*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3357070 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2730 στις: Μάιος 10, 2020, 04:22:53 μμ »
Στις 3 Μαΐου είχα πει το προφανές ότι πρέπει να βγει πρώτα απόφαση από το ΣΤΕ και είχες απαντήσει Τζάμπα κόπος για ποιον? Τι κόπος είναι να εκδικαστεί αν κάτι είναι συνταγματικό. Δεν είναι υποχρέωση?
Κοντόφθαλμα βλέπει όποιος θέλει να γίνουν λάθη που έχουν γίνει στο παρελθόν. Διορισμοί χωρίς αξιοκρατία και συνταγματικότητα. Το αν θα γίνουν ή όχι διορισμοί δεν εξαρτάται από το αν είναι συνταγματικός ο νόμος. Εξαρτάτει από το αν στον προϋπολογισμό του κράτους υπάρχουν οι πιστώσεις για τους διορισμούς.
Δε χρειάζεται να γίνει νέος ΑΣΕΠ αφού υπάρχουν κλάδοι με επιτυχόντες ΑΣΕΠ που δεν έχουν διοριστεί. Μπορεί να γίνει για τους κλάφους που έχουν διοριστεί όλοι οι επιτυχόντες.
Δε κοιτάμε να πεθάνει η κατσικα του γείτονα. Κοιτάμε επιτέλους να καταλάβουν οι κυβερνήσεις ότι δε μπορούν να βγάζουν νόμους φωτογραφικούς που είναι αντισυνταγματικοί. Θα τους πηγαινουμε δικαστικά γιατί η δικαιοσύνη θα αποφασίσει τι είναι δίκαιο.
Εφόσον δε διορίζεσαι γιατί θες ντε και καλά να βγουν πίνακες από ένα σύστημα που μπορεί σε λίγες μέρες να κριθεί αντισυναγματικό και λες ότι είναι τσάμπα κόπος να το κρίνει σε λίγες μέρες το ΣΤΕ? Δε θες την επόμενη φορά που θα νομοθετούν κάτι, να ξέρουν ότι θα αντιδράσουμε και άρα θα πρέπει νομοθετούν κάτι συνταγματικό και όχι κάτι φωτογραφικό? Θες ντε και καλά να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα και ας πεινάσουμε όλοι στο χωριό?
Υπομονή λίγες μέρες λοιπόν και αν πει το ΣΤΕ ότι όλα είναι καλά, να βγουν οι νέοι κλειδωμένοι πίνακες.

Δηλαδή το παρών σύστημα δεν είναι αξιοκρατικό; Αντισυνταγματικό ως προς τι είναι; Σε τι είναι φωτογραφικό;  Σας κοροϊδεύουν δικηγόροι σου λέει το ένα γραφείο εγώ θα κάνω πελατεία τους επιτυχόντες ΑΣΕΠ το άλλο γραφείο σου λέει θα κάνω πελάτες τους μηδενικής προϋπηρεσίας το άλλο γραφείο όσους δεν έχουν ακαδημαϊκά προσόντα και πάει λέγοντας. Το γιατί θέλω να βγει ένας τρόπος διορισμού είναι για να αρχίσει να μπαίνει σιγά σιγά νερό στο αυλάκι.
Όσο για το δεν πρέπει να γίνει νέος ΑΣΕΠ είναι για να γελάς! Πουθενά στο δημόσιο δεν με ει ένας πίνακας του ΑΣΕΠ για παραπάνω από 1-2χρονια ούτε στους δικαστικούς που δίνουν εξετάσεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 10, 2020, 04:26:26 μμ από yannismath »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:05:11 »

