*

Αποστολέας Θέμα: Aπευθείας διδασκαλία&μετάδοση μαθήματος σε πραγματικό χρόνο  (Αναγνώστηκε 61657 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Με τις υγείες μας

Με την προτεινόμενη ρύθμιση προβλέπεται η δυνατότητα παροχής εξ αποστάσεως εκπαίδευσης με απευθείας διδασκαλία και μετάδοση μαθήματος σε πραγματικό χρόνο σε μαθητές της Πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης οι οποίοι δεν δύνανται να παρακολουθήσουν τη δια ζώσης εκπαιδευτική διαδικασία, είτε λόγω αναστολής της οικείας εκπαιδευτικής δομής, είτε για λόγους απρόβλεπτων γεγονότων.

Καλώς τα παιδιά, καλώς τα 3-0!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2020, 09:16:54 μμ από IoannisDr »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μια υπέροχη τοποθέτηση σχετικά με το θέμα..

https://giorgosthalassis.com/2020/05/07/%cf%8c%cf%87%ce%b9-%cf%83%cf%84%ce%b7-%ce%bc%ce%b1%ce%b3%ce%bd%ce%b7%cf%84%ce%bf%cf%83%ce%ba%cf%8c%cf%80%ce%b7%cf%83%ce%b7-%cf%84%ce%bf%cf%85-%ce%bc%ce%b1%ce%b8%ce%ae%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%bf%cf%82/?fbclid=IwAR0azO1HfN_TCUG_FPTosknWlUTl2HLBqJWVRT8y0M6hLZO_SccZNtyosaQ


Τέτοιες φωνές χρειάζονται μπροστά στις κάμερες, όχι του Τσούχλου και των υπολοίπων που με την ξύλινη γλώσσα της στείρας αντιπαράθεσης χάνουν το δίκιο τους!

Συνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3350
    • Προφίλ
Παράθεση
Με την προτεινόμενη ρύθμιση προβλέπεται η δυνατότητα παροχής εξ αποστάσεως εκπαίδευσης με απευθείας διδασκαλία και μετάδοση μαθήματος σε πραγματικό χρόνο σε μαθητές της Πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης οι οποίοι δεν δύνανται να παρακολουθήσουν τη δια ζώσης εκπαιδευτική διαδικασία, είτε λόγω αναστολής της οικείας εκπαιδευτικής δομής, είτε για λόγους απρόβλεπτων γεγονότων.

Πώς θα εφαρμοστεί αυτό στο δημόσιο σχολείο; Οι ΠΕ86 μπορούν να μας πουν; Εγώ η φιλόλογος θα κάνω livestreaming? Πείτε μου πώς για να ξέρω... :o :o

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2490
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μια υπέροχη τοποθέτηση σχετικά με το θέμα..

https://giorgosthalassis.com/2020/05/07/%cf%8c%cf%87%ce%b9-%cf%83%cf%84%ce%b7-%ce%bc%ce%b1%ce%b3%ce%bd%ce%b7%cf%84%ce%bf%cf%83%ce%ba%cf%8c%cf%80%ce%b7%cf%83%ce%b7-%cf%84%ce%bf%cf%85-%ce%bc%ce%b1%ce%b8%ce%ae%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%bf%cf%82/?fbclid=IwAR0azO1HfN_TCUG_FPTosknWlUTl2HLBqJWVRT8y0M6hLZO_SccZNtyosaQ



Τέτοιες φωνές χρειάζονται μπροστά στις κάμερες, όχι του Τσούχλου και των υπολοίπων που με την ξύλινη γλώσσα της στείρας αντιπαράθεσης χάνουν το δίκιο τους!

Πολύ καλή τοποθέτηση! Οι κάμερες δεν έχουν θέση στη σχολική αίθουσα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3350
    • Προφίλ
Πολύ ωραίο κείμενο! Θα μπορούσε να συζητηθεί και σε τάξη με τα παιδιά, τολμώ να πω.

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Μια υπέροχη τοποθέτηση σχετικά με το θέμα..

https://giorgosthalassis.com/2020/05/07/%cf%8c%cf%87%ce%b9-%cf%83%cf%84%ce%b7-%ce%bc%ce%b1%ce%b3%ce%bd%ce%b7%cf%84%ce%bf%cf%83%ce%ba%cf%8c%cf%80%ce%b7%cf%83%ce%b7-%cf%84%ce%bf%cf%85-%ce%bc%ce%b1%ce%b8%ce%ae%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%bf%cf%82/?fbclid=IwAR0azO1HfN_TCUG_FPTosknWlUTl2HLBqJWVRT8y0M6hLZO_SccZNtyosaQ


Τέτοιες φωνές χρειάζονται μπροστά στις κάμερες, όχι του Τσούχλου και των υπολοίπων που με την ξύλινη γλώσσα της στείρας αντιπαράθεσης χάνουν καλτο δίκιο τους!

Με καλύπτει απόλυτα!

