*

Αποστολέας Θέμα: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 164590 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #420 στις: Μάιος 22, 2019, 09:00:03 μμ »
Κλεοπάτρα Μ
Αυτή η καραμέλα με τους χαμηλόβαθμους να δω πότε θα τελειώσει. Είστε μέλος στο pde απ' το '11, έχετε σαράντα σελίδες μηνυμάτων και δεν πήρατε είδηση το '15 τίποτα. Μάαααααλιστα. Τι άλλα νέα;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 22, 2019, 09:02:49 μμ από Leon21 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:59:03 »

Αποσυνδεδεμένος vougan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #421 στις: Μάιος 22, 2019, 09:07:52 μμ »
Εμένα ποτέ δεν θα μπορούσε να μου περάσει από το μυαλό αυτό που έγινε. Και ναι έχω δει κι έχω δει αυτά τα χρόνια αλλά έπρεπε να ξέρω και από δικηγόρους; Ποτέ δεν πήγα σε δικηγόρο, ασεπ μου είπανε, διάβασα, πλήρωσαν φροντιστήριο οι δικοί μου, έγραψα καλά και διορίστηκαν άλλοι 1500 θέσεις κάτω από μένα επειδή μάθανε νέα που εγώ δεν έμαθα, φοβερό :o :o :o :o

Είναι τώρα λοιπόν μια καλή ευκαιρία να συνειδητοποιήσουμε όλοι ότι εκπαιδευτικοί δεν γίνονται μόνο αυτοί που "τους είπαν" να διαβάσουν και "τους πληρώσαν" τα φροντιστήρια οι γονείς τους, αλλά και αυτοί που δεν τους είπε κανείς τίποτα, που δεν τους πλήρωσε κανείς τίποτα, αλλά ως αυτόνομες και ώριμες προσωπικότητες έκριναν ότι έπρεπε να αναλάβουν πρωτοβουλίες, να αγωνιστούν για να πάρουν πίσω την κλεμμένη τους ζωή επικαλούμενοι τους νόμους της πολιτείας.
Αυτό είναι ένα μεγάλο δίδαγμα για τους δικαιωθέντες και διορισθέντες εκπαιδευτικούς που θα το μεταδώσουν στους μελλοντικούς μαθητές τους. Ελπίζω ότι όλοι έχουμε γίνει σοφότεροι από αυτή την ιστορία....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 22, 2019, 09:11:30 μμ από vougan »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #422 στις: Μάιος 22, 2019, 09:34:47 μμ »
@elduderinoxy @Κλεοπάτρα. Μ
κάντε όσες προσφυγές θέλετε, είμαι αυτός που πάντα έλεγα ταράξτε τους στα δικαστήρια
μαζί σας να βρείτε και εσείς το δίκιο σας
από πείρα μιλάω γιατί και εγώ έχω προσφύγει (δεν έχω δικαιωθεί ακόμα) , βρήκαμε και άλλα παιδιά τους ενημερώσαμε και αδιαφόρησαν, μια μάλιστα μου είπε ότι το κάνω για να μειώσω τα έξοδά μου
καλή τύχη σε ότι και αν κάνετε
κακία δε βγάζω, μη το παίρνετε έτσι στραβά

