*

Αποστολέας Θέμα: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008  (Αναγνώστηκε 109350 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #336 στις: Ιούλιος 29, 2022, 03:49:13 μμ »
Το άκουσα εγώ, είπε ότι οι επιτυχόντες είναι επιλέξιμοι και όχι διοριστέοι,ότι οι διοριστέοι είναι ήδη μόνιμοι επομένως δεν έχει το κράτος υποχρέωση να  διορίσει τους επιτυχόντες ,αυτά που έχει ξαναπεί δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:05:06 »

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #337 στις: Ιούλιος 29, 2022, 04:08:00 μμ »
Τι βαθυστόχαστη και άλλα νταλλον  ανάλυση...Τσουτσουριασα...
Και οι ΑΣΕΠΙΤΕΣ περιμένουν κατανόηση και δικαίωση από αυτήν...Καλά κρασιά...

Το άκουσα εγώ, είπε ότι οι επιτυχόντες είναι επιλέξιμοι και όχι διοριστέοι,ότι οι διοριστέοι είναι ήδη μόνιμοι επομένως δεν έχει το κράτος υποχρέωση να  διορίσει τους επιτυχόντες ,αυτά που έχει ξαναπεί δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #338 στις: Ιούλιος 29, 2022, 05:27:40 μμ »
leon σε ευχαριστώ.Απλά προσπαθώ να έχω την παρρησία σε όλα τα θέματα που μπορώ να έχω άποψη και μπορώ να τοποθετηθώ ακόμα και για αυτά που δεν είναι συμφέροντα προς εμένα.Κι εγώ ευχαριστώ για όλα αυτά που γράφεις εδώ και είναι ακριβέστατα όλα σχεδόν.

Αποσυνδεδεμένος geo_74

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένας φτωχός και μόνος καουμπόη - εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #339 στις: Ιούλιος 30, 2022, 09:51:03 πμ »
Το άκουσα εγώ, είπε ότι οι επιτυχόντες είναι επιλέξιμοι και όχι διοριστέοι,ότι οι διοριστέοι είναι ήδη μόνιμοι επομένως δεν έχει το κράτος υποχρέωση να  διορίσει τους επιτυχόντες ,αυτά που έχει ξαναπεί δηλαδή.

Η Κεραμέως χρησιμοποιεί κάθε φορά φράσεις - φωτοβολίδες για να πετύχει την απαξίωση του θέματος και να αποφύγει γρήγορα - γρήγορα την ερώτηση. Ίσως έτσι να της λένε και οι νομικοί σύμβουλοί της...
π.χ. στον Χατζηνικολάου είχε πει ότι υπάρχουν δήθεν νομικά κωλύματα για διορισμό επιπλέον ΑΣΕΠιτών 08, αφού ξέρει και η ίδια ότι οι 450+ δικαιωθέντες διορίστηκαν ΜΕ ΝΟΜΟ.
Κάτι που μπορούν να ξανακάνουν (αν ήθελαν) και μάλιστα με διακομματική συναίνεση... 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:05:06 »

