρω . Ίσως πάλι επιχειρούν να παίξουν καποιο παιχνίδι. Δε νομίζω όμως ότι και οι 6 συλλογοι πρεσβευουν τα ίδια ώστε να μας τη φέρουν.  Άλλωστε εσείς που έχετε ήδη κινηθεί νομικα και δικαιωθήκατε δεν έχετε κάτι να φοβάστε. Αν είανι να την πατήσει κάποιος ,εμείς θα την πατήσουμε.
Σε κοινή γραμμή με όσους συλλόγους κοίταζαν τον εαυτούλη τους και εξυπηρετούσαν το Υπουργείο σ' αυτό το "διαίρει και βασίλευε" των εκπαιδευτικών, που σφύριζαν αδιάφορα όταν έμπαιναν στις τάξεις τόσοι άσχετοι "συνάδελφοι", ενώ οι ικανοί έμεναν απ' έξω, ΠΟΤΕ!
Δεν τρελαθήκαμε ακόμη!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τι θα γίνει στις 23/2 ;
« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 23, 2018, 05:56:30 μμ »
Σε κοινή γραμμή με όσους συλλόγους κοίταζαν τον εαυτούλη τους και εξυπηρετούσαν το Υπουργείο σ' αυτό το "διαίρει και βασίλευε" των εκπαιδευτικών, που σφύριζαν αδιάφορα όταν έμπαιναν στις τάξεις τόσοι άσχετοι "συνάδελφοι", ενώ οι ικανοί έμεναν απ' έξω, ΠΟΤΕ!
Δεν τρελαθήκαμε ακόμη!

  Δεν σου λέω ότι έχεις άδικο όσον αφορά το παρελθόν τους αλλά να ξερουμε όλοι ότι αν δεν βάλουμε όλοι νερό στο κρασί μας θα συνεχίζεται εσαεί ο ίδιος φαύλος κύκλος. Και το Υπουργείο -όχι μόνο του Γαβρόγλου όλων από την Αννούλα και μετα-είναι πιο ύπουλο και επικίνδυνο από όλους μας. Δεν προσπαθώ να πείσω ή να μεταπείσω κανέναν, αλλά, είναι ώρα ευθυνών για όλους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 437
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 400
Σύνολο: 408

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.