*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3358556 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Daskalos12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11690 στις: Φεβρουάριος 16, 2021, 10:03:07 μμ »
Σαν πρώην πε19 συγγνώμη και για το θάρρος αλλά αυτό που με νευριαζε εμένα ήταν που ήμουν ίσος με τους πε20 που πέρασαν με βαθμό 10 στο ΤΕΙ μαθήματα της πλάκας και ίδια δικαιώματα. Άκυρο απλά να πω το παράπονο μ.
Πίσω από το διακριτικό ΠΕ86 κρύβονται δεκάδες διαφορετικές σχολές. Ξεκάθαρα δεν είναι όλοι το ίδιο. Πληροφορικός έκανε παράπονα στον διευθυντή οτι δεν είχε το σχολείο ίντερνετ. Προφανώς δεν μπορούσε να βάλει παιχνιδια στα παιδιά να την αφήσουν ήσυχη. 🤣🤣🤣 Πάω να ρίξω μια ματιά απλά κούνησα το καλώδιο που φέρνει το δίκτυο έκανε επαφή και είχε το εργαστήριο Ίντερνετ. Τι σχέση έχουν τέτοια άτομα με όλους τους υπόλοιπους που τρέχουν πάνω κατω να μαζέψουν τα ασυμμαζευτα. Απόλυτο δίκαιο έχεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:05:10 »

Αποσυνδεδεμένος Macam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11691 στις: Φεβρουάριος 16, 2021, 10:14:16 μμ »
Δάσκαλε μην τους γράφεις   αυτά γιατί τους στενοχωρείς. Αν αρχίσουμε να γράφουμε διάφορα τέτοια παρατράγουδα στα δημοτικά , θα λιώσουν τα χιόνια απ'το τα γέλια.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2021, 10:21:26 μμ από Macam »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4008
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11692 στις: Φεβρουάριος 16, 2021, 11:45:30 μμ »
Συναδελφε οτι και να πούμε το κακο πας να βρεις. Ελπίζω να τρολάρεις φυσικά, αλλιως αυτό δείχνει μεγάλη ψυχολογική κόπωση.
Να αρχισουν να γκρινιάζουν και οι ΠΕ02 που γραφουν πρακτικά και οι ΠΕ04 που κανουν τα προγράμματα κλπ κλπ
Λογικό δεν ειναι οταν λες οτι τα πας καλα με την τεχνολογία κάποιος να σε ρωτάει για αυτα τα θέματα;
Αν θελεις φτιαξε το φωτοτυπικο αν δεν θελεις μην το φτιάχνεις δεν νομίζω να σταματήσει η γη να γυρίζει και δεν νομίζω στα σχολεία που δεν εχουν ΠΕ86 να μην λειτουργούν.
Στην τελική αν δεν θελεις να βοηθήσεις κάπου πες δεν ξερω η δεν θελω, επίσης αν νομίζεις οτι μειώνουν την προσφορά σου στο δημόσιο σχολείο υπάρχει και ο ιδιωτικός τομέας. Γκρινια για την γκρίνια μονο
Ειδα και στα γκρουπ στο φβ για την τηλεκπαίδευση ποιος απαντάει στις ερωτήσεις, δάσκαλοι, μαθηματικοί και φυσικοί ειναι το 90%
οι αλλοι μονο το όνομα εχουν

Ίσα με 1000 φορές έχουμε γράψει ότι αν συσταθούν οι οργανικές που πρέπει, τα νούμερα μια χαρά θα βγαίνουν, αλλά δεν.

Περα απο την πλακα ομως αυτο που λες "παιδι για ολες τις δουλειες" εγω το λεω "αναγκαιοτητα" και ισως ειναι και ο λογος που θα πάρουν αρκετους ΠΕ86 στα σχολεια!

Συγχώρα με κιόλας που βρίσκω κακό να λέει κάποιος ότι ένας καλός λόγος να διορίσουν πληροφορικούς είναι όχι για να κάνουν μάθημα, αλλά για να κάνουν τεχνική υποστήριξη. Ας πούμε εσύ δε θα παρεξηγούσες να έγραφα να πάρει 200 φιλολόγους παραπάνω για να γράφουν τα πρακτικά ή 150 μαθηματικούς παραπάνω, γιατί μετά ποιος θα βγάζει το πρόγραμμα στα σχολεία. Δεν το βλέπεις καθόλου υποτίμηση του μαθήματος τους ας πούμε. Δηλαδή αν αρνούνται να κάνουν τεχνική υποστήριξη οι πληροφορικοί ή οι φιλόλογοι να γράφουν το πρακτικό ή οι μαθηματικοί να βγάζουν το πρόγραμμα (που είναι δικαίωμα τους), είναι περιττοί στα σχολεία. Παρεμπιπτόντως στο σχολείο μου εγώ το βγάζω το πρόγραμμα, όχι οι "βασικοί" δάσκαλοι...

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11693 στις: Φεβρουάριος 17, 2021, 03:56:36 πμ »
Σαν πρώην πε19 συγγνώμη και για το θάρρος αλλά αυτό που με νευριαζε εμένα ήταν που ήμουν ίσος με τους πε20 που πέρασαν με βαθμό 10 στο ΤΕΙ μαθήματα της πλάκας και ίδια δικαιώματα. Άκυρο απλά να πω το παράπονο μ.

