*

Αποστολέας Θέμα: Δεδομένα στη Γενική μετά το 'οχι' της Ειδ. Επιτροπής ΣτΕ. Τι μέλλει γενέσθαι;  (Αναγνώστηκε 183263 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αν γινει μια ζημία στο συστημα Γαβρόγλου θα ειναι από τριτεκνους,πολυτεκνους και νέους για τους οποίους δεν υπάρχε ποσόστωση εκτός αν το ΣτΕ μας εκπλήξει...ελπίζουμε να μην περάσει η ποσόστωση...
αν θέλατε οι ασεπιτες να κραταμε τα μόρια του γραπτόυ να μην πηγαίνατε κάποιοι να βγάλετε αντισυνταγματικό το 60/40 και το 24μηνο...τωρα θα ειχες διοριστει ΡΕΑ Τ
Ούτως ή άλλως το σύστημα Γαβρογλου υπάρχει προς το παρόν τυπικά. Και οι τριτεκνοι αντί να διορίζονται με ποσοστό 10/100, έγινε 20. Όσο για το 40/60 δεν προσεφυγα, αλλά πάλι υπήρχε θέμα με την προϋπηρεσία. 24 μηνο ναι αλλά επίσης επιτυχία ΑΣΕΠ. Δεν τηρήθηκε η νομιμότητα σχεδόν σε κανένα επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι ΠΕ87.01. Στο έχω ξαναπεί ότι η λογική σου με καλύπτει όμως νιώθω ότι όταν εξειδικεύεται γινεται λίγο άδικη για κάποιους. Φιλικά πάντα...
ΟΚ. Η ειδικότητα σου δεν είχε προσφορά. Δίνατε γραπτό; Είμαι ΠΕ02 και πραγματικά η ΠΔΣ μας κατέστρεψε όσους δίναμε γραπτό. Οι υπόλοιπες γέννησαν τρία παιδιά.
Συγγνώμη αν σε πήραν οι "βολές", αλλά ανήκεις σε κλάδο σπάνιο.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι θα πει” οι υπόλοιπες γέννησαν 3παιδια" ;;;

Αποσυνδεδεμένος teacher80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
ΟΚ. Η ειδικότητα σου δεν είχε προσφορά. Δίνατε γραπτό; Είμαι ΠΕ02 και πραγματικά η ΠΔΣ μας κατέστρεψε όσους δίναμε γραπτό. Οι υπόλοιπες γέννησαν τρία παιδιά.
Συγγνώμη αν σε πήραν οι "βολές", αλλά ανήκεις σε κλάδο σπάνιο.


Ναι είχαμε γραπτό κι εγώ επιτυχών 2008. Ο κλάδος κάθε άλλο παρά σπανιος... Αντιλαμβάνομαι το θυμό σου κι εγώ παθόντας της ΠΔΣ...Απλά προσπαθώ να δω μέσα απο τις τοποθετήσεις καθενος πραγματικά κ ρεαλιστικά  τι μέλλει γενέσθαι...Ειδικά εφόσον μιλάμε για φάσμα ειδικοτήτων κι όχι μόνο για μια...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2019, 04:01:53 μμ από teacher80 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
ΟΚ. Η ειδικότητα σου δεν είχε προσφορά. Δίνατε γραπτό; Είμαι ΠΕ02 και πραγματικά η ΠΔΣ μας κατέστρεψε όσους δίναμε γραπτό. Οι υπόλοιπες γέννησαν τρία παιδιά.
Συγγνώμη αν σε πήραν οι "βολές", αλλά ανήκεις σε κλάδο σπάνιο.
Από επίπεδο πάντως .....ούτε τα προσχήματα ....

