*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3329712 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος t_p_m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 306
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4284 στις: Ιούλιος 09, 2020, 02:13:58 μμ »
Μπορείτε να μου εξηγήσετε τι εννοείτε;
Πως υπάρχουν δύο επιλογές στο ebanking. Η 1η να πληρώσεις παράβολο που έχεις εκδώσει ήδη από το taxis και η 2η να σου εκδώσει το ebanking και να κάνεις και πληρωμή παράλληλα.

Όλοι μας έχουμε αγχωθεί νομίζω. Βέβαια το ιδανικό θα ήταν να έχουμε διπλο/τριπλοτσεκάρει την περίοδο των αιτήσεων.
Με τον ντόρο που είχε γίνει με την ειδική, απορώ πως μερικοί συνάδελφοι το πήραν τόσο αψήφιστα και έκαναν (ξανά) αυτά τα κραυγαλέα λάθη...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2020, 02:16:11 μμ από t_p_m »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:18:38 »

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4285 στις: Ιούλιος 09, 2020, 02:20:50 μμ »
Πως υπάρχουν δύο επιλογές στο ebanking. Η 1η να πληρώσεις παράβολο που έχεις εκδώσει ήδη από το taxis και η 2η να σου εκδώσει το ebanking και να κάνεις και πληρωμή παράλληλα.

Όλοι μας έχουμε αγχωθεί νομίζω. Βέβαια το ιδανικό θα ήταν να έχουμε διπλο/τριπλοτσεκάρει την περίοδο των αιτήσεων.
Με τον ντόρο που είχε γίνει με την ειδική, απορώ πως μερικοί συνάδελφοι το πήραν τόσο αψήφιστα και έκαναν (ξανά) αυτά τα κραυγαλέα λάθη...
Μα το πληρώνεις εκτυπώνεις την απόδειξη και το βάζεις στην αίτηση...από αυτά που διαβάζω είναι σαν να αλλάζει κατι μετά...τι να δεις μετά από 1/2 μήνες;να κοιτάς την αίτηση που έχεις καταθέσει και την έχεις δει πόσες φορές;πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει διπλό παράβολο...μάλλον κάποιοι πλήρωσαν κάτι χωρίς να εκδόσουν αριθμό;!; γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4286 στις: Ιούλιος 09, 2020, 02:22:18 μμ »
Πως υπάρχουν δύο επιλογές στο ebanking. Η 1η να πληρώσεις παράβολο που έχεις εκδώσει ήδη από το taxis και η 2η να σου εκδώσει το ebanking και να κάνεις και πληρωμή παράλληλα.

Όλοι μας έχουμε αγχωθεί νομίζω. Βέβαια το ιδανικό θα ήταν να έχουμε διπλο/τριπλοτσεκάρει την περίοδο των αιτήσεων.
Με τον ντόρο που είχε γίνει με την ειδική, απορώ πως μερικοί συνάδελφοι το πήραν τόσο αψήφιστα και έκαναν (ξανά) αυτά τα κραυγαλέα λάθη...
Το λάθος γίνεται στη δεύτερη περίπτωση; Ευχαριστώ πολυ

Αποσυνδεδεμένος Vayia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4287 στις: Ιούλιος 09, 2020, 02:24:11 μμ »
Μπαίνεις στο taxisnet, πηγαίνεις ΠΟΛΙΤΕΣ& ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ, e-παράβολο, τα παράβολά μου και εκεί σου λέει ποιά είναι πληρωμένα /δεσμευμένα κλπ

Ευχαριστώ πολύ! Πληρωμένο λέει κι εμένα. Στο ΚΕΠ το έβγαλα φοβούμενη μη κάνω κανένα λάθος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:18:38 »

Αποσυνδεδεμένος t_p_m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 306
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4288 στις: Ιούλιος 09, 2020, 02:25:07 μμ »
Μα το πληρώνεις εκτυπώνεις την απόδειξη και το βάζεις στην αίτηση...από αυτά που διαβάζω είναι σαν να αλλάζει κατι μετά...τι να δεις μετά από 1/2 μήνες;να κοιτάς την αίτηση που έχεις καταθέσει και την έχεις δει πόσες φορές;πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει διπλό παράβολο...μάλλον κάποιοι πλήρωσαν κάτι χωρίς να εκδόσουν αριθμό;!; γίνεται;
Μπορείς να κάνεις το εξής:
α) Μπαίνεις στην αίτηση που έχεις κάνεις στον ΑΣΕΠ και σημειώνεις στην άκρη τον αριθμό του παραβόλου που δήλωσες.
β) Μπαίνεις στο taxis (-->τα παράβολά μου) και βλέπεις αν ο αριθμός που έχεις δηλώσει στον ΑΣΕΠ φαίνεται ως "ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ" μέσα στο taxis.
 Αν ναι, είσαι οκ.

