*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3329464 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1442 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 04:11:00 πμ »

έχει κάποιος τα τηλ της διεύθυνσης Α Αθήνας γιατί στο site έχει κάποια τηλ αλλά δεν ξέρω σε ποιο πρέπει να απευθυνθώ σχετικά με τις αιτήσεις (στο πρωτόκολλο;;) και επειδή θα πάρω άδεια και θα έρθω από νησί να μην ταλαιπωθηθώ άδικα και δεν εξυπηρετηθώ.

Σας ευχαριστώ.

2105224061 (Τμήμα αναπληρωτών) ή 2105247262 (Γραμματεία).
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:03:31 »

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1443 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 06:24:23 πμ »
Απλά, στο ΦΕΚ στο κεφάλαιο Δ που αφορά τα δικαιολογητικά και την υποβολή τους, διάβασα αυτήν την παράγραφο:
και θεώρησα ότι δε χρειάζεται.
Αν δε θες να προστεθεί ή να αλλάξει κάτι στο φάκελό σου, δε χρειάζεται. Είναι αίτηση υποβολής δικαιολογητικών.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1444 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 10:17:47 πμ »
Το ίδιο είναι. Εγώ σε αίτηση στην Ε.Α. το είχα αφήσει κενό.

thanks

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια/-ος από σας πήγε στη Δευτεροβάθμια το πτυχίο της ΣΕΛΕΤΕ ΠΑΤΕΣ, για να το προσμετρήσουν ως επιμόρφωση (300 ωρών 7 μηνών). Το πτυχίο είναι του 2000 (1 χρόνος) αλλά δε γράφει ώρες .Γνωρίζετε τι γίνεται σ' αυτή την περίπτωση;

Αν δεν κάνω λάθος, χρειάζεσαι συμπληρωματική βεβαίωση του φορέα που να αναφέρει ώρες και ημεροχρονολογία (έναρξη-λήξη)

Να κάνω με τη σειρά μου μια ερώτηση τώρα: (θα έχει γραφτεί σε προηγούμενες σελίδες, αλλά δεν το βρήκα γιατί γράφονται παράλληλα και πολλά εκτός θέματος και χάθηκα, οπότε συγχωρέστε με και αν θέλετε απαντήστε μου κιόλας)
την προϋπηρεσία 2019 -έως 24-02-2020, είναι σαφές ότι δεν προσκομίζουμε κάτι, αλλά την καταχωρούμε στην υποενότητα ΙΙ ή Ι ή καθόλου;;;

Εγώ την συμπλήρωσα στην υποενότητα Ι ως "Μόρια προϋπηρεσίας (ήδη καταχωρισμένα μόρια καθώς και αυτά που θα καταχωρηθούν για το σχολικό έτος 2019-20)"

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1445 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 11:54:41 πμ »
Κατέθεσα τα δικαιολογητικά μου στις 5/2 προσκομίζοντας το πτυχίο του ΤΞΓΜΔ ως 2ο ΑΕΙ και Γ2 Γαλλικών, αλλά δεν μπορώ να αλλάξω τα δικαιολογητικά στον ΑΣΕΠ, το Γ2 αγγλικών από Αγγλική ΑΠΘ και Γ2 γαλλικών από το ΤΞΓΜΔ γιατί μου γράφει ότι έχουν χρησιμοποιηθεί σε αίτηση. Τι να κάνω; Αν δεν απατώμαι, η προκήρυξη αναφέρει ότι αν δε δυνάδουν τα δικαιολογητικά ΟΠΣΥΔ και ΑΣΕΠ δεν προσμετρώνται. Στο ΑΣΕΠ είχα καταθέσει προ δεκαετίας Γ2 Cambridge και Γαλλικού Ιντιστούτου.