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2731 στις: Μάιος 10, 2020, 06:22:57 μμ »
Δηλαδή το παρών σύστημα δεν είναι αξιοκρατικό; Αντισυνταγματικό ως προς τι είναι; Σε τι είναι φωτογραφικό;  Σας κοροϊδεύουν δικηγόροι σου λέει το ένα γραφείο εγώ θα κάνω πελατεία τους επιτυχόντες ΑΣΕΠ το άλλο γραφείο σου λέει θα κάνω πελάτες τους μηδενικής προϋπηρεσίας το άλλο γραφείο όσους δεν έχουν ακαδημαϊκά προσόντα και πάει λέγοντας. Το γιατί θέλω να βγει ένας τρόπος διορισμού είναι για να αρχίσει να μπαίνει σιγά σιγά νερό στο αυλάκι.
Όσο για το δεν πρέπει να γίνει νέος ΑΣΕΠ είναι για να γελάς! Πουθενά στο δημόσιο δεν με ει ένας πίνακας του ΑΣΕΠ για παραπάνω από 1-2χρονια ούτε στους δικαστικούς που δίνουν εξετάσεις!
Μα εγώ ήμουν επιτυχών του 2006. Γιατί να μη διοριστω μετά από 20 χρόνια;

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2732 στις: Μάιος 10, 2020, 06:49:07 μμ »
Μα εγώ ήμουν επιτυχών του 2006. Γιατί να μη διοριστω μετά από 20 χρόνια;

Ετσι ακριβως και με θράσος μιλάει για αξιοκρατικό σύστημα! Ειναι αναξιοκρατικό ενα σύστημα που βάζει απλα στους πινακες νεους συνάδελφους χωρις καν προοπτική διορισμού, αλλα ειναι αξιοκρατικό να κάνουμε μόνιμες προσλήψεις συναδέλφων που ετυχε να γεννηθούν πριν απο εμας και απλα έτυχε να γράψουν σε ενα διαγωνισμό πάνω απο την βαση!
Λογική στρατού του στυλ εμένα θα με ακούτε επειδή είμαι παλιός!
Αν αυριο αλλάξει ο νομος και προτείνουν γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ παλι δεν θα τους αρέσει και θα λενε οτι το κρατος κανει τα πτυχία μας κουρελόχαρτα!

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1348
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2733 στις: Μάιος 10, 2020, 06:51:07 μμ »
Δηλαδή το παρών σύστημα δεν είναι αξιοκρατικό; Αντισυνταγματικό ως προς τι είναι; Σε τι είναι φωτογραφικό;  Σας κοροϊδεύουν δικηγόροι σου λέει το ένα γραφείο εγώ θα κάνω πελατεία τους επιτυχόντες ΑΣΕΠ το άλλο γραφείο σου λέει θα κάνω πελάτες τους μηδενικής προϋπηρεσίας το άλλο γραφείο όσους δεν έχουν ακαδημαϊκά προσόντα και πάει λέγοντας. Το γιατί θέλω να βγει ένας τρόπος διορισμού είναι για να αρχίσει να μπαίνει σιγά σιγά νερό στο αυλάκι.
Όσο για το δεν πρέπει να γίνει νέος ΑΣΕΠ είναι για να γελάς! Πουθενά στο δημόσιο δεν με ει ένας πίνακας του ΑΣΕΠ για παραπάνω από 1-2χρονια ούτε στους δικαστικούς που δίνουν εξετάσεις!
φωτογραφικό υπέρ όσων έχουν προϋπηρεσία οι μισες θέσεις να πανε στους μη έχοντες προϋπηρεσία

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:05:11 »

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2734 στις: Μάιος 10, 2020, 07:11:32 μμ »
φωτογραφικό υπέρ όσων έχουν προϋπηρεσία οι μισες θέσεις να πανε στους μη έχοντες προϋπηρεσία

δηλαδη οσοι οργωσαν τοσα χρονια την ελλαδα να μεινουν εκτος για να μπουν ατομα που δεν εχουν ουτε 1 ωρα εκπαιδευτικη προυπηρεσια??
με συγχωρεις αλλα μου ακουγεται παραλογο αυτο.
μην ξεχνας οτι με το νεο νομο δινει την ευκαιρια στους μηδενικης να μπουν στο παιχνιδι και μαλιστα σε καποιες ειδικοτητες οσοι ειναι ανω των 35 με μετπτυχιακα, παιδια, κλπ θα εχουν σοβαρες ελπιδες αναπληρωσης

