*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3343971 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2372
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10304 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 06:42:55 μμ »
Σεπτέμβριο θα είμαστε όλοι οι νεοδιόριστοι στις θέσεις μας.

Η ενσάρκωση της αισιοδοξίας! Μακάρι.

Πάντως φαίνεται αρκετά λογικό να γίνουν το καλοκαίρι ή και πιο νωρίς οι διορισμοί της 1ΓΕ και από Σεπτέμβρη της 2ΓΕ.
Έτσι μάλλον θα μοιραστεί η πίτα σε διακριτές προκηρύξεις άρα και συγκεκριμένους κλάδους. Ίσως και 50-50.
Για κατανομές δεν ακούγεται τίποτα οπότε πάμε για άνοιξη.
Θα μας βγει η ψυχή. Είτε στο τέλος θα ξενερώσουμε είτε δεν θα μας έχει μείνει κουράγιο να το χαρούμε.

Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:06 »

Αποσυνδεδεμένος Mars1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10305 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 07:00:05 μμ »
μόνο 5250 φέτος το καλοκαίρι και από τις 2 γε. Το 2022 οι υπόλοιποι διορισμοί.

Συμπληρώνοντας παλιες και νέες κασέτες: εκτός και αν χρεοκοπήσουμε. Εκτός και αν φύγει η Κεραμεως. Εκτός και αν γίνουν εκλογές. Εκτός και αν ξυπνήσει στραβά ο ερντογαν. Εκτός και αν δεν εμβολιαστεί όσος πληθυσμός αναμένει η Πολιτεία. Εκτός και αν οι κρατήσεις για το καλοκαίρι δεν πιάσουν τα επιθυμητά όρια.
Αγχωθειτε επιτέλους αναπληρωτες, μισές δουλειές βρε ασεπουλα!!!

ΥΓ) όλα καλά θα πάνε και είμαι σχεδόν σίγουρος, ότι θα ανακοινωθούν όλα τα ονόματα διοριστεων (10500) μέσα στο 2021 (καθαρά προσωπική μου εκτίμηση με βάση τις δηλωσεις της Κεραμεως)

Αποσυνδεδεμένος xrpap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10306 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 07:01:16 μμ »
Συμφωνώ το ίδιο είπα παραπάνω...Αρκεί να υπάρχουν τα λεφτά... 8)

μόνο 5250 φέτος το καλοκαίρι και από τις 2 γε. Το 2022 οι υπόλοιποι διορισμοί.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10307 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 07:30:47 μμ »
Η ενσάρκωση της αισιοδοξίας! Μακάρι.

Πάντως φαίνεται αρκετά λογικό να γίνουν το καλοκαίρι ή και πιο νωρίς οι διορισμοί της 1ΓΕ και από Σεπτέμβρη της 2ΓΕ.
Έτσι μάλλον θα μοιραστεί η πίτα σε διακριτές προκηρύξεις άρα και συγκεκριμένους κλάδους. Ίσως και 50-50.
Για κατανομές δεν ακούγεται τίποτα οπότε πάμε για άνοιξη.
Θα μας βγει η ψυχή. Είτε στο τέλος θα ξενερώσουμε είτε δεν θα μας έχει μείνει κουράγιο να το χαρούμε.

Συνάδελφε οπως μας εχει ενημερωση συναδελφος η 1ΓΕ εχει τελειωσει.. Επίσης απο ΠΑΣΑΔ και Ελευθερο Τυπο, esos κλπ γνωρίζουμε οτι υπάρχει σκέψη η αθμια να παει για του χρόνου. Αφου δεν εχουμε ακομα κατανομές θεωρω πως απλα περιμένουν να βγει η 2ΓΕ και να ξεκινήσουν απο εκει οι διορισμοί. Ξαναλεω οχι γιατι με συμφερει αλλα γιατι αυτό μας λενε οι πληροφορίες οι λίγες που εχουμε μεχρι τωρα. Τωρα το 50-50 ειναι κλειδωμένο στις εκτιμήσεις του ΠΑΣΑΔ που μιλούσε για 5000 διορισμούς σε ΠΕ60(1700)+ΠΕ70(3300) αλλες 250 για μουσικους και η 1ΓΕ τελειωσε με 5250 θεσεις. Το ζητημα ειναι ποσες ειναι οι θεσεις στην 2ΓΕ.