Στον ΟΠΣΥΔ αναφέρει μόνο το πτυχίο του ΑΠΘ, τίποτα για γλώσσες και κάποια άλλα κριτήρια. Τι ενημέρωση έκαναν στις 5/2 που πήγα;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2020, 12:01:47 μμ από Matina7 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:03:31 »

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1446 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 12:16:28 μμ »
Κατέθεσα τα δικαιολογητικά μου στις 5/2 προσκομίζοντας το πτυχίο του ΤΞΓΜΔ ως 2ο ΑΕΙ και Γ2 Γαλλικών, αλλά δεν μπορώ να αλλάξω τα δικαιολογητικά στον ΑΣΕΠ, το Γ2 αγγλικών από Αγγλική ΑΠΘ και Γ2 γαλλικών από το ΤΞΓΜΔ γιατί μου γράφει ότι έχουν χρησιμοποιηθεί σε αίτηση. Τι να κάνω; Αν δεν απατώμαι, η προκήρυξη αναφέρει ότι αν δε δυνάδουν τα δικαιολογητικά ΟΠΣΥΔ και ΑΣΕΠ δεν προσμετρώνται. Στο ΑΣΕΠ είχα καταθέσει προ δεκαετίας Γ2 Cambridge και Γαλλικού Ιντιστούτου.

Στον ΟΠΣΥΔ αναφέρει μόνο το πτυχίο του ΑΠΘ, τίποτα για γλώσσες και κάποια άλλα κριτήρια. Τι ενημέρωση έκαναν στις 5/2 που πήγα;

Μίλησα με το τμήμα μητρώου του ΑΣΕΠ. Δε λαμβάνονται υπ'όψιν τα δικαιολογητικά του, αλλά όσα καταθέσαμε στον ΟΠΣΥΔ. Το παράβολο έχει κωδικό 8223, συμμετοχή σε διαδικασέ=ίες διορισμού/πρόσληψης με διαγωνισμό/προτεραιότητα/ΕΕΠ, αν το εντόπισα σωστά. Ο αριθμός παρβόλου πρέπει να γραφεί χωρίς κενά.

Στις θέσεις προτίμησης στην αίτηση, βάζουμε το βασικό τίτλο σπουδών, εν προκειμένω ΠΕ06 Αγγλικής, δεύτερο πτυχίο ΑΕΙ ΝΑΙ αν έχουμε καταθέσει, όπως εγώ του ΤΞΓΜΔ, ΝΑΙ για το ECDL, 1 για Γ2 ΞΓ καθώς οι απόφοιτοι ξένης φιλολογίας δε χρειάζεται να προσκομίσουν για την αντίστοιχη γλώσσα, είναι μέρος του αντικειμένου τους και δε λαμβάνεται υπ'όψιν. Τα συμπλήρωσα σωστά ή κάνω κάτι λάθος;

Με τα υπό αναγνώριση πτυχία τι θα γίνει; Μόνο όσα είναι στο ΔΟΑΤΑΠ ίσως ληφθούν υπ'οπόψιν; Για ΣΑΕΠ δεν παίζει κάτι, ε; Η εν λόγω προκήρυξη, πάντως, κάνει λόγο μόνο για πράξεις αναγνώρισης από ΔΟΑΤΑΠ. Αμιγώς ακαδημαϊκά κριτήρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2020, 12:42:18 μμ από Matina7 »

Αποσυνδεδεμένος t_p_m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 306
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1447 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 12:51:34 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;
Υποτίθεται πως υπάρχει ανοιχτό παραθυράκι για όσους αναμένουν αναγνώριση από τον Δοαταπ. Θα πρέπει δηλαδή να κάνεις ένσταση όταν βγουν οι προσωρινοί. Πώς όμως θα δικαιωθείς στην ένσταση όταν οι διευθύνσεις δεν δέχονται καν να συμπεριλάβεις αυτά τα πτυχία στην αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1448 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 01:23:06 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;
Υποτίθεται πως υπάρχει ανοιχτό παραθυράκι για όσους αναμένουν αναγνώριση από τον Δοαταπ. Θα πρέπει δηλαδή να κάνεις ένσταση όταν βγουν οι προσωρινοί. Πώς όμως θα δικαιωθείς στην ένσταση όταν οι διευθύνσεις δεν δέχονται καν να συμπεριλάβεις αυτά τα πτυχία στην αίτηση;

Το ασεπ εχει ανακοινωσει κατι περι αυτου; Το υπουργειο ειπε οτι προτεινε στο ασεπ...αλλα δεν εχει βγει κατι

