*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2019  (Αναγνώστηκε 322038 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sfou13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #756 στις: Αύγουστος 03, 2019, 04:05:25 μμ »
Σε καμμία υπηρεσιακή μεταβολή εκτός των υπεραριθμιών οι ΠΕ04 δεν εξετάζονται εννιαία. Κάθε ειδικότητα έχει τα δικά της κενά και τις δικές της αποσπάσεις, μεταθέσεις κλπ. Οπότε δεν υπάρχει νομικά τεκμηριωμένος λόγος να κάνεις ένσταση, εκτός και αν άλλος ΠΕ0401 με λιγότερα μόρια πήρε απόσπαση σε νομό όπου εσύ είχες δηλώσει ως 1η επιλογή.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:16:28 »

Αποσυνδεδεμένος sfou13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #757 στις: Αύγουστος 03, 2019, 04:08:21 μμ »
θελω να ευχαριστήσω όσου μου απάντησαν. Συγνώμη για το λάθος που σας μπέρδεψε πήρα απόσπαση όχι μετάθεση . Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος apuleius

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
  • Όλα μένουν ίδια αν δεν τ' αγαπάς.....
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #758 στις: Αύγουστος 03, 2019, 05:15:11 μμ »
Η αίτηση ανάκλησης απόσπασης γίνεται αυτοδίκαια δεκτή ή μπορεί και να απορριφθεί; Και πότε ανακοινώνονται επίσημα οι ανακλήσεις;

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #759 στις: Αύγουστος 03, 2019, 05:25:49 μμ »
Η αίτηση ανάκλησης απόσπασης γίνεται αυτοδίκαια δεκτή ή μπορεί και να απορριφθεί; Και πότε ανακοινώνονται επίσημα οι ανακλήσεις;
Γίνεται δεκτή μόνο για σοβαρούς λόγους. Πιο εύκολα απορρίπτεται. Δεν ξέρω πότε ανακοινώνονται. Στο επόμενο κύσδε; Μήπως να επικοινωνούσες με αιρετό;
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:16:28 »

Αποσυνδεδεμένος myria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επ-Ανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #760 στις: Αύγουστος 03, 2019, 07:49:56 μμ »
Αν και εφόσον είναι διαθέσιμη η επιλογή της επανεξέτασης της απόσπασης, ξέρετε αν πρέπει να ξαναστειλουμε τα χαρτιά;
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #761 στις: Αύγουστος 03, 2019, 07:52:25 μμ »
Αν και εφόσον είναι διαθέσιμη η επιλογή της επανεξέτασης της απόσπασης, ξέρετε αν πρέπει να ξαναστειλουμε τα χαρτιά;
Το καλύτερο είναι να ρωτήσουμε τη Δευτέρα στο Υπουργείο, στα τηλέφωνα που είχε πάνω, αριστερά το έγγραφο των αποσπάσεων της γενικής, που δημιοσιοποιήθηκε χθες τα ξημερώματα.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος londinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #762 στις: Αύγουστος 03, 2019, 09:08:27 μμ »
καλησπερα σε ολους

ειμαι ΠΕ06 και ενω πηρα αποσπαση οχι εκει που ηθελα αλλα σε καποιο σχετικα κοντινο νομο, ειδα οτι στη Θεσσαλονικη που ηθελα να παρω αποσπαση πηραν 24 ατομα κατα προτεραιοτητα!!!! ειναι δυνατον??? 24 Αγγλικων κατα προτεραιοτητα???

δε βλεπω ποτε να παιρνω αποσπαση στη πολη μου. ουτε μεταθεση γιατι εκει εχουμε ειδικες κατηγοριες παλι.

