*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3344336 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1246 στις: Ιανουάριος 30, 2020, 06:26:15 μμ »
Συνάδελφοι αν στο οπσυδ είναι ενημερωμένο από παλιά το πεδίο της γνώσης χειρισμού Η/Υ, πώς το γράφει; Επίσης υπάρχει περίπτωση ο οπσυδ να ενημερώνεται αυτόματα για την γνώση χειρισμού Η/Υ από το μητρώο μας στο ΑΣΕΠ όπου έχουμε ήδη καταθέσει το απαραίτητο δικαιολογητικό;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2020, 06:32:57 μμ από ΚΠ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:43:59 »

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1247 στις: Ιανουάριος 30, 2020, 10:16:58 μμ »
https://www.pdv.org.gr/prokiryxi-asep-2ge2g19-gia-proslipsis-anapliroton-kai-diorismous-monimon-synexis-enimerosi-n-4624.html

Πολύ καλή δουλειά στην ιστοσελίδα του συλλόγου των Γερμανικών.

Όλα συγκεντρωμένα σε μία ανάρτηση. Διαβάστε τα έγγραφα, γιατί βλέπω με απορία πως απόφοιτοι ελληνικών πανεπιστημίων δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν αυτά που τους αφορούν και πληκτρολογούν απλά τις απορίες τους εδώ .... Τι να πω!!

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1248 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 02:19:36 μμ »
Μολις πηρα στην Δευτεροβαθμια Α Αθηνας και μου ειπαν τα εξης:.
1) Στην Υποενοτητα Ι καταχωρουμε και το βαθμο πτυχιου εφοσον εχει επικυρωθει στο ΟΠΣΥΔ. Αλλιως θελει βεβαιωση απο τη σχολη και καταχωρηση στην υποενοτητα ΙΙ.
2) Το ιδιο πραγμα με τις στρατιωτικες υποχρεωσεις. Εαν δεν εχει τικαριστει το αντιστοιχο κουτακι τοτε θελει το απολυτηριο στρατου οπωσδηποτε.
3) Ολη την καταχωρημενη προυπηρεσια την καταγραφουμε στην υποενοτητα 1.
4) Για το πιστοποιητικο Αγγλικων δεχονται επικυρωση απο το βρετανικο ή αμερικανικο συμβουλιο και μετα επικυρωση απο το υπουργειο εξωτερικων.
Γενικα με εντυπωσιασε η κυρια με την εξυπηρετηση, μεχρι στο φακελο μου στο ΟΠΣΥΔ μπηκε για να μου πει τι να τους παω.

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1249 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 02:29:56 μμ »
Συνάδελφοι αν στο οπσυδ είναι ενημερωμένο από παλιά το πεδίο της γνώσης χειρισμού Η/Υ, πώς το γράφει; Επίσης υπάρχει περίπτωση ο οπσυδ να ενημερώνεται αυτόματα για την γνώση χειρισμού Η/Υ από το μητρώο μας στο ΑΣΕΠ όπου έχουμε ήδη καταθέσει το απαραίτητο δικαιολογητικό;

Έχει ένα πράσινο τικ στα δεξιά της οθόνης που δείχνει ότι είναι επικυρωμένο και όλα εντάξει.Αυτόματα ο οπσυδ δεν ενημερωνεται απ το Ασεπ παρα μονο απο τα δικαιολογητικα που εχεις ή θα καταθέσεις στη Δευτεροβάθμια.Αυτές ενημερώνουν τον οπσυδ..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:43:59 »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1250 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 02:41:16 μμ »
Συνάδελφοι,πολύ ντόρος για το τιποτα. Η Δευτεροβάθμια Ανατολικής σε 5 λεπτά τα ειδε. Αν είχες ετοιμες τις φωτοτυπίες όλα οκ. Στη δήλωση πρόσθεταν και μόνοι τους αν ξεχνούσες κατι. Απλά ήταν. Αν πας νωρίς τελειώνεις γρήγορα.
Η προισταμένη κιόλας μου είπε ότι τζάμπα τόσο τρεξιμο αφού διορισμοί θα γίνουν απο τη νέα χρονιά.
Όσο για τον οπσυδ τελη Μάρτη θα φανούν τα στοιχεία μας.
Τρέχουμε σαν τους χαζούς για βλακείες. Να εχουμε τριτεκνία,προυπηρεσία φουλ και ακαδημαικά  προσόντα να μιλούσαμε. Ας όψεται. Καλή επιτυχία σε όλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 31, 2020, 02:44:06 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1251 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 02:42:25 μμ »
Μολις πηρα στην Δευτεροβαθμια Α Αθηνας και μου ειπαν τα εξης:.
1) Στην Υποενοτητα Ι καταχωρουμε και το βαθμο πτυχιου εφοσον εχει επικυρωθει στο ΟΠΣΥΔ. Αλλιως θελει βεβαιωση απο τη σχολη και καταχωρηση στην υποενοτητα ΙΙ.
2) Το ιδιο πραγμα με τις στρατιωτικες υποχρεωσεις. Εαν δεν εχει τικαριστει το αντιστοιχο κουτακι τοτε θελει το απολυτηριο στρατου οπωσδηποτε.
3) Ολη την καταχωρημενη προυπηρεσια την καταγραφουμε στην υποενοτητα 1.
4) Για το πιστοποιητικο Αγγλικων δεχονται επικυρωση απο το βρετανικο ή αμερικανικο συμβουλιο και μετα επικυρωση απο το υπουργειο εξωτερικων.
Γενικα με εντυπωσιασε η κυρια με την εξυπηρετηση, μεχρι στο φακελο μου στο ΟΠΣΥΔ μπηκε για να μου πει τι να τους παω.
ΔΗΛΑΔΗ αν στην εντυπη αιτηση δεν γραψαμε βαθμο πτυχιο που είναι ήδη καταχωρημένο δεν θα το υπολογίσουν; βάζεις την γενικό τίτλο του προσόντος

