*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1725158 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος neverendingtale

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9716 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 05:19:30 μμ »
Μετά τα επεισόδια που έγιναν το πλέον φρόνιμο είναι η απόσυρση του νομοσχεδίου...
Θα ψηφιστει την Πεμπτη.Με αυτους τους πινακες θα παμε μεχρι το 2030

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:41:56 »

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9717 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 05:20:41 μμ »
Ενώ είναι δίκαιο και δημοκρατικό να κρατάς ομήρους 20000 ανθρώπους τα τελευταία 10+ χρόνια που καλύπτουν πάγιες και διαρκείς ανάγκες... Πες μου ένα τομέα του δημοσίου που γίνεται αυτό. Είμαστε παγκόσμια πρωτοτυπία. Δεν σε προβληματίζει αλήθεια να βλέπεις συνομήλικους σου αναπληρωτές?
θα το θυμουνται το 36μηνο και θα παρακαλάνε

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9718 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 05:23:40 μμ »
Λένε πως ήταν ο ΣΑΝ.
Και οχι μονο....αλλος ενας συλλογος λεγεται οτι ειναι!!!

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9719 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 05:25:28 μμ »
Ελάχιστοι 70.50 είναι μέσα σε διορισμούς. Μιλάμε για 1400-1500 προσλήψεις δασκάλων ειδικής το πολύ η συντριπτική πλειοψηφία θα είναι ΠΕ71.

Τι θα πει στο ΣΤΕ? Πως ποτέ στο Δημόσιο δεν έχει υπάρξει παρόμοια αναδρομική μεταφορά προϋπηρεσίας. Θα μιλήσει για συνέχεια του κράτους. 
Πως για λόγους δημοσίου συμφέροντος είναι καλύτερα να προσληφθούν σε ειδικά σχολεία και ΚΕΣΥ δάσκαλοι με εξειδίκευση και προϋπηρεσία παρά δάσκαλοι μόνο με εξειδίκευση.

Επίσης για όσους δε γνωρίζουν πρόσφατα ένας σύλλογος προσέφυγε στο Διοικητικό Εφετείο Αθηνών ζητώντας η προϋπηρεσία της γενικής να μετρά στην ειδική. Η συγκεκριμένη προσφυγή έχει απορριφθεί και είναι σε φάση καθαρογραφής.

Αυτά δε χρειάζεται και κάτι άλλο νομίζω.
Βρε συνάδελφε, βλεπω στα μνμ τους οτι εκανες και εσυ το μεταπτυχιακο σου στην Ειδικη στη Βουλγαρία.
Καλα κανεις και πας να κανεις το ασπρο μαυρο εδω μεσα-το συμφέρον σου ειναι, μονο ετσι θα εισαι στους τυχερους 4.500.
Πηγαινετε στο ΣΤΕ και πειτε τους τα αυτα τα ωραία που λετε εδώ.
Ενα ενδιαφέρον θα το έχει η αλήθεια είναι  ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:41:56 »

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9720 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 05:26:36 μμ »
Ούτε ο Γαβρογλου δεν το επικαλέστηκε...ως επιχείρημα.....
Πάντως αν μη τι άλλο είναι πολύ δημοκρατικό να αποκλείσεις ένα μεγάλο ποσοστό αποφοίτων από το δικαίωμα να δοκιμάσει  τις ικανότητες του για μόνιμο διορισμό στην εκπαίδευση...είτε με την επίκληση της προϋπηρεσίας και μόνο...είτε με το επιχείρημα της έλλειψης χρημάτων για την διεξαγωγή γραπτού διαγωνισμού.
Συμφωνώ ΑΣΕΠ για όλους από μηδενική βάση και πρώτα οι νέοι για ίσες ευκαιρίες αλλά θα είναι και για τους μόνιμους, ειδικά αυτούς που δεν έχουν δώσει ποτέ ΑΣΕΠ.
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος GregX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9721 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 05:27:22 μμ »
Βρε συνάδελφε, βλεπω στα μνμ τους οτι εκανες και εσυ το μεταπτυχιακο σου στην Ειδικη στη Βουλγαρία.
Καλα κανεις και πας να κανεις το ασπρο μαυρο εδω μεσα-το συμφέρον σου ειναι, μονο ετσι θα εισαι στους τυχερους 4.500.
Πηγαινετε στο ΣΤΕ και πειτε τους τα αυτα τα ωραία που λετε εδώ.
Ενα ενδιαφέρον θα το έχει η αλήθεια είναι  ;D

Δεν είμαι μέσα εγώ είμαι αρκετά πίσω από τα νούμερα που ακούγονται πως θα πάρουν.

Οτι θα προσφύγουμε νομικά εννοείται από εκεί και πέρα ότι ήθελε προκύψει απόλυτα σεβαστές φυσικά οι όποιες αποφάσεις βγουν.

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9722 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 05:34:57 μμ »
Και οχι μονο....αλλος ενας συλλογος λεγεται οτι ειναι!!!
Δε χρειαζεται να λεμε ποιοι ειναι απο πισω!!!φαινεται ποιοι θα ευνοηθουν σκανδαλωδως αν περασει ξαφνικα η
 προυπηρεσια απο γενικη σε ειδικη..

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9723 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 05:47:05 μμ »
Δε χρειαζεται να λεμε ποιοι ειναι απο πισω!!!φαινεται ποιοι θα ευνοηθουν σκανδαλωδως αν περασει ξαφνικα η
 προυπηρεσια απο γενικη σε ειδικη..
Αυτο με τις ιστοριες συνομωσιας στην Ελλάδα είναι φοβερο. Δεν τους ξέρω ΚΑΝ αυτους τους συλλογους που λέτε αλλα απο οτι καταλαβαινω ειναι δασκαλοι και νηπιαγωγοι.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι μεχρι και ο Τσίπρας θα έκανε ότι του λεγανε 5 δασκαλες και 5 νηπιαγωγινες από ενα συλλογο. Χαιρετισματα.

