*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655580 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Σ'ευχαριστώ πολύ Lasid. Είναι πολύ ανακουφιστικά όλα τα παραπάνω που ανέφερες. Θα προχωρήσω έτσι με την αίτηση.
Μπράβο mariliane. Καλή επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gianna123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν θες βοήθεια στον υπολογισμό της προϋπηρεσίας σου, πες πότε προσλήφθηκες φέτος και τι σύμβαση έχεις. Εύκολο είναι.
Καλημερα + σευχαριστω για την απαντηση. Η προσληψη εγινε 10/12/2018 για ενισχυτικη, μειωμενου ωραριου με 15 ωρες.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλησπέρα αν στον ΑΣΕΠ βάλουμε την φετινή προϋπηρεσία μέχρι 24/05 που λήγει η προθεσμία -που ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς θα την υπολογίσουμε- δεν θα υπάρχει πρόβλημα με οπυσδ που θα περαστεί όταν λήξει η σύμβαση+ θα υπάρχει διαφορα;Τι μπέρδεμα είναι αυτό, αφού υποτίθεται πρέπει να συμπίπτουν;
Καλημερα + σευχαριστω για την απαντηση. Η προσληψη εγινε 10/12/2018 για ενισχυτικη, μειωμενου ωραριου με 15 ωρες.
Το διάστημα από 10/12/2018 -24/5/2019 είναι 5 μήνες και 15 μέρες, Δηλαδή 5,5 μήνες.
Τα 15/23 του 5,5 είναι 3,59 μήνες ή 3 μήνες και 18 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Lasid εισαι ο σωτηρας μας εδω μεσα!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Εύκολες είναι αυτές οι μετατροπές. Σιγά το πράγμα.  :)
Μπορείτε όλοι να γίνετε σωτήρες, αλλά μετά θα χάσω τη δουλειά μου! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος gianna123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το διάστημα από 10/12/2018 -24/5/2019 είναι 5 μήνες και 15 μέρες, Δηλαδή 5,5 μήνες.
Τα 15/23 του 5,5 είναι 3,59 μήνες ή 3 μήνες και 18 μέρες.
Σευχαριστω πολύ +πάλι. Επειδή φέτος με κάλεσαν 1η φορά + μειωμένου κιόλας, δεν ήμουν σίγουρη για το πώς τα υπολογίζουν... Νασαι καλά😃😃😃
Μια ερώτηση ακομα αν έχω καταλάβει καλσ:στον ΑΣΕΠ βάζουμε μήνες χωρίς καμμία στρογγυλοποίηση έτσι δεν είναι; Δηλαδή παλαβω για 3 μήνες προϋπηρεσία 😏😏....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2019, 11:47:06 πμ από gianna123 »

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Σωστά. Ολόσωστα. Έχετε γίνει όλοι expert στους υπολογισμούς. Θα χάσω τη δουλειά μου! ;D ;D ;D
Χαχα να σαι καλά!
Προσωπικά τις τελευταίες μέρες νιώθω λίγο δυσάρεστα που μπαίνω στη διαδικασία να υπολογίζω μόρια, μέρες, μήνες, χρόνια, υποδιαστολες...Δυσκολεύομαι να συγκεντρωθω κ στη δουλειά!
Μακάρι όλοι μας μια μερα να έχουμε σταθερή δουλειά κ να αντλούμε ικανοποίηση κ χαρά!

Αποσυνδεδεμένος abovo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Kαλησπέρα και καλή δύναμη σε όλους!

Είμαι φιλόλογος με μεταπτυχιακό στην ειδική. Στα πρόσθετα προσόντα δηλώνω ΜΟΝΟ το μεταπτυχιακό μου και το σεμινάριο 400 ωρών το δηλώνω στα λοιπά ακαδημαϊκά προσόντα.

Διαβάζω σε συζητήσεις ότι πρέπει να δηλώσω το σεμιναριο και στα πρόσθετα προσόντα  μαζι με το μεταπτυχιακό μου.

Ποια είναι η γνώμη σας;

Αποσυνδεδεμένος marina6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδες καλησπερα επειδη εχω μπερδευτει θελω να ρωτησω καποια πραγματα

1. Εχω Ασπαιτε και στον οπσυδ γραφει σε ενα πεδιο 12μηνη ,το πεδιο παιδαγωγικη καταρτιση ομως ειναι κενο. Στους πινακες μετραει παντως τοσα χρονια. Ειμαι οκ?
2. Επισης αν παρω βεβαιωση ωρων απο την ασπαιτε, την καταθετω στην υποενοτητα 2 (ως επιμορφωση) επειδη ειναι καινουριο εγγραφο;

3. Tελος, σε μαστερ εξωτερικου ειδικης, ήδη επικυρωμενο στον opsyd, πρεπει να καταχωρησω την αριθμο ισοτιμιας δοαταπ στην υποενοτητα 2 ή δε χρειαζεται;


Αποσυνδεδεμένος ΛΕΤΑ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Τελικα γράφουμε τη φετινή προϋπηρεσία  μέχρι 24/5 στην αιτηση του ΑΣΕΠ ενώ δεν υπαρχει στο opsyd ακομη ; Εχω μπερδευτεί .

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Σευχαριστω πολύ +πάλι. Επειδή φέτος με κάλεσαν 1η φορά + μειωμένου κιόλας, δεν ήμουν σίγουρη για το πώς τα υπολογίζουν... Νασαι καλά😃😃😃
Μια ερώτηση ακομα αν έχω καταλάβει καλσ:στον ΑΣΕΠ βάζουμε μήνες χωρίς καμμία στρογγυλοποίηση έτσι δεν είναι; Δηλαδή παλαβω για 3 μήνες προϋπηρεσία 😏😏....
Ναι, από ό,τι κατάλαβα κι εγώ γράφετε μόνο τους ολόκληρους μήνες χωρίς στρογγυλοποίηση.
Δεν έχω προλάβει να διαβάσω καν την προκήρυξη, γιατί έχω πολλά να κάνω τον τελευταίο καιρό.
Εγώ απλώς σας βοήθησα στους υπολογισμούς της προϋπηρεσίας, επειδή μου είναι εύκολο.

Χαχα να σαι καλά!
Προσωπικά τις τελευταίες μέρες νιώθω λίγο δυσάρεστα που μπαίνω στη διαδικασία να υπολογίζω μόρια, μέρες, μήνες, χρόνια, υποδιαστολες...Δυσκολεύομαι να συγκεντρωθω κ στη δουλειά!
Μακάρι όλοι μας μια μερα να έχουμε σταθερή δουλειά κ να αντλούμε ικανοποίηση κ χαρά!
Μακάρι να έχουν όλοι σταθερή δουλειά, αλλά πάντα θα χρειάζονται αναπληρωτές στην εκπαίδευση.
Καλή επιτυχία σε όλους. Να είστε καλά.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
καλησπερα , εχω μια ερωτηση οποιος γνωρίζει ας με βοηθησει .Πέρυσι ο σύζυγος μου δούλεψε στα σδε στο opsyd γραφει συνολικα μορια 0.772..αυτο τωρα πως θα το γραψω σαν προυπηρεσια?
επίσης την φετινή προυπηρεσια στα σδε που εχει 9 ωρες την εβδομαδα πως θα την υπολογίσω?Κάποιοι γραφουν ότι μόνο οι 8 ωρες μετρανε.

Αποσυνδεδεμένος teris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Συγνωμη να ρωτησω μεχρι ποτε ιενια η ηλεκτρονικη αιτηση??  μεχρι 30/5??

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 437
Σύνολο: 447

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.