Αποσυνδεδεμένος metr83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #763 στις: Αύγουστος 03, 2019, 09:17:35 μμ »
Αν και εφόσον είναι διαθέσιμη η επιλογή της επανεξέτασης της απόσπασης, ξέρετε αν πρέπει να ξαναστειλουμε τα χαρτιά;
..Γεια σου συνάδελφε!!Στην περυσινή φάση αποσπάσεων,όχι φέτος εννοείται, είχα πάρει και τη Διεύθυνσή μου αλλά και Υπουργείο...Στη διεύθυνση δεν ήταν σίγουροι και με παρέπεμψαν στα τηλέφωνα του Υπουργείου. Στο Υπουργείο  με είχαν διαβεβαιώσει ότι δεν χρειάζεται...απλά και σύμφωνα με την περυσινή εγκύκλιο μου υπενθύμισαν στο τηλέφωνο το δικαίωμα  ότι αν θεωρώ ότι αδίκως δεν την πήρα την απόσπαση δύναμαι να κάνω και ένσταση και επανεξέταση από τις αντίστοιχες επιλογές που κάποια στιγμή ανοίγουν και αναγράφεις του λόγους στο πλαίσιο.Και τα δύο θα πάρουν ξεχωριστό αριθμό ηλεκτρονικό πρωτόκολλο θα σου έρθει και mail.Για την ιστορία πάντως δεν ευοδώθηκε ..Καλή επιτυχία πάντως αν κάνεις!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2019, 09:22:45 μμ από metr83 »

Αποσυνδεδεμένος myria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επ-Ανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #764 στις: Αύγουστος 04, 2019, 03:28:58 μμ »
Συνάδελφοι σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θεωρώ ότι δεν έχει καν λογική να κάνεις αίτηση επανεξέτασης εφόσον δεν πήρες εφόσον αν δεν επιθυμείς πια απόσπαση θα έκανες ανάκληση της αίτησης σου. Και όλα αυτά Αύγουστο που οι περισσότεροι όλο και κάπου θα είμαστε μακριά από υπολογιστές.
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη;

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #765 στις: Αύγουστος 04, 2019, 03:46:40 μμ »
καλησπερα σε ολους

ειμαι ΠΕ06 και ενω πηρα αποσπαση οχι εκει που ηθελα αλλα σε καποιο σχετικα κοντινο νομο, ειδα οτι στη Θεσσαλονικη που ηθελα να παρω αποσπαση πηραν 24 ατομα κατα προτεραιοτητα!!!! ειναι δυνατον??? 24 Αγγλικων κατα προτεραιοτητα???

δε βλεπω ποτε να παιρνω αποσπαση στη πολη μου. ουτε μεταθεση γιατι εκει εχουμε ειδικες κατηγοριες παλι.
Λιγες μερες πριν τις αποσπάσεις καλουσαν απο τη γραμματεία του ΚΥΣΔΕ και ρωτουσαν τους υποψηφιους ΟΤΑ εαν εχουν εκλεγεi.Πιθανόν να δήλωσαν ψευδώς ναι. Εάν εχεις στοιχεία, κανε ένσταση. Όντως το νουμερο είναι απίθανο. Στους Πε 11 έχω στοιχεία απο το πρωτοδικειο για άτομα που δεν εχουν εκλεγει και πήραν κ.π. Ηδη έγεινε γνωστό στο υπουργείο και θα κάνω ότι μπορω για να ανατρέψω την κατάσταση αυτή. Είναι απάτη λόγω της αφέλειας των υπαλληλων.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2019, 04:28:00 μμ από Fotis »

Αποσυνδεδεμένος puella

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Lilacs out of the dead land
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #766 στις: Αύγουστος 04, 2019, 03:58:35 μμ »
Η Α κ Β Θεσσ ειναι οι πιο δημοφιλείς περιοχές. Δεν είναι παράλογο το 24. Ξέρω ήδη μια που έχει άντρα στρατιωτικό. ΑΝ εχεις βάσιμες υποψίες για κάποιον/α τοτε κανε ένσταση. Μίλα με υπουργείο. Αλλά φοβάμαι οτι έτσι είναι. Μάστιγα και οι ΟΤΑ και οι συζυγοι αστυνομικων/στρατωτικών/δικαστικών/μελων δεπ/παπαδων. Ειδικά αυτό το μελων ΔΕΠ εδω μου κάθεται. Λες και τους υποχρεωσε κανεις να ειναι πανεπιστημιακοι. Ντροπή μας που το αφήνουμε! Νομίζω οτι μόνο οι στρατιωτικοί αλλάζουν μέρος. Διορθώστε με...Δεν ξέρω αν μπορούμε να πάμε και στο Συνηγορο του πολιτη. Φτάνει πια !

