*

Αποστολέας Θέμα: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;  (Αναγνώστηκε 22032 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #70 στις: Αύγουστος 07, 2020, 11:03:13 πμ »
Κάθε χρόνια αναπλήρωσης έχει 9,8μόρια οποτε 15*9,8=147 ο διαγωνισμός ομως ειχε ταβάνι στα μόρια προυπηρεσιας στα 120

Για το όνομα του Θεού. Δεν βγάζει κάθε αναπληρωτής 9,8 μόρια τον χρόνο. Οι περισσότεροι δεν ξεπερνάνε καν τα 4-5 μόρια και υπάρχει άπειρος κόσμος που σε μια χρονιά μαζεύει 1-2 μήνες max. Το διευκρινίζουμε αυτό, δεν πετάμε χύμα ένα 9,8 να το κάνουμε να δείχνει εύκολο.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:54:13 »

Αποσυνδεδεμένος nikonana

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 408
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #71 στις: Αύγουστος 07, 2020, 11:06:47 πμ »
Στείλε email στον ΑΣΕΠ άμεσα κι όλας! Πόσα Κούλα θα δούμε..

Καλημερ;. Έκανες αναζήτηση και με τον αριθμό ταυτότητας;

Αποσυνδεδεμένος nikonana

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 408
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #72 στις: Αύγουστος 07, 2020, 11:09:53 πμ »
Καλησπέρα στην ομάδα.
Δεν είμαι ούτε στον πίνακα κατάταξης , αλλά ούτε στον πίνακα απορριπτέων ( στη στήλη με το  μοναδικό κωδικό  έψαξα για το Αριθμό Μητρώου μου στον ΑΣΕΠ. Σωστά? ). Γίνεται αυτό ?
Καλημερα. Έκανες αναζήτηση και με τον αριθμό ταυτότητας;
Εγώ αναζητώντας το όνομα μου δεν το εβρισκε και το εντόπισα με τον αριθμό ταυτότητας.

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #73 στις: Αύγουστος 07, 2020, 11:12:03 πμ »
Κοίτα, εσύ άνοιξες thread, όχι εγώ. Αν το άνοιξες για να πετάς που και που καρφάκια και να προμοτάρεις την άποψή σου ως παγκόσμια αλήθεια, για λάθος λόγο το άνοιξες.

Εγώ δεν κάθισα να υποβαθμίσω κανέναν, μην βάζεις λόγια στο στόμα μου.

Θεωρώ ότι το σύστημα είναι άδικο, ότι απλά αυξάνει την ανασφάλεια σε όλους, ακόμα και σε αυτούς που προσλαμβάνονται. Οι σχολές θα χ3στούν στο τάλιρο, μιας και θα τα τσεπώνουν και από αυτούς που θα ελπίζουν να ξανά βρουν μια θέση στον ήλιο και από αυτούς που έχουν πλέον μια θέση στον ήλιο.

Άλλοι είναι που χάρηκαν που επιτέλους βρήκαν μια θέση στην δημόσια εκπαίδευση έβγαλαν έπαρση και ισοπέδωσαν άλλους. Άλλοι είναι που από την χαρά τους βγήκαν να μας πουν ότι το να μαζέψεις 2-3 χαρτάκια είναι απλή υπόθεση που μάλιστα δεν έχει και οικονομικό αντίκτυπο.

Όταν αύριο ξανά αλλάξει το σύστημα, διότι θα αλλάξει πάλι σε 10-20 χρόνια, όταν πλέον θα είναι δεκάδες χιλιάδες αυτοί με περίπου ή και πάνω από 200 μόρια, τότε αυτοί οι ίδιοι που χάρηκαν σήμερα θα γράφουν αυτά που γράφουν σήμερα άνθρωποι που ξαφνικά πετάγονται έξω. Δεν είναι ευχή, μην βιαστείς να βγάλεις συμπεράσματα μιας και μέχρι τότε θα έχω και εγώ και άλλοι σπαταλήσει έναν σκασμό λεφτά και χρόνο για χαρτάκια. Οπότε απλά θα ξανά είμαι με αυτούς που αναστατώνεται η ζωή τους και κάποιοι άλλοι 20άριδες και 30άριδες θα μιλάνε για δίκαιο νέο σύστημα.