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4289 στις: Ιούλιος 09, 2020, 02:28:06 μμ »
Μπορείς να κάνεις το εξής:
α) Μπαίνεις στην αίτηση που έχεις κάνεις στον ΑΣΕΠ και σημειώνεις στην άκρη τον αριθμό του παραβόλου που δήλωσες.
β) Μπαίνεις στο taxis (-->τα παράβολά μου) και βλέπεις αν ο αριθμός που έχεις δηλώσει στον ΑΣΕΠ φαίνεται ως "ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ" μέσα στο taxis.
 Αν ναι, είσαι οκ.
Σε ευχαριστώ είναι ο ίδιος ...το είχα δει και πριν λήξει η προκήρυξη...για άλλο λόγο όμως...μήπως το είχα μεταφέρει εγώ λάθος..απλά ήθελα να γνωρίζω γιατί συνέβη αυτο...

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4290 στις: Ιούλιος 09, 2020, 03:20:43 μμ »
αμα βαζουμε τους ευατους μας ιδιους με τους δασκαλους δεν αξιζουμε να δουλεψουμε στο δημοσιο σχολειο. Χρονια πριν στην αθμια διευθυνση ειχα αναφερει πολλα! ιδιαιτερα στο δημοτικο! πραγματικα ελεος!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4291 στις: Ιούλιος 09, 2020, 03:22:20 μμ »
αμα βαζουμε τους ευατους μας ιδιους με τους δασκαλους δεν αξιζουμε να δουλεψουμε στο δημοσιο σχολειο. Χρονια πριν στην αθμια διευθυνση ειχα αναφερει πολλα! ιδιαιτερα στο δημοτικο! πραγματικα ελεος!

Τι εννοεις;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4292 στις: Ιούλιος 09, 2020, 03:27:33 μμ »
Ευχαριστώ πολύ! Πληρωμένο λέει κι εμένα. Στο ΚΕΠ το έβγαλα φοβούμενη μη κάνω κανένα λάθος.

Ωραία.Λίγες μέρες πριν ανακοινωθούν οι προσωρινοί πίνακες, αντί για πληρωμένο θα λέει δεσμευμένο, που σημαίνει ότι έχει γίνει επεξεργασία της άιτησής σου.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4293 στις: Ιούλιος 09, 2020, 03:31:29 μμ »
Τι εννοεις;
δεν ειναι ικανοι ουτε μια αιτηση να κανουν! θεωρω οτι στη βθμια δεν θα υπαρχουν λαθη
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4294 στις: Ιούλιος 09, 2020, 03:32:52 μμ »
Ωραία.Λίγες μέρες πριν ανακοινωθούν οι προσωρινοί πίνακες, αντί για πληρωμένο θα λέει δεσμευμένο, που σημαίνει ότι έχει γίνει επεξεργασία της άιτησής σου.
Τελικά δεδομένου ότι μπορούσες με δύο τρόπους να πάρεις ένα παράβολο μέσω e banking πρόβλημα ανέκυψε σε ποιο σημείο;Όταν εκδίδεται ένα παράβολο από το taxisnet    και το πληρώνεις με τον κωδικό του μέσω e banking δύναται η τράπεζα να σου πληρώσει παράβολο με άλλο κωδικό;

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4295 στις: Ιούλιος 09, 2020, 03:38:48 μμ »
δεν ειναι ικανοι ουτε μια αιτηση να κανουν! θεωρω οτι στη βθμια δεν θα υπαρχουν λαθη

...ελιτισμός χωρίς λόγο και αιτία.... και πολύ πολύ πολύ κόμπλεξ..........Συμπληρώνεις μια αίτηση και νομίζεις ότι έχεις καταφέρει στη ζωή σου. Καημένε.....


Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4296 στις: Ιούλιος 09, 2020, 03:39:36 μμ »
αμα βαζουμε τους ευατους μας ιδιους με τους δασκαλους δεν αξιζουμε να δουλεψουμε στο δημοσιο σχολειο. Χρονια πριν στην αθμια διευθυνση ειχα αναφερει πολλα! ιδιαιτερα στο δημοτικο! πραγματικα ελεος!

Καλά. Κατέβα λίγο από το καλάμι.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4297 στις: Ιούλιος 09, 2020, 03:41:42 μμ »
Τελικά δεδομένου ότι μπορούσες με δύο τρόπους να πάρεις ένα παράβολο μέσω e banking πρόβλημα ανέκυψε σε ποιο σημείο;Όταν εκδίδεται ένα παράβολο από το taxisnet    και το πληρώνεις με τον κωδικό του μέσω e banking δύναται η τράπεζα να σου πληρώσει παράβολο με άλλο κωδικό;

όπως προείπα , αυτό δεν το γνωρίζω διότι εγώ το πλήρωσα στο  ταμείο της τράπεζας το δικό μου παράβολο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158572
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 566
Σύνολο: 591

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.