*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!  (Αναγνώστηκε 169675 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1008 στις: Ιανουάριος 02, 2022, 11:10:44 μμ »


Καλησπερα,παρακολουθω το μεταπτυχιακο της ειδικης και θα ηθελα αν καποιος ασχολειται αν μπορει να αναλβει 1-2 εργασιες εξαμηνου.

Σου έχω στείλει πμ. Για έλεγξε το..


Πριν λίγο ποσταρίστηκε το παραπάνω σε άλλο thread του φόρουμ...

Και καθόμαστε και συζητάμε για προσοντολόγια κτλ...


Οι επόμενοι πίνακες αν βγουν με το υπάρχον σύστημα, θα είναι γεμάτοι με χιλιάδες "ιστορίες" σαν την παραπάνω...

Κρίμα για όλους τους υπόλοιπους.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2022, 11:41:19 μμ από Dume »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:46:06 »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1009 στις: Ιανουάριος 02, 2022, 11:39:16 μμ »



Πριν λίγο ποσταρίστηκε το παραπάνω σε άλλο thread του φόρουμ...

Και καθόμαστε και συζητάμε για προσοντολόγια κτλ...




Αυτό συμβαίνει και στα κλασικά παραδοσιακά ελληνικά πανεπιστήμια όπου υπάρχουν εργασίες. Το διαφημίζουν μάλιστα τα μεγάλα πανεπιστημιακά φροντιστήρια. Λέγεται "υποστήριξη εργασιών" και γίνεται ακόμα σε επίπεδο διπλωματικής μεταπτυχιακού. Δεν σημαίνει ότι το κάνουν όλοι.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1010 στις: Ιανουάριος 02, 2022, 11:40:38 μμ »
Aκου τι λεει ενα παλιος γνωριμος για την ΠΔΣ...Κατα τα αλλα δεν υπηρχε βυσματικη...



δεν είπαμε ότι δεν υπήρχαν
ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΠΛΕΟΝ !!!
 και όλοι αυτοί έχουν αδικήσει περισσότερο εμάς ΠΑΡΑ εναν μηδενικής προϋπηρεσίας

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1011 στις: Ιανουάριος 02, 2022, 11:50:01 μμ »
Αυτό συμβαίνει και στα κλασικά παραδοσιακά ελληνικά πανεπιστήμια όπου υπάρχουν εργασίες. Το διαφημίζουν μάλιστα τα μεγάλα πανεπιστημιακά φροντιστήρια. Λέγεται "υποστήριξη εργασιών" και γίνεται ακόμα σε επίπεδο διπλωματικής μεταπτυχιακού. Δεν σημαίνει ότι το κάνουν όλοι.

Το γνωρίζω πως γίνεται κατά κόρον και στα ελληνικά πανεπιστήμια.

Προφανώς και δεν χρειάζεται να το κάνουν όλοι. Και κάποιοι να το κάνουν, είναι αρκετό για να νοθευτεί το "αξιοκρατικό" του τρέχοντος συστήματος επιλογής εκπαιδευτικών...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:46:06 »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1012 στις: Ιανουάριος 02, 2022, 11:58:29 μμ »
Το γνωρίζω πως γίνεται κατά κόρον και στα ελληνικά πανεπιστήμια.

Προφανώς και δεν χρειάζεται να το κάνουν όλοι. Και κάποιοι να το κάνουν, είναι αρκετό για να νοθευτεί το "αξιοκρατικό" του τρέχοντος συστήματος επιλογής εκπαιδευτικών...

Είναι πολύ άδικο αυτό που κάνεις. Αν θεωρείς ότι το πτυχίο σου δεν έχει αξία επειδή 5 συμφοιτητές σου αντέγραψαν σε κάποια μαθήματα, κάτι κάνεις πολύ λάθος. Πέρα από το γεγονός ότι προσβάλλεις και άλλους, πρώτα από όλα απαξιώνεις τον ίδιο σου τον εαυτό. Κρίμα.

