*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!  (Αναγνώστηκε 168506 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #406 στις: Ιούλιος 09, 2021, 11:40:53 μμ »
τουλάχιστον αλλη μια ίσως και 2 φουρνιές διορισμών με αυτο το σύστημα, αντε το πολυ με μικρο επεμβάσεις στη μοριοδότηση
μην ελπίζετε σε γραπτό
και ο λόγος είναι οτι τα βυσματάκια θα πρέπει να διαβάσουν για να διοριστούν, ενώ με αυτό παίρνουν προσόντα και προχωράν
απλά τα πράγματα
δεν υπάρχει πλεον διορισμός με ασεπ και ταυτόχρονα απο πίνακες, εκει θα τους βόλευε και θα το εφάρμοζαν, αλλα μας τελείωσε


ειναι παρα πολλες οι φουρνιες οπως λες καθως θα εχουν συγκεντρωσει ολοι τα παντα ..στην προυπηρεσια θα παιχτει η στα παιδια..κι αυτα μπορει τα βυσματα να μην τα εχουν απαραιτητα..αλλωστε για κατι βυσματακια υπαρχουν και παραθυρακια οπως τα αντισυγματικα 24μηνα του παλιου ασεπ ..υπαρχουν τροποι γι αυτους ..οτι γινεται , γινεται για τους αλλους, τα κοροιδακια!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:08:55 »

Αποσυνδεδεμένος dimi94

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70 Ζωή είναι το άθροισμα των επιλογών μας
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #407 στις: Ιούλιος 10, 2021, 12:11:56 πμ »
Α τώρα ήταν παράθυρο; Φύγαμε από το "διορίστηκε όποιος πρόλαβε να προσφύγει"; Γιατί πάνω σ'αυτό απάντησα και, προφανώς επειδή δεν έχεις τι να απαντήσεις ή να πεις ένα "έχεις δίκιο", ξαφνικά βλέπεις όλη τη διαδικασία του διαγωνισμού διαβλητή και το χοντραίνεις με τα παραπάνω. Και βασικά αλλάζεις θέμα. Λοιπόν θα σου συνιστούσα ψυχραιμία να κάτσεις να σκεφτείς ήρεμα όσα έγραψα. Δεν είμαστε εχθροί, δεν είναι ανάγκη να έχουμε πάντα δίκιο. Και κάπου έλεος με αυτό το "διαίρει και βασίλευε" που έχουμε πόσες κατηγορίες πια: ασεπιτες, προϋπηρεσιάκηδες με περίεργη προϋπηρεσία, 3τεκνοι, πολύτεκνοι, 24μηνα, επιτυχόντες με 60% και με 80%, τώρα αυτοί που προσέφυγαν κι αυτοί που δεν πρόλαβαν, νέοι πτυχιούχοι/παλιοί πτυχιούχοι κ.ο.κ.
Αυτά έγιναν δυστυχώς όταν καταργήθηκε η επετηρίδα, στα "ένδοξα" 90's.
Αν μπορούσαμε τότε, θα το είχαμε ανατρέψει το σκηνικό αυτό, γιατί το διαίρει και βασίλευε που αναφέρεις  προέκυψε δυστυχώς λόγω απόφασης του κυριου Γεράσιμου..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2021, 12:33:30 πμ από dimi94 »

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #408 στις: Ιούλιος 10, 2021, 07:55:58 πμ »
Συμφωνώ απόλυτα Dimi94.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #409 στις: Ιούλιος 10, 2021, 09:08:34 πμ »
Μα αυτή η κυβέρνηση είχε πει ότι θα κάνει γραπτό ΑΣΕΠ..
Μέχρι στιγμής λέει ότι θέλει να ακολουθήσει το πρόγραμμα της...
Λες για αυτό να έκανε και τις 11000 μαζεμένες..
Για να έχει χρόνο να τρέξει το νέο σύστημα??

Πιθανό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:08:55 »

Αποσυνδεδεμένος Lilykol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #410 στις: Ιούλιος 10, 2021, 10:12:02 πμ »
Οι ΠΕ78 ( ενοποιημένος κλάδος κοινωνιολόγων και νομικών ) με καταργημένα τα περισσότερα μαθήματα ( ίσως
τους δοθούν ελάχιστα φιλολογικά και κάποια από τα εργαστήρια δεξιοτήτων) σε ποιο γραπτό ΑΣΕΠ θα εξεταστούν:
Οι οικονομολόγοι ειδικής που κατά κύριο λόγο δουλεύουν στα ΕΕΕΕΚ στην αυτόνομη διαβίωση και μαγειρική (κάποτε το μάθημα έκαναν μόνο οι της οικιακής και των τουριστικών) σε τι θα γράψουν:

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #411 στις: Ιούλιος 10, 2021, 11:02:18 πμ »
Το τελευταίο πρόβλημα είναι... Τι θα γράψουν..
Το καλό με την εκπαίδευση είναι ότι ποτέ δεν σε κάνει να βαριέσαι.. 🤣

