*

Αποστολέας Θέμα: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 164430 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #266 στις: Μάρτιος 21, 2020, 09:53:03 πμ »
Ξυπνάμε το πρωί, μπαίνουμε στο mail μας και διαβάζουμε κατεβατά κείμενα, πολλές φορές πανομοιότυπα για όσους αναπληρωτές εργάζονται σε περισσότερα του ενός σχολεία. Τελοσπάντων, ενημερωνόμαστε, προσπαθούμε να μπούμε στην πλατφόρμα και τα καταφέρνουμε αργά το απόγευμα, τι να πω.. Πέρα από αυτά γνωρίζει κανείς τι γίνεται για όσους κάνουν συνδιδασκαλία στα Επαλ; Ενημερωθήκαμε  από τον διευθυντή όλοι οι εκπαιδευτικοί, μόνιμοι και αναπληρωτές, ότι η τηλεκπαίδευση είναι εθελοντική για όλους όχι μόνο για τη ΜΝΑΕ, αλλά και πάλι δεν πρέπει κάπως και εμείς της εναλλακτικής ενισχυτικής στα επαλ να συνεισφέρουμε; Προσωπικά σκέφτομαι να ανεβάσω αρχεία για την ασύγχρονη τηλεκπαίδευση και βλέπουμε. Εκείνο που με προβληματίζει είναι ότι το υπουργείο ζει σε έναν κόσμο ιδανικής πραγματικότητας. Για τους περισσότερους μαθητές και δη στα επαλ καλώς ή κακώς  είναι άθλος να κρατηθεί αμείωτο το ενδιαφέρον των μαθητών στο μάθημα και στη δια ζώσης εκπαίδευση...
Πολύ σωστά! Είναι όντως άθλος να κρατηθεί το ενδιαφέρον των μαθητών ΓΕΝΙΚΑ κι όχι μόνο στα ΕΠΑΛ, ακόμη και στα δια ζώσης μαθήματα, πόσο μάλλον σε τέτοιες "ανώμαλες" καταστάσεις, που προέχουν άλλα και χωρίς τη σχετική επιμόρφωση και εξοικείωση των εκπαιδευτικών!
Και πράγματι, το Υπουργείο ζει σε μια ιδανική πραγματικότητα, που απέχει παρασάγγας από αυτό που συμβαίνει γύρω μας. Είναι δυνατό να στέλνει (αυτό ή οι Δ/ντές των σχολείων) οδηγίες στα μέιλ μας, τις οποίες πρέπει να τις μελετήσουμε, να τις εμπεδώσουμε και να τις εφαρμόσουμε σε χρόνο ντε-τε;;;
Η όλη διαδικασία με τα τηλεμαθήματα δεν είναι υποχρεωτική, επομένως μπορεί να συμμετέχει όποιος είναι σε θέση να ανταποκριθεί σε τέτοιες επείγουσες απαιτήσεις και τα υπόλοιπα όταν με το καλό ανοίξουν τα σχολεία (αν δηλ. υπάρχει ορίζοντας επιστροφής μας εκεί).
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:51 »

Αποσυνδεδεμένος kathigitis1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό.
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #267 στις: Μάρτιος 21, 2020, 09:55:48 πμ »
Εγώ ανέβασα ήδη υλικό στο eclass και ενημέρωσα την διευθύντρια μου.
Ποιος θα τα δει?
Δεν είναι ιδιαίτερα απλή η διαδικασία ομολογώ, οι λίγο άσχετοι δεν θα μπορέσουν να το κάνουν.

Σε ποια μορφή ειναι το υλικό; (doc, pdf..)
Από τα μικροπράγματα καταλαβαίνουμε καλύτερα τον χαρακτήρα ενός ανθρώπου. Γιατί στα μεγάλα είναι πιο προσεκτικός και κρύβεται.