Αποσυνδεδεμένος elduderinoxy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #423 στις: Μάιος 22, 2019, 10:58:29 μμ »
επαναλαμβάνω κάποιες ερωτήσεις  αν και δεν έχει νόημα αλλά μπας και επειδή απευθύνομαι σε εκπαιδευτικούς....η σελίδα εδώ λέει "νέες προσφυγές επιτυχόντων"ΠΟΙΟ είναι το πρόβλημα όσων καταφέρονται εναντίον όσων θέλουν να προσφύγουν και ειδικά όσοι έχουν ήδη διοριστεί τι θέμα έχουν?υπερασπίζεσται το υπουργείο για να καταλάβπουμε δηλαδή και μας λέτε να μην προσφύγουμε?να δεχτούμε δηλαδή το υπουργείο που διόρισε τη θέση 700 και όχι την 200 ...σας πέρασε ποτέ απο το μυαλό΄ότι έστω και ένας ίσως έφυγε στο εξωτερικό από το 2010 και μετά λόγο αηδίας και ειδοποιήθηκε από συγγενείς ότι διορίζουν απο τον ασεπ 2008 και αυτός με έκπληξη βλεπει 700 θέσεις πίσω να διορίζονται?αυτός ό έστω και ένας δεν είναι άνθρωπος?ποιός σας είπε ότι δεν κάνατε καλά που διοριστήκατε?σας δίνουμε συνεχώς συγχαρητήρια το πρόβλημα σας ποιό είναι να μην διοριστούν άλλοι?και μάλιστα τη στιγμή που ξέρετε ότι είναι σε καλύτερη σειρά από εσας?αντί να λέτε διοριστείτε κι εσείς συνάδελφοι μαζί σας στρέφεσται εναντίον?αυτή την ωριμότητα σας δίδαξε το δικαστήριο και ο αγώανς που δώσατε?ακόμα και σε συναδέλφους που ξέρετε ότι έγραψαν καλύετρα από εσάς?κρίμα και εσείς μου θυμίζετε πριν το 2008 κάοια που είχε διοριστεί εκτός ασεπ εκτός επετηρίδας δια της πλαγίου πρίν διοριστεί έκραζε και φώναζε όταν διορίστηκε έλεγε "πόσους να διορίσει μωρε δεν έχει θέσεις"...κρίμα για όλους όσους σκέφτονται έτσι ..δε πα να κερδίσετε και λεφτά και δόξα άνθρωποι δεν είστε...και τέλος συγχαρητήρια σε όσους διορίστηκαν από τον ασεπ καλή δύναμη σε όλους όσους θέλουν να δώσουν αγώνα θα παλέψουμε με όλο το δίκαιο μαζί μας και να σας πω και κάτι όταν θα κερδίσουμε δεν είμαι σίγουροα αν θα θελήσω να διοριστώ με όλα αυτά που ε΄χω ζήσει...λυπάμαι γιαυτή τη χώρα που λατρεύω και αγαπώ λυπάμαι για τη ποιότητα της κοινωνίας που έχει υπουργεία συνάδελφοι όλα πλέον είναι σε τεράστια κρίση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:59:03 »

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #424 στις: Μάιος 23, 2019, 12:47:43 πμ »
Είναι τώρα λοιπόν μια καλή ευκαιρία να συνειδητοποιήσουμε όλοι ότι εκπαιδευτικοί δεν γίνονται μόνο αυτοί που "τους είπαν" να διαβάσουν και "τους πληρώσαν" τα φροντιστήρια οι γονείς τους, αλλά και αυτοί που δεν τους είπε κανείς τίποτα, που δεν τους πλήρωσε κανείς τίποτα, αλλά ως αυτόνομες και ώριμες προσωπικότητες έκριναν ότι έπρεπε να αναλάβουν πρωτοβουλίες, να αγωνιστούν για να πάρουν πίσω την κλεμμένη τους ζωή επικαλούμενοι τους νόμους της πολιτείας.
Αυτό είναι ένα μεγάλο δίδαγμα για τους δικαιωθέντες και διορισθέντες εκπαιδευτικούς που θα το μεταδώσουν στους μελλοντικούς μαθητές τους. Ελπίζω ότι όλοι έχουμε γίνει σοφότεροι από αυτή την ιστορία....