Άνοιξα το θρεντ γιατί πολλοί συνάδελφοι έκαναν αυτή την ερώτηση στο θρεντ της 2ΓΕ/2019 οπότε το δημιούργησα για να διευκολύνω τον διάλογο. Επίσης και εσύ και εγώ ήμαστε εκτός θέματος οπότε μπορείς να ανοίξεις θρεντ με θέμα δίκαιο η άδικο σύστημα (για εμένα άδικο).
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:54:13 »

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #74 στις: Αύγουστος 07, 2020, 11:14:25 πμ »
Για το όνομα του Θεού. Δεν βγάζει κάθε αναπληρωτής 9,8 μόρια τον χρόνο. Οι περισσότεροι δεν ξεπερνάνε καν τα 4-5 μόρια και υπάρχει άπειρος κόσμος που σε μια χρονιά μαζεύει 1-2 μήνες max. Το διευκρινίζουμε αυτό, δεν πετάμε χύμα ένα 9,8 να το κάνουμε να δείχνει εύκολο.

Δεν το έκανα για να δείχνει εύκολο! Απλά αυτό είναι το ετήσιο όριο. Η συνάδελφος ρώτησε πόσα μόρια έχεις κάποιος με 15χρονια αναπλήρωσης οπότε λογικά μιλούσε για όλο τον χρόνο αλλιώς θα έλεγε για μήνες αναπλήρωσης! Ίσως φυσικά κατάλαβα λαθος εγω
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2020, 11:18:53 πμ από Rapsodos »
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος lucib

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 21, 2020, 03:51:09 πμ »
Καλησπέρα σε όλους ελπίζω να διάλεξα το σωστό τόπικ για να ρωτήσω.
Έχω καεί αναμένοντας τις προσλήψεις, παρατήρησα πως υπάρχει συνάδελφος στον κλάδο μου με 32 μόρια στους κλειδωμένους και στους νέους έχει 75. Είναι να φανταστώ από μεταφορά προυπηρεσίας?
Επίσης άλλος είχε 26 μόρια και στους νέους έχει 14. Είναι απ΄τις περιπτώσεις που δε μέτρησαν σωστά τα μόρια?

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 21, 2020, 07:25:26 πμ »
 JOHND, συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις. Τα περισσότερα χρόνια υπηρέτησα στην επαρχία, ενώ κατοικώ στην Αττική. Με ενοίκια, κάρτες κτελ, εισιτήρια πλοίων, χρέη σε ΔΕΗ, Εφορία και μερικές χειρουργικές επεμβάσεις, δε μου έμενε τίποτα, ώστε να πληρώσω τα πεντοχίλιαρα του μεταπτυχιακού! Όσο για τα δωρεάν, είχα δει την ύλη και το ελάχιστο χρονικό διάστημα που διδόταν για τις εξετάσεις...Αν ήταν τόοοοσο εύκολο το δωρεάν μεταπτυχιακό, όλοι θα είχαμε από ένα. Για τους λόγους που ανέφερα πιο πάνω, ας σταματήσουν κάποιοι να ειρωνεύονται περί ξάπλας και καναπέδων... Αν αυτοί ήσαν τόσο μεγάλες διάνοιες, τους δίνω συγχαρητήρια, αλλά δεν είμαστε όλοι το ίδιο ούτε μας έρχονται όλα βολικά στη ζωή, ώστε να έχουμε άπλετο χρόνο και ψυχική ηρεμία για τη μελέτη και τις εξετάσεις του δωρεάν μεταπτυχιακού... Επιπλέον, δεν έχουμε όλοι γονείς εφοπλιστές και επιχειρηματίες να μας χρηματοδοτούν χαρτούρες, των οποίων η αξία και τα μόρια θα μηδενίζονται, επειδή ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ η κάθε κυβέρνηση!!!Ο νόμος του προσοντολογίου είναι ένα έκτρωμα, εφόσον τα ''προσόντα'' δεν ανταποκρίνονται σε ίσες ευκαιρίες απόκτησής των. Όμως όπως έμαθα, όλα αυτά έγιναν για να μπούνε στους πίνακες τα κολλεγιόπαιδια της Αρίας Φυλής.....Και μετά μερικοί ελπίζουν σε διορισμούς....

