*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3328538 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος t_p_m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 306
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7644 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 03:54:18 μμ »
Πρώτη σας είπα ότι πάμε για διορισμούς και κατανομές, πρώτη σας λέω ότι δεν θα γίνουν μέσα στο 2021 διορισμοί. Οι 5000 θα γίνουν μόνο για την 1γε το 2021. Για ββάθμια και ειδικότητες το 2022. Οι συζητήσεις για τις κατανομές έχουν παγώσει και δεν θα αλλάξει κάτι, είναι έτοιμες   και για την 1 γε και για την 2 γε. Θα ανακοινωθούν σύντομα. Τα μηνύματα μένουν. ;)

Κάποτε τα μηνύματα σου μας έφερναν προσμονή κι ελπίδα. Πλέον νιώθω πως δεν θέλω να σου απαντήσω και πολύ ευγενικά...

Δεν ξέρω τι ρόλο παίζεις, αλλά απορώ γιατί δεν δείχνεις και τόσο στεναχωρημένη μ' αυτή την εξέλιξη. Φυσικά έχεις καταλάβει μόνη σου πως τα μηνύματά σου είναι αντιφατικά. Δεν μπορεί, σε κάποια από όλες τις δηλώσεις θα πέσεις μέσα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:10:28 »

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7645 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 04:13:00 μμ »
Το συγκεκριμένο ψευδώνυμο που τρολαρει συνεχώς είναι Νηπιαγωγός - διορισμένη. Γενικά φαινεται πως τρέφει μια αντιπάθεια προς την Δθμια και τώρα που ξεμπροστιαστηκε με το προσχέδιο του Προϋπολογισμού το γυρισε το παραμύθι απο κανένα διορισμό το '21 σε διορισμό μονο Αθμιας.
Για την αξιοπιστία όμως του Φόρουμ θα επρεπε οι διαχειριστές να ειχαν ηδη μπλοκαρει τις τρολιές της...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2020, 04:49:05 μμ από Lucifer »

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7646 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 04:25:00 μμ »
οι συζητήσεις για την κατανομή έχουν παγώσει. Πληροφορηθήκαμε ότι λόγω των προσλήψεων στην άμυνα δεν θα γίνουν οι διορισμοί των εκπαιδευτικών το 2021. Θα ξεκινήσουν από το 2022.  :'( :'( :'(

Καλά εδώ μας είπες πως δε θα γίνουν διορισμοι μέσα στο 2021.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7647 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 04:26:12 μμ »
Κάποτε τα μηνύματα σου μας έφερναν προσμονή κι ελπίδα. Πλέον νιώθω πως δεν θέλω να σου απαντήσω και πολύ ευγενικά...

Δεν ξέρω τι ρόλο παίζεις, αλλά απορώ γιατί δεν δείχνεις και τόσο στεναχωρημένη μ' αυτή την εξέλιξη. Φυσικά έχεις καταλάβει μόνη σου πως τα μηνύματά σου είναι αντιφατικά. Δεν μπορεί, σε κάποια από όλες τις δηλώσεις θα πέσεις μέσα..

Απο περυσι λεγαμε οτι η συγκεκριμενη συναδελφος ειναι πρωτοβαθμιας και οτι καλο θα ηταν να μην δινουμε βαση σε πολλα λεγομενα της . Ειναι διορισμενη νηπιαγωγος .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:10:28 »

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7648 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 04:58:31 μμ »
Απο περυσι λεγαμε οτι η συγκεκριμενη συναδελφος ειναι πρωτοβαθμιας και οτι καλο θα ηταν να μην δινουμε βαση σε πολλα λεγομενα της . Ειναι διορισμενη νηπιαγωγος .

Εχω ολα τα πραγματικά στοιχεία της ασεπουλας, οταν με το καλο τα διασταυρωσω θα τα ανεβασω εδω δημοσια.
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

Αποσυνδεδεμένος t_p_m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 306
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7649 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 05:10:54 μμ »
Δεν είμαι σίγουρος πως έχεις νομικά το δικαίωμα να το κάνεις αυτό. Ή έστω πως χρειάζεται. Αν όντως μπορείς να επιβεβαιώσεις πως είναι διορισμένη νηπιαγωγός ή γενικά κάποιο πρόσωπο που δεν έχει κανένα λόγο/συμφέρον να βρίσκεται σ' αυτό το νήμα, εμένα τουλάχιστον μου είναι υπεραρκετό.

