*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1066722 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος m@ria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2828 στις: Μάιος 18, 2021, 09:05:05 πμ »
Και εγώ έχω μια ελπίδα ρε παιδιά... Για τους πίνακες είναι δεδομένο ότι πάμε Ιούνιο και μάλλον τέλος Ιουνιου. Ας δώσει όμως κατανομές. Έχουμε σκάσει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:50:21 »

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2829 στις: Μάιος 18, 2021, 09:39:44 πμ »
Πολύ αγάπη πέφτει και δεν μου αρέσει….
Οι δυο ενστάσεις είναι ακόμη σε στάδιο αναμονής
Για ποιους λόγους έκανες τις ενστάσεις; Έχω προκαλέσει εδώ και πολύ καιρό να γράψει κάποιος ΕΝΑΝ σοβαρό λόγο ένστασης που θα δυσκολέψει τον ΑΣΕΠ, δυστυχώς κανένας δεν έγραψε κάτι. Περιμένω λοιπόν να μας πεις εσύ τους λόγους ένστασης σου, και να δούμε γιατί το ΑΣΕΠ έχει ακόμη την ένσταση σε κατάσταση αναμονής. Το λέω και πάλι, η προκηρύξεις 1και 2 ΓΕ είναι οι πιο ξεκάθαρες και οι πίνακες είναι έτοιμοι και οι δύο από τον Φεβρουάριο.Ισως έχουν αφήσει κάποιες ενστάσεις σε αναμονή για να δικαιολογήσουν την ανάρτηση τους τον Ιούνιο.   ΤΟ ΠΟΤΆΜΙ ΔΕ ΓΥΡΊΖΕΙ ΠΊΣΩ.

Αποσυνδεδεμένος hkoukas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2830 στις: Μάιος 18, 2021, 11:38:05 πμ »
Δεν μέτρησαν 2ο πτυχίο και 98 μήνες προϋπηρεσία
Τα έχω αναφέρει παλαιότερα. Δεν παρακολουθω συχνά το φόρουμ για να βλέπω τι προκαλέις και τι όχι.

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 575
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2831 στις: Μάιος 18, 2021, 12:57:53 μμ »
4000 προσλήψεις μονίμων νοσηλευτών με διαδικασίες ΑΣΕΠ. Υλοποιείται μια δέσμευση του πρωθυπουργού.Μαλιστα.Θα έχει βγει η κατανομή των ειδικοτήτων αυτού του διαγωνισμού και η δικιά μας ακόμη όχι.
https://www.moh.gov.gr/articles/ministry/grafeio-typoy/press-releases/8823-b-kikilias-ylopoioyme-th-desmeysh-toy-kyriakoy-mhtsotakh-gia-4-000-monimes-proslhpseis-noshleytwn-sto-e-s-y

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:50:21 »

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2832 στις: Μάιος 18, 2021, 01:28:53 μμ »
Δεν μέτρησαν 2ο πτυχίο και 98 μήνες προϋπηρεσία
Τα έχω αναφέρει παλαιότερα. Δεν παρακολουθω συχνά το φόρουμ για να βλέπω τι προκαλέις και τι όχι.
Πες μου ειδικότητα, ποιο ειναι το 1ο πτυχίο σου και ποιο το 2ο;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2833 στις: Μάιος 18, 2021, 02:08:38 μμ »
Πες μου ειδικότητα, ποιο ειναι το 1ο πτυχίο σου και ποιο το 2ο;

Δεν λέω για το συνάδελφο, ούτε λογαριασμό θα μας δώσει αλλά γενικά υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις που λεει κάποιος δεν μου μέτρησαν την προυπηρεσία, το 2ο πτυχίο κτλ ενώ σωστά δεν πρέπει να το μετρήσουν. πχ προυπηρεσία απο ΟΑΕΔ έχω γνωστό που έκανε ένσταση γιατί δεν την  μέτρησαν ενώ είναι ξεκάθαρο οτι δεν μετράει. Παρολα αυτά ένσταση έκανε. Άλλος φίλος γεωπόνος με 1ο πτυχίο ΠΕ88.01 και 2 ΠΕ88.02 του μετράνε (νομίζω σωστά) το 1 μόνο γιατί είναι στον εννοποιημένο κλάδο γεωπονίας ΠΕ88. Υπάρχουν και πιο ξεκάθαρες περιπτώσεις. Ο άλλος δεν είχε δώσει μετάφραση στο LOWER, σωστά λοιπόν δεν το μέτρησαν αλλά ένσταση έκανε. Οπότε αν η προυπηρεσία των 98 μηνών είναι σε αυτές που πρέπει να μετρήσουν οκ και μακάρι να δικαιωθεί ο συνάδελφος. Αν όμως είναι τύπου ΟΑΕΔ είναι μια ένσταση περιττή που καθυστερεί την όλη διαδικασία τσάμπα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 18, 2021, 02:11:45 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2834 στις: Μάιος 18, 2021, 02:21:45 μμ »
4000 προσλήψεις μονίμων νοσηλευτών με διαδικασίες ΑΣΕΠ. Υλοποιείται μια δέσμευση του πρωθυπουργού.Μαλιστα.Θα έχει βγει η κατανομή των ειδικοτήτων αυτού του διαγωνισμού και η δικιά μας ακόμη όχι.
https://www.moh.gov.gr/articles/ministry/grafeio-typoy/press-releases/8823-b-kikilias-ylopoioyme-th-desmeysh-toy-kyriakoy-mhtsotakh-gia-4-000-monimes-proslhpseis-noshleytwn-sto-e-s-y

https://www.news247.gr/politiki/mitsotakis-monimoi-diorismoi-ekpaideytikon-meta-apo-12-chronia.9235008.amp.html
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος hkoukas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2835 στις: Μάιος 18, 2021, 02:31:36 μμ »
Είναι προϋπηρεσία γενικης η οποία έχει μετρηθεί στον πίνακα της ειδικής και όχι στην γενική. Καμία σχέση με ΟΑΕΔ.
Στα 45 μου γνωρίζω πως να διαβάζω μια προκυρηξη και να συμπληρώνω αίτηση. Γνωρίζω τι πρέπει να κάνω παρά πολύ καλά για να μην καθυστέρησει ο ΑΣΕΠ.
Ξέρω 6 άλλους συναδέλφους με παρόμοια θέματα και ενστάσεις.
Οι πίνακες (δυστυχώς) δεν είναι έτοιμοι.
Αναμονή.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 18, 2021, 02:38:18 μμ από hkoukas »

