*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 5922 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AmElIe25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« στις: Ιανουάριος 16, 2020, 01:32:15 μμ »
Ο κλάδος μας που αφορά και στην Αθμια και Βθμια εκπαίδευση θα πρέπει να καταθέσει τα δικαιολογητικά και στις δύο διευθύνσεις ή μονο στην Αθμια που η καταληκτική ημερομηνία είναι νωρίτερα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:06:25 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 02:03:49 μμ »
Ο κλάδος μας που αφορά και στην Αθμια και Βθμια εκπαίδευση θα πρέπει να καταθέσει τα δικαιολογητικά και στις δύο διευθύνσεις ή μονο στην Αθμια που η καταληκτική ημερομηνία είναι νωρίτερα;
Ανοίκουμε στην προκήρυξη 2ΓΕ της οποίας οι προθεσμίες είναι 4 με 25 Φεβρουαρίου. Τότε καταθέτουμε ,όχι νωρίτερα και μάλιστα στην Βθμια αφού είμαστε κλάδος Βθμιας.

Αποσυνδεδεμένος AmElIe25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 02:07:53 μμ »
Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 02:17:56 μμ »
Μια διόρθωση: Τα δικαιολογητικά τα καταθέτουμε στην Βθμια απο 13 Ιανουαρίου μέχρι 4 Μαρτίου. Το 4 με 25 Φεβρουαρίου που έγραψα πριν είναι οι ηλεκτρονικές αιτήσεις.!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:06:25 »

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 05:51:51 μμ »
Για την κατάθεση των δικαιολογητικών διάβασα ότι για τις ειδικότητες που είναι κοινές στην Αβαθμια και Ββαθμια η καταληκτική ημερομηνία είναι 12 Φεβρουαρίου. Ψάχνω να το βρω....

Αποσυνδεδεμένος no.hope

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 06:05:39 μμ »
Εγώ αυτό που κατάλαβα απ την προκήρυξη είναι ότι υποψήφιοι που ανήκουν σε δύο κλάδους οι οποίοι ανήκουν σε διαφορετικές προκηρύξεις κ θέλουν να υποβάλλουν αίτηση κ για τους 2 τότε πρέπει να υποβάλλουν αίτηση μέχρι την καταληκτική ημερομηνία της 1ΓΕ.

Αποσυνδεδεμένος sardelitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 06:15:10 μμ »
Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλες και όλους.
Βάσει της προκήρυξης,ως ΠΕ06 ανήκουμε στην 2ΓΕ,όπως ορθά αναφέρθηκε.Τα δικαιολογητικά τα καταθέτουμε σε μια οποιαδήποτε Β/θμια,από 13-01 έως 04-03.Ηλεκτρονικές αιτήσεις στο asep.gr από 05-02 έως 24-02.Σε αυτή τη φάση της διαδικασίας,δεν παίζει κάποιο ρόλο το ότι είμαστε κοινή ειδικότητα.Αυτή τη στιγμή,είμαστε κλάδος της Β/θμιας και ακολουθούμε τις διαδικασίες και των υπολοίπων κλάδων της βαθμίδας αυτής.Το ότι είμαστε κοινός κλάδος δεν αλλάζει κάτι και δεν καταθέτουμε δικαιολογητικά σε καμιά Α/θμια στη παρούσα φάση.
Αυτό που αναφέρθηκε,αφορά όσους συναδέλφους  ανήκουν σε δυο κλάδους,π.χ. ΠΕ06 και ΠΕ70,που δε σημαίνει το ίδιο με την έννοια του "κοινού" κλάδου.Τότε θα ακολουθήσουν τις διαδικασίες και των δυο βαθμίδων.