Μα αλήθεια λες; Αυτό το συμπέρασμα έβγαλες από αυτά που είπα; Τα 8 άτομα του κλάδου μου που διορίστηκαν από τους 3000 που ήταν επιτυχόντες μου λες ότι άξιζαν να γίνουν εκπαιδευτικοί επειδή αγωνίστηκαν για την κλεμμένη ζωή τους;; Θα τρελαθώ! Αυτό που πρέπει να μεταδώσουν στους μαθητές τους είναι αν έχεις τύχη διάβαινε, τίποτα παραπάνω δεν άξιζαν σε σχέση με τους άλλους. Τυχαία έμαθαν κάτι, έκαναν προσφυγή και τους βγήκε. Εσένα σε πείραξε που όταν ήμουν 22 χρονών πλήρωσαν μαθήματα οι γονείς μου, την ουσία την βλέπεις;; Υπήρχε ή δεν υπήρχε πίνακας;;; Γίνεται να διορίζονται άνθρωποι επειδή έτυχε και έμαθαν ένα νέο σαν να είναι κουτσομπολιό της γειτονιάς, ενώ άλλοι δεν έμαθαν.Κουτοπονηριά λέγεται αυτό εκ μέρους του κράτους, που την βλέπεις την ωριμότητα και την ανεξαρτησία των διορισθέντων;

Και σε ποιους νόμους του κράτους αναφέρεσαι; Το ηθικό δίδαγμα είναι ότι δεν υπάρχουν νόμοι στην Ελλάδα, όλα αλλάζουν από εβδομάδα σε εβδομάδα προς όφελος του καθενός και αυτό γίνεται συνέχεια. Φέτος βγήκαν τα δυσπρόσιτα π.χ. , πήγαμε κάναμε αίτηση και μετά από δύο μέρες προστέθηκαν και άλλα σχολεία στα δυσπρόσιτα. Αυτό πως λέγεται πάλι; Ανωριμότητα δικιά μου που δεν μύρισα τα νύχια μου τι θα σκαρφιστούν πάλι να κάνουν; Τυχαίο ήταν; Είναι τακτική του κράτους να λειτουργεί κουτοπόνηρα.
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #425 στις: Μάιος 23, 2019, 12:57:50 πμ »
Κλεοπάτρα Μ
Αυτή η καραμέλα με τους χαμηλόβαθμους να δω πότε θα τελειώσει. Είστε μέλος στο pde απ' το '11, έχετε σαράντα σελίδες μηνυμάτων και δεν πήρατε είδηση το '15 τίποτα. Μάαααααλιστα. Τι άλλα νέα;

Πάλι τα ίδια Leon21 αν και είπες ότι δεν θα μας ξαναγράψεις. Εγώ έχασα την μάνα μου, άλλος αρρώστησε, άλλος δουλεύει μόνο πρωτοβάθμια που δεν έχει δώσει από δασκάλους κανένας ασεπ. Και σε ξαναρωτάω, εσύ βρίσκεις ηθικές, νόμιμες, αξιοκρατικές αυτές τις διαδικασίες και φταίει ο κόσμος που δεν έφτασε στα αυτιά του το κουτσομπολιό της προσφυγής; Και συνεχίζεις και γράφεις και ειρωνεύεσαι σαν μικρό παιδί τι άλλα νέα, λες και θα μας κάνεις να ομολογήσουμε ότι το ξέραμε και δεν προσφύγαμε. Όχι δεν το ξέραμε θα στο ξαναπώ και κανένας δεν ήταν υποχρεωμένος.Υποχρέωση της κυβέρνησης ήταν να βγάλει πρόσκληση.

Ξαναπές μας τώρα πάλι τα δικά σου!
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #426 στις: Μάιος 23, 2019, 04:14:05 πμ »
Όσα γράφονται είναι επιεικώς παράλογα.

Το "όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια" αρμόζει τέλεια στην περίπτωσή τους.