Αποσυνδεδεμένος kathigitis1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό.
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #268 στις: Μάρτιος 21, 2020, 10:05:44 πμ »
Η όλη διαδικασία με τα τηλεμαθήματα δεν είναι υποχρεωτική, επομένως μπορεί να συμμετέχει όποιος είναι σε θέση να ανταποκριθεί σε τέτοιες επείγουσες απαιτήσεις και τα υπόλοιπα όταν με το καλό ανοίξουν τα σχολεία (αν δηλ. υπάρχει ορίζοντας επιστροφής μας εκεί).

Από που προκύπτει οτι ειναι προαιρετική; Και έτσι αν ειναι με ποια εύλογη δικαιολογία δεν θα συμμετέχει ένας συνάδελφος, όταν θα συμμετέχουν άλλοι από το ίδιο σχολείο;
Δεν είμαι σε θέση να ανταποκριθώ....θα ακουστεί τουλάχιστον περίεργα.
Από τα μικροπράγματα καταλαβαίνουμε καλύτερα τον χαρακτήρα ενός ανθρώπου. Γιατί στα μεγάλα είναι πιο προσεκτικός και κρύβεται.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #269 στις: Μάρτιος 21, 2020, 11:23:30 πμ »
Ξέρει κανείς να μου πει στο e-me content εκεί που φτιάχνεις ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής πώς στο καλό μπορείς να προσθέσεις δεύτερη ερώτηση?? Έφτιαξα μία και δεν μπορώ να βρω πως να προσθέσω κι άλλη. Το κοιτάω τόση ώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:51 »

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #270 στις: Μάρτιος 21, 2020, 11:40:10 πμ »
Ξέρει κανείς να μου πει στο e-me content εκεί που φτιάχνεις ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής πώς στο καλό μπορείς να προσθέσεις δεύτερη ερώτηση?? Έφτιαξα μία και δεν μπορώ να βρω πως να προσθέσω κι άλλη. Το κοιτάω τόση ώρα...

Αν το βρεις, πες το και σε μένα. 2 μέρες το ψάχνω.  :-X

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #271 στις: Μάρτιος 21, 2020, 11:58:21 πμ »
Έχω ενστασεις για το όλο εγχείρημα. Πέρα από όσα υπόστήριξε και η ΟΛΜΕ και αφορούν κυριως στο πρακτικό κομματι, εγείρονται ερωτήματα σχετικά με την δυνατότητα παραβίασης προσωπικών δεδομένων. Εδώ η βιντεοσκόπηση στη τάξη τιμωρείται με αποβολή και εμείς θα υποχρεωνόμαστε να γινόμαστε 'θεατρο' και να ελεγχόμαστε από οποιονδήποτε.

Κυρίως στις μικρότερες τάξεις που δεν εχει σημασία τόσο το να βγάλουμε ύλη, όσο η όλη εκπαιδευτική διαδικασία, η μάχη και το παιχνίδι μέσα στη τάξη, απορώ τί θα μπορεί να προσφέρει η εξ αποστάσεως εκπαίδευση!

Συγγνώμη αλλά εγώ διορίστηκα για να κάνω μαθημα  ζωντανά σε ζωντανούς ανθρώπους! Ναι... θέλω να έχω τον Γιαννη που θα μου ζητήσει πέντε φορές να βγει για νερό και τουαλέτα, τον Δημήτρη που θα κάνει σκονάκι και εγώ θα του εξηγήσω ότι αυτό δεν θα τον βοηθησει να γίνει σωστός άνθρωπος, την Μαρία που θα έχει φέρει όλο το μπουνρουάρ στη κασετίνα την ώρα που εγώ μιλαω για την αποικιοκρατία!

Αφού είμαστε σε πόλεμο ας τα κλείσουμε  να τελειώνουμε. Ας κανουν μαθήματα δεκα άνθρωποι σε ένα κανάλι π.χ. της Βουλής ή ένα νέο κανάλι να μπορούν όλα τα παιδια ισότιμα να μπαίνουν με έλεγχο των γονιών να παρακολουθουν.