Ευτυχώς απαλλάχτηκε η εκπαιδευτική κοινότητα (ελπίζω για πάντα) από ένα επιπλέον σκουπίδι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:05:10 »

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11694 στις: Φεβρουάριος 17, 2021, 06:27:08 πμ »
Ευτυχώς απαλλάχτηκε η εκπαιδευτική κοινότητα (ελπίζω για πάντα) από ένα επιπλέον σκουπίδι.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Τέτοια σκουπίδια κάνουν πολύ κακό στα παιδιά, αν και νομίζω ότι υπάρχουν και άλλοι με παρόμοια άποψη.

Αποσυνδεδεμένος trelaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11695 στις: Φεβρουάριος 17, 2021, 09:14:10 πμ »
ΧΑ ΧΑ γελάω σε είμαι σκουπίδι δεν με νοιάζει τουλάχιστον είσαι παιδαγωγός εσύ με αξίες... Λέει κάποιος κάτι κατευθείαν κριτική. Κατά τα άλλα τα μεταπτυχιακά από Βουλγαρία σας πειράζουν.

Αποσυνδεδεμένος trelaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11696 στις: Φεβρουάριος 17, 2021, 09:18:23 πμ »
Αν είχες ματώσει όμως να βγάλεις μια σχολή και κάποιος άλλος συμμαθητής τελείωνε το αντίστοιχο ΤΕΙ αέρα και έβλεπες τα μαθήματα και γελαγες θα σ έλεγα αν θα με έλεγες σκουπίδι. Δεν κρίνω το άτομο την πρακτική κρίνω όλοι να είμαστε το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11697 στις: Φεβρουάριος 17, 2021, 09:27:08 πμ »
Αν είχες ματώσει όμως να βγάλεις μια σχολή και κάποιος άλλος συμμαθητής τελείωνε το αντίστοιχο ΤΕΙ αέρα και έβλεπες τα μαθήματα και γελαγες θα σ έλεγα αν θα με έλεγες σκουπίδι. Δεν κρίνω το άτομο την πρακτική κρίνω όλοι να είμαστε το ίδιο.
Μα δεν είμαστε όλοι ίδιοι, ίσοι και όμοιοι. Εσύ είσαι ανώτερος.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος rnr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11698 στις: Φεβρουάριος 17, 2021, 09:37:39 πμ »
Καλημερα! Μπαινουμε μηπως μαθουμε κανενα νεο κ διαβαζουμε μηνυματα ασχετα με το θεμα. Αυτο δε νομιζω οτι βοηθαει κανεναν. Με ολη την καλη διαθεση το λεω. Ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος trelaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11699 στις: Φεβρουάριος 17, 2021, 09:42:07 πμ »
Μα δεν είμαστε όλοι ίδιοι, ίσοι και όμοιοι. Εσύ είσαι ανώτερος.
είπα εγώ ότι είμαι ανώτερος;;; Αυτό κατάλαβες;;;; Με την λογική αυτή ναι στα κολλέγια ναι στα ΙΕΚ ναι και στα ιδιωτικά ΙΕΚ όλοι τα ίδια δικαιώματα ίσοι όλοι είμαστε σωστά; Ίσοι ναι ίδιοι όχι. Δικαιώματα όλοι ναι

Αποσυνδεδεμένος trelaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11700 στις: Φεβρουάριος 17, 2021, 09:48:06 πμ »
Τελειώνω το θέμα εδώ. Καλό διορισμό σε όλους σας ελπίζω το μαρτύριο των κατανομών να τελειώσει διότι έχουμε άτομα που ενδιαφέρονται.

Αποσυνδεδεμένος thanos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11701 στις: Φεβρουάριος 17, 2021, 09:54:39 πμ »
Αντιμετωπείστε την κατάσταση με αισιοδοξία! Όπως και να έχει, οι 5250 διορισμοί θα γίνουν ως τέλος αυτής της σχολικής χρονιάς!

Αποσυνδεδεμένος Olia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 501
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11702 στις: Φεβρουάριος 17, 2021, 10:17:59 πμ »
Πε 86 respect! Και σε όλες τις ειδικότητες. Κανένας δεν περισσεύει.

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11703 στις: Φεβρουάριος 17, 2021, 03:00:51 μμ »
THANOS, από πού πηγάζει η τόοοση σιγουριά σου;;;;;;;;; Την ίδια σιγουριά με σένα είχαν και πολλοί άλλοι από το 2008 και διορισμοί δεν έγιναν....Το ότι έχει περάσει τόσος καιρός και δεν έχουν αναρτήσει καν τις κατανομές, δε σε προβληματίζει;;;;;;;;;; Κατά τη γνώμη μου δε θα γίνει ούτε ένας διορισμός. Το Υπουργείο Κορο'ι'δίας θα βρει πάλι 1000 άκυρες δικαιολογίες και σε καμιά 5ετία θα αλλάξει πάλι το σύστημα. Θα το στήσουν έτσι, ώστε να μη μπορεί να διοριστεί κανείς και να λένε ότι εμείς φταίμε για αυτό!!! Επειδή υπάρχουν πολλοί που βγάζουν αφρούς, αν ακούσουν την πικρή αλήθεια και αρχίζουν την επίθεση ότι ζηλεύω, θα πω για άλλη μια φορά ότι θα είμαι στους διορισθέντες, αν πάρουν όσα άτομα λένε.....Μακάρι να διαψευστώ και αυτή τη φορά το Υπουργείο να μη μας δουλεύει όπως τόσα χρόνια.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 674
Σύνολο: 675

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.