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2735 στις: Μάιος 10, 2020, 07:28:53 μμ »
δηλαδη οσοι οργωσαν τοσα χρονια την ελλαδα να μεινουν εκτος για να μπουν ατομα που δεν εχουν ουτε 1 ωρα εκπαιδευτικη προυπηρεσια??
με συγχωρεις αλλα μου ακουγεται παραλογο αυτο.
μην ξεχνας οτι με το νεο νομο δινει την ευκαιρια στους μηδενικης να μπουν στο παιχνιδι και μαλιστα σε καποιες ειδικοτητες οσοι ειναι ανω των 35 με μετπτυχιακα, παιδια, κλπ θα εχουν σοβαρες ελπιδες αναπληρωσης

Γι αυτο λεμε οτι τελειο σύστημα δεν μπορει να υπάρξει το συγκεκριμένο εχει θέματα πολλα αλλα ειναι τουλάχιστον μια αρχη! Ευνοεί κυρίως οσους εχουν προϋπηρεσία μπόλικη και εχουν και ενα μεταπτυχιακό δεν ευνοει οποιον δεν εχει προϋπηρεσία και όποιον εχει προϋπηρεσία αλλα δεν εχει καποιο μεταπτυχιακό. Αλλα οπως είπαμε μια αρχη πρέπει να γινει απο κάπου και να αρχίσει να μπαίνει νερό στο αυλάκι!

Τέλος ευνοεί όποιον είχε λεφτά, αν εχεις 5000 και εκανες ενα μεταπτυχιακό εξ αποστάσεως σε ευνοούσε, επίσης αν είχες λεφτά να σε στηρίξουν να πας αναπληρωτής σε ενα νησι για να αρχίσεις να μαζευεις προϋπηρεσία πάλι σε ευνοεί.

Πάντως θα ηθελα να ξερω σε ποιον κλαδο με ενα μεταπτυχιακό και ενα παιδι μπορείς να πας αναπληρωτής αν εισαι μηδενικής προϋπηρεσίας μονο στους δασκάλους μπορείς και για αυτο δεν είμαι σίγουρος

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2736 στις: Μάιος 10, 2020, 07:35:32 μμ »
Γι αυτο λεμε οτι τελειο σύστημα δεν μπορει να υπάρξει το συγκεκριμένο εχει θέματα πολλα αλλα ειναι τουλάχιστον μια αρχη! Ευνοεί κυρίως οσους εχουν προϋπηρεσία μπόλικη και εχουν και ενα μεταπτυχιακό δεν ευνοει οποιον δεν εχει προϋπηρεσία και όποιον εχει προϋπηρεσία αλλα δεν εχει καποιο μεταπτυχιακό. Αλλα οπως είπαμε μια αρχη πρέπει να γινει απο κάπου και να αρχίσει να μπαίνει νερό στο αυλάκι!

Τέλος ευνοεί όποιον είχε λεφτά, αν εχεις 5000 και εκανες ενα μεταπτυχιακό εξ αποστάσεως σε ευνοούσε, επίσης αν είχες λεφτά να σε στηρίξουν να πας αναπληρωτής σε ενα νησι για να αρχίσεις να μαζευεις προϋπηρεσία πάλι σε ευνοεί.

Πάντως θα ηθελα να ξερω σε ποιον κλαδο με ενα μεταπτυχιακό και ενα παιδι μπορείς να πας αναπληρωτής αν εισαι μηδενικής προϋπηρεσίας μονο στους δασκάλους μπορείς και για αυτο δεν είμαι σίγουρος

οτι συστημα και να βγει παντα θα υπαρχουν οι αδικημενοι και οι ευνοημένοι, δυστυχως ετσι παει.
το θεμα ειναι να βγει ενα συστημα που θα ειναι αξιοκρατικο και θα κρατησει για χρονια ωστε να μπορει ο καθενας μας να κανει τον προγραμματισμο του ως ανθρωπος.
με το να αλλαζει το συστημα καθε 2-3 χρονια και χωρις διορισμους, αυτο θα μας εχει μια ζωη στην αβεβαιότητα!

