*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3349039 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xara.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9688 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 12:46:57 μμ »
Άρα αφού οι κατανομές είναι γνωστές και έτοιμες εδώ και καιρό, μήπως τελικά τα νούμερα που έδωσε ο ΠΑΣΑΔ δεν ήταν τυχαία???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:40:38 »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9689 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 01:09:57 μμ »
Λοιπόν. Εγώ εδώ θα πω τι έχω μπορέσει να μάθω απ' το υπουργείο.

α) Οι κατανομές είν' έτοιμες εδώ και (πολύ) καιρό. Το υπουργείο έχει ενημερώσει το ΑΣΕΠ αρμοδίως για τον έλεγχο φακέλων των διοριστέων (κάτι απαραίτητο πέρ' απ' τις ενστάσεις) ώστε να τοιμάσει τους οριστικούς.

β) Οι οριστικοί της 1ΓΕ είν' έτοιμοι. Ξαναλέω ότι αυτό σημαίνει πως έχουν ελεγχθεί ΚΑΙ οι διοριστέοι (συν ένα 50% πάνω στον αριθμό αυτών επί πλέον).

γ) Οι οριστικοί της 2ΓΕ είν' υπό έλεγχο.

Το ερώτημα είναι γιατί δεν ανακοινώνει ΚΑΙ δημοσίως τις κατανομές. Δε γνωρίζω την απάντηση. Υποψιάζουμαι πως επειδή οι ειδικότητες της δευτεροβάθμιας δέρνουνται μεταξύ τους για τους αριθμούς η κυβέρνηση θέλει ν' αποκαλύψει λίγο πριν τους οριστικούς και της 2ΓΕ τις κατανομές. Μιαν υπόθεση μόνο, όμως, κάμω εδώ. Αν παίζει κάτι άλλο τ' αγνοώ. Θ' αφορούν ΚΑΙ τους 10.500 οι κατανομές. Οι διορισμοί θα γίνουν σε δυο δόσεις. Οι μισοί φέτος κι οι άλλοι μισοί του χρόνου. Δε γνωρίζω κάτι παραπάνω.

ΥΓ1: Στο γ) είπα υπό έλεγχο. Γενικά. Δε γνωρίζω αν έχουν ολοκληρώσει με τις ενστάσεις.

ΥΓ2: Εκ των πραγμάτων οι κατανομές θ' ανακοινωθούν δημοσίως ΠΡΙΝ την ανακοίνωση των οριστικών τόσο της 1ΓΕ όσο και της 2ΓΕ.

Ευχαριστούμε! Ξερεις τιποτα για κατανομες; Επίσης αν θα ειναι πρωτα η Δευτεροβαθμια η Πρωτοβάθμια η μια μιξη;
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9690 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 01:26:32 μμ »
Λοιπόν. Εγώ εδώ θα πω τι έχω μπορέσει να μάθω απ' το υπουργείο.

α) Οι κατανομές είν' έτοιμες εδώ και (πολύ) καιρό. Το υπουργείο έχει ενημερώσει το ΑΣΕΠ αρμοδίως για τον έλεγχο φακέλων των διοριστέων (κάτι απαραίτητο πέρ' απ' τις ενστάσεις) ώστε να τοιμάσει τους οριστικούς.

β) Οι οριστικοί της 1ΓΕ είν' έτοιμοι. Ξαναλέω ότι αυτό σημαίνει πως έχουν ελεγχθεί ΚΑΙ οι διοριστέοι (συν ένα 50% πάνω στον αριθμό αυτών επί πλέον).

γ) Οι οριστικοί της 2ΓΕ είν' υπό έλεγχο.

Το ερώτημα είναι γιατί δεν ανακοινώνει ΚΑΙ δημοσίως τις κατανομές. Δε γνωρίζω την απάντηση. Υποψιάζουμαι πως επειδή οι ειδικότητες της δευτεροβάθμιας δέρνουνται μεταξύ τους για τους αριθμούς η κυβέρνηση θέλει ν' αποκαλύψει λίγο πριν τους οριστικούς και της 2ΓΕ τις κατανομές. Μιαν υπόθεση μόνο, όμως, κάμω εδώ. Αν παίζει κάτι άλλο τ' αγνοώ. Θ' αφορούν ΚΑΙ τους 10.500 οι κατανομές. Οι διορισμοί θα γίνουν σε δυο δόσεις. Οι μισοί φέτος κι οι άλλοι μισοί του χρόνου. Δε γνωρίζω κάτι παραπάνω.