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1252 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 02:48:29 μμ »
Μου τονισε οτι στην ΥΠΟΕΝΟΤΗΤΑ Ι βαζουμε οτι υπαρχει καταχωτηρημενο. Στρατο, βαθμο, κυριο πτυχιο, προυπηρεσιες κτλ. Ο βαθμος αποτελει ξεχωριστο αντικειμενο απο το πτυχιο γιατι πολλα ιδρυματα λενε απλως καλως, λαν καλως κτλ οπως το δικο μου απο το ΕΚΠΑ.

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1253 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 03:07:19 μμ »
Μου τονισε οτι στην ΥΠΟΕΝΟΤΗΤΑ Ι βαζουμε οτι υπαρχει καταχωτηρημενο. Στρατο, βαθμο, κυριο πτυχιο, προυπηρεσιες κτλ. Ο βαθμος αποτελει ξεχωριστο αντικειμενο απο το πτυχιο γιατι πολλα ιδρυματα λενε απλως καλως, λαν καλως κτλ οπως το δικο μου απο το ΕΚΠΑ.
τον στρατό τον ζητάει η προκήρυξη; δεν τον  ζητάει δεν τον βάζεις...ο βαθμός είναι ήδη στον οπσυδ

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1254 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 03:12:39 μμ »
Εγω απλα ειπα τι μου ειπαν τηλεφωνικα. Τιποτα αλλο.
Σε ενα website εγραφε πως το θελουν οπως και το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης.
Ο καθενας πραττει οπως θελει!!!

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1255 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 03:34:53 μμ »
Ας ενημερωθούν κι ας διαβάσουν λοιπόν πως στην Προκήρυξη πουθενά δεν αναγράφεται το πιστοποιητικό εκπλήρωσης των στρατιωτικών υποχρεώσεων ως δικαιολογητικό, διότι, πολύ απλά, η μη εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων δεν αποτελεί κώλυμα συμμετοχής στην παρούσα Προκήρυξη και δεν επηρεάζει καθ' οιονδήποτε τρόπο την κατάταξη των αρρένων υποψηφίων στους πίνακες.

Δεν βρισκόμαστε στους πίνακες προϋπηρεσίας αναπληρωτών όπου όσοι άρρενες δεν είχαν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις κατατάσσονταν στο τέλος των πινάκων. Μπερδεύονται από τους πίνακες -επετηρίδας- προϋπηρεσίας των αναπληρωτών που αργοπεθαίνουν.

Όχι τίποτα άλλο, θα ταλαιπωρήσουν αδίκως τους υποψηφίους που θα επιλέξουν την εν λόγω Δ/νση.