Αποσυνδεδεμένος Macam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2836 στις: Μάιος 18, 2021, 02:40:07 μμ »
Για ποιους λόγους έκανες τις ενστάσεις; Έχω προκαλέσει εδώ και πολύ καιρό να γράψει κάποιος ΕΝΑΝ σοβαρό λόγο ένστασης που θα δυσκολέψει τον ΑΣΕΠ, δυστυχώς κανένας δεν έγραψε κάτι. Περιμένω λοιπόν να μας πεις εσύ τους λόγους ένστασης σου, και να δούμε γιατί το ΑΣΕΠ έχει ακόμη την ένσταση σε κατάσταση αναμονής. Το λέω και πάλι, η προκηρύξεις 1και 2 ΓΕ είναι οι πιο ξεκάθαρες και οι πίνακες είναι έτοιμοι και οι δύο από τον Φεβρουάριο.Ισως έχουν αφήσει κάποιες ενστάσεις σε αναμονή για να δικαιολογήσουν την ανάρτηση τους τον Ιούνιο.   ΤΟ ΠΟΤΆΜΙ ΔΕ ΓΥΡΊΖΕΙ ΠΊΣΩ.

Καλά, μην τον δείρεις που έκανε ένσταση.  Την επόμενη φορά θα πάρουμε την αδεια σου λεβεντη μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 18, 2021, 02:42:22 μμ από Macam »

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2837 στις: Μάιος 18, 2021, 02:52:26 μμ »
Καλά, μην τον δείρεις που έκανε ένσταση.  Την επόμενη φορά θα πάρουμε την αδεια σου λεβεντη μου.
Αυτό κατάλαβες, μπράβο σου. 1ο: Του την μέτρησαν (την προϋπηρεσία) στην ειδική και όχι στην γενική. Ένα από τα δύο έγινε λάθος και εύκολα θα διορθωθεί. 2ο: Δεν μας λέει ποιο είναι το 1ο του πτυχίο και ποιο το 2ο;  Επειδή τα πράγματα είναι στην προκήρυξη πολύ πολύ πολύ ξεκάθαρα όσο αφορά τα πτυχία, νομίζω ότι θα διευθετηθεί το θέμα πολύ πολύ πολύ εύκολα από τον ΑΣΕΠ. Παιχνιδάκι είναι αυτά τα προβληματάκια . Αν δεν έχει κάτι να κρύψει , ας εκτεθεί λοιπόν εδώ , και αν έχει δίκιο κανένα ΑΣΕΠ δε θα του στερήσει τα μόρια. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝΕΙ.

Αποσυνδεδεμένος hkoukas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2838 στις: Μάιος 18, 2021, 03:00:57 μμ »
Συνάδελφοι ο λόγος που ποσταρα για τις ενστάσεις (όπως και παλαιότερα) είναι για να γνωστοποιήσω ότι οι ενστάσεις της 2ΓΕ δεν έχουν ολοκληρωθεί .

Τώρα κάτι σχόλια του στυλ να πω τι πτυχία έχω, αν κρύβω κάτι, να εκτεθώ κτλ απεχουν απο την λογική μου.

Καλη δύναμη :-)

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2839 στις: Μάιος 18, 2021, 03:02:41 μμ »
Νομίζω ο συνάδελφος είναι ΠΕ04.1 και ΠΕ82, αφού λέει ότι είναι σωστά όλα τότε η 2ΓΕ δεν τελείωσε και τον ευχαριστούμε για την πληροφορία η οποία δεν είναι καλή φυσικά..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος eran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2840 στις: Μάιος 18, 2021, 03:10:58 μμ »
Εδώ δίνεται  σε όλους μας βήμα δημόσιου διαλόγου και ανταλλαγής πληροφοριών. Δε νομιμοποιείται κανένας να κάνει τον δερβέναγα των ενστάσεων των άλλων. Και θα 'πρεπε όποιος ζητάει (με ανοίκειο αλήθεια τρόπο) τα στοιχεία των άλλων, πρώτα  να αυτοσυστήνεται.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2841 στις: Μάιος 18, 2021, 03:14:54 μμ »
Εδώ δίνεται  σε όλους μας βήμα δημόσιου διαλόγου και ανταλλαγής πληροφοριών. Δε νομιμοποιείται κανένας να κάνει τον δερβέναγα των ενστάσεων των άλλων. Και θα 'πρεπε όποιος ζητάει (με ανοίκειο αλήθεια τρόπο) τα στοιχεία των άλλων, πρώτα  να αυτοσυστήνεται.

Πάντως ο συνάδελφος hkoukas τα έχει πει παλιότερα σε μνμ του δημόσια και για αυτόν και για την γυναίκα του. Έτσι κι αλλιώς δεν ξέρω κανένα που να μην του μέτρησαν 90 μήνες οπότε τον θυμαμαι, το σημαντικότερο είναι ότι δεν τρέχει η 2γε και πότε θα διορίσουν δεν ξέρω..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159839
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 607
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 578
Σύνολο: 587

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.