*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2019  (Αναγνώστηκε 110808 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #98 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 03:04:53 μμ »
Χρήσιμος σύνδεσμος για όσους ενδιαφέρονται για μεταθέσεις σε Μουσικά, Καλλιτεχνικά και Διαπολιτισμικά σχολεία:
https://inventory.minedu.gov.gr/
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:36:48 »

Αποσυνδεδεμένος pygmaPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #99 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 10:29:55 μμ »
Παιδιά ξερεις κανείς αν θα υπολογιστουν τα δικαιολογητικα παρότι δεν τα συμπληρωσα στις παρατηρήσεις στην αίτηση βελτίωσης αν τα στειλω στη διευθυνση??
Εκανα οριστική υποβολή δυστυχως και θελω να στειλω εντοπιοτητα και οικογενειακη κατασταση.

Επικοινώνησε με τη Δ/νσή σου, ενημέρωσέ τους, στείλε τα δικαιολογητικά, όπως οφείλεις με email και όλα θα πάνε καλά. Το ίδιο είχα κάνει κι εγώ κάποτε.

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #100 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 01:21:36 μμ »
 Συνάδελφοι, ξέρει κανείς πώς χρησιμοποιούμε την πλατφόρμα mydocs για να ανεβάσουμε τα δικαιολογητικά για τα μουσικά σχολεία; Κάνουμε αίτηση; αναφέρουμε τα στοιχεία της αίτησής μας αφού την έχουμε πρώτα οριστικοποιήσει; μπορούμε να ανεβάσουμε και κάθε αρχείο ξεχωριστά ή πρέπει να τα συνενώσουμε όλα σε ένα; ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #101 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 02:27:48 μμ »
Συνάδελφοι, ξέρει κανείς πώς χρησιμοποιούμε την πλατφόρμα mydocs για να ανεβάσουμε τα δικαιολογητικά για τα μουσικά σχολεία; Κάνουμε αίτηση; αναφέρουμε τα στοιχεία της αίτησής μας αφού την έχουμε πρώτα οριστικοποιήσει; μπορούμε να ανεβάσουμε και κάθε αρχείο ξεχωριστά ή πρέπει να τα συνενώσουμε όλα σε ένα; ευχαριστώ

Νομίζω στο mydocs σε αφήνει κάθε αρχείο ξεχωριστα: π.χ. πτυχίο, μεταπτυχιακό.

Μην ξεχάσεις να ανεβάσεις σε ένα αρχείο πόσα και ποια δικαιολογητικά έχεις ανεβάσει, δηλ ένα κατάλογο.
Επίσης, πώς θα γράψεις σε ξεχωριστή η γραμμή τα στοιχεία σου εκεί δίνει οδηγίες η προκήρυξη.

Δυστυχώς, αν έχει να ανεβάσεις πολλά σε πεταει κάποια στιγμή έξω το σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:36:48 »

Αποσυνδεδεμένος joanspil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 03:08:43 μμ »
Καλησπέρα σε όλους

Έχω την εξής σημαντική ερώτηση. Εκπαιδευτικός αποσπασμένος από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ πηγαίνει σε 5 δημοτικά σχολεία. Τα 4 παίρνουν 1 μοριο και το 5ο 3 μόρια. Στις υπηρετήσεις λαμβάνει 1 μόριο καθώς συμφωνα με την διεύθυνση το κοντινότερο γυμνάσιο στο απομακρυσμένο δημοτικό έχει ένα μόριο. Δεν θα έπρεπε λογικά να λαμβάνει 2/5 των 3ων και 3/5 του ενός καθώς πηγαίνει 2 μέρες την εβδομάδα στο σχολείο των 3ων μοριων.

Ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο;

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #103 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 03:42:16 μμ »
Νομίζω στο mydocs σε αφήνει κάθε αρχείο ξεχωριστα: π.χ. πτυχίο, μεταπτυχιακό.

Μην ξεχάσεις να ανεβάσεις σε ένα αρχείο πόσα και ποια δικαιολογητικά έχεις ανεβάσει, δηλ ένα κατάλογο.
Επίσης, πώς θα γράψεις σε ξεχωριστή η γραμμή τα στοιχεία σου εκεί δίνει οδηγίες η προκήρυξη.

Δυστυχώς, αν έχει να ανεβάσεις πολλά σε πεταει κάποια στιγμή έξω το σύστημα.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #104 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 04:11:00 μμ »
Καλησπέρα σε όλους

Έχω την εξής σημαντική ερώτηση. Εκπαιδευτικός αποσπασμένος από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ πηγαίνει σε 5 δημοτικά σχολεία. Τα 4 παίρνουν 1 μοριο και το 5ο 3 μόρια. Στις υπηρετήσεις λαμβάνει 1 μόριο καθώς συμφωνα με την διεύθυνση το κοντινότερο γυμνάσιο στο απομακρυσμένο δημοτικό έχει ένα μόριο. Δεν θα έπρεπε λογικά να λαμβάνει 2/5 των 3ων και 3/5 του ενός καθώς πηγαίνει 2 μέρες την εβδομάδα στο σχολείο των 3ων μοριων.

Ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο;
Εφόσον είσαι καθηγητής της β´θμιας θα παίρνεις τα μορια του γυμνασίου που ειναι κοντά στα δημοτικά που έχεις διατεθεί. Αν ήσουν καθηγητής ειδικότητας της πρωτοβάθμιας θα έπαιρνες τα μορια των αντίστοιχων δημοτικών. Έτσι όπως τα γράφεις, δίκαιο έχει η διεύθυνση, σωστά στα υπολογιζει

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #105 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 07:45:00 μμ »
Εφόσον είσαι καθηγητής της β´θμιας θα παίρνεις τα μορια του γυμνασίου που ειναι κοντά στα δημοτικά που έχεις διατεθεί. Αν ήσουν καθηγητής ειδικότητας της πρωτοβάθμιας θα έπαιρνες τα μορια των αντίστοιχων δημοτικών. Έτσι όπως τα γράφεις, δίκαιο έχει η διεύθυνση, σωστά στα υπολογιζει

Νομίζω ότι πλεον δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Από φέτος ισχύει η νέα μοριοδότηση των σχολικών μονάδων που ουσιαστικά εξισώνει τα μόρια πρωτοβάθμιας-δευτεροβάθμιας. Ο συνάδελφος θα πάρει αναλογικά τα μόρια της πρωτοβάθμιας. Είμαι ίδια περίπτωση και η Διεύθυνσή μου υπολόγισε αναλογικά τα μόρια της πρωτοβάθμιας.

Αποσυνδεδεμένος joanspil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #106 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 09:41:00 μμ »
Νομίζω ότι πλεον δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Από φέτος ισχύει η νέα μοριοδότηση των σχολικών μονάδων που ουσιαστικά εξισώνει τα μόρια πρωτοβάθμιας-δευτεροβάθμιας. Ο συνάδελφος θα πάρει αναλογικά τα μόρια της πρωτοβάθμιας. Είμαι ίδια περίπτωση και η Διεύθυνσή μου υπολόγισε αναλογικά τα μόρια της πρωτοβάθμιας.
Πως να κινηθώ τώρα; Θεωρώ απόλυτα άδικο να πάρει η σύζυγός μου μόλις ένα μόριο όταν το δημοτικό έχει 3!! Να κάνει ένσταση; Γιατί η δευτεροβάθμια δεν το περνάει..

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #107 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 09:49:54 μμ »
Το πιο σίγουρο ειναι το τηλέφωνο στο αρμόδιο τμημα του υπουργειου

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #108 στις: Νοέμβριος 15, 2018, 09:48:24 πμ »
Δημοσιεύτηκε απόφαση με την οποία γίνεται τροποποίηση της με αριθμ. 133529/ΓΔ4/07-08-2018 ως προς την κατάταξη σε αξιολογικές κατηγορίες σχολικών μονάδων:

https://xenesglosses.eu/wp-content/uploads/2018/11/%CE%91%CE%A0%CE%9F%CE%A6%CE%91%CE%A3%CE%97-%CE%91%CE%9B%CE%9B%CE%91%CE%93%CE%97-%CE%A3%CE%A7%CE%9F%CE%9B%CE%95%CE%99%CE%91-%CE%91.pdf
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #109 στις: Νοέμβριος 16, 2018, 10:26:21 πμ »
Πως να κινηθώ τώρα; Θεωρώ απόλυτα άδικο να πάρει η σύζυγός μου μόλις ένα μόριο όταν το δημοτικό έχει 3!! Να κάνει ένσταση; Γιατί η δευτεροβάθμια δεν το περνάει..
joanspil ο υπολογισμός γινόταν όντως με το κοντινότερο σχολείο βθμιας. Δεν ΄ξέρω εάν άλλαξε κάτι με την αναμοριοδότηση. Έχε όμως υπόψη σου (πάλι με βάση αυτά που γνωρίζω από παλιότερα) ότι το σύστημα στο οποίο καταχωρούνται οι υπηρετήσεις των εκπαιδευτικών, δεν δίνει την επιλογή να διαλέξεις σχολική μονάδα άλλης βαθμίδας. Δηλαδή ο υπάλληλος που περνάει τις υπηρετήσεις του άντρα σου στην Βθμια, έχει μία λίστα από σχολεία να επιλέξει και είναι όλα της βθμιας, τα δημοτικά δεν του εμφανίζονται.
Πόσο απέχει το κοντινότερο γυμνάσιο; Είναι μακριά; σε άλλο δήμο;

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 788
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #110 στις: Νοέμβριος 16, 2018, 05:02:24 μμ »
οι καλοί άνθρωποι στο υπουργείο βαρέθηκαν τα προηγούμενα χρόνια να εξετάζουν τις αιτησεις για ενταξη στην ειδικη κατηγορια μεταθεσης που δεν αναγράφονταν στους σχετικους νόμους.
σου λένε: αφού ουτε αυτή η ηγεσία δεν σκεφτεται τους άλλους ανάπηρους εκπαιδευτικούς σε μια εκλογική χρονιά, γιατί να περιμένουμε μπας και φιλοτημηθεί το ΚΥΣΔΕ;
ΔΕΝ ΒΑΛΑΝΕ ΤΟ ΠΕΔΙΟ " ΑΓΝΩΣΤΗ ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ"!
ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ!
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2019
« Απάντηση #111 στις: Νοέμβριος 16, 2018, 05:18:48 μμ »
Ακόμα και αν κάποιος δεν έχει θεμελιώσει δικαίωμα μετάθεσης, το σύστημα του δίνει τη δυνατότητα να κάνει αίτηση, δεν τον "κόβει". Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Κάνει έλεγχο η β/θμια ; Υπάρχει και η δυνατότητα ανάκλησης της αίτησης μέχρι 28/2; Υπήρξε περίπτωση παλιότερα, όπου συν/φος πήρε μετάθεση χωρίς να χει το δικαίωμα κ έγινε ένσταση από άλλο συν/φο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159443
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 296
Σύνολο: 315

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.