Αποσυνδεδεμένος t_p_m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 306
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1449 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 01:36:23 μμ »
Το ασεπ εχει ανακοινωσει κατι περι αυτου; Το υπουργειο ειπε οτι προτεινε στο ασεπ...αλλα δεν εχει βγει κατι
Ναι, εννοώ πως δεν μπορώ να φανταστώ τον τρόπο που μπορεί να δοθεί λύση σ' αυτό το ζήτημα στους ανθρώπους που περιμένουν. Αν η διεύθυνση δεν δεχτεί το προσόν στην αίτηση, εσύ ουσιαστικά δεν μπορείς να κάνεις ένσταση μετά, γιατί πολύ απλά δεν εχεις κάποιο έγγραφο που αποδεικνυει οτι το κατεθεσες και δεν το δέχτηκαν. Έτσι το καταλαβαίνω εγώ τουλάχιστον!

Αποσυνδεδεμένος no.hope

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1450 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 01:38:39 μμ »
Καλημέρα, πριν λίγες μέρες είχε αναρτηθεί ένα link με βοήθεια για τη συμπλήρωση αίτησης δικαιολογητικών αλλά δε μπορώ να το βρω αυτή τη στιγμή.. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει είτε να το ξανά νεβασε είτε να μου πει σε ποια σελ. είναι. Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1451 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 02:56:17 μμ »
Καλησπέρα λογικα έχει απαντηθεί αλλά ας ρωτήσω αν έχουμε προϋπηρεσία π.χ 9.43 στον οπσυδ χωρίς δυσπρόσιτα και 10.85 με δυσπρόσιτα
Τι δηλώνουμε στην ηλεκτρονική αίτηση του άσεπ
9 μήνες ή κάτι άλλο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1452 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 03:16:45 μμ »
Καλησπέρα λογικα έχει απαντηθεί αλλά ας ρωτήσω αν έχουμε προϋπηρεσία π.χ 9.43 στον οπσυδ χωρίς δυσπρόσιτα και 10.85 με δυσπρόσιτα
Τι δηλώνουμε στην ηλεκτρονική αίτηση του άσεπ
9 μήνες ή κάτι άλλο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δηλωνεις 9 μηνες

Αποσυνδεδεμένος kostakkiss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1453 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 03:17:32 μμ »
Τι σημαίνει συνάδελφοι ακριβώς ότι όσοι έχουν παιδαγωγικοί επάρκεια προτάσσονται των άλλων; Θα προηγούνται από όλους όσυς έχουν προϋπηρεσία;


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Jenny_filol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1454 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 04:29:53 μμ »
Kάνοντας την αίτηση μου στον ασεπ, είδα ότι στις ξένες γλώσσες δεν βάζουμε πτυχίο, φορέα κλπ, απλά τη γλώσσα και το επίπεδο, έτσι δεν είναι; Επειδή στο αντίστοιχο βίντεο με τις οδηγίες δηλώνεται συγκεκριμένα ο φορέας και το δίπλωμα..
https://www.youtube.com/watch?v=aDfONBZK1cM&feature=youtu.be

επίσης η προυπηρεσία δεν πρέπει να είναι δεκαδικός, έτσι; Αν έχεις πχ 30,6 μόρια, βάζεις 30, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1455 στις: Φεβρουάριος 10, 2020, 04:54:59 μμ »
Τι σημαίνει συνάδελφοι ακριβώς ότι όσοι έχουν παιδαγωγικοί επάρκεια προτάσσονται των άλλων; Θα προηγούνται από όλους όσυς έχουν προϋπηρεσία;
Ευχαριστώ

Αν συναδελφε εισαι σε ειδικοτητα που δεν δινει.παιδαγωγικη επαρκεια...τοτε αυτος που εχει παιδαγωγικη μπαινει μπροστα ασχετως προυπηρεσιας.
Παιδαγωγικη επαρκεια δινουν ενδεικτικα ολες οι λεγομενες καθηγητικες σχολες ..οι παιδαγωγικες σχολες νηπιαγωγων ...ασπαιτε...και απο εκει και περα καποια μεταπτυχιακα ...το ετησιο της ασπαιτε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.14 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.