 Τα υπόλοιπα ας γίνουν δοκιμαστικά και προαιρετικά. Όσοι συνάδερφοι έχουν αρχίσει να δουλεύουν τα εξ αποστάσεως λένε ότι δεν τραβάει το θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 21, 2020, 12:31:53 μμ από Πελαγονία »

Αποσυνδεδεμένος night

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #272 στις: Μάρτιος 21, 2020, 12:07:15 μμ »
Προσπαθώ εδώ και ώρες να κάνω δουλειά στο eclass, σε κάθε κλικ με πετάει έξω και καταφέρνω να επανασυνδεθώ μετά από 5 λεπτά. Έχω δοκιμάσει Chrome, Opera, Firefox και Edge. Σάββατο και το eclass σέρνεται. Τι θα γίνει από Δευτέρα;

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #273 στις: Μάρτιος 21, 2020, 12:14:57 μμ »
Έχω ενστασεις για το όλο εγχείρημα. Πέρα από όσα υπόστήριξε και η ΟΛΜΕ και αφορούν κυριως στο πρακτικό κομματι, εγείρονται ερωτήματα σχετικά με την δυνατότητα παραβίασης προσωπικών δεδομένων. Εδώ η βιντεοσκόπηση στη τάξη τιμωρείται με αποβολή και εμείς θα υποχρεωνόμαστε να γινόμαστε 'θεατρο' και να ελεγχόμαστε από οποιονδήποτε.

Κυρίως στις μικρότερες τάξεις που δεν εχει σημασία τόσο το να βγάλουμε ύλη, όσο η όλη εκπαιδευτική διαδικασία, η μάχη και το παιχνίδι μέσα στη τάξη, απορώ τί θα μπορεί να προσφέρει η εξ αποστάσεως εκπαίδευση!

Συγγνώμη αλλά εγώ διορίστηκα για να κάνω μαθημα  ζωντανά σε ζωντανούς ανθρώπους! Ναι... θέλω να έχω τον Γιαννη που θα μου ζητήσει πέντε φορές να βγει για νερό και τουαλέτα, τον Δημήτρη που θα κάνει σκονάκι και εγώ θα του εξηγήσω ότι αυτό δεν θα τον βοηθησει να γίνει σωστός άνθρωπος, την Μαρία που θα έχει φέρει όλο το μπουνρουάρ στη κασετίνα την ώρα που εγώ μιλαω για την αποικιοκρατία!

Αφού είμαστε σε πόλεμο ας τα κλείσουμε τα ρημάδια να τελειώνουμε. Ας κανουν μαθήματα δεκα άνθρωποι σε ένα κανάλι π.χ. της Βουλής ή ένα νέο κανάλι να μπορούν όλα τα παιδια ισότιμα να μπαίνουν με έλεγχο των γονιών να παρακολουθουν.

 Τα υπόλοιπα ας γίνουν δοκιμαστικά και προαιρετικά. Όσοι συνάδερφοι έχουν αρχίσει να δουλεύουν τα εξ αποστάσεως λένε ότι δεν τραβάει το θέμα.
Οι νόμοι για τα προσωπικά δεδομένα είναι ιδιοι στην ΕΕ κ υπάρχουν αυστηρότατοι κ στον υπολοιπο ανεπτυγμένο κόσμο. Κ ΟΛΟΙ κάνουν Online από τη ΠΡΩΤΗ μέρα υποχρεωτικά. Οι πλατφόρμες του υπ. κ οι προδιογαφές είναι copy paste με τους έξω.
 
Στην αρχή ήταν ότι οι μαθητές δεν είχαν "κομπιουτερ", μετά ότι εμείς οι εκπαιδευτικοί δεν ξέρουμε "κομπιουτερ", μετά ότι οι μαθητές ΄η γονείς δεν έχουν smartphones, μετά πέφτει το δικτυο κ τώρα είναι τα προσωπικά δεδομένα κ να τους βάλουμε εκπαιδευτική τηλεόραση?!?!. Μάλιστα.