Αποσυνδεδεμένος developer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 21, 2020, 07:49:36 πμ »
Απάντηση στην αρχική ερώτηση του thread. ΠΕ86 ήμουν 1700 στους μηδενικής (άρα 3500-4000 συνολικά) και τώρα 1100. Με λάθος στη μοριοδότηση. Όταν γίνει δεκτή η ένστασή μου θα είμαι περίπου 900.

Συνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 21, 2020, 08:53:58 πμ »
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, το λάθος είναι στη μοριοδότηση, η οποία ακυρώνει επί της ουσίας την προϋπηρεσία. Φυσικά να μοριοδοτήσεις τα διδ., αλλά όχι με 60 μόρια (διδ. + μδε)! 60 μόρια για να μαζέψει κάποιος χρειάζεται τουλάχιστον 7 χρόνια σε σχολική τάξη! Ξεφτίλα λέγεται αυτό, για όλους όσοι έτρεχαν σε κάθε βραχονησίδα της χώρας...
Και για να μη βγω εκτός θέματος στο τόπικ... με σειρά +-1700 θα μείνω σπίτι μου φέτος (ΠΕ02), έτσι όπως το βλέπω...
😢

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 21, 2020, 09:00:15 πμ »
Το λάθος στην μοριοδότηση είναι το ταβάνι των 120 μορίων προϋπηρεσίας, αντί των 84 όπως σε ΚΑΘΕ άλλη προκήρυξη ΑΣΕΠ.
Όσο για τα μόρια των μεταπτυχιακών και διδακτορικών.. όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.-
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #80 στις: Αύγουστος 21, 2020, 09:02:03 πμ »
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, το λάθος είναι στη μοριοδότηση, η οποία ακυρώνει επί της ουσίας την προϋπηρεσία. Φυσικά να μοριοδοτήσεις τα διδ., αλλά όχι με 60 μόρια (διδ. + μδε)! 60 μόρια για να μαζέψει κάποιος χρειάζεται τουλάχιστον 7 χρόνια σε σχολική τάξη! Ξεφτίλα λέγεται αυτό, για όλους όσοι έτρεχαν σε κάθε βραχονησίδα της χώρας...
Και για να μη βγω εκτός θέματος στο τόπικ... με σειρά +-1700 θα μείνω σπίτι μου φέτος (ΠΕ02), έτσι όπως το βλέπω...
😢
Καλημερα..γιατι εισαι τοσο απαισιοδοξη? Νομιζω εχεις καλη σειρα..αποκλειεται να μη σε παρουν
ΠΕ02

Συνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #81 στις: Αύγουστος 21, 2020, 09:06:11 πμ »
Το λάθος στην μοριοδότηση είναι το ταβάνι των 120 μορίων προϋπηρεσίας, αντί των 84 όπως σε ΚΑΘΕ άλλη προκήρυξη ΑΣΕΠ.
Όσο για τα μόρια των μεταπτυχιακών και διδακτορικών.. όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.-

Ακυρώνουμε δηλαδή την προϋπηρεσία... Δεν συμφωνώ, αλλά δέχομαι την άποψη. Όσο για το άλλο με την αλεπού (αν ήταν μομφή προς εμένα), τελειώνω τον Ιούνιο τη διατριβή και Σεπτέμβριο κρίνομαι...
Καλημέρα!

Συνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 21, 2020, 09:08:07 πμ »
Καλημερα..γιατι εισαι τοσο απαισιοδοξη? Νομιζω εχεις καλη σειρα..αποκλειεται να μη σε παρουν

Γιατί δεν έχω βάλει ΑΜΩ από επιλογή... Δεν νομίζω να φτάσει τόσο κάτω ο πίνακας...

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 21, 2020, 09:10:15 πμ »
Ακυρώνουμε δηλαδή την προϋπηρεσία... Δεν συμφωνώ, αλλά δέχομαι την άποψη. Όσο για το άλλο με την αλεπού (αν ήταν μομφή προς εμένα), τελειώνω τον Ιούνιο τη διατριβή και Σεπτέμβριο κρίνομαι...
Καλημέρα!

Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε..

Καλή υπεράσπιση!
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159613
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 444
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 430

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.