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1013 στις: Ιανουάριος 03, 2022, 12:04:32 πμ »
Είναι πολύ άδικο αυτό που κάνεις. Αν θεωρείς ότι το πτυχίο σου δεν έχει αξία επειδή 5 συμφοιτητές σου αντέγραψαν σε κάποια μαθήματα, κάτι κάνεις πολύ λάθος. Πέρα από το γεγονός ότι προσβάλλεις και άλλους, πρώτα από όλα απαξιώνεις τον ίδιο σου τον εαυτό. Κρίμα.

Δεν κατάλαβα. Πώς προσβάλλω κάποιον που πήρε το πτυχίο, μεταπτυχιακό, διδακτορικό του με το δικό του κόπο;;;
Εν προκειμένω μιλάμε για μια καταφανή περίπτωση "πλάγιας οδού".

Οι πίνακες βάσει του συστήματος Γαβρόγλου είναι αξιολογικοί πίνακες κατάταξης, από τους οποίους κρέμεται το επαγγελματικό μας μέλλον.

Ασχέτως του τι πιστεύω για το πτυχίο μου, την αξία του και τον κόπο μου, δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός πως μπορεί εγώ (και προφανώς πολλοί άλλοι) να κατρακυλήσουμε στην κατάταξη, λόγω τίτλων σπουδών που θα αποκτηθούν "με βοήθεια", σαν και την περίπτωση που παρέθεσα

και η οποία έλαβε χώρα μέσα στα μούτρα μας, στο φόρουμ αυτό.

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο εγκαλείς εμένα.

Πραγματικά.




« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2022, 12:13:59 πμ από Dume »

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1014 στις: Ιανουάριος 03, 2022, 12:12:37 πμ »
Πάντως στις κρίσεις στελεχών,οσοι καταθέσουν ξενόγλωσσο μάστερ/διδακτορικό, θα κληθούν σε συνέντευξη στη γλώσσα που αποκτήθηκε ο τιτλος τους.
Με αριστα το 10, αν λαβουν κατω απο 5 μοναδες δε θα παιρνουν τα μορια της ξένης γλώσσας ουτε και του μάστερ.
Ενδιαφέρον θα εχει ποσοι διευθυντες που ηδη εχουν τέτοια προσόντα θα δηλωσουν συμμετοχή ξανα στις νέες κρισεις με αυτες τις προϋποθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1015 στις: Ιανουάριος 03, 2022, 12:25:26 πμ »
Δεν κατάλαβα. Πώς προσβάλλω κάποιον που πήρε το πτυχίο, μεταπτυχιακό, διδακτορικό του με το δικό του κόπο;;;
Εν προκειμένω μιλάμε για μια καταφανή περίπτωση "πλάγιας οδού".

Οι πίνακες βάσει του συστήματος Γαβρόγλου είναι αξιολογικοί πίνακες κατάταξης, από τους οποίους κρέμεται το επαγγελματικό μας μέλλον.

Ασχέτως του τι πιστεύω για το πτυχίο μου, την αξία του και τον κόπο μου, δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός πως μπορεί εγώ (και προφανώς πολλοί άλλοι) να κατρακυλήσουμε στην κατάταξη, λόγω τίτλων σπουδών που θα αποκτηθούν "με βοήθεια", σαν και την περίπτωση που παρέθεσα

και η οποία έλαβε χώρα μέσα στα μούτρα μας, στο φόρουμ αυτό.

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο εγκαλείς εμένα.

Πραγματικά.

Γιατί θεωρείς ότι ΟΛΟΙ πρέπει να υποβληθούμε -και εσύ- ξανά σε γραπτό διαγωνισμό, για να αποδείξουμε ότι πήραμε το πτυχίο μας με την αξία μας, επειδή κάποιοι τίτλοι σπουδών αποκτήθηκαν με "βοήθεια". Ας γίνει καταγγελία και ας αφαιρεθούν τίτλοι σπουδών. Δεν μπορεί ομως να μπούμε σε μια λογική αμφισβήτησης των πτυχίων μας εφ'όρου ζωής. 

