*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3343973 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asepoulla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9814 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 06:58:45 μμ »
μέχρι 10 Φεβρουαρίου οι κατανομές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:49 »

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9815 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:00:15 μμ »
Συνάδελφε τα οργανικά κενα ειναι 86 για τους ΠΕ80, επίσης έχουν πλεονασμα 116 και φέτος πήραν 250 αναπληρωτές περίπου..
Δεν πιστεύω οτι θα διορίσει πάνω απο 80 ΠΕ80 συνολικά, ισως λεω και πολλους
Τα κενά θα αυξηθούν για τους ΠΕ80 γιατί θα ελαχιστοποιηθούν των ΠΕ78, π.χ στην Ηλεία οι ΠΕ78 είχαν πέρυσι 14 κενά, ΄τωρα δύσκολα να βγεί οργανικό κενό. Οι ώρες επομένως που είχαν κοινή ανάθεση με τους ΠΕ80 μάλλον θα προστεθούν σε αυτούς ( τους ΠΕ80) και εκεί που είχαν οι ΠΕ80 δύο οργανικά κενά μπορεί να έχουν τώρα τέσσερα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9816 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:00:54 μμ »
μέχρι 10 Φεβρουαρίου οι κατανομές.

Σίγουρα; Όπως την άλλη φορά; Να μην κανονίσω τίποτα για εκείνη τη μέρα δηλαδή..
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9817 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:02:50 μμ »
Σίγουρα.. σίγουρα...
Τι να πω τώρα;;;
Θα μου τα διαγράψουν πάλι..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:49 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9818 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:04:32 μμ »
μέχρι 10 Φεβρουαρίου οι κατανομές.
Και εγώ μέχρι τέλος Φλεβάρη γνωρίζω...Μακάρι τι να πω..

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9819 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:08:26 μμ »
Δυστυχώς ή ευτυχώς υπάρχουν στην κοινωνία βασικές και δευτερεύουσες ειδικότητες. Αυτό περνάει στους βουλευτές και στο υπουργείο. Τη μερίδα του λέοντος συνεπώς θα πάρουν οι δάσκαλοι, οι νηπιαγωγοί, οι φιλόλογοι, οι μαθηματικοί και οι φυσικοί με τους χημικούς.
Δεν έχει σημασία αν ονομάζονται βασικές, κυρίες ή όπως αλλιως.
Η πραγματικότητα είναι ότι το 50% των ωρών είναι οι ειδικότητες ΠΕ02-03-04...

Αποσυνδεδεμένος Penrose

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9820 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:09:03 μμ »
Αυτά τα deadlines (10/2) είναι απόλαυση!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9821 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:18:55 μμ »
Βασικές και δευτερουσες ειδικότητες δεν υφίστανται...Θα το διαπιστώσετε στις κατανομές...Αληθεια γιατί να πληρώνονται τόσοι πλεονάζοντες φιλόλογοι και γυμναστές όλα αυτά τα χρόνια, ενώ δεν δουλεύουν; Πλέον θα υπάρχουν μόνο πλεοναζοντες γυμναστές, θα ανοίξουν μερικές θέσεις για φιλολόγους... Αθανατο ελληνικο δημοσιο...Σε καμία δουλειά δεν πληρώνεσαι χωρίς να προσφέρεις... Τέλος πάντων μακάρι να επαληθευτεί Η Ασεπουλα και να βγουν οι κατανομές σύντομα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 06, 2021, 07:22:10 μμ από kapoios_300 »

Αποσυνδεδεμένος gagarin_3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 450
  • ΠΕ04.05
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9822 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:26:57 μμ »
Δυστυχώς ή ευτυχώς υπάρχουν στην κοινωνία βασικές και δευτερεύουσες ειδικότητες. Αυτό περνάει στους βουλευτές και στο υπουργείο. Τη μερίδα του λέοντος συνεπώς θα πάρουν οι δάσκαλοι, οι νηπιαγωγοί, οι φιλόλογοι, οι μαθηματικοί και οι φυσικοί με τους χημικούς.

Δεν έχει σημασία αν ονομάζονται βασικές, κυρίες ή όπως αλλιως.
Η πραγματικότητα είναι ότι το 50% των ωρών είναι οι ειδικότητες ΠΕ02-03-04...

Οπότε το λύσαμε το θέμα, αρκεί το κριτήριο της βασικής ή μη ειδικότητας, το πλήθος των ωρών κλπ.
Ποιός κάθεται να μετρά τώρα οργανικά κενά και πλεονάσματα.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9823 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:30:30 μμ »
Βασικές και δευτερουσες ειδικότητες δεν υφίστανται...Θα το διαπιστώσετε στις κατανομές...Αληθεια γιατί να πληρώνονται τόσοι πλεονάζοντες φιλόλογοι και γυμναστές όλα αυτά τα χρόνια, ενώ δεν δουλεύουν; Πλέον θα υπάρχουν μόνο πλεοναζοντες γυμναστές, θα ανοίξουν μερικές θέσεις για φιλολόγους... Αθανατο ελληνικο δημοσιο...Σε καμία δουλειά δεν πληρώνεσαι χωρίς να προσφέρεις... Τέλος πάντων μακάρι να επαληθευτεί Η Ασεπουλα και να βγουν οι κατανομές σύντομα...
Φνταζομαι το λες για πλακα οτι καθονται και πληρωνονται ε? Ο ορος οτι καποιος πλεοναζει ,ειδικα τα τελευταια χρονια με my school, σε καμια περιπτωση δε σημαινει οτι δεν κανει μαθημα. Δε λεω πως καποιοι ακομη και τωρα δεν κανουν λιγοτερες ωρες απο το ωραριο τους, αλλα ο λογος δεν ειναι οτι πλεοναζουν. Το οτι πλεοναζεις ισως σημαινει οτι κανεις 10 ωρες στο σχολειο που ανηκεις και ισως τις υπολοιπες σε ενα αλλο. Η οτι τη χρονια που πλεοναζεις πηγες εξ ολοκληρου σε αλλο σχολειο. Τελος, αφου τακτοποιηθουν οσοι πλεοναζουν (μιας και σε αλλα σχολεια εχει πολλα κενα) σε οτι κενα απομεινουν στελνουν αναπληρωτες. Φιλολογοι φυσικοι προφανως γεμιζουν αμεσα τις ωρες που τους λειπουν με τα πολλα λειτουργικα κενα που εχουν. Οι ειδικοτητες που δουλευουν πρωτοβαθμια παλι εργαζονται εκει που εχει πολλα κενα. Μη δημιουργουμε εντυπωσεις που δεν ισχυουν (υπεραριθμος, καθεται,δε δουλευει ,πληρωνεται).