Τελος δεν χρειάζεται να μαλωνουμε μεταξυ μας! Λογικο ειναι οτι οσο ο χρονος περναει τα νευρα να ειναι τσιτα αλλα και η απογοητευση να μεγαλωνει, οποτε απλα ψυχραιμια!
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:06 »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2372
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10308 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 07:40:44 μμ »
Συνάδελφε οπως μας εχει ενημερωση συναδελφος η 1ΓΕ εχει τελειωσει.. Επίσης απο ΠΑΣΑΔ και Ελευθερο Τυπο, esos κλπ γνωρίζουμε οτι υπάρχει σκέψη η αθμια να παει για του χρόνου. Αφου δεν εχουμε ακομα κατανομές θεωρω πως απλα περιμένουν να βγει η 2ΓΕ και να ξεκινήσουν απο εκει οι διορισμοί. Ξαναλεω οχι γιατι με συμφερει αλλα γιατι αυτό μας λενε οι πληροφορίες οι λίγες που εχουμε μεχρι τωρα. Τωρα το 50-50 ειναι κλειδωμένο στις εκτιμήσεις του ΠΑΣΑΔ που μιλούσε για 5000 διορισμούς σε ΠΕ60(1700)+ΠΕ70(3300) αλλες 250 για μουσικους και η 1ΓΕ τελειωσε με 5250 θεσεις. Το ζητημα ειναι ποσες ειναι οι θεσεις στην 2ΓΕ.

Τελος δεν χρειάζεται να μαλωνουμε μεταξυ μας! Λογικο ειναι οτι οσο ο χρονος περναει τα νευρα να ειναι τσιτα αλλα και η απογοητευση να μεγαλωνει, οποτε απλα ψυχραιμια!

Δηλαδή δίνεις πιθανότητες στο ενδεχόμενο να γίνουν 5250 στη 2ΓΕ και στη συνέχεια να γίνουν οι υπόλοιπες της 1ΓΕ;
Σχεδόν απίστευτο μου φαίνεται όσο κι αν το 'θελα.
Την ψυχραιμία από που να την αντλήσει κάποιος που δεν ανήκει σε κλάδο που αναμένει διορισμούς με τη σέσουλα;
Στα κόκκινα μιλάμε είμαστε πολλοί....Κουράγιο σε όλους μας. Λέω να ξεκινήσω γιόγκα, ίσως βοηθήσει. ;D
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10309 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 07:52:06 μμ »
Δεν έχει κανέναν νόημα αυτό το ποστ στο φόρουμ, από τη στιγμή που δεν έχουν βγει οι κατανομές.. Ότι αρλούμπα έχει στο μυαλό του αραδιαζει ο καθένας, με προσωπικό εννοείται όφελος. Για παράδειγμα. Είμαι θέση 1200 στους φιλολόγους; Ωραία θα πάρει 1100 και θα είμαι μέσα οριακά. Είμαι δάσκαλος και έχω θέση 4000..Ωραια,συμφωνα έγκυρες πληροφορίες που έχω βγάλει από τον εγκέφαλο μου θα πάρει 4500 δασκάλους.. Καλυτερα ο διαχειριστής να το κλειδώσει το συγκεκριμένο ζήτημα μέχρι να βγουν οι κατανομες, γιατί πλέον δεν έχει νόημα...

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10310 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 08:25:31 μμ »
Δεν έχει κανέναν νόημα αυτό το ποστ στο φόρουμ, από τη στιγμή που δεν έχουν βγει οι κατανομές.. Ότι αρλούμπα έχει στο μυαλό του αραδιαζει ο καθένας, με προσωπικό εννοείται όφελος. Για παράδειγμα. Είμαι θέση 1200 στους φιλολόγους; Ωραία θα πάρει 1100 και θα είμαι μέσα οριακά. Είμαι δάσκαλος και έχω θέση 4000..Ωραια,συμφωνα έγκυρες πληροφορίες που έχω βγάλει από τον εγκέφαλο μου θα πάρει 4500 δασκάλους.. Καλυτερα ο διαχειριστής να το κλειδώσει το συγκεκριμένο ζήτημα μέχρι να βγουν οι κατανομες, γιατί πλέον δεν έχει νόημα...

Τη γνώμη του και τι νομίζει μπορεί να τη λεει ο καθένας. Αυτό είναι το αντικείμενο του φορουμ. Το θέμα είναι να μην παρουσιάζει κάποιος τη γνώμη και τη σκέψη του ως "πληροφορία" και ως "σιγουράκι"
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2021, 08:29:52 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10311 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 08:26:24 μμ »
Δεν έχει κανέναν νόημα αυτό το ποστ στο φόρουμ, από τη στιγμή που δεν έχουν βγει οι κατανομές.. Ότι αρλούμπα έχει στο μυαλό του αραδιαζει ο καθένας, με προσωπικό εννοείται όφελος. Για παράδειγμα. Είμαι θέση 1200 στους φιλολόγους; Ωραία θα πάρει 1100 και θα είμαι μέσα οριακά. Είμαι δάσκαλος και έχω θέση 4000..Ωραια,συμφωνα έγκυρες πληροφορίες που έχω βγάλει από τον εγκέφαλο μου θα πάρει 4500 δασκάλους.. Καλυτερα ο διαχειριστής να το κλειδώσει το συγκεκριμένο ζήτημα μέχρι να βγουν οι κατανομες, γιατί πλέον δεν έχει νόημα...