Αποσυνδεδεμένος Penrose

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7650 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 05:24:36 μμ »
Νομίζω ότι σε αυτό το φόρουμ έχουν γραφεί "πληροφοριες", επιθυμίες, fake news που αναφέρονταν σε μη ολοκλήρωση των διορισμων σε ειδική, μη δημοσιοποίηση προκήρυξης για διορισμους στη γενικη, από άτομα που με τον καιρό εξαφανίστηκαν καθώς δεν επιβεβαιώθηκαν. Κρατάμε την άποψη και τη γνώμη οποιουδήποτε με την ικανότητα που θεωρώ ότι έχουμε όλοι να τη διυλιζουμε και περιμένουμε το πραγματικό και οριστικό νεο που θα προέλθει μονο απο τον επίσημο φορέα.. το Υπουργείο.. Υπομονή

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7651 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 06:26:41 μμ »
Επισης ας μην ξεχνάμε που ειναι πολιτικά προσκείμενο το nickname αυτό.....
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7652 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 06:59:39 μμ »
Καταρχήν δεν ισχύει οτι προυπολογίζεται για όλο το χρόνο επειδή δεν ξέρουν πότε θα γίνουν οι διορισμοί. Αυτό θα γινόταν αν υπάρχει η παραμικρή αμφιβολία
πότε θα προσληφθούν οι μόνιμοι (οπότε δεν ξέρει αν θα πληρώσει 12 μήνες ή 6 κτλ). Εδώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Ακόμα και μάρτιο να βγούν οι διορισμοί αυτοί που θα διοριστούν κατα 99% δουλεύουν ως αναπληρωτές, οπότε σύμφωνα με το νόμο παραμένουν στη θέση τους ως το τέλος του διδακτικού έτους που λήγει 31/6 και παρουσιάζονται στη θέση του μόνιμου διορισμού 1/7). Θέλω να πώ οτι το κράτος ξέρει 1000% οτι θα πληρωθούν ως μόνιμοι απο 1/7 το νωρίτερο δυνατό. Θεωρητικά λοιπόν ακόμα και 1/1 να βγούν οι διορισμοί το μέγιστο δυνατο διάστημα που θα πληρώνει το κράτος είναι 6 μήνες. Το πόσο αυτό που έχει βγεί είναι ακριβώς τόσο. Επαρκεί για 5000-5500 χιλιάδες μισθούς για 12 μήνες ή 10000-11000 για 6 μήνες Χώρις να βάζω το χέρι μου στη φωτιά εγώ θα έβαζα στοίχημα οτι το ποσό αυτό δείχνει οτι όλοι οι διορισμοί θα γίνουν το 2021.

(παραθέτω απο την εγκύκλιο δήλωσης αναπληρωτών:  Υποψήφιος εκπαιδευτικός (ή μέλος Ε.Ε.Π. ή Ε.Β.Π.) που προσλαμβάνεται ως αναπληρωτής παραμένει εγγεγραμμένος στους οικείους τελικούς αξιολογικούς πίνακες και δύναται να διοριστεί καθ’ όλη τη διάρκεια ισχύος των πινάκων. Σε περίπτωση που κληθεί να διορισθεί ως μόνιμος σε κενή οργανική θέση κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους, υποχρεούται να παραμείνει στη θέση που είναι τοποθετημένος ως αναπληρωτής έως τη λήξη του διδακτικού έτους.)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2020, 07:24:25 μμ από victor123 »

jonni53

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7653 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 07:22:55 μμ »
Τα χρήματα των αναπληρωτων( ΠΔΕ ΕΣΠΑ) δεν έχουν καμμία σχέση με τα κονδύλια των μόνιμων διορισμων....


Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7654 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 07:25:03 μμ »
Τα χρήματα των αναπληρωτων( ΠΔΕ ΕΣΠΑ) δεν έχουν καμμία σχέση με τα κονδύλια των μόνιμων διορισμων....