Αποσυνδεδεμένος AmElIe25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 22, 2020, 03:26:18 μμ »
Μια ακόμη ερώτηση..όσον αφορά τις επιμορφώσεις θα πρεπει να είναι σε συγκεκριμένο πεδίο; συναφές με ειδικότητα;

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 24, 2020, 12:11:35 μμ »
Eγώ πάντως έχω μπερδευτεί! Εφόσον η προϋπηρεσία και το πτυχίο μου είναι καταχωρημένα στο opsyd, πρέπει να τα υποβάλλω ξανά? Υπάρχει κάποιο link που να εξηγεί απλά και ξεκάθαρα όλα τα βήματα της διαδικασίας?  ??? ???

Αποσυνδεδεμένος newcoming

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 24, 2020, 01:34:43 μμ »
Συνάδελφοι καλησπερα,
Ήθελα να ρωτήσω ξανά: Είναι βεβαιο οτι υποβάλλουμε τα χαρτια μας στη Β'βάθμια μέχρι αρχές Μαρτίου, και όχι στην Α'βάθμια;

Αποσυνδεδεμένος hkal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 24, 2020, 02:06:42 μμ »
Συνάδελφοι καλησπερα,
Ήθελα να ρωτήσω ξανά: Είναι βεβαιο οτι υποβάλλουμε τα χαρτια μας στη Β'βάθμια μέχρι αρχές Μαρτίου, και όχι στην Α'βάθμια;
Στο πλαίσιο των αριθμ. 1ΓΕ/2019 (ΦΕΚ 45/τ. Προκ. ΑΣΕΠ/24-12-
2019) «Για τη διαδικασία κατάταξης με σειρά προτεραιότητας, υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας,
κλάδων ΠΕ60, ΠΕ70 και ΠΕ73, και Δευτεροβάθμιας, κλάδου ΠΕ79, Γενικής Εκπαίδευσης, κατά κλάδο και
ειδικότητα, καθώς και ανά μουσική ειδίκευση, κατηγορίας Π.Ε.» και 2ΓΕ/2019 (ΦΕΚ 46/τ. Προκ. ΑΣΕΠ/24-12-
2019) «Για τη διαδικασία κατάταξης με σειρά προτεραιότητας, κατά κλάδο και ειδικότητα, υποψήφιων
εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Γενικής Εκπαίδευσης κατηγορίας Π.Ε.», Προκηρύξεων του Ανώτατου
Συμβουλίου Επιλογής Προσωπικού
Προκήρυξη Κλάδοι
Προθεσμίες υποβολής
αιτήσεων
(στο www.asep.gr)
Προθεσμίες υποβολής
δικαιολογητικών
(στις Δ/νσεις Εκπ/σης)
1ΓΕ/2019
(ΦΕΚ 45/τ. Προκ.
ΑΣΕΠ/24-12-
2019)
ΠΕ60, ΠΕ70, ΠΕ73 και ΠΕ79
15/01/2020 έως
03/02/2020 και ώρα
14:00
Από τη Δευτέρα 13
Ιανουαρίου 2020
έως και την
Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου
2020
2ΓΕ/2019
(ΦΕΚ 46/τ. Προκ.
ΑΣΕΠ/24-12-
2019)
ΠΕ01, ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04, ΠΕ05,
ΠΕ06, ΠΕ07, ΠΕ08, ΠΕ11, ΠΕ33,
ΠΕ34, ΠΕ40, ΠΕ41, ΠΕ78, ΠΕ80,
ΠΕ81, ΠΕ82, ΠΕ83, ΠΕ84, ΠΕ85,
ΠΕ86, ΠΕ87, ΠΕ88, ΠΕ89, ΠΕ90
και ΠΕ91
05/02/2020 έως
24/02/2020 και ώρα
14:00
Από τη Δευτέρα 13
Ιανουαρίου
έως και την
Τετάρτη 4 Μαρτίου 2020
Τα δικαιολογητικά επισυνάπτονται στην ειδική αίτηση κατάθεσης δικαιολογητικών και κατατίθενται
αυτοπροσώπως ή με νόμιμα εξουσιοδοτημένο πρόσωπο, υποχρεωτικά σε οποιαδήποτε Διεύθυνση
Πρωτοβάθμιας (για τους υποψήφιους εκπαιδευτικούς κλάδων ΠΕ60, ΠΕ70 και ΠΕ73) ή Δευτεροβάθμιας
Εκπαίδευσης (για τους υποψήφιους εκπαιδευτικούς των λοιπών κλάδων). Υποψήφιοι ήδη εγγεγραμμένοι στο
Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Προσωπικού Α/θμιας και Β/Θμιας Εκπαίδευσης (Ο.Π.ΣΥ.Δ.)
του Υ.ΠΑΙ.Θ., σε περισσότερους του ενός κλάδους, οι οποίοι ανήκουν σε διαφορετικές βαθμίδες εκπαίδευσης,
υποβάλλουν δικαιολογητικά σε μία μόνο Διεύθυνση (Α/θμιας ή Β/θμιας) Εκπαίδευσης.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 01, 2020, 10:05:17 πμ »
Eγώ πάντως έχω μπερδευτεί! Εφόσον η προϋπηρεσία και το πτυχίο μου είναι καταχωρημένα στο opsyd, πρέπει να τα υποβάλλω ξανά? Υπάρχει κάποιο link που να εξηγεί απλά και ξεκάθαρα όλα τα βήματα της διαδικασίας?  ??? ???