Αποσυνδεδεμένος geo_74

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένας φτωχός και μόνος καουμπόη - εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #340 στις: Ιούλιος 30, 2022, 09:55:07 πμ »
Ξέρει κανείς τις πιθανότητες επιτυχίας των εφέσεων ΣτΕ;
Κάτι είχε πει ο Κεγκέρογλου στη βουλή ότι όλες θα γίνουν δεκτές τελικά, και κανείς δεν του απάντησε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #341 στις: Ιούλιος 30, 2022, 10:26:22 πμ »
Η Κεραμέως χρησιμοποιεί κάθε φορά φράσεις - φωτοβολίδες για να πετύχει την απαξίωση του θέματος και να αποφύγει γρήγορα - γρήγορα την ερώτηση. Ίσως έτσι να της λένε και οι νομικοί σύμβουλοί της...
π.χ. στον Χατζηνικολάου είχε πει ότι υπάρχουν δήθεν νομικά κωλύματα για διορισμό επιπλέον ΑΣΕΠιτών 08, αφού ξέρει και η ίδια ότι οι 450+ δικαιωθέντες διορίστηκαν ΜΕ ΝΟΜΟ.
Κάτι που μπορούν να ξανακάνουν (αν ήθελαν) και μάλιστα με διακομματική συναίνεση...
Ξέρεις εσύ καλύτερα από εμάς, τους 450, πώς διοριστήκαμε;;;
Με θετική ονομαστική απόφαση από το Διοικητικό Εφετείο Αθηνών, η οποία απόφαση στηρίχτηκε εν πολλοίς στην 527 απόφαση, που έκανε λόγο για αντισυνταγματικούς διορισμούς όσων δεν είχαν δώσει ή επιτύχει σε γραπτούς διαγωνισμούς ΑΣΕΠ και για θέσεις διορισμού που έπρεπε να είχαν δοθεί σε άλλους!
Τώρα, με την Κεραμέως, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να διοριστούν άλλοι Ασεπίτες. Το έχει δηλώσει πολλές φορές στα κανάλια. Και πολύ φοβάμαι πως κι ο γραπτός ΑΣΕΠ να επανέλθει, θα σάς πει να ξαναδώσετε, χωρίς να σάς προσμετρήσει μόρια από τις παλιές σας επιτυχίες...
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος peter4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0401
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #342 στις: Ιούλιος 30, 2022, 11:05:21 πμ »
Νομίζω ότι οι εφεση στο ΣΤΕ έχει 50% πιθανότατα επιτυχίας (προσωπική άποψη). Φυσικά και ελπίζω στην έφεση για να λήξει η υπόθεση. Από την άλλη η Κεραμεως κάνει την δουλειά της επαναλαμβάνοντας το ίδιο τροπάριο.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #343 στις: Ιούλιος 30, 2022, 11:52:27 πμ »
gia96 σου υπενθυμίζω την έφεση του 4 και του 6 στο Σ.τ.Ε.Κσι αυτούς εννοείς πως η Κεραμέως δεν θα διορίσει αν πάρουν θετική απόφαση από το Σ.τ.Ε.;

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #344 στις: Ιούλιος 30, 2022, 12:01:52 μμ »
Αν υπάρξουν θετικές δικαστικές αποφάσεις η Κεραμέως θα διορίσει άλλωστε το είπε φέρτε μου δικαστικές αποφάσεις. Σε διαφορετική περίπτωση αν πάλι αλλάξει γνώμη υπάρχει και η επιτροπή συμμόρφωσης μπορεί να καθυστερήσει όπως έκανε ο ΣΎΡΙΖΑ αλλά στο τέλος θα διορίσει. Το θέμα είναι να βγουν θετικές αποφάσεις για 04-06 που τις περιμένουμε από Σεπτέμβριο αφού δεν βγήκαν μέχρι αρχές καλοκαιριού που ήταν να βγουν

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #345 στις: Ιούλιος 30, 2022, 01:22:41 μμ »
To έχω πει εδώ και καιρό ότι δεν θα διορίσουν κανένα άλλο και είναι "μιλημένα" με τη "ανεξάρτητη" δικαιοσύνη... :'(
Τα μόρια του γραπτού ΑΣΕΠ είναι πολύ δύσκολο να τα αποδώσει πίσω διότι δεν υπάρχει νομική βάση...για κάτι τέτοιο...


Τώρα, με την Κεραμέως, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να διοριστούν άλλοι Ασεπίτες. Το έχει δηλώσει πολλές φορές στα κανάλια. Και πολύ φοβάμαι πως κι ο γραπτός ΑΣΕΠ να επανέλθει, θα σάς πει να ξαναδώσετε, χωρίς να σάς προσμετρήσει μόρια από τις παλιές σας επιτυχίες...

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #346 στις: Ιούλιος 30, 2022, 01:39:49 μμ »
Το κράτος ποτέ δεν διόρισε κάποιον από τον ΑΣΕΠ2008. Ακόμα και ο Γαβρόγλου υποχρεώθηκε με δικαστική απόφαση και το κράτος δεν το αναγνώριζε ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #347 στις: Ιούλιος 30, 2022, 01:47:39 μμ »
ασ μην ηταν το γνωστο lovε story  ουτε αυτοι θα ειχαν διοριστει......
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος geo_74