Ηθελα να και να ήξερα, αν ήταν υποχρεωτικό όπως ΕΕ κ βορεια Αμερική κ δεν έπεφταν τα μιστά τι θα γιντανε.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #274 στις: Μάρτιος 21, 2020, 12:22:36 μμ »
Έτσι κι αλλιώς η ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση, όπως πάει να γίνει, δεν θα είναι για κάλυψη ύλης, αλλά για διατήρηση επαφής μαθητών με το σχολείο, επαναλήψεις κλπ. Κάποιοι διδάσκοντες το έχουν εφαρμόσει ήδη, χωρίς να περιμένουν την επερχόμενη διαδικασία. Οι υπόλοιποι, στο μέτρο του δυνατού, θα κάνουν ό,τι καλύτερο μπορούν. Δικαιολογίες πάντα θα βρίσκονται, αλλά πιστεύω μεγάλο ποσοστό συναδέλφων θα ασχοληθούν. Υπάρχει και ένα μικρό ποσοστό συναδέλφων που δεν ξέρουν ούτε κείμενο σε κειμενογράφο να γράψουν, αλλά είναι μικρό το ποσοστό και δεν αλλάζει κάτι.

ΥΓ κάποιοι/ες να ηρεμήσουν εδώ μέσα.. χαλαρά λίγο  8)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #275 στις: Μάρτιος 21, 2020, 12:28:46 μμ »
Οι νόμοι για τα προσωπικά δεδομένα είναι ιδιοι στην ΕΕ κ υπάρχουν αυστηρότατοι κ στον υπολοιπο ανεπτυγμένο κόσμο. Κ ΟΛΟΙ κάνουν Online από τη ΠΡΩΤΗ μέρα υποχρεωτικά. Οι πλατφόρμες του υπ. κ οι προδιογαφές είναι copy paste με τους έξω.
 
Στην αρχή ήταν ότι οι μαθητές δεν είχαν "κομπιουτερ", μετά ότι εμείς οι εκπαιδευτικοί δεν ξέρουμε "κομπιουτερ", μετά ότι οι μαθητές ΄η γονείς δεν έχουν smartphones, μετά πέφτει το δικτυο κ τώρα είναι τα προσωπικά δεδομένα κ να τους βάλουμε εκπαιδευτική τηλεόραση?!?!. Μάλιστα.

Ηθελα να και να ήξερα, αν ήταν υποχρεωτικό όπως ΕΕ κ βορεια Αμερική κ δεν έπεφταν τα μιστά τι θα γιντανε.

Τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί είναι πραγματικά, δεν είναι δικαιολογίες. Στο σχολείο που είμαι -αγροτική περιοχή-, 3 μέρες κυνηγάμε τους γονείς, οι οποίοι οριακά έχουν σχέση με την τεχνολογία, να φτιάξουν email, γιατί αλλιώς τα παιδιά θα μπορούν να συμμετάσχουν στις πλατφόρμες του υπουργείου. Το πρόβλημα με τα προσωπικά δεδομένα είναι πραγματικό, γιατί η ελληνική κοινωνία δεν έχει καν καταλάβει ότι μπορεί να πάει φυλακή αν τα παραβιάσει. Επίσης, υπάρχει και το πρόβλημα των οικογενειών με 2 εκπαιδευτικούς και 2 μαθητές, που δεν ξέρουν ποιος θα πρωτοκάτσει στον υπολογιστή. Το πρόβλημα της υπερφόρτωσης των γραμμών είναι καθοριστικό, το eclass και η τηλεδιάσκεψη του sch.gr κολλάνε τραγικά εδώ και 2 μέρες.

Να ξεκαθαρίσω ότι είμαι υπέρ αυτής της διαδικασίας, γιατί αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει άλλη. Αν κάποιος έχει κάποια καλύτερη πρόταση, να μας το πει να τη μεταφέρουμε και στο υπουργείο. Το σχολείο μας είναι ήδη σε επαφή με τα παιδιά άτυπα -και αυτό ενέχει πάρα πολλούς κινδύνους-, γιατί τυπικά -κοινώς μέσω της πλατφόρμας του υπουργείου- δεν μπορούμε να είμαστε ακόμα λόγω άπειρων τεχνικών δυσκολιών. Δεν είναι άσπρο μαύρο τα πράγματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 21, 2020, 03:17:00 μμ από elranna »