αυτό κι εγώ το έχω απορία. από ό,τι έχω καταλάβει καταθέτουμε μόνο κάποιο καινούργιο δικαιολογητικό. εγω πχ που έκανα παιδί ενδιάμεσα στα χρόνια πρέπει να πάω κάποιο χαρτί; ή την προυπηρεσία των ενδιάμεσων ετών την καταθέτω με χαρτί; δεν φαίνεται υπηρεσιακά;
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος sia_eng

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 06, 2020, 02:31:17 πμ »
Από ότι έχω καταλάβει, ότι είναι αυτή τη στιγμή επικυρωμένο στον ηλεκτρονικό φάκελο στο ΟΠΣΥΔ δεν το ξανακαταθέτουμε.
Παράθεση
Δεν απαιτείται η (εκ νέου) υποβολή δικαιολογητικών / βεβαιώσεων: (i) Για στοιχεία (προσόντα/κριτήρια/ιδιότητες) που είναι ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα στον
ηλεκτρονικό φάκελο των υποψηφίων στο Ο.Π.ΣΥ.Δ., με την επιφύλαξη των αναφερομένων στις υποπαρ. 3β. και
3γ.  (δηλ. αναπηρίες κ οικογενειακή κατάσταση)
(ii) Για προϋπηρεσίες παρελθόντων ετών που είναι ήδη καταχωρισμένες στον ηλεκτρονικό φάκελο των
υποψηφίων στο Ο.Π.ΣΥ.Δ., καθώς και για δημόσιες προϋπηρεσίες της ημεδαπής (αναπληρωτή ή/και
ωρομίσθιου εκπ/κού) του τρέχοντος σχολικού έτους 2019-2020.

Ωστόσο όταν πρόκειται για νεο-αποκτηθέντα τίτλο σπουδών/επιμόρφωσης κλπ πρέπει να κατατεθεί. Το ίδιο ισχύει και για τις ξένες γλώσσες και τους υπολογιστές τα οποία καταγράφηκαν επίσημα στο σύστημα πρώτη φορά όταν έγιναν αιτήσεις για την ειδική αγωγή.
Επίσης, αναφέρεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι για τα ποσοστά αναπηρίας ή τον αριθμό τέκνων/οικογενειακή κατάσταση πρέπει να γίνει γίνει εκ νέου κατάθεση δικαιολογητικών (εκτός αν κάνατε αίτηση για την ειδική εκπαίδευση το 2019 και τα δηλώσατε τότε και δεν έχει αλλάξει κάτι από τότε)