Διόρθωσα το πόστ. Συνοψίζω και ξαναλέω. Το μέγιστο διάστημα που θα πληρώσει μισθούς το κράτος είναι 6 μήνες. Όποτε και να γίνουν οι διορισμοί. Ακόμα και
1/1. Αυτά τα χρήματα αν τα υπολογίσουμε για 6μηνο αφορούν 10000 - 11000 άτομα. Πιστεύω λοιπόν και θα έβαζα στοίχημα οτι όλοι οι διορισμοί θα γίνουν (ή μπορούν να γίνουν αν θέλουν) το 2021.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2020, 07:52:21 μμ από victor123 »

Συνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7655 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 07:31:53 μμ »
Καταρχήν δεν ισχύει οτι προυπολογίζεται για όλο το χρόνο επειδή δεν ξέρουν πότε θα γίνουν οι διορισμοί. Αυτό θα γινόταν αν υπάρχει η παραμικρή αμφιβολία
πότε θα προσληφθούν οι μόνιμοι (οπότε δεν ξέρει αν θα πληρώσει 12 μήνες ή 6 κτλ). Εδώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Ακόμα και μάρτιο να βγούν οι διορισμοί αυτοί που θα διοριστούν κατα 99% δουλεύουν ως αναπληρωτές, οπότε σύμφωνα με το νόμο παραμένουν στη θέση τους ως το τέλος του διδακτικού έτους που λήγει 31/6 και παρουσιάζονται στη θέση του μόνιμου διορισμού 1/7). Θέλω να πώ οτι το κράτος ξέρει 1000% οτι θα πληρωθούν ως μόνιμοι απο 1/7 το νωρίτερο δυνατό. Θεωρητικά λοιπόν ακόμα και 1/1 να βγούν οι διορισμοί το μέγιστο δυνατο διάστημα που θα πληρώνει το κράτος είναι 6 μήνες. Το πόσο αυτό που έχει βγεί είναι ακριβώς τόσο. Επαρκεί για 5000-5500 χιλιάδες μισθούς για 12 μήνες ή 10000-11000 για 6 μήνες Χώρις να βάζω το χέρι μου στη φωτιά εγώ θα έβαζα στοίχημα οτι το ποσό αυτό δείχνει οτι όλοι οι διορισμοί θα γίνουν το 2021.

(παραθέτω απο την εγκύκλιο δήλωσης αναπληρωτών:  Υποψήφιος εκπαιδευτικός (ή μέλος Ε.Ε.Π. ή Ε.Β.Π.) που προσλαμβάνεται ως αναπληρωτής παραμένει εγγεγραμμένος στους οικείους τελικούς αξιολογικούς πίνακες και δύναται να διοριστεί καθ’ όλη τη διάρκεια ισχύος των πινάκων. Σε περίπτωση που κληθεί να διορισθεί ως μόνιμος σε κενή οργανική θέση κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους, υποχρεούται να παραμείνει στη θέση που είναι τοποθετημένος ως αναπληρωτής έως τη λήξη του διδακτικού έτους.)

Συντάσσομαι. Και όχι μόνο επειδή είναι το σενάριο που βολεύει, αλλά είναι και αυτό που στέκει περισσότερο λογικά, με βάση τις πιστώσεις που φαίνεται να είναι στον προϋπολογισμό και το χρονικό διάστημα κατά το οποίο θα γίνουν οι διορισμοί.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7656 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 07:37:43 μμ »
Συντάσσομαι. Και όχι μόνο επειδή είναι το σενάριο που βολεύει, αλλά είναι και αυτό που στέκει περισσότερο λογικά, με βάση τις πιστώσεις που φαίνεται να είναι στον προϋπολογισμό και το χρονικό διάστημα κατά το οποίο θα γίνουν οι διορισμοί.

Όχι μόνο λογικά. Και νομικά δεν μπορείς να παρουσιαστείς πριν τις 1/7. Με βάση αυτές τις πιστώσεις έχει τη δυνατότητα απο 1/7 (που είναι και το νωρίτερο δυνατό) να διορίσει 11000+ άτομα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2020, 07:54:18 μμ από victor123 »

jonni53

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7657 στις: Οκτώβριος 11, 2020, 08:16:57 μμ »
Το τι βολεύει τον καθένα δεν έχει σημασία...Θα είχε αξία αν μπορούσε κάποιος να πληροφορηθεί τι ακριβώς εννοεί ο συγκεκριμένος κωδικός δαπάνης.. κατα τα άλλα όσα σενάρια βόλευει τον καθένα είναι ελεύθερος να τα κάνει και να τα παρουσιάζει ....χωρις να υπάρχει κάποια αντικειμενική βάση .επαληθευσης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158536
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 523
Σύνολο: 550

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.