Καλη η αυτογνωσια συναδελφε :)
Αλλα δεν νομιζω να αναγκαζει κανενας κανεναν να διαβασει οτιδηποτε! Ετσι κι αλλιως φορουμ ειναι, καραντινα εχουμε αν δεν ειχαμε θα πηγαινα με κανενα συναδελφο για κανενα καφε να μας φυγει το αχτι στην κουβεντα :P
Αλλα θα σεβαστο την επιθυμια σου και εγω δεν θα γραψω ξανα σε αυτο το θεμα μεχρι να βγουν οι κατανομες, για να μην ακους και τις αρλουμπες μου..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10312 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 08:30:56 μμ »
Καλη η αυτογνωσια συναδελφε :)
Αλλα δεν νομιζω να αναγκαζει κανενας κανεναν να διαβασει οτιδηποτε! Ετσι κι αλλιως φορουμ ειναι, καραντινα εχουμε αν δεν ειχαμε θα πηγαινα με κανενα συναδελφο για κανενα καφε να μας φυγει το αχτι στην κουβεντα :P
Αλλα θα σεβαστο την επιθυμια σου και εγω δεν θα γραψω ξανα σε αυτο το θεμα μεχρι να βγουν οι κατανομες, για να μην ακους και τις αρλουμπες μου..

Φίλε να γράφεις ότι θές. Ασεπούλα μη γίνεις...  Αχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10313 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 08:36:57 μμ »
Έλα παιδιά λίγη εξάσκηση θέλει να φιλτράρουμε και να διαχειριζόμαστε τα όσα λέγονται εδώ. Όλα καλά. Οι απόψεις που εκφράζονται επί το πλείστον είναι καλοπροαίρετες.

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10314 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 08:37:33 μμ »
μόνο 5250 φέτος το καλοκαίρι και από τις 2 γε. Το 2022 οι υπόλοιποι διορισμοί.
Έτσι είναι αν θέλεις να γίνει έτσι, χαχαχαχαχα.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10315 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 09:46:14 μμ »
Αυτο το διαβάσατε;  ;D
https://www.e-prologos.gr/αύξηση-του-διδακτικού-ωραρίου-των-εκπ/?fbclid=IwAR2n1XKs4AqJLCNRGgz__RQmjwdVirSMIF22V_oSSil_zufT4I3auvGpxpI
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10316 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 10:12:22 μμ »
Αυτο το διαβάσατε;  ;D
https://www.e-prologos.gr/αύξηση-του-διδακτικού-ωραρίου-των-εκπ/?fbclid=IwAR2n1XKs4AqJLCNRGgz__RQmjwdVirSMIF22V_oSSil_zufT4I3auvGpxpI
Καλά,.. άμα το έγραψε ο Κάτσικας, εντάξει τώρα..
Αυτός για πληροφόρηση, είναι χειρότερος κι απο κάτι βλαστάρια που χουμε εδώ μέσα..
Που το πρωί γίνονται οι διορισμοί.. και το βράδυ, φεύγει η Κεραμεως και δε γίνονται οι διορισμοί.. Που το πρωί θα πάρουν μόνο απ τη 1γε.... και το βράδυ θα πάρουν κι απ τις δύο...  που οι κατανομές θα βγουν μέχρι 10/2....  και μετά δε θα βγουν λόγω covid...
Κάπως έτσι γράφει κι ο Κάτσικας...

Αποσυνδεδεμένος Penrose

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10317 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 10:23:58 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα! Τραγική ιδεοληπτικη δημοσιογραφία.. Δεν νομίζω ότι πλέον ασχολείται σοβαρό άτομο με τον συγκεκριμένο..
Καλά,.. άμα το έγραψε ο Κάτσικας, εντάξει τώρα..
Αυτός για πληροφόρηση, είναι χειρότερος κι απο κάτι βλαστάρια που χουμε εδώ μέσα..
Που το πρωί γίνονται οι διορισμοί.. και το βράδυ, φεύγει η Κεραμεως και δε γίνονται οι διορισμοί.. Που το πρωί θα πάρουν μόνο απ τη 1γε.... και το βράδυ θα πάρουν κι απ τις δύο...  που οι κατανομές θα βγουν μέχρι 10/2....  και μετά δε θα βγουν λόγω covid...
Κάπως έτσι γράφει κι ο Κάτσικας...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159543
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 280
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 261
Σύνολο: 271

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.