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2737 στις: Μάιος 10, 2020, 07:54:53 μμ »
οτι συστημα και να βγει παντα θα υπαρχουν οι αδικημενοι και οι ευνοημένοι, δυστυχως ετσι παει.
το θεμα ειναι να βγει ενα συστημα που θα ειναι αξιοκρατικο και θα κρατησει για χρονια ωστε να μπορει ο καθενας μας να κανει τον προγραμματισμο του ως ανθρωπος.
με το να αλλαζει το συστημα καθε 2-3 χρονια και χωρις διορισμους, αυτο θα μας εχει μια ζωη στην αβεβαιότητα!

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ! Ας αποφασίσουν τι θέλουμε και να ξεκινήσουμε

Αποσυνδεδεμένος KOSTIS90

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2738 στις: Μάιος 10, 2020, 09:08:06 μμ »
δηλαδη οσοι οργωσαν τοσα χρονια την ελλαδα να μεινουν εκτος για να μπουν ατομα που δεν εχουν ουτε 1 ωρα εκπαιδευτικη προυπηρεσια??
με συγχωρεις αλλα μου ακουγεται παραλογο αυτο.
μην ξεχνας οτι με το νεο νομο δινει την ευκαιρια στους μηδενικης να μπουν στο παιχνιδι και μαλιστα σε καποιες ειδικοτητες οσοι ειναι ανω των 35 με μετπτυχιακα, παιδια, κλπ θα εχουν σοβαρες ελπιδες αναπληρωσης

Αυτό που φαίνεται παράλογο σε εσένα, ίσως φανεί δίκαιο στους δικαστές. Δες πώς διορίζεται το τακτικό προσωπικό στο δημόσιο με μοριοδοτικό διαγωνισμό  κι έπειτα  εξήγησέ μας με ποιόν τρόπο μπορεί να γίνει έστω και αναπληρωτής ο νέος φιλόλογος.

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2739 στις: Μάιος 10, 2020, 09:28:47 μμ »
Αυτό που φαίνεται παράλογο σε εσένα, ίσως φανεί δίκαιο στους δικαστές. Δες πώς διορίζεται το τακτικό προσωπικό στο δημόσιο με μοριοδοτικό διαγωνισμό  κι έπειτα  εξήγησέ μας με ποιόν τρόπο μπορεί να γίνει έστω και αναπληρωτής ο νέος φιλόλογος.

δεν ανεφερα τον κλαδο των φιλολογων που εκει ειναι ομολογουμενως ακατορθωτο.
σε μικροτερες ομως ειδικοτητες μπορει να γινει, ξερεις τα σχολεια δεν ειναι μονο φιλολογοι και μαθηματικοι, υπαρχουν κι αλλοι.
ο βασικος ''κανονας'' που εφαρμοζει ο ασεπ στις προκηρύξεις του ειναι αυτος με μικρες παραλαγες.
δεν λεω οτι ειμαι υπερ η κατα η αν ειναι δικαιο η αδικο.

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1348
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2740 στις: Μάιος 10, 2020, 09:56:17 μμ »
δηλαδη οσοι οργωσαν τοσα χρονια την ελλαδα να μεινουν εκτος για να μπουν ατομα που δεν εχουν ουτε 1 ωρα εκπαιδευτικη προυπηρεσια??
με συγχωρεις αλλα μου ακουγεται παραλογο αυτο.
μην ξεχνας οτι με το νεο νομο δινει την ευκαιρια στους μηδενικης να μπουν στο παιχνιδι και μαλιστα σε καποιες ειδικοτητες οσοι ειναι ανω των 35 με μετπτυχιακα, παιδια, κλπ θα εχουν σοβαρες ελπιδες αναπληρωσης
στους άλλους διαγωνισμούς του ασεπ γιατί πάνε οι μισές θέσεις στους νέους; ο νέος πως θα μπει στο παιχνίδι; άμα μαζέψει ακαδημαίκά ζήσε Μάη μου...