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1016 στις: Ιανουάριος 03, 2022, 12:35:40 πμ »
Γιατί θεωρείς ότι ΟΛΟΙ πρέπει να υποβληθούμε -και εσύ- ξανά σε γραπτό διαγωνισμό, για να αποδείξουμε ότι πήραμε το πτυχίο μας με την αξία μας, επειδή κάποιοι τίτλοι σπουδών αποκτήθηκαν με "βοήθεια". Ας γίνει καταγγελία και ας αφαιρεθούν τίτλοι σπουδών. Δεν μπορεί ομως να μπούμε σε μια λογική αμφισβήτησης των πτυχίων μας εφ'όρου ζωής.

Εικάζω πως είσαι σε μια υψηλή θέση στους πίνακες, οπότε και δεν κινδυνεύεις από την ενσωμάτωση στους πίνακες νέων προσόντων, ακόμα και αν αυτά δεν είναι "αυθεντικά", αλλά με βοήθεια αποκτημένα - όπως στο αποψινό παράδειγμα...

Εγώ δυστυχώς δεν έχω αυτή την ασφάλεια. Αντιθέτως κρέμεται το μέλλον μου, για να έχω την αφ' υψηλού άνεση να πω "ε, δεν βαριέσαι, ας βάλει αγγελία στο pde να του γράψουν την εργασία, άλλωστε και άλλοι το κάνουν αυτό..."

Ούτε είμαι αστυνόμος να ερευνώ και να καταγγέλλω.

Επίσης, δεν χρειάζεται να κάνουμε το μαύρο άσπρο για να στηρίξουμε τη θέση μας.

Δεν αμφισβητώ το πτυχίο σας. Αμφισβητώ το κατά πόσο το τρέχον σύστημα έχει δικλείδες ασφαλείας για τέτοιες περιπτώσεις.

Οι οποίες φοβάμαι - τι φοβάμαι, κοινό μυστικό είναι - πως είναι όχι μία και δυο, αλλά χιλιάδες.


ΥΓ. Δηλαδή είσαι εντάξει με το γεγονός πως άνθρωποι που "κλέψανε" θα πάνε αναπληρωτές ή θα διοριστούν, παίρνοντας τη θέση από άλλους. Σωστά;

 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2022, 12:43:56 πμ από Dume »

Αποσυνδεδεμένος mig-fisikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1017 στις: Ιανουάριος 03, 2022, 12:44:47 πμ »
Γιατί θεωρείς ότι ΟΛΟΙ πρέπει να υποβληθούμε -και εσύ- ξανά σε γραπτό διαγωνισμό, για να αποδείξουμε ότι πήραμε το πτυχίο μας με την αξία μας, επειδή κάποιοι τίτλοι σπουδών αποκτήθηκαν με "βοήθεια". Ας γίνει καταγγελία και ας αφαιρεθούν τίτλοι σπουδών. Δεν μπορεί ομως να μπούμε σε μια λογική αμφισβήτησης των πτυχίων μας εφ'όρου ζωής.
Αφήστε την πιπίλα περί αμφισβήτησης πτυχίου όσοι δε θέλετε γραπτό. Το πτυχίο αυτή τη στιγμή είναι ένα τίποτα. Ρωτάω λοιπόν με το πτυχίο μου μόνο μπορώ να διοριστώ με το νόμο Γαβρόγλου; Ναι ή όχι;Άρα αφήστε το παραμύθι.
Και αφήστε και το παραμύθι με το διάβασμα και τις εξετάσεις,γιατί στο γραπτό διαβάζεις 3 μήνες αυτά που είχες διδαχθεί ενώ το μεταπτυχιακό και το διδακτορικό θέλει διάβασμα 2 χρόνια και βάλε συν δίδακτρα,
άρα το παραμύθι στους πολιτικούς και τα κόμματα έδω συνάδελφοι είμαστε και όλοι γνωριζόμαστε, κοροιδευόμαστε μεταξύ μας τώρα.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1018 στις: Ιανουάριος 03, 2022, 01:44:03 πμ »
Εικάζω πως είσαι σε μια υψηλή θέση στους πίνακες, οπότε και δεν κινδυνεύεις από την ενσωμάτωση στους πίνακες νέων προσόντων, ακόμα και αν αυτά δεν είναι "αυθεντικά", αλλά με βοήθεια αποκτημένα - όπως στο αποψινό παράδειγμα...