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένας φτωχός και μόνος καουμπόη - εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #348 στις: Ιούλιος 30, 2022, 02:19:49 μμ »
Ξέρεις εσύ καλύτερα από εμάς, τους 450, πώς διοριστήκαμε;;;
Με θετική ονομαστική απόφαση από το Διοικητικό Εφετείο Αθηνών, η οποία απόφαση στηρίχτηκε εν πολλοίς στην 527 απόφαση, που έκανε λόγο για αντισυνταγματικούς διορισμούς όσων δεν είχαν δώσει ή επιτύχει σε γραπτούς διαγωνισμούς ΑΣΕΠ και για θέσεις διορισμού που έπρεπε να είχαν δοθεί σε άλλους!
Τώρα, με την Κεραμέως, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να διοριστούν άλλοι Ασεπίτες. Το έχει δηλώσει πολλές φορές στα κανάλια. Και πολύ φοβάμαι πως κι ο γραπτός ΑΣΕΠ να επανέλθει, θα σάς πει να ξαναδώσετε, χωρίς να σάς προσμετρήσει μόρια από τις παλιές σας επιτυχίες...

Σε παρακαλώ gia 96 ας μην είμαστε εριστικοί. Μας έχουν βάλει οι πολιτικοί και μαλώνουμε μεταξύ μας, ενώ θα έπρεπε ήδη να έχουμε αναπληρώσεις, μόρια, διορισμούς, κτλ.
Δεν αμφισβητώ τον διορισμό κανενός από τους 450.
Ίσα ίσα, συναντούσα εκείνη την εποχή γνωστό μου φυσικό που ήταν ανάμεσά τους (και είχαμε δουλέψει και παρέα στο ίδιο φροντιστήριο) και δεν μου ανέφερε ποτέ τίποτα για τα δικαστήρια ώστε να πάρω κι εγώ μέρος σαν επιτυχών ΑΣΕΠ 08....

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #349 στις: Ιούλιος 30, 2022, 02:35:57 μμ »
Σε παρακαλώ gia 96 ας μην είμαστε εριστικοί. Μας έχουν βάλει οι πολιτικοί και μαλώνουμε μεταξύ μας, ενώ θα έπρεπε ήδη να έχουμε αναπληρώσεις, μόρια, διορισμούς, κτλ.
Δεν αμφισβητώ τον διορισμό κανενός από τους 450.
Ίσα ίσα, συναντούσα εκείνη την εποχή γνωστό μου φυσικό που ήταν ανάμεσά τους (και είχαμε δουλέψει και παρέα στο ίδιο φροντιστήριο) και δεν μου ανέφερε ποτέ τίποτα για τα δικαστήρια ώστε να πάρω κι εγώ μέρος σαν επιτυχών ΑΣΕΠ 08....
Δεν είμαστε εριστικοί, αλλά δε γίνεται να γράφονται ανακρίβειες περί του θέματος και να τις αφήνουμε έτσι, χωρίς τη σωστή απάντηση.
Αν, αγαπητέ μου, σε ενδιέφερε ο διορισμός σου κι αν είχες αγανακτήσει με όσους "τρύπωναν" στα δημόσια σχολεία από τα πλαινά παράθυρα, όπως έκανα κι εγώ, θα είχες δει ότι εδώ στο pde γίνονταν σχετικά ερωτήματα, ότι υπήρχαν συνάδελφοι που απαντούσαν και που εξηγούσαν και που βοηθούσαν κι ότι είχε προετοιμαστεί κίνηση προσφυγής. Με άλλα λόγια θα το έψαχνες μόνος σου, χωρίς να περιμένεις από τον καθένα να σου ανοίξει τα μάτια.
Πολύ κακώς έπραξε ο συνάδελφος από το φροντιστήριο που μάς γράφεις, αλλά δε μάς φταίνε πάντα οι άλλοι. Εμένα προσωπικά με βοήθησαν συνάδελφοι φιλόλογοι (να 'ναι καλά εκεί που βρίσκονται), όταν ρώτησα, αλλά άγνοια για ένα θέμα τόσης μεγάλης βαρύτητας, επίτρεψέ μου να σου πω πως είναι ανεπίτρεπτη! Εγώ με τη σειρά μου, το είπα σε 2 γνωστές μου κοπέλες, μία Φιλόλογο και μία Γαλλικού και ξέρεις τι μου απάντησαν;; Κάτσε να δικαιωθείτε πρώτα εσείς κι ύστερα θα μάς διορίσουν όλους...!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 525

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.