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9824 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:43:03 μμ »
Φνταζομαι το λες για πλακα οτι καθονται και πληρωνονται ε? Ο ορος οτι καποιος πλεοναζει ,ειδικα τα τελευταια χρονια με my school, σε καμια περιπτωση δε σημαινει οτι δεν κανει μαθημα. Δε λεω πως καποιοι ακομη και τωρα δεν κανουν λιγοτερες ωρες απο το ωραριο τους, αλλα ο λογος δεν ειναι οτι πλεοναζουν. Το οτι πλεοναζεις ισως σημαινει οτι κανεις 10 ωρες στο σχολειο που ανηκεις και ισως τις υπολοιπες σε ενα αλλο. Η οτι τη χρονια που πλεοναζεις πηγες εξ ολοκληρου σε αλλο σχολειο. Τελος, αφου τακτοποιηθουν οσοι πλεοναζουν (μιας και σε αλλα σχολεια εχει πολλα κενα) σε οτι κενα απομεινουν στελνουν αναπληρωτες. Φιλολογοι φυσικοι προφανως γεμιζουν αμεσα τις ωρες που τους λειπουν με τα πολλα λειτουργικα κενα που εχουν. Οι ειδικοτητες που δουλευουν πρωτοβαθμια παλι εργαζονται εκει που εχει πολλα κενα. Μη δημιουργουμε εντυπωσεις που δεν ισχυουν (υπεραριθμος, καθεται,δε δουλευει ,πληρωνεται).

Πολυ σωστα συνάδελφε! Κανενας δεν κάθετε και σε πολλα σχολεία ξέρω μονιμους που δημιουργούν ομάδες απο τον προσωπικό τους χρονο.. Μονο οτι κάθονται δεν μπορούμε να πούμε!
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9825 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:44:22 μμ »
Προσωπικά, περα από κατανομές κλπ. αυτό μου με καίει σε όλη αυτήν την ιστορία είναι να ξεκαθαρίσει ότι οι διορισθέντες της ειδικής δε θα μπορέσουν να διεκδικήσουν δεύτερο διορισμό στη γενική. Το να μη διοριστώ εγώ προσωπικά το αντέχω. Στη χειρότερη όμως, περιμένω να ανέβω αρκετά στους πίνακες με το να διοριστούν οι συνάλεφοι που είναι μπροστά μου, και όχι να μείνουμε στα ίδια επειδή κάποιοι θέλουν να διοριστούν δύο φορές σε δυό χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9826 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:47:31 μμ »
Προσωπικά, περα από κατανομές κλπ. αυτό μου με καίει σε όλη αυτήν την ιστορία είναι να ξεκαθαρίσει ότι οι διορισθέντες της ειδικής δε θα μπορέσουν να διεκδικήσουν δεύτερο διορισμό στη γενική. Το να μη διοριστώ εγώ προσωπικά το αντέχω. Στη χειρότερη όμως, περιμένω να ανέβω αρκετά στους πίνακες με το να διοριστούν οι συνάλεφοι που είναι μπροστά μου, και όχι να μείνουμε στα ίδια επειδή κάποιοι θέλουν να διοριστούν δύο φορές σε δυό χρόνια.

Αυτο φοβάμαι και εγω ειμαι ΠΕ03 μεσα στους 800 μετα την εκκαθαριση, νομίζω θα πάρουν 500-600 ΠΕ03(μακάρι παραπανω), οποτε εγω δεν θα ειμαι μεσα στους διορισθεντες αλλα θα έχω ανέβει μεσα στους πρωτουν 200 οποτε θα ξέρω οτι θα δουλεύω για τα επομενα λίγα χρονια πριν αλλάξει παλι αυτο το σύστημα οποτε αλλαξει
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9827 στις: Ιανουάριος 06, 2021, 07:52:44 μμ »
Αυτο φοβάμαι και εγω ειμαι ΠΕ03 μεσα στους 800 μετα την εκκαθαριση, νομίζω θα πάρουν 500-600 ΠΕ03(μακάρι παραπανω), οποτε εγω δεν θα ειμαι μεσα στους διορισθεντες αλλα θα έχω ανέβει μεσα στους πρωτουν 200 οποτε θα ξέρω οτι θα δουλεύω για τα επομενα λίγα χρονια πριν αλλάξει παλι αυτο το σύστημα οποτε αλλαξει
είσαι οριακά, αλλά να είσαι αισιόδοξος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159543
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 280
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 259
Σύνολο: 269

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.