Παράθεση
Η προσκόμιση πιστοποιητικού αναπηρίας πενήντα τοις εκατό (50%) και άνω του υποψηφίου ή του/της
συζύγου ή τέκνου είναι υποχρεωτική για όλους τους ενδιαφερόμενους (οι οποίοι επιθυμούν να λάβουν το
σχετικό ευεργέτημα του Ν.4589/19), πλην των περιπτώσεων πιστοποιητικών που κατατέθηκαν στο πλαίσιο των
αριθμ. 1ΕΑ, 2ΕΑ, 3ΕΑ, 4ΕΑ και 5ΕΑ/2019 Προκηρύξεων ΑΣΕΠ και διατηρούνται σε ισχύ.»
(γ) Η προσκόμιση πιστοποιητικού οικογενειακής κατάστασης είναι υποχρεωτική για όλους τους
ενδιαφερόμενους (οι οποίοι επιθυμούν να λάβουν το σχετικό ευεργέτημα των τέκνων ή/και της αναπηρίας
τέκνων/συζύγου του Ν.4589/19), ακόμη και για τις περιπτώσεις των υποψηφίων που η σχετική ιδιότητα
εμφανίζεται καταχωρισμένη και επικυρωμένη στο ΟΠΣΥΔ.

Εγώ για καλό και για κακό θα έχω τα πάντα-όλα μαζί μου βέβαια ώστε να μην χρειαστεί να πάω και δεύτερη φορά.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Εμείς (ΠΕ06) γνωρίζω ότι δεν παίρνουμε μόρια για άριστη γνώση της Αγγλικής από το ΑΣΕΠ.
                Ωστόσο, στο φάκελο στο ΟΠΣΥΔ δηλώνουμε τα Αγγλικά ως ξένη γλώσσα με αποδεικτικό το πτυχίο ή
                δεν τα βάζουμε καθόλου ως ξένη γλώσσα?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2020, 02:33:48 πμ από sia_eng »
"My soul has grown deep like the rivers"

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06_ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 06, 2020, 03:18:13 μμ »
Από ότι έχω καταλάβει, ότι είναι αυτή τη στιγμή επικυρωμένο στον ηλεκτρονικό φάκελο στο ΟΠΣΥΔ δεν το ξανακαταθέτουμε.
Ωστόσο όταν πρόκειται για νεο-αποκτηθέντα τίτλο σπουδών/επιμόρφωσης κλπ πρέπει να κατατεθεί. Το ίδιο ισχύει και για τις ξένες γλώσσες και τους υπολογιστές τα οποία καταγράφηκαν επίσημα στο σύστημα πρώτη φορά όταν έγιναν αιτήσεις για την ειδική αγωγή.
Επίσης, αναφέρεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι για τα ποσοστά αναπηρίας ή τον αριθμό τέκνων/οικογενειακή κατάσταση πρέπει να γίνει γίνει εκ νέου κατάθεση δικαιολογητικών (εκτός αν κάνατε αίτηση για την ειδική εκπαίδευση το 2019 και τα δηλώσατε τότε και δεν έχει αλλάξει κάτι από τότε)

Εγώ για καλό και για κακό θα έχω τα πάντα-όλα μαζί μου βέβαια ώστε να μην χρειαστεί να πάω και δεύτερη φορά.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Εμείς (ΠΕ06) γνωρίζω ότι δεν παίρνουμε μόρια για άριστη γνώση της Αγγλικής από το ΑΣΕΠ.
                Ωστόσο, στο φάκελο στο ΟΠΣΥΔ δηλώνουμε τα Αγγλικά ως ξένη γλώσσα με αποδεικτικό το πτυχίο ή
                δεν τα βάζουμε καθόλου ως ξένη γλώσσα?

Δεν τα βάζουμε καθόλου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 523
Σύνολο: 530

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.