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
αν γινει μια ζημία στο συστημα Γαβρόγλου θα ειναι από τριτεκνους,πολυτεκνους και νέους για τους οποίους δεν υπάρχε ποσόστωση εκτός αν το ΣτΕ μας εκπλήξει...ελπίζουμε να μην περάσει η ποσόστωση...
αν θέλατε οι ασεπιτες να κραταμε τα μόρια του γραπτόυ να μην πηγαίνατε κάποιοι να βγάλετε αντισυνταγματικό το 60/40 και το 24μηνο...τωρα θα ειχες διοριστει ΡΕΑ Τ
Ευτυχώς δεν δικάζει η ΠΕΑΔ και ο ΠΑΣΑΔ, αλλά δικαστές που γνωρίζουν ότι σε όλους τους μοριοδοτικους διαγωνισμούς υπάρχουν ποσοστώσεις και ότι το σύνταγμα απαγορεύει τη μονιμοποίηση συμβασιούχων. Οπότε θεωρώ ότι ευτυχώς θα δικαιωθούν οι κατηγορίες που αναφέρεις στο ΣΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΟΚ. Η ειδικότητα σου δεν είχε προσφορά. Δίνατε γραπτό; Είμαι ΠΕ02 και πραγματικά η ΠΔΣ μας κατέστρεψε όσους δίναμε γραπτό. Οι υπόλοιπες γέννησαν τρία παιδιά.
Συγγνώμη αν σε πήραν οι "βολές", αλλά ανήκεις σε κλάδο σπάνιο.
στον κλάδο σου στον πίνακα β πόσοι είσθε συνολικά ,πόσοι με ασεπ και πόσους αναπληρωτές διορίζει κάθε χρονιά; ας πουμε πέρυσι;;

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα πει ότι μόλις πέρασε η ποσόστωση το 2006 προσλαμβάνονται αναπληρωτές με τρία παιδιά και μόρια ελάχιστα έως μηδέν. Αν προσθέσουμε και την ειδική εξ αποστάσεως οι επιτυχόντες ειδικά στους "σκληρούς" κλάδους, κατρακυλούν στους πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από επίπεδο πάντως .....ούτε τα προσχήματα ....
Το επίπεδο προσαρμόζεται αναλόγως με τους συνομιλητές.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτοί είναι νόμοι του κράτους για τα κοινωνικά κριτήρια....όπως και ο γραπτός ΑΣΕΠ...σε όλες τις προκηρύξεις υπάρχουν...

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και οι τρίτεκνοι έδωσαν ΑΣΕΠ ...μη γενικεύεις....

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Ναι είχαμε γραπτό κι εγώ επιτυχών 2008. Ο κλάδος κάθε άλλο παρά σπανιος... Αντιλαμβάνομαι το θυμό σου κι εγώ παθόντας της ΠΔΣ...Απλά προσπαθώ να δω μέσα απο τις τοποθετήσεις καθενος πραγματικά κ ρεαλιστικά  τι μέλλει γενέσθαι...Ειδικά εφόσον μιλάμε για φάσμα ειδικοτήτων κι όχι μόνο για μια...
Αν σε προσέλαβαν πριν την επιτυχία και χωρίς μόρια δεν υπήρχε προσφορά. Δεν είναι το σύνηθες. Και εννοείται ότι δε θα υπήρχε "θυμός" , αν όσοι χρησιμοποίησαν αυτά τα "παράθυρα" δεν παριστάνουν τα "θύματα".

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όλοι θυμωμένοι και θύματα είμαστε του εκπαιδευτικού συστηματος...

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Παράνομος δεν είναι αυτός που δούλεψε αλλά αυτός που τον προσέλαβε. Εγώ έπαιρνα δύο ώρες τη βδομάδα ΠΔΣ και οι άλλοι με πέντε χρόνια νεότερο πτυχίο 20 με το διπλασιασμό. Τίνος η προϋπηρεσία ήταν παράνομη?
Για αυτό η λύση είναι γραπτός για τους διορισμούς και τις προσλήψεις αναπληρωτών. Να τακτοποιηθεί η σειρά μας να τελειώνει το πήγαινε έλα. Τα περί θυσιών δεν πείθουν κανέναν!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160940
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 627
Σύνολο: 653

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.