ΥΓ1: Στο γ) είπα υπό έλεγχο. Γενικά. Δε γνωρίζω αν έχουν ολοκληρώσει με τις ενστάσεις.

ΥΓ2: Εκ των πραγμάτων οι κατανομές θ' ανακοινωθούν δημοσίως ΠΡΙΝ την ανακοίνωση των οριστικών τόσο της 1ΓΕ όσο και της 2ΓΕ.
Ευχαριστούμε συνάδελφε για τις πληροφορίες.

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9691 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 01:47:16 μμ »
χθες το βραδυ επικοινωνησα με συντονιστή εκπαιδευτικού έργου μεγαλης δδε αθηνας μου είπε ότι οι κατανομές δεν μπορει να βγουν από τωρα αν δεν μαθει το υπουργειο τα οργανικά κενά τα οποία θα τα ξερει μετά την άνοιξη ...από τις ΔΔΕ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:40:38 »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9692 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 01:50:37 μμ »
Λοιπόν. Εγώ εδώ θα πω τι έχω μπορέσει να μάθω απ' το υπουργείο.

 Θ' αφορούν ΚΑΙ τους 10.500 οι κατανομές. Οι διορισμοί θα γίνουν σε δυο δόσεις. Οι μισοί φέτος κι οι άλλοι μισοί του χρόνου.
αυτο ειναι πολυ σημαντικο , μακαρι να κανουμε 1 φορα αιτηση διορισμου

Αποσυνδεδεμένος Αδιάφορος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9693 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 01:51:51 μμ »
χθες το βραδυ επικοινωνησα με συντονιστή εκπαιδευτικού έργου μεγαλης δδε αθηνας μου είπε ότι οι κατανομές δεν μπορει να βγουν από τωρα αν δεν μαθει το υπουργειο τα οργανικά κενά τα οποία θα τα ξερει μετά την άνοιξη ...από τις ΔΔΕ
*Συνηθισμένο+αναμενόμενο φαινόμενο....Καλό Πάσχα....

Αποσυνδεδεμένος Penrose

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9694 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 01:56:42 μμ »
Αυτό που σου είπε είναι λογικό και το έχουμε συζητήσει κ άλλες φορές εδω. Αν συμβεί αυτό ας μην περιμένουμε κατανομές μέχρι Μάιο-Ιουνιο..
χθες το βραδυ επικοινωνησα με συντονιστή εκπαιδευτικού έργου μεγαλης δδε αθηνας μου είπε ότι οι κατανομές δεν μπορει να βγουν από τωρα αν δεν μαθει το υπουργειο τα οργανικά κενά τα οποία θα τα ξερει μετά την άνοιξη ...από τις ΔΔΕ

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9695 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 02:02:46 μμ »
Πρώτα οι μεταθέσεις και μετά τα οργανικά κενά. Μετά το Πάσχα.

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 620
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9696 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 02:03:23 μμ »
Λοιπόν. Εγώ εδώ θα πω τι έχω μπορέσει να μάθω απ' το υπουργείο.

α) Οι κατανομές είν' έτοιμες εδώ και (πολύ) καιρό. Το υπουργείο έχει ενημερώσει το ΑΣΕΠ αρμοδίως για τον έλεγχο φακέλων των διοριστέων (κάτι απαραίτητο πέρ' απ' τις ενστάσεις) ώστε να τοιμάσει τους οριστικούς.