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #412 στις: Ιούλιος 10, 2021, 03:40:35 μμ »
Το να γράψουμε ασεπ για εμένα θα ήταν το ιδανικότερο σενάριο και αυτό γιατί θα δείξω όλην αυτήν την προσπάθεια που κάνω όλα αυτά τα χρόνια! Και έχω μπόλικο κουράγιο για διάβασμα. Δυστυχώς όμως δε θεωρώ ότι είναι το επικρατέστερο σενάριο. Από εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να νιώθουμε στάλα αισιόδοξοι όταν μετά από τουλάχιστον 9-10 χρόνια έρχεται κάποιος και κάνει διορισμούς. Γιατί αυτό καθίσταται ως μία αρνητική κίνηση; Γιατί ακόμα και μέσα από κάτι τέτοιο θα πρέπει να αναλωνόμαστε ψάχνοντας να βρούμε τα μαύρα σημεία; Δεν καταλαβαίνω

Αποσυνδεδεμένος koim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #413 στις: Ιούλιος 10, 2021, 04:27:36 μμ »
Γιατι δεν ξεκιναμε ολοι απο την ιδια αφετηρια...
1) Εγω στα 45+ πως θα κανω διδακτορικο για να εχω καποια πιθανοτητα με το συστημα Γαβρογλου...?
2) Διορίζει 15.000 και 135.000 ειναι εκτός...και αυτα χωρις τα κολεγια μεσα...
2) Ποτε θα γινουν οι επόμενοι διορισμοί σε μια 5ετια η σε μια 10ετια...?
3) Πεντακοσιες κατηγοριες αναπληρωτων... 501 μοριοδοτησεις...Τους τριμηνίτες τους ξεχάσατε..?
4) Το δημογραφικό και το δημοσιονομικό που δείχνουν ότι χειροτερεύουν και μας επηρεάζουν άμεσα...

Για όλα αυτά μόνο αισιόδοξοι δεν μπορεί να είμαστε... :'(


Από εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να νιώθουμε στάλα αισιόδοξοι όταν μετά από τουλάχιστον 9-10 χρόνια έρχεται κάποιος και κάνει διορισμούς.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #414 στις: Ιούλιος 10, 2021, 04:44:35 μμ »
Το να γράψουμε ασεπ για εμένα θα ήταν το ιδανικότερο σενάριο και αυτό γιατί θα δείξω όλην αυτήν την προσπάθεια που κάνω όλα αυτά τα χρόνια! Και έχω μπόλικο κουράγιο για διάβασμα. Δυστυχώς όμως δε θεωρώ ότι είναι το επικρατέστερο σενάριο. Από εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να νιώθουμε στάλα αισιόδοξοι όταν μετά από τουλάχιστον 9-10 χρόνια έρχεται κάποιος και κάνει διορισμούς. Γιατί αυτό καθίσταται ως μία αρνητική κίνηση; Γιατί ακόμα και μέσα από κάτι τέτοιο θα πρέπει να αναλωνόμαστε ψάχνοντας να βρούμε τα μαύρα σημεία; Δεν καταλαβαίνω
Νιώθω ότι δεν έχετε ιδέα για το τι εύχεστε.
Ένας γραπτός διαγωνισμός απλώς είναι ένας άλλος τρόπος να κατατάξεις υποψήφιους. Όση όρεξη και να έχει κάποιος για διάβασμα θα κοπεί αφού δώσει, γράψει εξαιρετικά ή τουλάχιστον επαρκώς και τελικά ανακαλύψει ότι είναι 201ος ενώ οι διοριστεοι είναι 200. Πόσες φορές αντέχετε να το κάνετε αυτό. Δεν θα είστε για πάντα 25,30,35. Κάποια στιγμή θα θέλετε να έχει μετρήσει κάπου όλος αυτός ο κόπος.
Can I skip tomorrow?

Συνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1552
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #415 στις: Ιούλιος 10, 2021, 04:51:52 μμ »
Λοιπον να μην τα ξαναλεμε, ΔΙΚΑΙΟ ειναι οτι συμφερει τον καθενα,
αν εχω προυπηρεσια θελω να διοριζουν με βαση αυτο και τιποτα αλλο,
αν εχω μεταπτυχιακα διδακτορικα θελω μονο ακαδημαικα κριτηρια,
αν ειμαι πολυτεκνος θελω να μπω μονο με το πασο μου,
αν δεν εχω προυπηρεσια αλλα ειμαι 45+ θελω επετηριδα με βαση την ημερομηνια κτησης πτυχιου,
αν δεν ανηκω σε καμια παραπανω κατηγορια θελω γραπτο ΑΣΕΠ.
Χιλιαδες ειναι οι υποψηφιοι, χιλιαδες και τα συστηματα..
Ας μην φαγωθούμε μεταξυ μας
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #416 στις: Ιούλιος 10, 2021, 04:59:15 μμ »
Ισχύει αυτό συνάδελφε. Αλλά η εμπειρία μας επιτρέπει να βλέπουμε και το δίκαιο για όλους και το εφικτό. Δεν μίλησα επειδή δεν θέλω να ξαναδωσω. Απλώς  έπειτα από τρεις επιτυχίες και τόσα χρόνια αναπληρωσης μπορώ να "προβλέψω" πώς θα νιώσει αυτός που δεν θα περάσει όσο και αν πιστεύει στις ικανότητες του. Και για να το θέσω πιο σωστά, όσες ικανότητες και να έχει. Το να σου δώσω μια ευκαιρία με ποσοστό επιτυχίας 5-10 % στην καλύτερη τελικά είναι το ζητούμενο; Όχι το να σου δώσω προοπτική;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2021, 05:01:41 μμ από Schoolikui »
Can I skip tomorrow?

Συνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1552
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #417 στις: Ιούλιος 10, 2021, 05:16:50 μμ »
Ισχύει αυτό συνάδελφε. Αλλά η εμπειρία μας επιτρέπει να βλέπουμε και το δίκαιο για όλους και το εφικτό. Δεν μίλησα επειδή δεν θέλω να ξαναδωσω. Απλώς  έπειτα από τρεις επιτυχίες και τόσα χρόνια αναπληρωσης μπορώ να "προβλέψω" πώς θα νιώσει αυτός που δεν θα περάσει όσο και αν πιστεύει στις ικανότητες του. Και για να το θέσω πιο σωστά, όσες ικανότητες και να έχει. Το να σου δώσω μια ευκαιρία με ποσοστό επιτυχίας 5-10 % στην καλύτερη τελικά είναι το ζητούμενο; Όχι το να σου δώσω προοπτική;

Συμφωνω μαζι σου 1000%, απλα λεω οτι λογικό ειναι μια νεα ή ενας νεος συναδελφος να πει οτι ειναι υπερ! Στην τελικη τι ειχε, τι εχασε;
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #418 στις: Ιούλιος 10, 2021, 05:22:17 μμ »
Λοιπον να μην τα ξαναλεμε, ΔΙΚΑΙΟ ειναι οτι συμφερει τον καθενα,
αν εχω προυπηρεσια θελω να διοριζουν με βαση αυτο και τιποτα αλλο,
αν εχω μεταπτυχιακα διδακτορικα θελω μονο ακαδημαικα κριτηρια,
αν ειμαι πολυτεκνος θελω να μπω μονο με το πασο μου,
αν δεν εχω προυπηρεσια αλλα ειμαι 45+ θελω επετηριδα με βαση την ημερομηνια κτησης πτυχιου,
αν δεν ανηκω σε καμια παραπανω κατηγορια θελω γραπτο ΑΣΕΠ.
Χιλιαδες ειναι οι υποψηφιοι, χιλιαδες και τα συστηματα..
Ας μην φαγωθούμε μεταξυ μας

Βαλε και τα κολέγια ... αν είμαι απο κολέγιο εχω ίδια δικαιώματα κτλ...
Ένας θα μοιραστώ μαζί σας: συγγενικό μου πρόσωπο νηπιαγωγός σφάζονταν με τον άνδρα της γιατι εκείνη ειναι νηπιαγωγός και εκεινος δάσκαλος.Φωναζε γιατι να πάρουν περισσότερους διορισμούς οι δάσκαλοι αφου εμείς ως νηπιαγωγοί εχουμε πλέον και τη δίχρονη.Οταν βγήκαν οι οριστικοί και εχει περίπου το 2000 κατι νουμερο μιας και πιστεύει οτι δεν θα διοριστει φωνάζει γιατι να μην πάρει 4500 χιλιαδες  δασκάλους αφου ειναι δίκαιο ( ο σύζυγος κοντά στο 4500 ).Οποτε καταλαβαίνουμε οτι το «δίκαιο» ειναι οπως ειπες αυτο που μας συμφέρει ως επι το πλείστον.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Συνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1552
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #419 στις: Ιούλιος 10, 2021, 05:25:49 μμ »
Βαλε και τα κολέγια ... αν είμαι απο κολέγιο εχω ίδια δικαιώματα κτλ...
Ένας θα μοιραστώ μαζί σας: συγγενικό μου πρόσωπο νηπιαγωγός σφάζονταν με τον άνδρα της γιατι εκείνη ειναι νηπιαγωγός και εκεινος δάσκαλος.Φωναζε γιατι να πάρουν περισσότερους διορισμούς οι δάσκαλοι αφου εμείς ως νηπιαγωγοί εχουμε πλέον και τη δίχρονη.Οταν βγήκαν οι οριστικοί και εχει περίπου το 2000 κατι νουμερο μιας και πιστεύει οτι δεν θα διοριστει φωνάζει γιατι να μην πάρει 4500 χιλιαδες  δασκάλους αφου ειναι δίκαιο ( ο σύζυγος κοντά στο 4500 ).Οποτε καταλαβαίνουμε οτι το «δίκαιο» ειναι οπως ειπες αυτο που μας συμφέρει ως επι το πλείστον.

Καλη ιστορια για τις οικογενειακες ιστοριες! :P
Ολα μεσα απο την ζωη ειναι βγαλμενα!
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158543
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 362

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.