Εγώ δυστυχώς δεν έχω αυτή την ασφάλεια. Αντιθέτως κρέμεται το μέλλον μου, για να έχω την αφ' υψηλού άνεση να πω "ε, δεν βαριέσαι, ας βάλει αγγελία στο pde να του γράψουν την εργασία, άλλωστε και άλλοι το κάνουν αυτό..."

Ούτε είμαι αστυνόμος να ερευνώ και να καταγγέλλω.

Επίσης, δεν χρειάζεται να κάνουμε το μαύρο άσπρο για να στηρίξουμε τη θέση μας.

Δεν αμφισβητώ το πτυχίο σας. Αμφισβητώ το κατά πόσο το τρέχον σύστημα έχει δικλείδες ασφαλείας για τέτοιες περιπτώσεις.

Οι οποίες φοβάμαι - τι φοβάμαι, κοινό μυστικό είναι - πως είναι όχι μία και δυο, αλλά χιλιάδες.


ΥΓ. Δηλαδή είσαι εντάξει με το γεγονός πως άνθρωποι που "κλέψανε" θα πάνε αναπληρωτές ή θα διοριστούν, παίρνοντας τη θέση από άλλους. Σωστά;

Είμαι νεοδιόριστη. Με προϋπηρεσία που απέκτησα μετά επιτυχία σε γραπτό διαγωνισμό και ψηλά ακαδημαϊκά -όλα ελληνικά και δωρεάν. Μου πήρε 15 χρόνια μετά το γραπτό διαγωνισμό για να διοριστώ. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν γίνονταν διορισμοί, όχι το σύστημα με το οποίο γίνονταν ούτε τα "υποβοηθούμενα" χαρτιά.

Ψάξε τον 3848 της Διαμαντοπούλου. Κι αυτός γραπτό διαγωνισμό προέβλεπε, αλλά δεν εφαρμόστηκε ποτέ. Νομικά το σύστημα μπορεί να αλλάξει ανετότατα. Αν όμως δεν γίνονται διορισμοί, θα πηγαίνετε να δίνετε και να ξαναδίνετε και να ξαναδίνετε συνέχεια για το όνειρο της αναπλήρωσης. Αυτό προσπαθώ να σου πω. Το 'χω ζήσει στο πετσί μου, την ελπίδα του γραπτού διαγωνισμού, την επιτυχία και την απίστευτη κοροϊδία τόσων χρόνων. Δεν είναι το σύστημα το πρόβλημα, αλλά η έλλειψη θέσεων και η έλλειψη πολιτικής βούλησης για διορισμούς.

ΥΓ. Εννοείται ότι δεν είμαι εντάξει με το γεγονός ότι άνθρωποι που "κλέψανε" θα πάνε αναπληρωτές. Γι'αυτό σου λέω, καταγγελίες. Άλλοι οφείλουν να ερευνήσουν και να φροντίσουν για την αξιοπιστία των τίτλων που δίνουν τα ιδρύματά τους.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1019 στις: Ιανουάριος 03, 2022, 03:33:42 πμ »
Εικάζω πως είσαι σε μια υψηλή θέση στους πίνακες, οπότε και δεν κινδυνεύεις από την ενσωμάτωση στους πίνακες νέων προσόντων, ακόμα και αν αυτά δεν είναι "αυθεντικά", αλλά με βοήθεια αποκτημένα - όπως στο αποψινό παράδειγμα...

Εγώ δυστυχώς δεν έχω αυτή την ασφάλεια. Αντιθέτως κρέμεται το μέλλον μου, για να έχω την αφ' υψηλού άνεση να πω "ε, δεν βαριέσαι, ας βάλει αγγελία στο pde να του γράψουν την εργασία, άλλωστε και άλλοι το κάνουν αυτό..."

Ούτε είμαι αστυνόμος να ερευνώ και να καταγγέλλω.

Επίσης, δεν χρειάζεται να κάνουμε το μαύρο άσπρο για να στηρίξουμε τη θέση μας.

Δεν αμφισβητώ το πτυχίο σας. Αμφισβητώ το κατά πόσο το τρέχον σύστημα έχει δικλείδες ασφαλείας για τέτοιες περιπτώσεις.

