*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3328341 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #966 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 04:20:07 μμ »
Σήμερα στη ββαθμια κάποιοι ζητούσαν βεβαίωση για το τρέχον έτος...εν ενεργεία αναπληρωτές διορισμένοι στη δημόσια ββαθμια εκπαίδευση.Στην προκήρυξη λέει ότι δεν απαιτείται βεβαίωση προϋπηρεσίας της ημεδαπής για το τρέχον σχολικό έτος...όμως σε ένα άλλο σημείο γράφει(σελ1139) για εκπαιδευτικές προϋπηρεσίες που δεν είναι περασμενες στον οπσυδ να καταθέσουμε βεβαίωση από την αρμόδια υπηρεσία.Προσωπικα κατέθεσα την αίτηση και μου είπαν να μην αναφερθώ σε καμία υποενότητα στο τρέχον έτος...Τι βεβαίωση να πάρουμε ...είναι δυνατόν να πάρουμε βεβαίωση για προϋπηρεσία που δεν έχει παρασχεθεί ακόμη;αφού θα υπολογιστεί μέχρι 24Φεβρουαριου...Έκανα την κατάθεση και με αυτά που ακούω νομίζω ότι όλα λάθος είναι πάλι.
θελει βεβαίωση σιγουρα απο τα σδε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2020, 04:30:22 μμ από mariliane »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:41:21 »

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1336
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #967 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 04:26:44 μμ »
Υπάρχει κάποιος που του ζήτησαν από ββαθμια να καταγράψει έστω και χωρίς κατάθεση βεβαίωσης ή δικαιολογητικών την προϋπηρεσία για το τρέχον έτος;Εγώ το έβαλα αρχικά στην υποενότητα ΙΙΙ με την έννοια ότι ζητώ τη προσμέτρηση της και τροποποίησης της συνολικής όπως ορίζει η προκήρυξη και μου είπαν να το σβήσω.
δεν προσκομίζεις κάτι για το τρέχον ούτε για τα παρελθόντα έτη εφόσον είναι μέσα στον οπσυδ ή θα περαστουν όπως η προκήρυξη το λέει...

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #968 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 04:36:50 μμ »
https://xenesglosses.eu/2020/01/epeke-syriza-aposyrthei-arthro-50-gia-kolegia-moni-dieksodos-gia-tin-kerameos-meta-tin-katakravgi/?fbclid=IwAR3H5KOOIljUFELixnCLLwTsViVvDYtfmH4x2fig787bcjB71PerV2AdlfA

Πρέπει να αντιδράσουμε συντονισμένα σε αυτό. Είναι απαράδεκτο να εξισωθούν τα κολέγια με τα ΑΕΙ/ΤΕΙ.  Το Υπουργείο προσπαθεί να μας αποπροσανατολίσει για ευνόητους λόγους. Είναι πολύ σοβαρότερο αυτό το θέμα από τα μοριάκια που μαζεύουμε...
Να γιατί ξέχασε τόσο γρήγορα και η ΝΔ τον γραπτό διαγωνισμό εν μία νυκτί!

Να αντιδράσουμε? Θες να θυμώσει η Νίκη τώρα που είπε ότι θα μας διορίσει? Εντάξει το ξέρω... η προκήρυξη δεν λέει ξεκάθαρα για διορισμούς, ούτε στον προϋπολογισμό φαίνονται ξεκάθαρα, αλλά εγώ πιστεύω τους διορισμούς θα τους κάνει. Καλύτερα να μην αντιδράσουμε καθόλου...

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #969 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 06:16:38 μμ »
Να γιατί ξέχασε τόσο γρήγορα και η ΝΔ τον γραπτό διαγωνισμό εν μία νυκτί!
Δεν υπάρχει πρόβλημα , κάποια στιγμή θα ξανά έρθει στη μόδα. Δεν γίνεται  διαφορετικά. Πώς να αφήσουν 100.000+ ψήφους  , αν και ψηφίσουν από τα 17-22 που και εκεί υπάρχουν μερικές χιλιάδες θύματα. Θα πανηγυρίσουν με τους διορισμούς για μερικά χρόνια δίνοντας την ευκαιρία σε μερικούς να διοριστούν και μετά όταν μπουκώσει για τα καλά το σύστημα με προσόντα και προϋπηρεσία θα το αλλάξουν!
Υπάρχει κάποιος που του ζήτησαν από ββαθμια να καταγράψει έστω και χωρίς κατάθεση βεβαίωσης ή δικαιολογητικών την προϋπηρεσία για το τρέχον έτος;Εγώ το έβαλα αρχικά στην υποενότητα ΙΙΙ με την έννοια ότι ζητώ τη προσμέτρηση της και τροποποίησης της συνολικής όπως ορίζει η προκήρυξη και μου είπαν να το σβήσω.
Για την προϋπηρεσία μπορούμε να δηλώσουμε περισσότερη αν δεν μπορούμε να την υπολογίσουμε σωστά στην αίτηση που θα κάνουμε στον  ασεπ, μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία θα γίνει διασταύρωση με το οπσυδ που μέχρι τότε θα έχει περάσει ολόκληρη, και θα διορθωθεί , αν όμως καταχωρίσουμε λιγότερη τότε δεν θα αυξηθεί!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:41:21 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #970 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 06:19:49 μμ »
Να αντιδράσουμε? Θες να θυμώσει η Νίκη τώρα που είπε ότι θα μας διορίσει? Εντάξει το ξέρω... η προκήρυξη δεν λέει ξεκάθαρα για διορισμούς, ούτε στον προϋπολογισμό φαίνονται ξεκάθαρα, αλλά εγώ πιστεύω τους διορισμούς θα τους κάνει. Καλύτερα να μην αντιδράσουμε καθόλου...