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2741 στις: Μάιος 10, 2020, 10:19:38 μμ »
στους άλλους διαγωνισμούς του ασεπ γιατί πάνε οι μισές θέσεις στους νέους; ο νέος πως θα μπει στο παιχνίδι; άμα μαζέψει ακαδημαίκά ζήσε Μάη μου...

και σε αλες υπαρχει ποσόστωση για τους αμεα και οχι υπερμοριοδοτηση
βγαζει καπου ολη αυτη η συγκριση? μαλλον οχι
δεν ειπα οτι ειναι δικαιο η αδικο αλλα δε μπορεις να κανεις και πολλα
παντα θα υπαρχουν οι αδικημενοι και ευνοημενοι οτι συστημα και να βγει

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2742 στις: Μάιος 10, 2020, 10:44:04 μμ »
δηλαδη οσοι οργωσαν τοσα χρονια την ελλαδα να μεινουν εκτος για να μπουν ατομα που δεν εχουν ουτε 1 ωρα εκπαιδευτικη προυπηρεσια??
με συγχωρεις αλλα μου ακουγεται παραλογο αυτο.
μην ξεχνας οτι με το νεο νομο δινει την ευκαιρια στους μηδενικης να μπουν στο παιχνιδι και μαλιστα σε καποιες ειδικοτητες οσοι ειναι ανω των 35 με μετπτυχιακα, παιδια, κλπ θα εχουν σοβαρες ελπιδες αναπληρωσης
Εδώ θα διοριστούν άτομα που δεν έδωσαν καν ΑΣΕΠ. Στην υγειά των κορόιδων, λοιπόν, που τρέχαμε και γράφαμε. Και μη μου πει κανείς για τα μόρια που παίρναμε τόσα χρόνια. Ο νόμος δεν εφαρμόστηκε ποτέ και αναπληρωτές έπαιρνε όπως τους κάπνιζε. Τώρα, θα είχαμε και εμείς τρελή προϋπηρεσία, αν επέλεγαν από τον πίνακα επιτυχόντων.
Δε με νοιάζει, λοιπόν, αν γίνουν διορισμοί, εφόσον εμένα και άλλους πολλούς μας πέταξαν σαν την τρίχα απ' το ζυμάρι. Και ας με κατηγορήσει όποιος θέλει ότι θέλω να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα. Την πάρτη μου και το συμφέρον μου και 'γω από 'δω και πέρα. Αρκετά πήγαμε με το σταυρό στο χέρι και είδαμε το ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2743 στις: Μάιος 10, 2020, 10:57:31 μμ »
Εδώ θα διοριστούν άτομα που δεν έδωσαν καν ΑΣΕΠ. Στην υγειά των κορόιδων, λοιπόν, που τρέχαμε και γράφαμε. Και μη μου πει κανείς για τα μόρια που παίρναμε τόσα χρόνια. Ο νόμος δεν εφαρμόστηκε ποτέ και αναπληρωτές έπαιρνε όπως τους κάπνιζε. Τώρα, θα είχαμε και εμείς τρελή προϋπηρεσία, αν επέλεγαν από τον πίνακα επιτυχόντων.
Δε με νοιάζει, λοιπόν, αν γίνουν διορισμοί, εφόσον εμένα και άλλους πολλούς μας πέταξαν σαν την τρίχα απ' το ζυμάρι. Και ας με κατηγορήσει όποιος θέλει ότι θέλω να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα. Την πάρτη μου και το συμφέρον μου και 'γω από 'δω και πέρα. Αρκετά πήγαμε με το σταυρό στο χέρι και είδαμε το ευχαριστώ.

αν ησουν διοριστεα στον γραπτο ασεπ και δεν διοριστηκες (πραγμα απιθανο) κακως, αν ομως ησουν απλα επιτυχων τοτε δε μπορεις να ζητας διορισμο.
αυτη ειναι η αποψη μου.
αν εχεις να πεις κατι για το νομο γαβρογλου/κεραμεως ευχαριστως να σε ακουσουμε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.