Εγω ΔΕΝ έχω μεταπτυχιακό ειδικής, δεν έχω δουλεψει ειδική, αλλά πραγματικά ΑΔΥΝΑΤΩ να καταλάβω ΓΙΑΤΙ ένας συνάδελφος μου που και αυτός όπως και εσείς έκανε ο άνθρωπος το μεταπτυχιακό στην ομορφη Ιταλία ή την εξωτικη Βουλγαρία η την Κυπρο δεν πρέπει να κάνει αίτηση στην προκυρηξη και να μετρήσει η προυπηεσια του απο τη στιγμή που η ειδικη ειναι εξειδικευση και ο πίνακας προυπηρεσιας είναι ΕΝΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9724 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 05:50:47 μμ »
Αυτο με τις ιστοριες συνομωσιας στην Ελλάδα είναι φοβερο. Δεν τους ξέρω ΚΑΝ αυτους τους συλλογους που λέτε αλλα απο οτι καταλαβαινω ειναι δασκαλοι και νηπιαγωγοι.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι μεχρι και ο Τσίπρας θα έκανε ότι του λεγανε 5 δασκαλες και 5 νηπιαγωγινες από ενα συλλογο. Χαιρετισματα.

Εγω ΔΕΝ έχω μεταπτυχιακό ειδικής, δεν έχω δουλεψει ειδική, αλλά πραγματικά ΑΔΥΝΑΤΩ να καταλάβω ΓΙΑΤΙ ένας συνάδελφος μου που και αυτός όπως και εσείς έκανε ο άνθρωπος το μεταπτυχιακό στην ομορφη Ιταλία ή την εξωτικη Βουλγαρία η την Κυπρο δεν πρέπει να κάνει αίτηση στην προκυρηξη και να μετρήσει η προυπηεσια του απο τη στιγμή που η ειδικη ειναι εξειδικευση και ο πίνακας προυπηρεσιας είναι ΕΝΑΣ.
Εχω αναφερθει παραπανω στους λογους για τους οποιους ΣΥΜΦΩΝΩ κατα βαση με τη μεταφορα ΟΧΙ ΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ!!!!πιο συγκεκριμενη δεν μπορω να γινω.....

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9725 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 05:55:49 μμ »
Αυτο με τις ιστοριες συνομωσιας στην Ελλάδα είναι φοβερο. Δεν τους ξέρω ΚΑΝ αυτους τους συλλογους που λέτε αλλα απο οτι καταλαβαινω ειναι δασκαλοι και νηπιαγωγοι.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι μεχρι και ο Τσίπρας θα έκανε ότι του λεγανε 5 δασκαλες και 5 νηπιαγωγινες από ενα συλλογο.
Δεν το εκανε ο Τσιπρας προφανως καποιοι ......κοντα στον Γαβρογλου!!!τεσπα το θεμα μας ειπαμε δεν ειναι ποιοι συνφωνησαν με ποιους στο να παιχτει το θεατρο του παραλογου πριν τους διορισμους...απλα παρακολουθουμε τις εξελιξεις και θα κινηθουμε αναλογα...

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9726 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 05:56:25 μμ »
Συμφωνώ 100% μαζί σου φίλε origenis. Νέος γραπτός διαγωνισμός , για όλους και ότι γράψει ο κάθε ένας.
Μαζί σου! Επιτυχουσα 2006 και 2008!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9727 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 06:08:57 μμ »
Συμφωνώ ΑΣΕΠ για όλους από μηδενική βάση και πρώτα οι νέοι για ίσες ευκαιρίες αλλά θα είναι και για τους μόνιμους, ειδικά αυτούς που δεν έχουν δώσει ποτέ ΑΣΕΠ.

Προφανώς δεν εχεις καταλάβει τι ακριβώς ζητάς.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9728 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 06:23:15 μμ »
Προφανώς δεν εχεις καταλάβει τι ακριβώς ζητάς.
Εγώ έχω καταλάβει πολύ καλά, εσύ ως μόνιμος έχεις;;;
Ή παίζεις άλλα παιχνίδια;;;
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #9729 στις: Ιανουάριος 15, 2019, 06:24:02 μμ »
Αυτο με τις ιστοριες συνομωσιας στην Ελλάδα είναι φοβερο. Δεν τους ξέρω ΚΑΝ αυτους τους συλλογους που λέτε αλλα απο οτι καταλαβαινω ειναι δασκαλοι και νηπιαγωγοι.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι μεχρι και ο Τσίπρας θα έκανε ότι του λεγανε 5 δασκαλες και 5 νηπιαγωγινες από ενα συλλογο. Χαιρετισματα.

Εγω ΔΕΝ έχω μεταπτυχιακό ειδικής, δεν έχω δουλεψει ειδική, αλλά πραγματικά ΑΔΥΝΑΤΩ να καταλάβω ΓΙΑΤΙ ένας συνάδελφος μου που και αυτός όπως και εσείς έκανε ο άνθρωπος το μεταπτυχιακό στην ομορφη Ιταλία ή την εξωτικη Βουλγαρία η την Κυπρο δεν πρέπει να κάνει αίτηση στην προκυρηξη και να μετρήσει η προυπηεσια του απο τη στιγμή που η ειδικη ειναι εξειδικευση και ο πίνακας προυπηρεσιας είναι ΕΝΑΣ.
Προφανώς αναφέρεται στους ιδιωτικούς.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 550
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 538
Σύνολο: 545

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.