*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3351986 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1428 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 09:48:02 μμ »
Εγώ είχα μαζί μου την φωτοτυπία της ταυτότητας και δεν μου την ζητήσαν, καθώς ήταν ήδη περασμένη. Οπότε παίζεται από διεύθυνση σε διεύθυνση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:24:48 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1429 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 09:51:24 μμ »
Εμενα δεν μου την κρατησαν φυσικα την τσεκαραν.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 09, 2020, 09:59:07 μμ από nikolopol »

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1430 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 10:25:11 μμ »
Δυστυχώς υπάρχει κίνδυνος δύο μέτρων και σταθμών. Να ζητάτε έγγραφο με πρωτόκολλο σε περίπτωση άρνησης. Υπάρχουν και οι δικηγόροι. Αναφέρομαι στις περιπτώσεις που δεν έχουν να κάνουν με την ημερομηνία απόκτησης του προσόντος αλλά για τις υπόλοιπες και γιατί όχι: ακόμη και για τα πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης.
Ανάλογα με την διεύθυνση. Μπες στη σελίδα και αν δεν το απαιτεί μπορείς και χειρόγραφα. Εγώ προτιμώ δακτυλογραφημένα για αποφυγή παρερμηνειών.
Αν έχεις εγγραφεί ήδη με κωδικούς taxis net μόνο με αυτούς του ίδιους  του taxis net μπορείς να εισέλθεις. Δεν αναρτάμε προσόντα ούτε κάνουμε ανάκληση. Μπαίνεις και δηλώνεις απλώς τι έχεις (χωρίς να αναρτάς δικαιολογητικά). Προπάντων διάβασε την εγκύκλιο ή το ΦΕΚ.
Την εγκύκλιο μια χαρά τη διάβασα απλά αν κάποιος ψάξει αναλυτικά τα εγχειρίδια για τις αιτήσεις του ΑΣΕΠ δείχνει αυτή τη διαδικασία...ειδικά σε όσους έχουμε λάβει μέρος και σε προηγούμενους διαγωνισμούς όπου έχουμε καταγράψει στο μητρώο όλα τα προσόντα.Σε ευχαριστώ για την απάντηση το έκανα αυτόματα χωρις καμία ανάκληση ήταν πολύ απλό.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1431 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 10:31:07 μμ »
Την εγκύκλιο μια χαρά τη διάβασα απλά αν κάποιος ψάξει αναλυτικά τα εγχειρίδια για τις αιτήσεις του ΑΣΕΠ δείχνει αυτή τη διαδικασία...ειδικά σε όσους έχουμε λάβει μέρος και σε προηγούμενους διαγωνισμούς όπου έχουμε καταγράψει στο μητρώο όλα τα προσόντα.Σε ευχαριστώ για την απάντηση το έκανα αυτόματα χωρις καμία ανάκληση ήταν πολύ απλό.
To ξέρω αυτό με τη διαδικασία από τα εγχειρίδια. Εγώ και πολλοί γνωστοί μου, πέρσι, έτσι κάναμε πριν βγει η εγκύκλιος για Ε.Α.. Αλλά αποδείχτηκε πως ακολουθείται άλλη διαδικασία και τα προσόντα δηλώνονται στον opsyd. Τίποτε, παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:24:48 »

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1432 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 10:41:26 μμ »
Στην ηλ. αίτηση του ΑΣΕΠ, στο πεδίο ποσοστό αναπηρίας, το αφήνουμε κενό ή βάζουμε 0, αν δεν έχουμε;
Στον έλεγχο της αίτησης πάντως, δέχτηκε κενό το πεδίο.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1433 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 10:51:25 μμ »
Στην ηλ. αίτηση του ΑΣΕΠ, στο πεδίο ποσοστό αναπηρίας, το αφήνουμε κενό ή βάζουμε 0, αν δεν έχουμε;
Στον έλεγχο της αίτησης πάντως, δέχτηκε κενό το πεδίο.
Το ίδιο είναι. Εγώ σε αίτηση στην Ε.Α. το είχα αφήσει κενό.

Αποσυνδεδεμένος papastavros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1434 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 11:14:42 μμ »
Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια/-ος από σας πήγε στη Δευτεροβάθμια το πτυχίο της ΣΕΛΕΤΕ ΠΑΤΕΣ, για να το προσμετρήσουν ως επιμόρφωση (300 ωρών 7 μηνών). Το πτυχίο είναι του 2000 (1 χρόνος) αλλά δε γράφει ώρες .Γνωρίζετε τι γίνεται σ' αυτή την περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος GiO_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1435 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 01:10:56 πμ »
Παιδιά όσοι ήμασταν ήδη γραμμένοι στη σελίδα του ΟΠΣΥΔ (από όπου κάναμε αιτήσεις κάθε χρόνο για αναπληρωτές κλπ - εννοείται με καταχωρημένο το πτυχίο μας), δε χρειάζεται να ξαναπάμε στη Διεύθυνση B/θμιας να δώσουμε τα δικαιολογητικά, σωστά ή κάνω λάθος; Αυτό καταλαβαίνω από την προκήρυξη.

Απλά πρέπει να κάνω εγγραφή στη σελίδα του ΑΣΕΠ και να κάνω την αίτηση; Κι εννοείται να πληρώσω και το παράβολο των 3 ευρώ...

