*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!  (Αναγνώστηκε 169303 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος koim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #532 στις: Ιούλιος 19, 2021, 01:24:10 μμ »
Στο κατω κατω το Υπουργειο ειναι αυτο που αφηνει Υπονοιες  λεγοντας  "ελα να δωσεις εξετασεις στην γλωσσα που εκανες το μεταπτυχιακο σου η ακομα χειροτερα το διδακτορικο σου"...ΟΧΙ εγω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:37:29 »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #533 στις: Ιούλιος 19, 2021, 01:30:37 μμ »
Στο κατω κατω το Υπουργειο ειναι αυτο που αφηνει Υπονοιες  λεγοντας  "ελα να δωσεις εξετασεις στην γλωσσα που εκανες το μεταπτυχιακο σου η ακομα χειροτερα το διδακτορικο σου"...ΟΧΙ εγω...

Για αυτο γραπτός ΑΣΕΠ πρεπει να ειναι ο επομενος! Στο ευχομαι  8)
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος koim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #534 στις: Ιούλιος 19, 2021, 03:17:59 μμ »
Για γραπτό διαγωνισμό κάνει λόγο ο Νικηφόρος Κωνσταντίνου Ταμίας ΟΛΜΕ Γενικός Γραμματέας ΔΑΚΕ Καθηγητών Δ.Ε. σε άρθρο του... 8)

https://www.esos.gr/arthra/73695/1o-vima-egine-tora-monimopoiisi-anapliroton-neo-diagonismo-asep?

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #535 στις: Ιούλιος 19, 2021, 05:12:06 μμ »
Καλημέρα . Να σου θυμίσω ότι υπήρξαν κάποιοι που αγόραζαν τα θέματα του ΑΣΕΠ από τα μεγάλα φροντιστήρια της εκείνης εποχής ...για ψάξε το λίγο !

πωωωωω....  δηλαδή έγραψα καλύτερα κι από αυτούς που ήξεραν τα θέματα?  πόσο μάγκας είμαι ρε φίλε...  :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:37:29 »

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #536 στις: Ιούλιος 19, 2021, 05:18:09 μμ »
πωωωωω....  δηλαδή έγραψα καλύτερα κι από αυτούς που ήξεραν τα θέματα?  πόσο μάγκας είμαι ρε φίλε...  :D
Πολύ !!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #537 στις: Ιούλιος 19, 2021, 05:25:12 μμ »
Για γραπτό διαγωνισμό κάνει λόγο ο Νικηφόρος Κωνσταντίνου Ταμίας ΟΛΜΕ Γενικός Γραμματέας ΔΑΚΕ Καθηγητών Δ.Ε. σε άρθρο του... 8)

https://www.esos.gr/arthra/73695/1o-vima-egine-tora-monimopoiisi-anapliroton-neo-diagonismo-asep?
με μεταβατικό στάδιο

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #538 στις: Ιούλιος 19, 2021, 05:27:41 μμ »
Για γραπτό διαγωνισμό κάνει λόγο ο Νικηφόρος Κωνσταντίνου Ταμίας ΟΛΜΕ Γενικός Γραμματέας ΔΑΚΕ Καθηγητών Δ.Ε. σε άρθρο του... 8)

https://www.esos.gr/arthra/73695/1o-vima-egine-tora-monimopoiisi-anapliroton-neo-diagonismo-asep?

θες και γραπτό ΑΣΕΠ... ούτε το άρθρο δεν διάβασες

Στο νέο νομοσχέδιο θα πρέπει να υπάρχει η μεταβατική ρύθμιση για μόνιμο διορισμό των αναπληρωτών που απασχολήθηκαν για χρόνια στα δημόσια σχολεία και το όριο αυτών των μηνών θα πρέπει να είναι αποτέλεσμα διαλόγου μεταξύ των εκπαιδευτικών ομοσπονδιών και του Υπουργείου.

Διαγωνισμός ΑΣΕΠ

Εκτός από τις μεταβατικές αυτές διατάξεις που θα μονιμοποιούν τους χιλιάδες αναπληρωτές με μόνο κριτήριο την προϋπηρεσία (αυτό ίσχυε όπως ανέφερα παραπάνω σε όλα τα νομοσχέδια για μόνιμους διορισμούς εκπαιδευτικών) θα πρέπει να επανέλθει ο θεσμός του διαγωνισμού μέσω ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #539 στις: Ιούλιος 19, 2021, 07:52:01 μμ »
Nα κοψει τις αηδίες με τα αγορσμένα διδακτορικά + προφισιενσι κ ας μετράει μονο προυπ.

Αποσυνδεδεμένος koim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #540 στις: Ιούλιος 19, 2021, 09:54:47 μμ »
Όχι όλα να μετράνε...και τα "αγορασμένα" μεταπτυχιακά , και η προϋπηρεσία από την "πίσω πόρτα" και ο αξιοκρατικός  γραπτός ....πρέπει να είμαστε δίκαιοι πάνω από όλα... 8)

 
Nα κοψει τις αηδίες με τα αγορσμένα διδακτορικά + προφισιενσι κ ας μετράει μονο προυπ.