Οι διορισμοί αφορούν ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΕΣ δικαιωτικές πράξεις! Αν δεν έχει κάνει το νούμερο 5 προσφυγή (τυχαίο αριθμό λέω, προς αποφυγή παρεξηγήσεων) γιατί δεν το πήρε χαμπάρι, δεν το πίστεψε, δεν... δεν... δεν... κι έκανε το νούμερο 50025 γιατί το πήρε χαμπάρι, το πίστεψε, το κυνήγησε, το...το... το... τότε ΠΩΣ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΣΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 5 ;;; Σε ποια βάση; Σε ποια απόφαση; Προσέφυγε; Δικαιώθηκε;

Κι εγώ γνώριζα εξ αρχής για τις προσφυγές, τυχαία, μέσα από το pde αλλά απλά δεν πίστεψα εξ αρχής και δεν προσέφυγα εξ αρχής. Τώρα δηλ. πρέπει να τα βάλω με τους πιο χαμηλόβαθμους από μένα που διορίζονται κι εγώ κρέμομαι από την απόφαση του ΣΤΕ; ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥΣ στην τελική.

Γενικά μιλώντας, είναι πάγια τακτική να αποφεύγουμε να δούμε τις δικές μας παραλείψεις και κοιτάμε να τις φορτώσουμε σε άλλους. Έτσι δεν διορθώνονται τα λάθη κι είμαστε καταδικασμένοι να τα ξανακάνουμε. Στην προκειμένη περίπτωση, όσοι δεν προσέφυγαν ας το αναγνωρίσουν ως λάθος, ως παράλειψη, ως κακοτυχία, ως οτιδήποτε κι ας δουν τι μπορούν να κάνουν τώρα, ΟΧΙ ομως με την τακτική να βγάλουμε το μάτι του άλλου, του πιο χαμηλόβαθμου, ΟΧΙ με την τακτική να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα. Ορθώς είπε ο/η συνάδελφος πιο πάνω ότι έτσι παίζουν το παιχνίδι του διαίρει και βασίλευε ακόμη και μέσα στην ίδια μας την ομάδα, των αδικηθέντων επιτυχόντων των διαγωνισμών. Δεν έχουμε να χωρίσουμε ΤΙΠΟΤΑ, μόνο από κοινού να διεκδικήσουμε.

Και θα παρακαλούσα τον Leon21 να μη φύγει!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2019, 04:32:28 πμ από morgan »
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος Lawfinder

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • tsakbam
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #427 στις: Μάιος 23, 2019, 07:28:36 πμ »
Επιβεβαιωνω και εγώ.Ο Leon21 γνωρίζει το θέμα. Ολα αυτα τα χρονια αποδείχτηκε πραγματικα αξιοπιστος .Οσοι κάνουν νέες προσφυγές μόνο να κερδίσουν έχουν από την παρουσία του εδώ..

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #428 στις: Μάιος 23, 2019, 07:38:47 πμ »
........... εσύ βρίσκεις ηθικές, νόμιμες, αξιοκρατικές αυτές τις διαδικασίες και φταίει ο κόσμος που δεν έφτασε στα αυτιά του το κουτσομπολιό της προσφυγής; ..............
Κουτσομπολιό ήταν η προσφυγή; Τί άλλο θα ακούσουμε;
Σε κάποιους από 'μας ήταν ένα σοβαρό ζήτημα. Καταρχας διαβασαμε τη 527, τις αναλύσεις των νομικών που ανέβαιναν στα σαιτ και προέτρεπαν κόσμο, ενημερώναμε κόσμο, οργανωθήκαμε άτομα που ακόμα και τώρα δεν γνωριζόμαστε, κάναμε κινήσεις όλα αυτά τα χρόνια  να λυθεί το πρόβλημα με πολιτική απόφαση (ναι τότε θα συμπεριελάμβανε όλους τους επιτυχόντες), κινήσεις δηλαδή να  συμπεριλάβει τους επιτυχόντες το όποιο νέο σύστημα διορισμών ή προσλήψεων ξεφύτρωνε όλα αυτά τα χρόνια, αγωγές να αλλάξει το σύστημα αναπληρωτών κ.α.Σε όλα φάγαμε πόρτα από το κράτος! Οι προσφυγές και (οι αποφάσεις που επρόκειτο να βγουν) όμως ήταν και είναι ονομαστικές. Αυτό το τόνιζαν οι δικηγόροι και κάποιοι τους
κατηγορούσαν ότι απλά ψάχνουν πελάτες.
Τώρα γίνονται αγωγές για να αλλάξει το νέο σύστημα διορισμών-προσλήψεων και πετάει έξω τους βαθμούς ασεπ.
Θα ήθελα πραγματικά να ξέρω αν  συμμετέχεις.