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #767 στις: Αύγουστος 04, 2019, 04:27:05 μμ »
Οταν τα αποτελεσματα του πρωτοδικείου (σταυροδοσια) σε βγαζουν τρίτο και εκλεγονται δυο πως ειναι δυνατον να εχεις εκλεγει. Ακομα και εαν ο δευτερος παραιτηθεί, αυτο θα γίνει γνωστο οταν γινει η ορκωμοσία.
Εάν ξερεις ονόματα ψάξε στα απτελεσματα του πρωτοδικειου Θεσσαλονικης.
Οσο περισσότερες ενστάσεις εχουν στα χερια τους, τόσο πιθανότερο ειναι να ανακαλεσουν αυτες των ΟΤΑ γιατι δεν εχουν ακόμα ορκιστει και πηραν την απόσπαση απο ανθρώπους που την δικαιούνται.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2019, 05:30:47 μμ από Fotis »

Αποσυνδεδεμένος force4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #768 στις: Αύγουστος 04, 2019, 04:34:30 μμ »
Λιγες μερες πριν τις αποσπάσεις καλουσαν απο τη γραμματεία του ΚΥΣΔΕ και ρωτουσαν τους υποψηφιους ΟΤΑ εαν εχουν εκλεγεi.Πιθανόν να δήλωσαν ψευδώς ναι. Εάν εχεις στοιχεία, κανε ένσταση. Όντως το νουμερο είναι απίθανο. Στους Πε 11 έχω στοιχεία απο το πρωτοδικειο για άτομα που δεν εχουν εκλεγει και πήραν κ.π. Ηδη έγεινε γνωστό στο υπουργείο και θα κάνω ότι μπορω για να ανατρέψω την κατάσταση αυτή. Είναι απάτη λόγω της αφέλειας των υπαλληλων.

θεωρώ ότι η υπηρεσία πρέπει τάχιστα να απαιτήσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά από τους εκλεγμένους αιρετούς ΟΤΑ αλλιώς να τους αποκλείσει και να δώσει τα κενά στη β' φάση.

Αποσυνδεδεμένος FIREFOX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #769 στις: Αύγουστος 04, 2019, 04:35:37 μμ »
Η Α κ Β Θεσσ ειναι οι πιο δημοφιλείς περιοχές. Δεν είναι παράλογο το 24. Ξέρω ήδη μια που έχει άντρα στρατιωτικό. ΑΝ εχεις βάσιμες υποψίες για κάποιον/α τοτε κανε ένσταση. Μίλα με υπουργείο. Αλλά φοβάμαι οτι έτσι είναι. Μάστιγα και οι ΟΤΑ και οι συζυγοι αστυνομικων/στρατωτικών/δικαστικών/μελων δεπ/παπαδων. Ειδικά αυτό το μελων ΔΕΠ εδω μου κάθεται. Λες και τους υποχρεωσε κανεις να ειναι πανεπιστημιακοι. Ντροπή μας που το αφήνουμε! Νομίζω οτι μόνο οι στρατιωτικοί αλλάζουν μέρος. Διορθώστε με...Δεν ξέρω αν μπορούμε να πάμε και στο Συνηγορο του πολιτη. Φτάνει πια !

Ακριβώς έτσι !!!!!!!!!!!!!!!μμιλήστε σε συνδικαλιστές.........υπουργούς και ββουλευτές!!!!!!!!!!!!!να απαιτήσουμε!!!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159771
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 473
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.