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1436 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 01:27:34 πμ »
φυσικά και πας στη διεύθυνση, διάβασε καλά την προκήρυξη

Αποσυνδεδεμένος GiO_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1437 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 01:38:30 πμ »
φυσικά και πας στη διεύθυνση, διάβασε καλά την προκήρυξη

Απλά, στο ΦΕΚ στο κεφάλαιο Δ που αφορά τα δικαιολογητικά και την υποβολή τους, διάβασα αυτήν την παράγραφο:
Παράθεση
Δεν απαιτείται, εκ νέου, η υποβολή δικαιολογητικών για στοιχεία που είναι ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα στον ηλεκτρονικό φάκελο των υποψηφίων στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Ο.Π.ΣΥ.Δ.) του Υ.ΠΑΙ.Θ., εκτός και αν υφίσταται ανάγκη επικαιροποίησης αυτών, σύμφωνα με την παρούσα.

και θεώρησα ότι δε χρειάζεται.

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1438 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 01:40:41 πμ »
GIO_K, ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ;;;;ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ...ΑΠΛΑ ΕΚΤΥΠΩΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΚΟΡΝΙΖΑΡΕ ΤΟ! ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΔΩ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΟΥΓΚΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΣΤΡΟΦΟΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος GiO_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1439 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 02:04:42 πμ »
GIO_K, ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ;;;;ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ...ΑΠΛΑ ΕΚΤΥΠΩΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΚΟΡΝΙΖΑΡΕ ΤΟ! ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΔΩ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΟΥΓΚΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΣΤΡΟΦΟΙ!!!

Δε θα σου απαντήσω όπως σου πρέπει, γιατί δεν ενδιαφέρει κανέναν εδώ μέσα μια ανούσια διένεξη και ιδίως χωρίς λόγο. Το μόνο σίγουρο είναι πως την ευστροφία μου ως άνθρωπος και τη ικανότητά μου ως καθηγητής να διδάσκω σίγουρα δε θα την κρίνει οποιοδήποτε random μέλος οποιουδήποτε forum, χωρίς καν να με γνωρίζει, ό,τι θέματα και να 'χει. Το μόνο που οφείλω να κάνω, είναι μια αναφορά στο συντονιστή.

Στα του θέματος, περιμένω λίγο μια διευκρίνιση από κάποιον φίλο/η του forum για την παράγραφο που παρέθεσα.

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1440 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 03:10:40 πμ »
Δε θα σου απαντήσω όπως σου πρέπει, γιατί δεν ενδιαφέρει κανέναν εδώ μέσα μια ανούσια διένεξη και ιδίως χωρίς λόγο. Το μόνο σίγουρο είναι πως την ευστροφία μου ως άνθρωπος και τη ικανότητά μου ως καθηγητής να διδάσκω σίγουρα δε θα την κρίνει οποιοδήποτε random μέλος οποιουδήποτε forum, χωρίς καν να με γνωρίζει, ό,τι θέματα και να 'χει. Το μόνο που οφείλω να κάνω, είναι μια αναφορά στο συντονιστή.

Στα του θέματος, περιμένω λίγο μια διευκρίνιση από κάποιον φίλο/η του forum για την παράγραφο που παρέθεσα.

Ακόμη και αν τα δικαιολογητικά που επικαλείσαι είναι ήδη περασμένα και επικυρωμένα στο οπσυδ και δεν έχεις κάτι νέο να προσθέσεις πρέπει να πας δδε και να καταθέσεις αίτηση με την υποενότητα Ι συμπληρωμένη και να πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου. Σε κάποιες δδε λένε ότι δεν χρειάζεται σε άλλες ότι χρειάζεται, με μια καλή μελέτη στις προκυρήξεις και στις σχετικές ενημερώσεις το σώφρον είναι να πας.

Να κάνω με τη σειρά μου μια ερώτηση τώρα: (θα έχει γραφτεί σε προηγούμενες σελίδες, αλλά δεν το βρήκα γιατί γράφονται παράλληλα και πολλά εκτός θέματος και χάθηκα, οπότε συγχωρέστε με και αν θέλετε απαντήστε μου κιόλας)
την προϋπηρεσία 2019 -έως 24-02-2020, είναι σαφές ότι δεν προσκομίζουμε κάτι, αλλά την καταχωρούμε στην υποενότητα ΙΙ ή Ι ή καθόλου;;;

και κάτι ακόμη:
έχει κάποιος τα τηλ της διεύθυνσης Α Αθήνας γιατί στο site έχει κάποια τηλ αλλά δεν ξέρω σε ποιο πρέπει να απευθυνθώ σχετικά με τις αιτήσεις (στο πρωτόκολλο;;) και επειδή θα πάρω άδεια και θα έρθω από νησί να μην ταλαιπωθηθώ άδικα και δεν εξυπηρετηθώ.

Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος GiO_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1441 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 03:37:08 πμ »
Ακόμη και αν τα δικαιολογητικά που επικαλείσαι είναι ήδη περασμένα και επικυρωμένα στο οπσυδ και δεν έχεις κάτι νέο να προσθέσεις πρέπει να πας δδε και να καταθέσεις αίτηση με την υποενότητα Ι συμπληρωμένη και να πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου. Σε κάποιες δδε λένε ότι δεν χρειάζεται σε άλλες ότι χρειάζεται, με μια καλή μελέτη στις προκυρήξεις και στις σχετικές ενημερώσεις το σώφρον είναι να πας.

Σε ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά, με κάλυψες.
Καλό βράδυ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 173
Σύνολο: 175

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.