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #541 στις: Ιούλιος 19, 2021, 09:56:07 μμ »
Nα κοψει τις αηδίες με τα αγορσμένα διδακτορικά + προφισιενσι κ ας μετράει μονο προυπ.

Έτσι! Και οι νέοι εκπαιδευτικοί δε θα δουλέψουν ποτέ! Καλό!

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #542 στις: Ιούλιος 19, 2021, 10:47:02 μμ »
Συγνώμη, αλλά δεν δουλεύει ο νέος εκπαιδευτικος έτσι, δουλεύει αυτός που έχει 5χιλιαρα. Ας βάλει γραπτό ή ας πριμοδοτεί τα δυσπρόσιτα . Ας πάει ο νέος εκπαιδευτικος σε καμία Κάρπαθο Σάμο σε τίποτα Σφακιά που βγάζουν αβερτα ειδικές προσκλήσεις αντί για να περιμένει το βουλγαρικό διδακτορικό με κούριερ.

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #543 στις: Ιούλιος 19, 2021, 11:04:27 μμ »
Συγνώμη, αλλά δεν δουλεύει ο νέος εκπαιδευτικος έτσι, δουλεύει αυτός που έχει 5χιλιαρα. Ας βάλει γραπτό ή ας πριμοδοτεί τα δυσπρόσιτα . Ας πάει ο νέος εκπαιδευτικος σε καμία Κάρπαθο Σάμο σε τίποτα Σφακιά που βγάζουν αβερτα ειδικές προσκλήσεις αντί για να περιμένει το βουλγαρικό διδακτορικό με κούριερ.

Τι να σας πω! Και εγώ νέα είμαι και παντού δηλώνω και για να κάνω μεταπτυχιακό έφτυσα αίμα. Ξέρετε δεν έχουν όλοι οι νέοι όπως λέτε 5000. Κάποιοι νέοι για να τα βρούμε κάναμε τρεις δουλειές κι ξενυχτήσαμε γράφοντας εργασίες κι παρακολουθώντας μαθήματα. Ας μη τσουβαλιάζουμε κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #544 στις: Ιούλιος 20, 2021, 03:45:52 πμ »
Συγνώμη, αλλά δεν δουλεύει ο νέος εκπαιδευτικος έτσι, δουλεύει αυτός που έχει 5χιλιαρα. Ας βάλει γραπτό ή ας πριμοδοτεί τα δυσπρόσιτα . Ας πάει ο νέος εκπαιδευτικος σε καμία Κάρπαθο Σάμο σε τίποτα Σφακιά που βγάζουν αβερτα ειδικές προσκλήσεις αντί για να περιμένει το βουλγαρικό διδακτορικό με κούριερ.
εχω 2 πτυχια με άριστα κ 2 μεταπτυχιακα εκ των οποίων το ένα στη Βουλγαρία όπου ζουσα κ εργαζόμουν ως διευθύντρια εκπαίδευσης, μιλαω Βουλγαρικά όπως τα ελληνικα. Μιλα μου λίγο για κούριερ. Το έχετε ξεφτιλίσει το θέμα. By the way, η τιμή του μεταπτυχιακου ήταν 500€ παραπανω απο του ΑΠΘ.

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #545 στις: Ιούλιος 20, 2021, 10:16:57 πμ »
εχω 2 πτυχια με άριστα κ 2 μεταπτυχιακα εκ των οποίων το ένα στη Βουλγαρία όπου ζουσα κ εργαζόμουν ως διευθύντρια εκπαίδευσης, μιλαω Βουλγαρικά όπως τα ελληνικα. Μιλα μου λίγο για κούριερ. Το έχετε ξεφτιλίσει το θέμα. By the way, η τιμή του μεταπτυχιακου ήταν 500€ παραπανω απο του ΑΠΘ.

Μιας και ήσασταν διευθύντρια εκπαίδευσης στην Βουλγαρία δεν υπέπεσε ποτέ στην αντίληψη σας ότι στα Πανεπιστήμια υπήρχαν φοιτητές που είτε δεν πατούσαν ποτέ οι ίδιοι, αλλά οι μεσάζοντες, είτε δε γνώριζαν τη γλώσσα και χρειαζόταν κάποιος να τους μεταφράζει το υλικό και τις εργασίες. Πάντως στην Κομοτηνή και στις Σέρρες υπάρχουν τέτοια γραφεία μεσαζοντων, τα οποία αναλαμβάνουν εκτός από την καθοδήγηση σου, μεταφράσεις και ανάλογα με το τι είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις και άλλες "ακαδημαϊκές " υπηρεσίες, για τις οποίες ενημερώνεσαι από στόμα σε στόμα. Τουλάχιστον έτσι συνέβαινε πριν 7-8 χρονια, όταν είχαν ξεκινήσει τα περίφημα μεταπτυχιακά στην ειδική αγωγή. Τώρα βέβαια πήρε το μάτι μου αντίστοιχες διαφημίσεις σε ομάδες του fb για διδακτορικά στην Βουλγαρία, αλλά να φανταστούμε ότι και γι αυτα ακολουθούνται τα ίδια ακαδημαϊκά κριτήρια που έχουν και τα πανεπιστήμια της Ελλάδας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159503
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 269
Σύνολο: 280

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.