β) Οι οριστικοί της 1ΓΕ είν' έτοιμοι. Ξαναλέω ότι αυτό σημαίνει πως έχουν ελεγχθεί ΚΑΙ οι διοριστέοι (συν ένα 50% πάνω στον αριθμό αυτών επί πλέον).
Αφού οι φάκελοι με τα στοιχεία ήταν στις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης, τον έλεγχο τον έκανε το Υπουργείο ή έστειλε τους φακέλους στο ΑΣΕΠ;
Σε αυτη την περίπτωση θα γνωρίζουν ήδη και στο ΑΣΕΠ τις κατανομες...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2021, 02:05:53 μμ από Lucifer »

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9697 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 02:22:41 μμ »
Αυτό που σου είπε είναι λογικό και το έχουμε συζητήσει κ άλλες φορές εδω. Αν συμβεί αυτό ας μην περιμένουμε κατανομές μέχρι Μάιο-Ιουνιο..
επισης μου ειπε ότι οι κατανομές θα βγουν τελευταία στιγμη.... την μεριδα του λέοντος θα έχει η αβθμια...αυτονόητα ...λάβε υπόψιν σου τις πολλες υπεραριθμίες σε πολλούς κλάδους...

Αποσυνδεδεμένος Penrose

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9698 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 02:36:14 μμ »
Το ειχα ξαναγραψει στο παρελθον οτι θεωρώ ενα απο τα μεγαλα προβλήματα των κατανομών είναι οι υπεραριθμίες και μάλιστα σε καποιες ειδικότητες όπως φιλολογοι ή φυσικοι προς το παρόν δεν δίνουν πολλά οργανικά. Δεν ξερω πως αυτό θα διορθωθεί στο άμεσο μελλον λογω συνταξιοδοτησεων. Βεβαια όταν το ειχα θίξει καποιοι συναδελφοι μου ειχαν πει πως οι κατανομές θα γίνουν και με βαση μελλοντικες αναγκες..Θα τολμούσα να πω πως αν καθυστερήσουν και αλλο οι κατανομές οφείλεται και στο θολό τοπίο των εναπομείναντων οργανικών μετα και τις μεταθεσεις της Ανοιξης 2021. Στην 1ΓΕ θεωρώ πως τετοιο πρόβλημα δεν υπάρχει και θα μπορούσαν ανετα να ειχαν ανακοινωσει νουμερα. Μακαρι να ισχύουν οι πληροφορίες του leon. αλλά θεωρω ότι η πληροφορία του menandros ειναι κοντα σε αυτο που συμβαίνει..
επισης μου ειπε ότι οι κατανομές θα βγουν τελευταία στιγμη.... την μεριδα του λέοντος θα έχει η αβθμια...αυτονόητα ...λάβε υπόψιν σου τις πολλες υπεραριθμίες σε πολλούς κλάδους...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2021, 02:38:30 μμ από Penrose »

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9699 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 02:41:33 μμ »
γενικά οι διευθυντές ΔΔΕ και γενικές διευθυντές δεν έχουν ιδέα από αυτά και μιλάνε βάσει λογικής όπως πιστεύουν, πράγμα το οποίο έχει αποδειχθεί πολλές φορές στο παρελθόν

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9700 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 03:03:38 μμ »
επισης μου ειπε ότι οι κατανομές θα βγουν τελευταία στιγμη.... την μεριδα του λέοντος θα έχει η αβθμια...αυτονόητα ...λάβε υπόψιν σου τις πολλες υπεραριθμίες σε πολλούς κλάδους...

Σευχαριστουμε πολύ συναδελφε! Όλες οι πληροφορίες χρήσιμες! Τι ΠΕ είσαι;
Σίγουρα η αθμια θα έχει την μερίδα του λέοντος.. Ο ΠΑΣΑΔ έδινε 5100 θέσεις μόνο για ΠΕ60 & ΠΕ70 χωρίς τις ειδικότητες!
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9701 στις: Ιανουάριος 05, 2021, 03:04:52 μμ »
γενικά οι διευθυντές ΔΔΕ και γενικές διευθυντές δεν έχουν ιδέα από αυτά και μιλάνε βάσει λογικής όπως πιστεύουν, πράγμα το οποίο έχει αποδειχθεί πολλές φορές στο παρελθόν

Γιατί το λες αυτό συναδελφε; Ποιος δίνει τα οργανικά;
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159782
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 583
Σύνολο: 593

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.