Προσωπικά θεωρώ το πιο εύκολο και μη ψυχοφθόρο αυτή τη στιγμή να διεκδικήσετε καλή μοριοδότηση για την επιτυχία σας  στο νεο σύστημα.



Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #429 στις: Μάιος 23, 2019, 09:15:25 πμ »
Όταν βγήκε η 527 ήταν έτοιμοι να γίνουν 5000 διορισμοί . Θα ξεκινούσε να έπαιρνε όλους τους επιτυχόντες του 2008 και γύρω στους 3000 , οι θέσεις που έμεναν , από το νέο σύστημα που θα φτιάχνονταν δηλαδή από άτομα με προϋπηρεσία ! Οι άπληστοι ιδιωτικοί και φυσικά αυτοί που κουμαντάρουν σήμερα τις ομάδες με προϋπηρεσία είπαν σε συναντήσεις τους με το υπουργείο ότι θέλουν και τις 5000 θέσεις αλλιώς να μην γίνει κανένας διορισμός ! Φυσικά τα υπόλοιπα είναι γνωστά . Εμείς κερδίσαμε ονομαστικές αποφάσεις και διορισμοί με βάση την προϋπηρεσία δεν έγιναν ποτέ αφού τα κονδύλια για αυτές τις 5000 θέσεις πήγαν άλλου ! Τώρα ήθελα να ήξερα ποσό άπληστος μπορεί να γίνει κάποιος για να προτιμά να μην γίνουν διορισμοί θεωρώντας ότι έτσι θα εκβιάσει το υπουργείο και δεν θα διορίσει όλους τους ασεπιτες του 2008 με ξεπερνά ! Αν θέλετε να κράξετε κάποιους κράξτε αυτούς τους ανθρώπους που στέρησαν από την εκπαίδευση έναν τόσο σημαντικό αριθμό προσλήψεων με τις εμμονές τους όχι ασεπ ! Είναι οι ίδιοι που ανέβαιναν στα κάγκελα εναντίον του συστήματος του φίλη !

Αποσυνδεδεμένος drakos13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #430 στις: Μάιος 23, 2019, 09:51:52 πμ »
Όταν βγήκε η 527 ήταν έτοιμοι να γίνουν 5000 διορισμοί . Θα ξεκινούσε να έπαιρνε όλους τους επιτυχόντες του 2008 και γύρω στους 3000 , οι θέσεις που έμεναν , από το νέο σύστημα που θα φτιάχνονταν δηλαδή από άτομα με προϋπηρεσία ! Οι άπληστοι ιδιωτικοί και φυσικά αυτοί που κουμαντάρουν σήμερα τις ομάδες με προϋπηρεσία είπαν σε συναντήσεις τους με το υπουργείο ότι θέλουν και τις 5000 θέσεις αλλιώς να μην γίνει κανένας διορισμός ! Φυσικά τα υπόλοιπα είναι γνωστά . Εμείς κερδίσαμε ονομαστικές αποφάσεις και διορισμοί με βάση την προϋπηρεσία δεν έγιναν ποτέ αφού τα κονδύλια για αυτές τις 5000 θέσεις πήγαν άλλου ! Τώρα ήθελα να ήξερα ποσό άπληστος μπορεί να γίνει κάποιος για να προτιμά να μην γίνουν διορισμοί θεωρώντας ότι έτσι θα εκβιάσει το υπουργείο και δεν θα διορίσει όλους τους ασεπιτες του 2008 με ξεπερνά ! Αν θέλετε να κράξετε κάποιους κράξτε αυτούς τους ανθρώπους που στέρησαν από την εκπαίδευση έναν τόσο σημαντικό αριθμό προσλήψεων με τις εμμονές τους όχι ασεπ ! Είναι οι ίδιοι που ανέβαιναν στα κάγκελα εναντίον του συστήματος του φίλη !
Με ποιο νομικο πλαισιο θα γινονταν οι διορισμοι που λες για το 15 συναδελφε? Κι απο που προκυπτει οτι θα επαιρνε ολους τους επιτυχοντες του 2008?