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1256 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 03:40:25 μμ »
ΥΠΟΕΝΟΤΗΤΑ Ι:

Επικαλούμαι τα κάτωθι ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα πεδία/στοιχεία στον ηλεκτρονικό φάκελό μου στο Ο.Π.ΣΥ.Δ., για απόδειξη του κατά περίπτωση προσόντος/κριτηρίου/ιδιότητας:

Επομένως τα βάζουμε όλα όπως λέει και πιό πάνω, ό,τι είναι καταχωρισμένο και επικυρωμένο, ο στρατός είναι καταχωρημένος, οι τίτλοι είναι καταχωρημένοι η παιδ επάρκεια επίσης η ελληνομάθεια επίσης όλα τα πάντα πιστεύω που υπάρχουν στο οπσυδ πρέπει να γραφούν στην αίτηση στην υποενότητα Ι. Καλύτερα να είναι τα πάντα όλα γραμμένα παρά να πάμε εκεί και να μας τα ζητάνε να τα προσθέσουμε σε άλλο έντυπο και μετά πάλι φωτοτυπία κοκ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 31, 2020, 04:12:12 μμ από ΚΠ »

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1257 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 04:37:07 μμ »
Εγω απλα ειπα τι μου ειπαν τηλεφωνικα. Τιποτα αλλο.
Σε ενα website εγραφε πως το θελουν οπως και το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης.
Ο καθενας πραττει οπως θελει!!!
Ακριβώς επειδή ο καθένας πράττει όπως θέλει αποφεύγει τις αναφορές τί είδε και τι άκουσε και τι νομίζει. Διαβάζει την προκήρυξη και κάνει αίτηση αναλαμβάνοντας την ευθύνη της συμπλήρωσης της.

Αποσυνδεδεμένος alina_lgr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1258 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 04:53:47 μμ »
Καλησπέρα,

στο σημείο που αναφέρεις "επικυρωση απο το υπουργειο εξωτερικων." μήπως ήθελες να πεις μετάφραση;
4) Για το πιστοποιητικο Αγγλικων δεχονται επικυρωση απο το βρετανικο ή αμερικανικο συμβουλιο και μετα επικυρωση απο το υπουργειο εξωτερικων.

Σε ρωτάω γιατί είχα επικυρώσει παλιά φωτοτυπία του πιστοποιητικού Αγγλικών στο Βρετανικό Συμβούλιο και μετά μετέφρασα το επικυρωμένο αντίγραφο στο υπουργείο εξωτερικών. Έτσι έχω ένα ενιαίο έγγραφο με την επίσημη μετάφραση και το επικυρωμένο αντίγραφο. Στην μετάφραση αναφέρεται "Ακριβής μετάφραση από την Αγγλική του συνημμένου επικυρωμένου φωτοαντιγράφου", αλλά στην σφραγίδα γράφει "Επικυρώνεται  το γνήσιο της υπογραφής του μεταφραστού του Υπουργείου Εξωτερικών ο οποίος μετάφρασε το συνημμένο κείμενο. Η παρούσα επίσημη μετάφραση δεν επέχει θέση επικυρώσεως του μεταφρασθέντος εγγράφου." Χρειάζεται κάτι επιπλέον;;;;; Άλλη επικύρωση ή αρκεί μια φωτοτυπία, αφού υπάρχει σφραγίδα της ελληνικής δημοκρατίας;
Ξέρει κανείς;

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1259 στις: Ιανουάριος 31, 2020, 06:37:05 μμ »
Συγγνώμη λαθος. Μετάφραση εννοούσα.
Αυτό πο
Καλησπέρα,

στο σημείο που αναφέρεις "επικυρωση απο το υπουργειο εξωτερικων." μήπως ήθελες να πεις μετάφραση;
Σε ρωτάω γιατί είχα επικυρώσει παλιά φωτοτυπία του πιστοποιητικού Αγγλικών στο Βρετανικό Συμβούλιο και μετά μετέφρασα το επικυρωμένο αντίγραφο στο υπουργείο εξωτερικών. Έτσι έχω ένα ενιαίο έγγραφο με την επίσημη μετάφραση και το επικυρωμένο αντίγραφο. Στην μετάφραση αναφέρεται "Ακριβής μετάφραση από την Αγγλική του συνημμένου επικυρωμένου φωτοαντιγράφου", αλλά στην σφραγίδα γράφει "Επικυρώνεται  το γνήσιο της υπογραφής του μεταφραστού του Υπουργείου Εξωτερικών ο οποίος μετάφρασε το συνημμένο κείμενο. Η παρούσα επίσημη μετάφραση δεν επέχει θέση επικυρώσεως του μεταφρασθέντος εγγράφου." Χρειάζεται κάτι επιπλέον;;;;; Άλλη επικύρωση ή αρκεί μια φωτοτυπία, αφού υπάρχει σφραγίδα της ελληνικής δημοκρατίας;
Ξέρει κανείς;

Ευχαριστώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159569
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 368
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 325
Σύνολο: 344

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.