*Προς JURE

Ούτως ή άλλως δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει γραπτός διαγωνισμός (παρότι είμαι υπέρ). Επρόκειτο για προεκλογικές εξαγγελίες. Εκτός από τα κολλέγια , υπάρχει και το "αέναο κυνήγι" των προσόντων, το οποίο δεν ευνοεί ο γραπτός διαγωνισμός.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 17, 2020, 07:12:45 πμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #971 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 06:54:30 μμ »
καλησπέρα σας! Θα ήθελα να ρωτήσω για την συμπλήρωση της έντυπης αίτησης στην υποενότητα Ι  καταχωρούμε την παιδαγωγική κατάρτιση εμείς που έχουμε τελειώσει πιο παλιά τις σπουδές μας έχουμε παιδαγωγική επάρκεια μέσω πτυχίου 12μηνη τσεκαρισμένη;

karagiorgos

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #972 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 06:56:51 μμ »
1. Μπορούμε να υποβάλλουμε συμπληρωματική δήλωση αν ξεχάσαμε να βάλουμε την προϋπηρεσία που φαίνεται στον ΟΠΣΥΔ;
2. Το χαρτί του στρατού είναι υποχρεωτικό να το βάλουμε στα δικαιολογητικά;

Αποσυνδεδεμένος Isfahan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #973 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 07:08:52 μμ »
καλησπέρα σας! Θα ήθελα να ρωτήσω για την συμπλήρωση της έντυπης αίτησης στην υποενότητα Ι  καταχωρούμε την παιδαγωγική κατάρτιση εμείς που έχουμε τελειώσει πιο παλιά τις σπουδές μας έχουμε παιδαγωγική επάρκεια μέσω πτυχίου 12μηνη τσεκαρισμένη;
Αν εντάσσεται το πτυχίο στις Καθηγητικές σχολές δεν χρειάζεται να αναφερθεί η παιδαγωγική επάρκεια.

Αποσυνδεδεμένος Isfahan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #974 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 07:14:20 μμ »
1. Μπορούμε να υποβάλλουμε συμπληρωματική δήλωση αν ξεχάσαμε να βάλουμε την προϋπηρεσία που φαίνεται στον ΟΠΣΥΔ;
2. Το χαρτί του στρατού είναι υποχρεωτικό να το βάλουμε στα δικαιολογητικά;
1) Ναι μπορείς να κάνεις τροποποίηση της αίτησης ή να υποβάλλεις συμπληρωματική δήλωση.
2) Αν έχεις καταθέσει παλιότερα το πιστοποιητικό στρατού,δεν χρειάζεται να το δηλώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #975 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 07:52:09 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #976 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 07:56:19 μμ »
δεν προσκομίζεις κάτι για το τρέχον ούτε για τα παρελθόντα έτη εφόσον είναι μέσα στον οπσυδ ή θα περαστουν όπως η προκήρυξη το λέει...
Αυτό το έχω καταλάβει απλά με προβληματίζει αν πρέπει έστω κάπου να το γράψω... προϋπηρεσία τρέχοντος έτους..πχ στην υποενότητα Ι χωρίς βεβαίως να καταθέσω δικαιολογητικά όπως για τη προϋπηρεσία που είναι καταχωρημένη

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #977 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 07:58:47 μμ »
Αν εντάσσεται το πτυχίο στις Καθηγητικές σχολές δεν χρειάζεται να αναφερθεί η παιδαγωγική επάρκεια.
εγώ το δήλωσα μαζί με το νόμο που μας εντάσσει...μιας και είναι περασμένο στον οπσυδ.Δεν μου είπαν κάτι...και εγώ το θεώρησα υπερβολικό αλλά βάσει προκήρυξηςτο έκανα

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1336
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #978 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 08:01:50 μμ »
καμία προϋπηρεσία τρέχοντος έτους δεν βάζεις, αλλά τη φράση συνολικη προϋπηρεσία

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #979 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 08:06:53 μμ »
καμία προϋπηρεσία τρέχοντος έτους δεν βάζεις, αλλά τη φράση συνολικη προϋπηρεσία
Σε ευχαριστώ πολύ...έγραψα απλά τα έτη...να πάω να γράψω και τρέχον;έβαλα στο προσόν προϋπηρεσία...νομίζω ότι είμαι νευρασθενικη...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158524
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 519
Σύνολο: 546

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.