Οι οποίες φοβάμαι - τι φοβάμαι, κοινό μυστικό είναι - πως είναι όχι μία και δυο, αλλά χιλιάδες.


ΥΓ. Δηλαδή είσαι εντάξει με το γεγονός πως άνθρωποι που "κλέψανε" θα πάνε αναπληρωτές ή θα διοριστούν, παίρνοντας τη θέση από άλλους. Σωστά;
ενω στον γραπτό ασεπ που μπαίνουν σαν προσαύξηση τα ακαδημαϊκά προσόντα δεν υπάρχει αυτό που περιγράφεις έτσι?
ρε παιδιά το τερματίσατε σε όλες αυτές τις σελίδες
κανένα σύστημα διορισμών δεν είναι τέλειο, ΚΑΝΕΝΑ
πάντα θα υπάρχουν αδικημένοι , πάντα θα υπάρχει γκρίνια στο οτιδήποτε και ειδικά αν δε πλασαριστείς σε καλή θέση στον πίνακα
αυτή τη στιγμή υπάρχει ο νόμος γαβρόγλου και με αυτόν θα γίνουν οι διορισμοί και οι μεθεπόμενοι
προσαρμοστείτε σε αυτό
αν γίνουν διορισμοί, αυτομάτος παίρνουν σειρά οι επόμενοι και πάει λέγοντας, αυτό θα έπρεπε να ζητάτε
ο γραπτός έφερε τρομερά παράθυρα και μεγαλύτερες αδικίες απο ότι νομίζετε
αλλά και γραπτός να γίνει ( σε 10 χρόνια..) όσοι έχουν προϋπηρεσίες και λίγο πολύ όλοι έχουν 1 μεταπτυχιακό και 1 γλώσσα ΠΑΛΙ θα περνάν καποιον με μηδενική προϋπηρεσία, δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε το αντιλαμβάνεστε αυτό 
 

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1020 στις: Ιανουάριος 03, 2022, 08:40:56 πμ »
Βρε παιδιά,

ναι, και στους γραπτούς είχε έξτρα μοριοδότηση για τα τυπικά προσόντα,

όμως

1. για να την λάβεις, έπρεπε καταρχάς να περάσεις τη βάση του 55

2. το μεταπτυχιακό στη συνέχεια σου προσέθετε 2 ή 3 μόρια. Άρα αν π.χ. είχες γράψει 80, σου προσέδιδε 3% με 4% πάνω ή -αν θέλετε να το πάρουμε από τη βάση, δηλ. από το 55 και πάνω - σου προσέδιδε περίπου ένα 10%

Ωστόσο

3. με το τρέχον σύστημα, ένας π.χ. ΠΕ03 που διορίστηκε με 60 μόρια, πριμοδοτήθηκε 33% από το μεταπτυχιακό του και ένας ΠΕ06 που διορίστηκε με την υψηλή βάση των 100, πριμοδοτήθηκε 20% από το μεταπχτυχιακό του

---- > είναι λοιπόν το ίδιο και το αυτό;

4. Επίσης, τότε με τους γραπτούς, λίγοι είχαν μεταπτυχιακά. Το τρέχον σύστημα ωστόσο ωθεί τους πάντες να αποκτήσουν, άρα αυξάνεται η πιθανότητα όλο και περισσότερα να είναι "γιαλαντζί"

5. Το θέμα δεν είναι μόνο η γενική αξιοπιστία του πανεπιστημίου (π.χ. Αθηνών vs το τάδε της Βουλγαρίας). Είναι και το κατά πόσο κάνει κανείς μόνος του τις εργασίες του κτλ. Πώς μπορεί να ελεγχθεί αυτό;

Από όσο φάνηκε στις προηγούμενες σελίδες, καθόλου σίγουροι δεν μπορούμε να είμαστε για το παραπάνω, καθώς μιλήσαμε για ολόκληρη "βιομηχανία" υποβοήθησης των "φοιτητών".

Και είδαμε και το παράδειγμα στο ίδιο το pde χθες...



« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2022, 08:50:57 πμ από Dume »

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #1021 στις: Ιανουάριος 03, 2022, 08:49:34 πμ »
.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 339
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.