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #276 στις: Μάρτιος 21, 2020, 12:35:20 μμ »
Σε ποια μορφή ειναι το υλικό; (doc, pdf..)
Τα έγγραφα μου που έχω σε word τα έκανα pdf  και τα ανέβασα

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #277 στις: Μάρτιος 21, 2020, 12:42:32 μμ »
Με το   eclass  έχουμε ασύγχρονη εκπαίδευση, τίποτα το ουαου. Τα παιδιά θα βρουν ασκήσεις από μενα όπως θα έβρισκαν σε κάποιο βιβλίο ή site, αν ήθελαν. Επίσης είναι πολύ δύσχρηστο.
Το e-me πώς είναι; Κάποιος που το χρησιμοποιήσε;

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #278 στις: Μάρτιος 21, 2020, 01:03:26 μμ »
Γιατί δεν φτιάχνεται ένα καναλι τηλεοπτικο με μαθήματα και ζωντανά και κονσέρβες, με ντοκιματέρ, με γνωστό πρόγραμμα σε όλους τους γονείς και τα παιδια σε όλη την Ελλάδα. Θα μπορούσε και η μητέρα που δεν έχει ιδέα από νέες τεχνολογίες να ελέγξει τον Γιωργάκη. Να του πει η μανούλα κοίτα εννιά με δέκα έχει ιστορία η τηλεόραση για τον πελοποννησιακό πόλεμο και μετά έχει λογοτεχνία.
Οι γονείς θέλουν να βοηθήσουν τα παιδιά τους αλλά δεν μπορούν.
Θα ήταν σωτήριο για τους γονείς. Πιστέψτε με

. Πρέπει να αξιοποιηθεί η τηλεόραση και να επιστρατευθούν όλα τα ιδιωτίκά κανάλια εφόσον έχουμε πόλεμο Π.χ. Αντ1 Β Γυμνασίου, Σκάι Α Λυκείου κτλ.  Πρέπει τα ιδιωτικά κανάλια να συμβάλουν σ' αυτήν την προσπάθεια.

Διαδώστε παρακαλώ!!![/size][/b][/size]

Τουλάχιστον θα έπρεπε να είχαν αρχίσει μαθήματα στο κανάλι της Βουλής για τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα. Και ασύγχρονα μαθήματα από πριν βιντεοσκοπημένα, και σύγχρονα με εικονικές τάξεις κυλιόμενα όπου έχουν καταφέρει να φτιάξουν τάξη.
Π.χ. Δευτέρα 10:00-11:00 Αρχαία-Άγνωστο , μάθημα βιντεοσκοπημένο
 11:00-12:00 μάθημα σύγχρονο σε πάνελ με τον Χ καθηγητή ή ομάδα καθηγητών του Υπουργείου, και την Ψ εικονική τάξη με τους Α,Β,Γ κτλ μαθητές από το Κ σχολείο της Π Περιφέρειας. 

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης
« Απάντηση #279 στις: Μάρτιος 21, 2020, 01:04:49 μμ »
Με το   eclass  έχουμε ασύγχρονη εκπαίδευση, τίποτα το ουαου. Τα παιδιά θα βρουν ασκήσεις από μενα όπως θα έβρισκαν σε κάποιο βιβλίο ή site, αν ήθελαν. Επίσης είναι πολύ δύσχρηστο.
Το e-me πώς είναι; Κάποιος που το χρησιμοποιήσε;

To eclass ουσιαστικά λειτουργεί λίγο σαν cloud, δεν έχει πολλές δυνατότητες. Το e-me φαίνεται πιο ενδιαφέρον. Έχει πιο "ζωντανό" και έχει τη δυνατότητα δημιουργίας διαφόρων τεστ, πχ. σωστό/λάθος, πολλαπλής επιλογής και πολλά άλλα. Δεν έχω καταφέρει να το λειτουργήσω ακόμα, αλλά μάλλον θα το προτιμήσω από το eclass. Φτάνει πάντα να βρω τους μαθητές, γιατί τελικά αυτή φαίνεται η μεγαλύτερη δυσκολία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 395

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.