Και κάτι άλλο .... Για την μαγνητοσκόπηση του μαθήματος θα πρέπει να δώσουν έγγραφη άδεια οι γονείς όλων των μαθητών. Προσωπικά δεν σκοπεύω να υποκύψω σε τέτοιους εκβιασμούς, εφόσον η ΟΛΜΕ μας στηρίζει και είπε ότι θα κινηθούμε νομικά.

Αν αναγκαστώ όμως θα ζητήσω την ενυπόγραφη συναίνεση των γονιών. Αν εγώ κάνω παρατήρηση στη Βαγγελίτσα επειδή μιλάει ή αν ο Γιώργος κοροϊδέψει τον Βαγγέλη που δεν ξέρει να απαντήσει σε μια απλή ερώτηση, όλα αυτά θα καταγράφονται και θα τα βλέπει όποιος θέλει;
 Συγγνώμη, και αν έρθει ο μπαμπάς του Βαγγελάκη ή της Βαγγελίτσας και μου κάνει μήνυση γιατί το παιδί του εκτέθηκε και ρεζιλεύτηκε, εγώ τί θα κάνω;

Οι άνθρωποι είναι τόσο άσχετοι με το τί σημαίνει σχολική τάξη;;;; Εκτός αν συμβαίνει κάτι άλλο... Φοβούνται μήπως πούμε μία αντίθετη άποψη σε σχέση με τις πολιτικές τους επιλογές;; Αν π.χ. με ρωτήσει ένα παιδί αν θα κάνω  το εμβόλιο του B Gates, εγώ θα του πω πως δεν πρόκειται να το κάνω. Άρα θα θεωρηθώ επικίνδυνη για το παγκόσμιο σύστημα και άρα θα μπορούν να με απειλήσουν με απόλυση;

Αποσυνδεδεμένος Jackb

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μαλλον εχουν αυτη ακριβως την εντυπωση στο υπουργειο. Οτι το μαθημα ειναι διαλεξη. Δεν εξηγειται αλλιως. Επισης εχετε υποψη οτι ριχνοντας αυτο το τραγικο στο τραπεζι, παραλληλα μας αποσπουν την προσοχη απο αλλα επισης απαραδεκτα που θελουν να περασουν αυτο το διαστημα

Αποσυνδεδεμένος Jackb

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Φοβούνται μήπως πούμε μία αντίθετη άποψη σε σχέση με τις πολιτικές τους επιλογές;; Αν π.χ. με ρωτήσει ένα παιδί αν θα κάνω  το εμβόλιο του B Gates, εγώ θα του πω πως δεν πρόκειται να το κάνω. Άρα θα θεωρηθώ επικίνδυνη για το παγκόσμιο σύστημα και άρα θα μπορούν να με απειλήσουν με απόλυση;

Εδω τωρα τι να σχολιασει κανεις...

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Jackb

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://www.ellinikahoaxes.gr/2020/04/12/bill-gates-covid19-microchip/

Μπορεις να πιστευεις ο,τι θελεις φυσικα. Απλα ελπιζω να μη μεταφερεις τετοιες ψεκασμενες θεωριες στους μαθητες σου. Μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας εχω να πω.

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
https://www.ellinikahoaxes.gr/2020/04/12/bill-gates-covid19-microchip/

Μπορεις να πιστευεις ο,τι θελεις φυσικα. Απλα ελπιζω να μη μεταφερεις τετοιες ψεκασμενες θεωριες στους μαθητες σου. Μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας εχω να πω.

Αν με ρωτήσουν θα τους πω την άποψή μου φυσικά...

Νομίζω ότι δεν έχει καταργηθεί η ελευθερία λόγου στην Ελλάδα...  :D

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
https://www.ellinikahoaxes.gr/2020/04/12/bill-gates-covid19-microchip/

Μπορεις να πιστευεις ο,τι θελεις φυσικα. Απλα ελπιζω να μη μεταφερεις τετοιες ψεκασμενες θεωριες στους μαθητες σου. Μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας εχω να πω.

Καλά εσύ πιστεύεις τα Hoaxes... Είσαι πολύ πίσω... Soros και σια φίλε ...

Αποσυνδεδεμένος Jackb

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κι εγω πιστευω οτι τον κορονοιο τον εφτιαξε η γυναικα του Μητσου για να σταματησει να βγαινει εξω με αλλες. Επισης διαβασα οτι αμα πινεις βραστο νερο καιει τον ιο και δεν προλαβαινει να κατσει στους πνευμονες σου. Να τα πω στους μαθητες μιας και εχουμε ελευθερια λογου.

Αποσυνδεδεμένος Jackb

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αλλαξα γνωμη. Δεν τα λεω, γιατι μπορει να θεωρηθω επικινδυνος για το παγκοσμιο συστημα και να με απολυσουν. ;D ;D Να σαι καλα βραδιατικα γελασαμε και λιγο. Αντε καληνυχτα και αμα βαλουν καμερες τελικα θα χεις στανταρ μεγαλη τηλεθεαση εσυ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158563
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 522
Σύνολο: 543

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.