Αποσυνδεδεμένος elduderinoxy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #431 στις: Μάιος 23, 2019, 10:00:25 πμ »
οι προσφυγές ήταν ονομαστικές ΟΧΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΕ που πάτησαν οι προσφυγές!ξέρουμε πολύ καλά τι γράφουμε και τι λέμε,αυτό λοιπόν σημαίνει ότι ΟΛΟΙ οι επιτυχόντεσ ασεπ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑΝ απο τ στε ,σε μια νορμαλ κοινωνία σε ένα τυπικο υπουργειο λοιπόν θα έβγαινε πρόσκληση διορισμούμε φθίνουσα σειρά των επιτυχόντων αμμέσως μετά την απόφαση του ΣΤΕ,τώρα από που προκύπτει ότι τα βάζει κάποιος με τους χαμηλόβαθμους δε μπορώ να σας καταλάβω,το μόνο που βγαίνει από το ύφος σας είναι να μην προσφύγουμε ότι είστε μάγκεσ που κερδίσατε τα δικαστήρια και ποιό έξυπνοι σοβαροί υπεύθυνοι από τους υψηλόβαθμους και καλά....ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ υπάρχει το πρόβλημα όχι με χαμηλόβαθμους που διορίστηκαν,περιμένετε όμως με έπαρση λες και ξαφνικά γίνατε κάτι θεικό να μη μιλάει κα΄ποιος που είναι 500 θέσεις μπροστα από εσας σε ένα γραπτό διαγωνισμό.για ψάχτε το λίγο,συγχρητήρια ακόμα μια φορά σστούς νορμάλ που διορίστηκαν και ακόμα μια φορά το υπουργείο το ελληνικο κράτος έπραξε μια από τις μεγαλύτερες ανοησίες κουτοπονηριές .τα υπόλοιπα στη συνέχεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2019, 10:02:51 πμ από elduderinoxy »

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #432 στις: Μάιος 23, 2019, 10:03:13 πμ »
Με ποιο νομικο πλαισιο θα γινονταν οι διορισμοι που λες για το 15 συναδελφε? Κι απο που προκυπτει οτι θα επαιρνε ολους τους επιτυχοντες του 2008?
Ήταν πρόταση του υπουργείου και θα διόριζε όλους τους ασεπιτες 2008  βάση της 527 και τις άλλες θέσεις με σύστημα από την προϋπηρεσία . Κάποιοι δεν ήθελαν

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #433 στις: Μάιος 23, 2019, 10:07:12 πμ »
Δεν ήταν και δεν είναι ΜΟΝΟ αυτοί Mack77. Ήταν και είναι μια συνεπής στις ιδέες τους κατηγορία "συνδικαλιστών" (  ;D ;D ;D  ) που πέρασαν και διορίστηκαν με ΑΣΕΠ, εκείνον τον ΑΣΕΠ που πολέμησαν λυσσαλέα το '98 και μετά, εκ του ασφαλούς πλέον, την είδαν αγωνιστές της προϋπηρεσίας και υπέρμαχοι των δικαίων του κλάδου. Αυτοί είναι μεταξύ όσων αυτή τη στιγμή μας πολεμούν και μας πολέμησαν και φτάσαμε ως εδώ.

Για μένα, το επαναλαμβάνω, δεν υπάρχει συνεπέστερη κατηγορία "συναδέλφων".
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2019, 10:12:49 πμ από morgan »
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 319
Σύνολο: 345

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.